CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gitarpurple

kisahku sebagai sorg cik missy..

Reply 79# miey1412

hehe.. meh la datang ke wad saya... leh sama2 alami kejadian misteri yg x diduga..

Reply 57# gitarpurple

'Nenek Kamsia' da ilang ntah kemana thah..yang mereka2 je yang tahu..hahahhaha..

kembalilah wahai nenek kamsia..

wah,citer cik missy la..

aku paling x suker p hospital yg lift nye bole buka pintu depan n belakang..
wat pening n menakutkn..huhu..
apatah lg kalo hospital yg usang2 nie,mengundang keinginantahuan menebal nk teroka setiap ceruk hospital tersebut...

Reply 83# z3t_ex

lip yg bley bukak depan belakang ek? so far kat tempat GP, hanya bangunan baru yg cantek ala2 hospital private sajer yg ada lif bukak depan belakang.. n lagi 1 kat menara txxxx.. itupun die bukak depan belakang kat tingkat 2 n tingkat 5 jer.. yg selebihnya cume bukak 1 pintu.. so, pasal lif pown, GP ada citer.. meh GP citer 1 per 1..

1st, masa GP masih lagi student la, masih muda remaja n suci gituh.. GP n kawan2 baru lepas makan malam n masa tu bekerja shif ptg dengan kawan2.. masa student, kitorang mmg selalu akan posting ramai2 untuk 1-1 wad.. jadinya best la ada geng kan.. nak jadi cite, kami naek lif kat menara txxxx tu.. masa tu kami ingat nak p solat maghrib terus kat surau tingkat 9.. ada kawan yg 'bendera merah', terus masuk wad tempat kami posting masa tu kat tingkat 8 untuk sambung bekeje.. kebetulan masa kami naek lif tu, azan maghrib pon berkumandang kat surau yg berdekatan.. then, lif terus bergerak seperti yg di tekan kat dinding.. tiber2, tinggg... pintu lif terbukak.. xsalah GP kat tingkat 6.. bile masing2 tengok luar, ingat kan ader sesapa tekan, tengok xder plak, then kami pown tutup la pintu lif tersebut untuk meneruskan perjalanan ke tingkat yg dikehendaki.. (cewah.. ayat buku plak..) pastu, lif terbukak lagi, naseb bek btol kat tingkat 8.. kawan kami yg berenti kat situ pown turun la.. then kami2 yg masih tinggal dlm lif nie pon, tutp pintu n teruskan untuk ke tingkat 9.. masalahnyer, dier xbukak pown kat tingkat 9.. terus ke tingkat 10.. kami pown pelik r, asenyer cam betol tekan angka 9 tu.. then nak sedap kan ati, kami tutup la semula pintu lif tu n tekan tingkat 9, tiber2 dier xbukak jugak kat tingkat 9 tp p bukak kat tingkat 8.. benda tu berlarutan beberapa kali.. sampai ke tingkat 6 pown lif tu asek turun naek.. kami ni da pening asek nek turun dlm lif nie, just sound sikit la.. cakap, "kami nak p solat ni, ko jgn r kaco, kang kitorang baca ayat kursi n ayat quran kat sini, korang jugak yg panas..". kitorang sound gitu jer. xlama pastu, lif yg kami naiki pown berenti gak kat tingkat 9 seperti yg sepatutnya.. agak seram gak r sebab insiden berlaku waktu maghrib.. tp, sebab ader kawan2 kan, so, perasaan berani tu, ada la jugak..

2nd, kat lif menara txxxx gak citenyer.. ada sorg doktor kitorang nie. masa tu dier maseh doktor2 yg freshie2 nie.. masa posting kat salah 1 wad kat sana, dier ada citer.. insiden dalam lif la.. naseb bek dier laki.. mungkin, keberanian tu lebih la nak banding org pempuan.. die nk naek lif dari tingkat 1.. nak menuju kat wad tingkat brape ntah, GP xingat.. dier citer, masa dier nak masuk lif tu, dier cam bekejar jugak la sebab die tgk lif tu da nak tertutup masa tu. makanya die pown berlari la.. masa masuk lif, dier terus mengadap kat bahagian button tanpa menoleh ape yg ada kat belakang n sekeliling dier.. lif tempat kami kan cam ala2 cermin gitu.. die kata, die ternampak cam ada 'seseorang' bersama dia dlm lif tu jugak.. berbaju putih.. rambut panjang menutupi muka... (aiyok.. nape kakiku tibe2 menggeletar nie).. die da stat cuak sampai berdoa semoga lif tu cepat2 la sampai ke tingkat yg die nak pegi.. kuar je dari lif tu, terus dier berlari lintang pukang masuk ke wad sampai nurse2 kat wad tu pelik n tertanya2 nape doktor tu  berlari cam nampak hantu jer.. (sian doktor tu.. huhu..) tp, tu r.. moralnya.. kalo naek lif malam2, lepas tekan button lif tu, then terus kebelakang.. at least kite leh nampak sekeliling lif tu.. tu le pesan doktor laki tu pada kami supaya kami ni sentiasa beringat tok diri kami sendiri jugak..

Rate

1

Reply  z3t_ex

lip yg bley bukak depan belakang ek? so far kat tempat GP, hanya bangunan baru yg  ...
gitarpurple Post at 21-4-2012 12:48

aku pon nk bukak gak la psl lif ni... berlaku kt spital cik GP gak.. mesti porumer laen tertanye nape la budak2 ni asik sebut psl spital yg same je... dah cik GP kje kt situ.  aku pon ape2 kes pon mmg refer kt spital tu.. (penah gak masuk spital gomen laen, tp oleh krn pengalaman payau, so trus xnk g spital gomen tuh). ok balik pd kisah aku nk citer nih..

kisah ni blaku time2 aku baru2 pregnen yg skrg nih... time nih, mak aku kne warded sbb mslh jantung. so mmg aku ulang alik gak la spital nih.. 1 kes nih, aku nk balik ke parking keta (x hengat name blok tu & tingkat bape sbb asben dh tnggu la keta), lps bayo parking aku blari2 mak masuk ke lif tu. dan2 time tu gak azan maghrib bkumandang dr hp aku. mmg kompom aku sorg je time tu time nk masuk lif & dlm lif tu. bile lif dh naik ke atas, lif tu tbukak kt tingkat yg aku x tekan pon. dia tbenti kt tingkat parking yg agak kosong & pintu lif tbukak. aku x nmpk sesape pon yg nk masuk lif ke hape ke.. so aku tekan blk tingkat yg aku nk pegi. dia ulang blk ke tingkat tu.. ishh... aku dah cuak gak la time tuh. dlm ati kate "jgn la kaco aku... aku nk balik ni". bace2 ayatul kursi & ulang ayat yg last tu sebanyak 7 kali (sebenarnye dh takut la kan , sbb risau gak kne kaco ke..aku baru pregnen). last2 benti gak kt tingkat parking keta aku. asben tanye nape lame sgt. aku soh je jln terus balik jgn byk tanye... hehehe...

** cik GP, kt parking keta/lif parking keta tu pon agak skeri meri gak ekk...
(mesti ade yg tanye nape asben aku x tunggu aku skali utk naik same2 ke perking keta kan? sbb time tu aku di hantar shj oleh asbenku ke spital tu & beliau keje spt biase. maka bile dh selesai urusan aku, asben yg jemput aku semula & cuma tunggu kt parking keta).

Rate

1

Reply 85# miey1412

ni paking kete kat ceruk mana ek? kat sebelah surau ker kat bangunan yg puan miey1412 selalu paking cam biase? that means, bangunan A&E ituh?

Follow Us
Reply  miey1412

ni paking kete kat ceruk mana ek? kat sebelah surau ker kat bangunan yg puan mie ...
gitarpurple Post at 21-4-2012 14:32

kt bangunan A&E la... mmg biase aku tuju situ je nk parking pon.. lain2 tmpt mane aku tau... (sori momod kami optopik sat).kat situ kan lif dia pon dh nmpk serem2 angker gituh kan....

Reply  gitarpurple

la hai cik GP... cite nenek kamsia ni penah dulu aku cite kan kt ko laa. ...
miey1412 Post at 21-4-2012 00:59

hah?? penipu.. ?? bukan dia memang wujud ke?

Reply 75# gitarpurple

sabor...mod bukan sentiasa online 24 jam kat bod ni

Reply  gitarpurple

sabor...mod bukan sentiasa online 24 jam kat bod ni
sepaileman Post at 21-4-2012 14:43

time kaseh incek momods ... tacang saye pn dah naek sedikit.. sukenye saye... saye x paham sgt sistem pebahgian kedit nih.. saye ingt setiap kali kite reply post/posting, terus dpt kedit.. hehehe... saye budak baru belajar, klu salah tlg tunjukkan... toche toche tengkiu tengkiu momod... berlari2 bersuka ria... weeee~~~~

Post Last Edit by miey1412 at 21-4-2012 14:56
hah?? penipu.. ?? bukan dia memang wujud ke?
mnaa Post at 21-4-2012 14:43

mnaa, dia maybe mmg wujud. tp bile saye bace cite2 dia kt umah 2 dia, citenye tergantung. saye tertanya2 & pelik la.. bile tanye pd geng2 porumer lain, ade yg bukak citer & berkata sedemikian rupa... hmm.. tp klu saye dpt info salah, maafkan saye....

Reply 90# miey1412

sesame...mmg setiap kali posting akan diberi kredit otomatik 1 posting = 1 kredit
kredit extra bila mod akan beri kredit...terpulang kepada mod nak beri berapa pun...1-1000 kredit...di board ni biasanya sesiapa yg kongsi cerita insya Allah akan di beri kredit cuma kekadang terlepas pandang atau pun mod tak masuk ke topik tu

terima kasih sbb sudi kongsi cerita

Reply 92# sepaileman

ooo gitu rupenye... saye jarang2 posting... slalu jd SR jer kt mane2 bod... hehehe... time kasih lg skali mod sepaileman atas kedit & penerangan yg dberi... skrg saye sudah paham..

get out tuu..hebat makcik.. ape2 pon semoga dia cepat sembuh...

Reply 59# Spiral

hahahahaha

wah best2 ceritalah lagi TT,

erm..tt, mintak kebenaran tok tumpang bercerita kat sini leh?heheh..sbb tajuk pasal nenek...

erm. ...
sheetRock Post at 19-4-2012 21:53

klu ikot kn org tua dulu2 mmg ati kerang klu sound antu mmg direct je bagi ..xde rasa takot ..tpi kita arini byk yg berani dalam takot,sbb tu antu leh sound balik hu3

klu ikot kn org tua dulu2 mmg ati kerang klu sound antu mmg direct je bagi ..xde rasa takot  ...
mrjinggozzz Post at 21-4-2012 07:51 PM

hurm...tuh la...orang2 dulu nih mmg kuat tol ati dorang...

orang skg...lagi2 aku...baru dgr nenek aku ckp cenggitu..da terkedu terdiam....lagi takot gamaknya....

Reply 96# kukukatablog

kuku, TT arini keje shif mlm... maybe klu dia ade mengalami sesuatu lg, nnt kite mntk dia share citer lagik... hehehe.. sori cik GP, bukan niatku mohon sesuatu misteri terjadi... tp..ko kan tabah.. hehehehee....

emm...kwn aku penah crita before ayh di meninggal dunia dekat hari2 akhir tu,ayah dia boleh lihat se ...
mrjinggozzz Post at 15-4-2012 02:27 AM

sama mcm arwah nenek aku. mak aku citer arwah nenek aku lepas solat subuh kat spital *ms ni anak sedara aku masuk spital, kene api, 70% badan dia melecur. jd mak dgn nenek aku jaga dia kat spital* arwah nenek cakap kat mak aku, apsal ramai org dlm bilik ni *bilik menunggu*. mak aku heran sbb dia berdua dgn nenek aku jek....2-3hari lepas tu nenek aku meninggal.

TT, hati2lah yek. byk2 bc doa pendinding. Semoga Allah melindungi TT selalu. InsyaAllah