CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 40844|Reply: 211

MEH STORY MORY..KES APA??? ... KES KENA TIPU KAWAN-KAWAN CYBER

HOLLLAAAAAAAAAA

ok... hest saje je nak bukak thread ni...  sebab hest tahu benda ni terjadi banyak di kalangan kita...  PENIPUAN KAWAN CYBER...

tak kisahlah.. apa saja yang di tipu kan.. seperti :

- identiti

- duit

- reka-reka cerita

- status

- ajak kapel

-  dan sebagainya...

banyak kalau nak di ikutkan sebenarnya.. kes dan motif penipuan...

jadi... hest nakminta jasa baik kawan-kawan yang pernah mengalami menda-menda macam untuk bercerita.. kisah tu... dari stat dia menipu dan sampai dia kantoi menipu.. pasti apa yang korang buat.. still kawan ke.. atau report polis ke... atau g carik dia sampai lubang cacing ke... haaa...

cer citer...cer citer... bukan apa.. untuk di jadikan tauladan juga pada kita-kita ni... kot ada situasi sikit lebih kurang sama.. boleh la kita berwaspada.. kan? sila lah ya...

pssssttt...... kot terkena yang dalam forum pun boleh gak kalau nak cite.. cuma minta tolong hide lah mana-mana yang patut di hide kan.. supaya tak lah thread ni jadi medan pertempuran plak kan...

sila lah ya... sila..sila... jangan malu.. jangan segan.. buat macam rumah sendiri....

den kono tipu duit. den nak boli barang on9 lah kan. lesap duit den. cer google Shazleen Nerina. Ramai betei kene tipu dgn diaa. Macam haram j minah ni :@

citer bab ni aku jadi sakit hati..takmo citerla....

dah lama bkecimpung lam arena pensaiberan nihh

kene tipu pun ada la jugak.tp tu jaman2 jahiliyah lagi, jaman2 nerdy, jaman2 fikiran lurus baru lepas kuar dr skolah menengah anggap seme org baik mcm kita jugak
sebab dah lama sgt kes tipu menipu ni, dh tak ingat pulak siapa, yang mana, ape ditipu etc.
kena fikir lama sket baru igt kot

selalu agak jarang kene tipu, sb tlampau bhati2 kot.
byk tahu cerita org je yg kene tipu.
apa2 pun, pada yg biase menipu, ingat, langit tak selalu cerah
pada yg selalu kene tipu, marilah bermuhasabah diri..ambil iktibar.n ambil peluang doakan tbaik utk kita.sb Allah dgr doa org teraniaya.maka, doa yg tbaik n best2 utk diri sdiri

dah byk kali kene tipu

Reply 2# miraex

hohoho.. ramai gak kena dengan dia eak.. ada yang hest view tu...
ni salah satu cite http://www.miraedora.com/2011/01/tak-habis-lagi-pasal-shazleen-nerina-ni.html

actually barang apa yang dia offer jual eak mraex

Follow Us
Reply 3# kurmasafia

its ok kurmasafia... hest pun ada... ada yang boleh hest nak cerita.. ada yang takley nak luah.. kalau luah.. rasa boleh mengamuk kot... huhuhu

Reply 4# wookiehoney

aku setuju gilak babeng tu dik... memang aku pun tak pernah menghalalkan apa yang diorang ambil dari aku.. huh!

Reply 5# nanie

cerciter sikit....  

Reply 8# hest

betul!
biar org nk kata, nabi ampunkan umat ke ape

kite bukan nabi.

dosa ngn manusia, mnta ampun dgn manusia.
takpe kak, org nk tipu tu, silakan..tp balasan nya, mohon la bertahan nnti

Aku ada cite psl member aku yg kena tipu, dulu kaki chatting kat mirc (aku pun dulu kaki chatting gk tp xpenah la kena tipu) Huhu... That time aku rasa umor ktorg dlm 14 or 15. Member aku ni kenal la dgn sorg mamat ni, ckp umo tua dlm 2 thn dari ktorg. Member aku ni chat la dgn dia, sampai berminggu2 gk la. Then, dari chatting2 timbul lah rasa suka, biasa la kan, time ni dah mula nk menggatal masing2...Huhuu....

Then, masing2 bertukar2 la gambar, mamat ni bg gmbr mmg cute sgt la... Chinese look, putih.. Member aku ni dah eksaited la. Satu hari, diorg plan nk jumpa. Aku pun xkesah time tu jd spotlight sbb aku pun eksaited gk nk tgk muka laki tu cemane... Bile sampai je dkt tempat yg dijanjikan, laki tu xsampai lg. Then ktorg pun tunggu la. Tiba2, dtg la sorg mamat ni, tegur member aku. Punye la ktorg terkejut sbb laki ni muka mmg xde iras lgsg dgn gmbr yg dia penah bagi dkt member aku tu. Dah tua (meaning umo dlm 25 above), hitam, gemuk n muka berkawah. Member aku nmpk je laki tu muka dah masam dah. Huhu...

Then, laki tu pun ckp la, alasan dia bg gmbar org lain dan bukan gmbr dia sbb dia nk tgk member aku ni nk kawan sbb rupa ke or sebab hati. Tp time tu aku pun dah hangen gk. Kalo ye pun nk tipu gambar, xkan sampai nk tipu umo skali... Mmg time tu dgn aku aku skali la sakit ati. Pas2 ajak ktorg tgk wayang. Dalam wayang sempat gk dia nk meraba member aku ni. Tp wayang xabes ktorg dah blah....

Walopun masing2 sakit hati, tp bila pikir2 blk time tu mmg rasa klakar pun ada... Huhu....

Baideway, aku so far pengalaman kena tipu tu xde la... Pengalaman manis ada la, iaitu setelah 9 yrs berkawan dgn tunang aku yg aku kenal dkt cyberspace ni, aku bakal bernikah xlama lagi... Huhu.... Xsabar nk kawen. Huhuhu....

Sorry TT terover eksaited nk menikah ni...

Reply 11# Craver

hahaha.. its ok.... tulah untung rezki awak jumpa tunang dalam tu.... tahniah eak kita ucapkan.. bila nak nikahnya tu? 9 tahun kawan.. lama lah jugak tu kan? since umo bape mula berkawan tu?

kes kawanawak tu ramai gak kena.. yang peliknya diorang ni.. jadikan cyber tu.. tempat nak cerita pasal seks... huhuhu

Nak citer jugek..hehehhe.memula.kenal alam saiber nih..vangang+naive...bemula ngn chat...dasat ek org laki kalu dapat picit kebod..kuar segala soklam dlm kain.semer bab melucas jek.awak naive ketika itu cept la melentingyer.bahaser kan blik.mamat2 chaters neyh.tp lelama dh paham.wat derk sudeh...dah aku lak tejebak.tipu2 identiti.secara realitinya aku chat bukn serius.saja ilangkn bosan.sbb kesepiang huhuhu..betukaw tukaw identiti ler...sonok n layan jek..tp mmg aku tekena pong...ngn chatez2 nih.yg sepesen ngn aku...suka tuka identiti..bgik aku no big deal.just for fun..tapi aku x menipu duit segala yer...just borak bodo2 je...huhuhu.tp skang dh kurng sgt aktiviti chat aku nih...aku layan porem g bnyk pekdah...abiskan duit yer gak..tejebak ngn promo podak2 heheheh

Reply 11# Craver

besla .. ita pon sama, jumpa suami dalam friendster 4 tahun lepas, lepas 2 tahun berkasihan ita nikah, last year mengandung dan dapat baby boy .. tak semua kot kena tipu, kalau nak beli barang kena pastikan betul-betul sah, lately ada beli barang dari Onedrop Parfume, ModernMunchkins dengan JubahOnline, so far okay semua ..

Kes tersohor di Cari Forum ni adalah Kes Cik Es

Aku ada satu kawan ajak kawan kat pesbuk.....

yang musykilnya.. satu hari dia kata gi London...aku check awal2 kat internet penerbangan singapore ke London sekian2 time ada 2 flight and then beberapa jam kemudian dia msg kat Fb dah sampai London... aku check airport London 2 kemungkinan Flight yg diambil masih dalam status expected belum landed..... makes me curious...

Reply 6# hest
Haa die jual brg2 cm bju la kasut la. Tp die jual kt pesbuk je. Tade blog/eb. Hampeh gile minh tu

selama berkecimpung dlm forum, bnyk forumer yg menipu ... tpi dlm forum kan, xnk nk dedah identiti sebenar... yg dok gado sbb kantoi menipu smpai bukak thread kt c.i pun ada, yg citer nk best kt forum/fesbuk pun ada, yg multinick ada, yg tipu ngaku bujang pun ada, yg pndai nasihat org pun ada dlm forum tpi kt luar...

selama berkecimpung dlm forum, bnyk forumer yg menipu ... tpi dlm forum kan, xnk nk dedah identiti ...
B.K Post at 10/5/2012 21:49

setuju ko kate ni

dulu ada kenal sorang guy thru cyber ni. dia ni American.Tiap tiap malam musti tak miss chatting, every nite, kadang kadang membawak ke pukul 3 4 pagi.Kadang kadang dia akan call dari US, takpun aku pun akan call dia. Sampai satu stage, dah lebih beberapa bulan macam tu, dia kata dia nak mai Malaysia, nak jumpa .jeng jeng jeng. hati aku dah stat prasangka buruk. Mesti nak menipu, mesti nak auta, mesti nak buat mcm mcm... pastuh dia cakap no flight dia, naik flight apa sampai kl pukul berapa. Dia janji nak jumpa kat epot. Punyalah tak percaya aku siap cek no flight tu dalam intenet nak pastikan betul ke dak.

Dan tiba waktu dia, aku pun ikut guts, pi tunggu dia kat epot. orangnya mmg betul wujud, flesh and blood. Dia nak jumpa mak ayah aku, so aku ok je lah, dan lepas tuh kami bercinta kejap dalam setahun. Tapi sebab long distance, semuanya jadi susah.

Kesimpulannya. ..ada yang bole percaya la heheheh