CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3860|Reply: 8

kembar vs Cinta

" WHAT? Siapa?" jerit Syed Shahrul sambil menghentak meja di hadapannya. Dia merenung tajam ke arah mama dan papanya. Dia tidak setuju dengan rancangan yang diusulkan kepadanya.

` Please Shah... jangan hampakan harapan kami. Kami teringin sangat nak berbesan dengan keluarga Dato’ Kamarul tu. Lagipun kamu belum berpunya lagi kan? Mama kenal sangat perangai kamu yang malu kepada perempuan. Tapi mama garenti kamu mesti syok punya kat budak tu.’ Pujuk Datin Sharifah Aqilah sambil mengusap lembut lengan anaknya dan berharap agar anaknya menimbang semula rancangannya.
` no...mama. kenapa shah? Kenapa mama tak jodohkan saja budak tu dengan anak kesayangan mama? Kenapa mesti Shah yang berkorban...? kalau mama nak sangat menantu saya boleh cari tapi bukan dengan paksaan. Maaf mama saya lebih rela tak kahwin daripada terpaksa berkahwin dengan orang yang saya tak cintai.’ Selesai berkata-kata dia segera berlalu dari situ.

Datin Sharifah Aqilah berkecil hati dengan anaknya. Dia mengharapkan sedikit pengertian daripada anaknya dan akhirnya dia menangis teresak-esak.
Dato’ syed Ammar pula menenangkan isterinya.

` woi geng!!! What’s up lu…? Still remember me?’ Tanya Amylea sambil membetulkan topi yang dipakainya. Sememangnya dia merindui rakan-rakannya yang sudah 5 tahun tak berjumpa. Dia baru sahaja pulang dari London setelah selesai menyambung pelajaran di sana.
` la...Amy. takkan la kitaorang nak lupakan kau. Kau lah sahabat sejati kitaorang dari dulu lagi. Eh, perangai kau tak berubah ek? Aku ingat dah pergi sana berubahla jadi perempuan sejati tapi...nampak gayanya...still same as before...huh!!!’ kata salah seorang rakannya Adli sambil mengeleng-gelengkan kepalanya sambil merenung Amylea dari atas sampai bawah. Pakainnya masih lagi sama...macam lelaki.
` wei Li... kau jangan nak kutuk aku plak. Dah gini stail aku nak wat camne? Dahlah korang. Jom ar gi shopping. Aku nak beli sesuatu nih...’ Amylea terus bangun dan menuju kearah motorsikal berkuasa tinggi miliknya. Tiba-tiba...`GEDEBUK!!!’ Amylea terduduk di atas lantai. Dia terus bangun dan
` HOI! Buta ke? Awek secantik aku kau tak nampak ke?’ Amylea menghemburkan kemarahannya sambil mencekak kolar baju lelaki itu. Kemarahannya semakin maksima apabila lelaki itu tidak meminta maaf daripadanya.
` Hai cik adik yang cantik jelita...sungguh kurang sopan apabila seorang perempuan mencekak baju orang lelaki. Lebih baik awak alihkan tangan awak tu sebelum ramai lagi orang lain yang nampak.’ Kata Syed Shahrul sambil membetulkan bajunya yang sudah renyuk akibat daripada tindakan drastik Amylea.
Amylea terasa dirinya disindir. ` ah...aku tak peduli ape yang kau nak cakap. Lebih baik kau mintak maaf daripada aku sekarang. Kalau tak...’
` kalau tak....apa? awak nak buat ape? Awak nak pukul saya....nah… silakan. Tapi sedarlah diri tu sikit. Kalau dah perempuan tu jangan nak berlagak macam jantan. Kan tak pasal-pasal kena masuk hospital. Ok lah...saya nak pergi... bye...sayang.’ Syed Shahrul berlalu pergi sambil mengenyitkan matanya kepada Amylea.
` woi bangsat!!!!’ jerit Amylea kepada lelaki itu dan akhirnya dia diheret oleh rakan-rakannya untuk ke tempat lain. Dia berazam untuk membalas dendam kepada lelaki yang merendah-rendahkannya itu.

harap dapat buat perenggan. baru tak sakit mana nak baca..

betul2~
bagilah perenggan...

cerita baru....
bahasa.......balik dari england macam tu ke...

sori... baru mula nk menulis
harap dapat sokongan..

Follow Us
Reply 6# kak_adik

ada bakat dan ada kemahuan, boleh menjadi pencerita yg baik...
cuma kena lebih berhati2 dan teliti...
yakin boleh.....

Reply 7# sliza

tq...

ala... sikit je ke cite ni TT...