CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sukesuke

apabila hati terluka..

Reply 181# jazaa

terusik gak kadang2..tapi aku malas nak fikir..lebih2 lg bila memikirkan mereka2 itu yg tgh meroyan,bkn aku..so aku mcm biasa la golek2 kat bilik sbelah sambil kunyah kopok lekor n berforum sakan..

Reply 179# wimo_82

mcm best jer kata2 donald trump tuh...

Reply  cokchibor

huhuhu..aku bukan sajer nak dera org cokchibor, tapi aku ikut pendapat do ...
wimo_82 Post at 7-3-2012 14:43

soh si itik tu datang mesia tengokkk..tak pasal2 kembung perut, tak pun, muntah kuar radah + jarum, ataupun ikan puyu kuar songsang dari anus..muahahaha...
cok paham, mungkin wimo geram n cara selamat nak lepaskannya, wimo cakap macam tu..tapi, orang normal mmg cakap jer lebih, tapi part nak buat, selalunya fail..sebab kita masih rasional, sama macam wimo gakk.., kannn???
tak pe, i believe, biar orang buat kita, sebolehnya kita jgn buat kat orang..kalau tak, pe beza kita ngan dorang??..

Reply 182# sukesuke

hahahhhahaha terbaik lah ko TT.....  paling best ko ajak la kami2 forumer kat cari ni dtg umah ko wat gathering sambil tgk dua ekoq tu tgh meroyan.... tu paling best lagi... Live Show {:4_500:}

Reply 184# cokchibor

huhuhuhu...entahhh laa cokkkk.... biar laa c luncai terjun dgn labu2nyer ... huhuhu

TT...memang elok lah tinggalkan lelaki yang tak de perasaan tu..
kalau TT terima dia lagi, lain kali dia akan buat yang lebih dahsyat lagi....dah jadi mcm ni pun masih tak sedar-sedar pun. masih meroyan dengan pompuan tu, apa ke jadahnya.....

Kalau dia ada otak, dia mesti dah tinggalkan pompuan tu & cuba kejar TT walaupun harapan tu memang tipis, tapi sekurang-kurangnya dia tunjukkan yang dia bersungguh-sungguh menyesal, bukan mcm skrg ni, masih lagi pompuan tu datang rumah.....

Follow Us
Post Last Edit by sukesuke at 11-3-2012 09:34

dgn izin pejabat agama,aku keluar dari umah..coz aku rimas kana kaco ngan pompuan tu..segan dgn jiran2..smlm aku kemas smua brg..aku asingkan brg dia n brg aku..x sangka terpegang baju pernikahan kami..menitik airmata terjumpa nota kecil yg dia pass kat aku selepas akad nikah..tertulis ayat janji kita sampai hujung nyawa..abg syg ayg selamanya..masih terlipat kemas di dlm poket baju melayu..

terbau2 harum bunga rampai,usikan family..entahlah..ramai yg memujuk aku utk memaafkan sahaja,demi anak..tp mcm mana aku nak terangkan..? hati aku pedih bila dia peluk aku,spontan aku terbayangkan begitulah dia peluk perempuan tu..aku bukan malaikat..bukan aku x syg,tipulah kalo aku ckp x..7 tahun bkn sekejap..mcm2 dah aku lalui..di mana sama2 pernah menangis kehilangan anak kembar kami waktu dlm kandungan..terasa lg hangatnya dia cium dahi aku utk menenangkan aku disaat hamil anak kedua yg kandungan ku disahkan di luar rahim n tiub fallopio aku dibuang sbelah..bertahun menunggu,akhirnya Allah kurniakan seorang putera buat kami..tp x sampai 7 bln penyeri kami hadir,dia musnahkan smua kegembiraan dlm skelip mata..andai rumahtangga aku nie sentiasa disulami pertengkaran,mungkin aku yg bersalah..tapi kami x pernah bertengkar walo skali..!

ajaibnya kuasa tuhan..kalo dia inginkan sesuatu terjadi,tentu akan terjadi..aku slalu impikan hanya ajal yg memisahkan kami..tp hajat aku x sampai nampaknya..bukan aku x kasihankan dia bila dia melutut memeluk kaki memohon maaf..pertama kali juga aku melihat airmata seorang lelaki jatuh dihadapan aku..tapi hati aku sakit..bila aku tahu tgn itu bukan hanya untuk membelai aku..aku sakit bila aku lihat wajahnya,aku hanya nampak kecurangan itu..puas aku mencari kasih sayang yg mungkin masih ada tertinggal..tapi yg aku jumpa hanya perasaan terkilan..semudah itukah menduakan aku..?

x putus2 kata2 semangat diberi oleh teman2..mereka yakin aku kuat..tapi aku x tahu mau jelaskan bagaimana aku tersungkur dlm diam..anehkan..?sudah beberapa minggu berlalu,tapi airmata nie masih mengalir walo puas aku memujuk hati..aku duduk di atas peraduan kami..perlahan aku usap permukaannya,cuba mengingati saat2 bahagia waktu kami sama2 bergurau senda sambil ketawa..tapi yg hadir cuma bayangan di mana perempuan itu terlantar di situ..

apa lagi yg harus aku buat bila puas aku memaksa mengingati kenangan manis,tapi kesudahannya pasti dicalarkan dgn peristiwa itu..?aku kah lagi yg bersalah..? angkuh sgt ke aku nie..? sampai aku xleh memaafkan kesilapan yg dilakukan untuk pertama kali..? aku ingin lupakan kesilapan itu dan mulakan sekali lagi,tapi aku x mampu..sesungguhnya aku masih terkilan...

Post Last Edit by sukesuke at 11-3-2012 11:12

tujuan aku menulis di sini bukan utk mencari perhatian..cuma aku ingin kaum adam yg membaca tulisan ini menyelam perasaan aku sbg seorang isteri..supaya mereka boleh berfikir adakah berbaloi memusnahkan kebahagiaan yg dibina bertahun2 hanya untuk nikmat yg sekejap cuma..? tapi aku tau ramai yg akan berkata..ah,peduli apa..laki leh pasang empat..lebih2 lagi kalo mampu..tapi pernah x cuba berfikir kalaulah si isteri melakukan perkara yg sama..x sakit ke bila kepercayaan anda dikhianati di dlm mahligai anda sendiri..?

x pernah terbayangkah rasa bersalah apabila dlm sekelip mata suami isteri yg berkongsi hidup berubah menjadi bagai org asing..isteri bukan hanya mahu disayangi..anda x perlukan harta yg menggunung untuk membahagiakan hati seorang isteri..cukuplah sekadar menjaga kepercayaan yg diberi olehnya..lihatlah wajah si isteri yg x pernah jemu melayan n menyayangi suami..lihat dgn mata hati betapa kudusnya kasih yg disimpan khas hanya untuk seorang insan yg bernama suami hingga akhir hayatnya..susah benarkah untuk setia..?

Reply 188# sukesuke

ko ni TT... skali lagi buat aku nangis.... teringat luka lama.... ape2 pun ko lebih tau ape yg terbaik utk ko n baby.... skali lagi aku doakan yg terbaik utk ko dan smoga Allah permudahkan urusan ko di dunia dan akhirat serta lindungi ko dari segala2 yg negatif...
Aminnn... Be strong dear

speechless

kadangkala lelaki ni ingat wanita ni lemah....ye kami memang lemah,
sebab bila dah sayang, terlalu sayang, tapi bila dah benci,
mereka lupa benci tu membuatkan kami jadi kuat,
kalu setakat berasmaradana, aku rasa suke2 mungkin bagi peluang kedua
yelah, manusia kan mana pernah lari dari buat silap
tapi bila dah masuk bab tido, gugur, fitnah, menipu ni
susah nak memujuk hati yg manusia ni tak sempurna
alasan biasa yg manusia tak pernah lakukan kesilapan dah jadi tak rasional
sebab 1-2 kali, oklah dia sengal, terlajak, tapi kalu dah 9-10 kali, itu syok maknanya.....
isu sini dia tahu benda yg dia buat tu salah, tapi kenapa teruskan juga
adakah dia ingin menipu suke2 selamanya2
atau dia akan tinggalkan si betina tu satu hari nanti???
mungkin pada lelaki ni konon sedang melalui peralihan hidup
bila ditanya kenapa? alasan bangang...tersilap langkah...salah betina tu memujuk rayu konon
lelaki ni bertindak demikian sebab mungkin dia tahu walau mcm mana
salah n curang dia pun pada isterinya
walau remuk atau hancur hati isterinya pun
dia tetap ego mengatakan........aghhhhhhhh mereka tak boleh hidup tanpa suami
keras2 kerak nasi, rendam dlm air lembutlah
memanglah tgh marah, nanti sejuk dia terimalah balik....
alasan sebab anak........anak ni konon jadi sebab  isteri yg terluka jadi pemaaf tapi bukan pelupa sebab anak...

kadangkala lelaki ni ingat wanita ni lemah....ye kami memang lemah,
sebab bila dah sayang, terlalu ...
WeAiNe Post at 11-3-2012 23:21

setuju dgn pendapat awak...

bersabarlah...sekurangnya berpisah selepas berkawan lama lagi baik dari berkawan sekejap dan tiba 2 je jd mangsa penipuan...   sakit sngt.....

dgn izin pejabat agama,aku keluar dari umah..coz aku rimas kana kaco ngan pompuan tu..segan dgn jira ...
sukesuke Post at 11-3-2012 09:32

tt, kisah ni mengingatkan bel pd satu kisah benar..

seorang duda yg sgt2 rindu pd bekas isterinya dan anak.
kes lbh kurang sama...curang.
lepas bercerai dlm sethn lebih, dia sedar yg dia hanya sayang isteri dia...
dia kembali pujuk isteri dia dgn sgt sabar...
hari-hari update kat forum...
dia ngaku silap dia n pujuk tanpa jemu
kitorang sume pun ikut perkembangan dia berbulan-bulan
tp dia nk dpt semula bini dia pun lama..mkn thn rasanya...

so kalau tt nk berpisah dulu untuk hilangkan bayangan buruk tu..terpulanglah
mungkin dgn cara tu you blh raih semula bahagian you yg masih blh terima dia
mungkin lepas keluar dari belengu ni you boleh cipta momen2 indah yang boleh padam ingatan you ttg peristiwa tu...

tiba masa nnt kalau betul jodoh korang kuat, korang akan bersama
dan masa tu allah akan tetapkan hati you
allah akan buat you lupakan segala peristiwa lama...
cubalah mohon pd allah jalan terbaik yang harus you ambil

tt, kisah ni mengingatkan bel pd satu kisah benar..

seorang duda yg sgt2 rindu pd bekas ist ...
beldandy Post at 12-3-2012 16:43

link pls..

biasa yg pertama mmg ssh nk lupa...

Reply 187# sukesuke

~pabila wanita jatuh dan dia bangun semula ....mereka akan menjadi lebih kuat , tabah dan cekal mengharung gelombang jua badai dalam apa jua bentuk sekalipun...bangun lah sayang dan janganlah terus bersedih kerana sesungguhnya kebahagiaan itu ada dalam diri kita sendiri...carilah ia...terokailah ia...
     ~bahagiakah hidup ini kalau terus dibohongi..
     ~ lihatlah kedalam mata anak anak..pasti bertemu kebahagiaan yg dicari
     ~ kembalilah kepada NYA..tuhan sekelian alam..walau tiada didepan mata..namun Dia sentiasa mendengar segala rintihan jua doa hamba2 Nya...
     ~ Dlm surah Insyirah Allah berfirman..tiap kesusahan pasti ada kesenangan dan diulang 2x
        kita tabah hadapi ujian Nya..pasti dibalas dgn kenikmatan...kalau tidak di dunia...di akhirat sudah pasti..

~~ mesej utk diriku jua....hu hu hu~~

link pls..

biasa yg pertama mmg ssh nk lupa...

cayunk Post at 12-3-2012 17:43

bukan dlm forum ni..sorry

Reply 194# beldandy

hmm..x berani nak cakap..apa2 pun aku serah pada yg maha kuasa..mungkin masa boleh rawat kesakitan yg ada..tp aku nih jenis yg memaafkan but utk melupakan x sama sekali..aku xnak dera perasaan aku sendiri..yg sudah tu sudahlah..

Reply  beldandy

hmm..x berani nak cakap..apa2 pun aku serah pada yg maha kuasa..mungkin masa bol ...
sukesuke Post at 13-3-2012 21:20

eloklah kalau macam tu TT...

bel tahu you sgt tabah dan kuat semangat.
apa pun keputusan you bawalah byk2 bersabar
yess... time will heal you later.

kalau betul mmg kamu berdua di takdirkan bersama
kelak allah akan buka pintu hati kamu untuk terima dia kembali
buat masa sekarang...biarkan saja apa yang berlaku seperti yang tertulis

best of luck and take care...

dgn izin pejabat agama,aku keluar dari umah..coz aku rimas kana kaco ngan pompuan tu..segan dgn jira ...
sukesuke Post at 11-3-2012 09:32

kak,baru je lps nk tgk update tred akak kt bod MPS,sekali terjumpa update yg ni.sy just wanna wish a very gud luck to u kak.semoga Allah mempermudahkan segala-galanya utk akak.sy sungguh respek dgn ketabahan akak.apa yg somi akak dah buat,bkn perkara kecik.bkn perkara yg boleh diselesaikan hanya dgn perkataan maaf semata.sy byk tgk contoh kwn2 saya yg sampai ke satu tahap boyfren/tunang da ngaku terlanjur dgn pompuan lain pun,masih dimaafkan dgn alasan die da ngaku salah n takkan ulangi lagi.tu bru bertunang,blm kawen mcm akak da pandai terlanjur and kwn sy yg konon baik ati,terima aje mcm biase.sy harap sgt sy diberi ketabahan mcm akak.akak btol2 berani membuat kptsn tegas disebalik rmai org ckp susah bercerai,susah jadi janda dan mcm2 lagi.tpi sy percaya kuasa Allah,sy yakin akak akan ditemukan dgn seseorg yg btol2 menghargai akak,syg akak dan setia ke akhir hayat.kita kena percaya pada hikmah di sebalik semua kejadian yg Allah dah tetapkan.'kita berpisah dgn seseorg bukan krn die tak baik utk kita,tapi mungkin krn Allah nk bagi kita yg lebih baik'.jaga diri akak,kuatkan hati.tima kasih krn share cerita akak di sini sbg teladan kpd org lain.