CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sukesuke

apabila hati terluka..

Reply 260# hest

Lain kali kalau tak berapa paham, jgn sesenang bagi hukum.....
Hadis yang kau tepek tu pun satu apa aku tak paham.....dari mana kau copy ek?....

Reply 261# jazaa

terima kasih mak cik joyah

dah bg link kot.. tak pasan ea...

len kali ingat tau... nak tegur boleh dan sangat bagus untuk betulkan yg salah .. dan lebih molek mulakan dgn perkataan.. "minta maaf.. saya rasa awak salah..." dan kemudian terangkan dan beri jawapan yang betul.. bukan seperti yang anda lakukan tadi bagai merendahkan saya dan tak memberi penjelasan yang tepat...

terima kasih puan jazaa

Mak Senah gemok memang elok kena mcm tu pun.....
Nak tunjuk pandai sgt.....
Tak sabar-sabar nak ajor TT...padahal diri sendiri bab hukum pun ke laut.....

Reply 263# jazaa

aik.... marah nampak gaya tulisan tu...

sabar.. marah tu kan amalan syaitan,, orang bijak pandai macam awak ni.. patut kena belajar sikit bab adab nak tegur orang.. dan adab bergaul...

saya bersyukur awak panggil saya gemok.. sekurang-kurangnya... pahala saya dapat.. ambik lah segala dosa saya... terima kasih banyak2 ... ... sebab saya sikit pun tak redha dengan cara awak dari mula awak menegur.. sehingga reply yang tak di klik pada button reply saya tu..... terima kasih banyak2 puan jazaa yang bijak sana dan berbudi bahasa dan beradab sopan.. dengan senyum manis saya menaip.. maaf kalau dalam hati awak penuh rasa sakit hati dan tak puas hati serta meluat dengan saya...

maafkan saya wahai ilmuan yang tak pernah buat silap...

Reply  sukesuke

Awk sorang yang tabah....bagus sangat cite awk bagi inspirasi....supaya org lain ...
slumber_sk8ter Post at 30-3-2012 13:46

aniss setuju dengan statement ni..... TT seorang yg paling tabah, pernah anisss jumpa...

dari page 1 hinggalah page akhir anisss baca dgn penuh khusyuk.... rasa sedih, marah dan terkilan...

sedih sbb membaca kisah hidup TT yg pernuh cobaan.
marah sbb ader wanita yg tak punya perasaan, sanggup meruntuhkan rumahtangga org lain..
terkilan sebab pengorbanan dan kesabaran TT dalam melayari rumah tangga dibalas dengan kecurangan...

anisss tertanya-tanya kenapa lelaki boleh buat sedemikian rupa kepada seorang isteri yg setia???? kdg2 aniss mengeluh sendirian bila terbaca artikel seperti TT....

ada yg anisss baca satu artikel dalam satu artikel majalah pengakuan seorang lelaki sbb kenapa dia curang..... katanya isteri dah tk cantik seperti dulu dan dah tak lalu ngan isterinya... Bila disiasat dia dah ada ramai anak boleh dikatakan  setiap tahun si isteri beranak - dlm hati anisss (tk lalu ker?) biasalah perempuan dah beranak pinak ni mestilah tk sama mcm dulu tp sepatutnya ko sbg suami yg bercita rasa tinggi hantarlah bini ko pergi Slim world ker buat facial ker......ini tk salahkan perempuan 100%  geram betul :@

klu bab cerai berai ni mesti org salahkan perempuan tk pandai jg lakilah...apalah....
habis tk kan perempuan jer buat salah...........lelaki macam mana?

maaf : ter emo sikit wlpun tk merasa lagi semua tu tp anisss geram..klu kaum wanita diperlakukan seperti tiada perasaan.....

dah ler..xmo la gaduh2...

Follow Us
hal cerai tu,sbenarnya laki aku lum jatuhkan talak lagi..coz aku dlm proses memohon cerai bkn pengesahan cerai..tgh kaunseling lagi n lum naik mahkamah..x nak lah gaduh2 yek..benda kecik ajer pun..

Reply 266# sukesuke

tak kak.. tak.. hest minta maaf... abaikan apa kami berdua taip tu.. maaf ya...abaikan saya

hal cerai tu,sbenarnya laki aku lum jatuhkan talak lagi..coz aku dlm proses memohon cerai bkn penges ...
sukesuke Post at 9-4-2012 15:04

semoga TT terus kuat dan tabah...................... amin....

Reply 268# hest

xyah mintak2 maaf ler..bkn ada apa pun..geng kan..

bergenang2 saya baca thread akak ni.
sobbs...nasib baik x meleleh sebab kat office ni.
terus takut nak fall in love.

sy suggest akak patut denga lagu jack white - love interruption.

hehe

tabahnya tt..   semoga tt terus n terus bertabah..

kak aku nk tumpang gak kat thread ko ni....
kebetulan plak cerita lbh krg...

4thn aku dgn bf aku ...
hyeed Post at 1-4-2012 02:07

kenapa baru bf tapi dah tanggung segala-galanya?

Reply 273# lavendermiz

aku kesian dah die xdak kje...mkn pon xdak duit...fam pon xbrp nk tulun...aku bg la duit tok makan bagai...tp aku ngaku la kebodohan aku bab tanggung2 ni....time syg semua pon sanggup...lahai...

Reply  lavendermiz

aku kesian dah die xdak kje...mkn pon xdak duit...fam pon xbrp nk tulun. ...
hyeed Post at 12-4-2012 10:28

tak pe la..lepas ni jadikan pengajaran..kalau belum ada pape, jangan la nak menanggung segala bagai..nati dia pergi macam tu je, kte gak yang sakit hati mengenangkan pengorbanan xdikenang..

Salam TT.. Terkejut honey baca thread ni tau pon ssb ada update kat misteri..ingtkan TT ada update citer hantu, tp citer lain pulak yg keluar..huhuhu..selepas merempit kat benang ni, honey rs ada hikmah la TT nk dpt baby baru ni, maybe ALLAH nak jadikan baby tu sebagai penyelamat rumahtangga TT..Anyway congratez..jaga kesihatan ek, jgn stress..Redha dan tawakal pada ALLAH moga diberi jalan yg terbaik utk TT..

Pasal mangkuk sawan tu, honey pulak rs nk penampor muka dier sedas dua..

Reply 276# dHoney

xde niat pun nak balik dgn suami..masih tgh uruskan prosedur mahkamah..

Reply 277# sukesuke

Honey faham..if i'm on ur shoes pon tak tau la cmne nk hadapi..tp yela,ALLAH tu Maha Mengetahui..Dia xkan menguji kalo hamba-Nya tak mampu hadapi.. Tp pelik ek,napa lak pmpuan tu yg meroyan kat umah TT? Xtau malu ke eh? Ada gak org perangai gini..

oooh..kalo kes tertengok tu x dpt nak ckp ape la..tp kalo aku,maaf la yek..aku xkan block malaun tu..coz satu ari nnt time aku happ,aku nak dia nampak aku happy..n of coz la kat wall aku jgn ada satu pun status yg meroyan..aku pun dah rasa sakit ati nie..but satu jer yg aku bangga sgt2,skali pun aku x penah nangis dpn laki aku n si sawan dia tu..yg mana membuatkan penyudahnye laki aku n pompuan 2 yg sawan blk..tp ati lain2 kan..sabar aje la dik..insyaallah nnt jupe yg lg baik..
sukesuke Post at 5-4-2012 13:11

Kalo kat wall keluar status meroyan, nanti harus diquote pulak kat thread masalah peribadi tajuk "Status FB yang memualkan oleh KIM Mapia". Apa-apa pun bertabahlah kak suke-suke.

Reply 277# sukesuke

tahniah TT... semoga sihat2 sahaja dan dimudahkan segala urusan.

apapun jaga kesihatan n baby.