CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sara2511

Blogger Wanita Tercantik Di Malaysia

Sapo tah Dian Pelangi ni... aku tepek jah

\

Personal favret aku: Ladynoe

alah.. korang kalo mekap n pki lenses yg besarkan mata pon cantek mcm dorang gak
girly.. Post at 17-4-2012 12:52

ye ke kakk???  

nape sume blogger2 ni kurus hah? penat menaip ke?
nak wat blog jgk lah...

paling x bkenan tudung merah..suka sangat buat aksi ala2 comel..
nak gak tengok muka meraka w/o lens...

Follow Us
haniz zalikha aku penah dgr, sbb die msk paper arituh..

agak2 kalo tak mekap tak potoshot tak pakai lens pun lawa tak..hehe

cantik2 semua.. at least lagi cantik dari iols dan korang2 yang mengomplen tuh

cantik...teguran utk org pompuan...aku pn pompuan jugak...tp apa niat sebenar berblog ni???

nk tayang aksi cute, manja, mekap sekati, pose ala2 comel n harapkn pujian dr org ramai??? ye, cantek itu anugerah Allah...tp klu tnpa mekap, lens, aksi2 meliang liuk tu, org lain tgk xkn puji n sebut2 lps tu ke?? ada masa, kecantikan yg ada tu, kita simpan utk org2 tertentu je..

lg2 bila bawa imej muslimah...so, elok lah jaga sket..agar lebih manis n elok di pandang...just my 2 cents...org lain bleh je xnk setuju pn...

Rate

1

cantik2 nye deols..mcm barbie doll...
indah ciptaan Tuhan kan....
tp x minat nk melayari belog deols.....
mana yg paling best eh?
hanis zalikha tu mmg femes kn....
blog farah lee ptt msuk list gak kn?

fake pun ada.. hamis jalikha 2 ok. yg taip ayat2 bikin geli tu.. uwekk!!

cantik...teguran utk org pompuan...aku pn pompuan jugak...tp apa niat sebenar berblog ni???

nk ta ...
aechae Post at 17-4-2012 21:42

100% agree!!!
tidak salah menjadi blogger asalkan apa yang disampaikan menberi manfaat kepada orang lain. sebagai contoh, apa yang disampaikan boleh memberi info bermanfaat kepada pembaca yang lain. contohnya, nasihat sesama insan, motivasi dan sebagainya. saya sendiri orang yang mempunyai akaun laman sosial seperti fb dan twitter, tetap setiap kali upload atau update status, harus ada limitnya. nasihat kepada semua pembaca semua, berhati2lah dengan status dan imej yang diuploadkan kerana itu adalah dignity kita. anda mempertaruhkan maruah anda pada masa itu, "we don't have to share everything with people in cyberspace". saya bercakap sebagai orang yang mempunyai pengetahuan dalam bidang ini, i know how web services work. once you invoke the system, it remain forever out there. sebagai contoh, gambar2 yang kurang enak ditonton atau dokumen2 yang tidak sedap dibaca, selepas anda upload sahaja, hatta satu saat sekalipun berada di ruang siber, sudah cukup merubah hidup  dan mengubah persepsi orang terhadap diri kita. tak kala kita delete selepas itu pun, belum cukup menjamin privacy kita. cuba fikirkan, apa terjadi dalam tempoh satu saat tersebut, berapa ramai yang telah download dan sebarkan ke segenap ceruk ruang siber dgn hanya satu click sahaja.
tqvm...just want to share info yang saya tahu.
jangan salah anggap yer... kenyataan di atas tidak ditujukan kepada sesiapa!

sekarang ramai perempuan cantik2 dan bergaya...membuatkan kecantikan itu satu trait yg tidak berapa eksklusif...walaupun masih bernilai...

perlu tambahkan dengan sedikit wittiness dan 'warak'ness...sifat nih paling susah utk dibua-buat,sebab semuanya terpancar tanpa kita sendiri sedar...org tertentu saja boleh tangkap dan nampak sifat itu...

nasib baik lah juga aku dah kertu,terlepas zaman blogging hijabster...aku pon suka baca personal blog yg jujur,tapi aku sudah kehabisan idea mahu blog hopping ke mana lagi...

sekarang ramai perempuan cantik2 dan bergaya...membuatkan kecantikan itu satu trait yg tidak berapa eksklusif...walaupun masih bernilai...

perlu tambahkan dengan sedikit wittiness dan 'warak'ness...sifat nih paling susah utk dibua-buat,sebab semuanya terpancar tanpa kita sendiri sedar...org tertentu saja boleh tangkap dan nampak sifat itu...

nasib baik lah juga aku dah kertu,terlepas zaman blogging hijabster...aku pon suka baca personal blog yg jujur,tapi aku sudah kehabisan idea mahu blog hopping ke mana lagi...

cantik memang le cantik.. muda pun muda lagi..
tapi serius sedih tengok girls yg berblog2 bagai nih.. tak pasti apa tujuannya ..
nak tayang kecantikankah? nak tarik perhatian orang kah? nak glemer kah?  atau apa?tepuk dada tanya diri sendiri..... kalau tulis blog untuk berdakwah ke, untuk kasi nasihat2 dan motivasi yg boleh bagi manfaat kat pembaca okey le.. takpun buat blog untuk ajar orang memasak ke, menjahit ke.. ada jugak dapat pahala.. tulis blog mcm nih, buat tambah dosa je.. dosa apa, tu kena sendiri kena tau le, kalau tak ambik tau, sampai bila pun tak tau..

okey le, cukup le aku cakap sedas dua je.. karang cakap lebih2, orang kata jeles pulak...huhuuu

Reply 70# aechae

100% setuju jugak di sini!
tu la... sesungguhnya pompuan la yg memahami pompuan.. kita manusia ni memang dijadikan dgn nafsu dan keinginan, tapi pandai2 la resist the temptations.. yg berblog tu pun mostly muslimah, so sepatutnya tahu dosa pahala.. tambah lagi bila diupload ke internet, dosa tu akan multiplies..

nasib baik la zaman kegemilanganku dah berlalu.. kalau tak entah2 aku pun terjebak sekali...

banyak yang tak natural la. bagi aku yang natural bela, natrah, linda, hanis. yang lain nampak cam ade yang edit, ade yang sebab mekap.

Ala..semua lawo sbb pakai mekap jer..fatin liyana tu sombong sikit katanyer kawan aku jiran rumah dia.time dia ajak pi kenduri abg dia tunang ngan lagi sorang blogger tuh pun kawan aku xdtg..huhuh...yg haku tengok natural beauty si hanis zalikha tuh jek..

apakah motif ini???