CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: babyorange

Perangai / tabiat / citarase 'abnormal' atau yang lain dari yang lain

tabiat pelik aku :

1.aku tak suke makan campur2..means macam kalo makan nasi lemak ke or yg de kcang or ikan bilis aku tak suke..confirm aku bagi orang lain..same jugak dengan kek yg ada kismis dalam tue..aku tak kan makan..chocolate yg ada nuts ke blueberry ke..sume tak nak makan..kalau asing2 baru aku makan..kalau cheese cake pun tak makan..makan dengan roti or burger ok..

2. suka baca newspaper dari belakang..tak tahu nape??habit dri kecik...

3. kalau tido wajib ada bantal or patung yg keras untuk dipeluk..kalau tak confirm lama feel nak tido..selimut pakai tapi area kaki biarkan terbuka..selimut area atas jea..hehehe aku pernah balik kg tunang aku..aku pegi bawak patung pororo kepala keras tue..depan mak tunang aku pulak tue..mak tunang aku tengok jea tak cakap pe..tapi adik die kaw kaw gelak kan aku..hahahaha....

4. suka beli skincare or makeup yg packagingnye comei2..emm nie benda yg paling susah aku nak kikis kan..huhuhuhu..

5. suka tengok orang cantik dari orag nhsem..kalau tengok lelaki pun if lelaki itu kulitnya licin.hahahaha....

6. aku tak suka tengok kalau lantai bilik air ke dapur kotor..kalau aku penat sekali pun gigih aku cuci/mopkan..sampai aku rasa macam lenguh2 badan macam exercise..peluh2 kuar..bilik bsepah pun tak boleh..nanti jadi sakit hati..nak jugak kemas...

7. kalau makan mesti ada sup or kuah...contohnye macam makan nasi ayam penyet orginal kan tak de kuah..memang bukan salah 1 makanan favorite aku...

8. Bila aku stress & pening kepala aku makan chocolate sebab aku tak suka makan penadol..and aku tak biasakan diri aku makan penadol...

emm lagi nanti aku pikir kan...

ni tabiat pelik kakak aku

bila makan keropok (yg keping tu..bukan lekor) dia suka basuh dulu...kalo tak basuh dia akan celup dlm air masak..
katanya sedap..
aku tak tau sedap tang mana..
tapi dalam ramai2 anak dia..sorang udah jd mcm tu..

Reply  intan_smsb

Aku pun suka laksa letak kicap...pehhh mmg bestla..tp tabiat ni mmg satu famil ...
patik Post at 22-5-2012 13:12

rasanya orang belah2 utara ja yg makan laksa buh kicap..termasuk la aku, kalau tak ada kicap memang aku tak makan laksa, kalau makan pon lite2 je lepas tu tolak tepi..tak feel

Aaa ade satu lg habit .. Xpakai slipper/kasut kalau nak masuk keta.. So prepare dlm keta slipper awa ...
freakygirl Post at 21-5-2012 16:32

sebut psl kasut/slipper & kereta.....aku kalo drive mmg berkaki ayam. lagi syok sbb dpt rase pedel minyak tu....klo pakai kasut rase mcm x confident je nk bwk....hihi

haa lagi satu..

aku amat amat amat amat dan amat tak boleh bau minyak cap kapak

otomatik aku p ...
nuhanis Post at 21-5-2012 21:15

haa yg ni sebijik mcm ex-rumet ak mase blaja dlu....
aku dah la slalu migrain, confirm la slalu curah minyak cap kapak kt kpala....
pastu die plak x leh bau minyak tu, nk muntah la, loya la, pening la....
tension aku.....minyak kapak je pon, bknnye aku curah minyak petrol ke, minyak tanah ke....
bertambah2 sakit kpala aku ngan prangai mengada2 die..
huhu

cuba cecah nugget dgn aiskrim....... sedap juga compare fries...

ada kawan, time berak mesti bawa ...
darkharis Post at 22-5-2012 15:02

haha....bwk buku calculus msk toilet, lawak tol
dlu mase aku kecik2, ayah aku pn suka baca papaer dlm toilet......alamatnye berejam ler x kuo2
tp skrg dah x, sbb x elok bawak bahan bacaan (ilmu) dlm tpt yg kotor....

Follow Us
Reply  babyorange
  yang pedas tu memang wajib.kalau tak pedas rasa hidup ni tak lengkap
aku ada housemate yang suka sangat sikat rambut.boleh kata dalam satu hari 5-6 kali sikat rambut. siap sikatkan rambut aku sekali sbb dia geram aku taknak sikat
psstt Post at 23-5-2012 04:03

hahahaha.....rajinnye kawan ko tuhsame la mcm adik sedara aku umo die 7 thn, pantang jmp sikat bkn nk sikat rambut sndiri, rambut aku jgk yg disikatnya....huhu
sorg lagi umo 11thn, suka sangat nk ikatkn rambut aku, rambut die sndri x suka diikat.....hehehe
klo blk kg, suka tol aku, ade yg rajin nk mendandan rambut ak......hahahahaha

nokkk...sama la ngn aku...
x de pedas hlg nikmat dunia rasanya...

msk spageti pn taruk cili kering bnyk2...
kl carbonara lgk la, tumbuk cili api lg..

kl x de pedas rs lekat kt tekak..
seroja23 Post at 23-5-2012 08:41

hehehe.....btol3
aku pn klo msk spagetti ke carbonara ke, segala cili aku msk.....black pepper la, white pepper la, serbuk cili la, cili padi lg (cili kering ak x suke lak), pastu selagi x cukup pedas, x kick...
tu yg kwn2 x tahan klo aku msk spegetti, drg kata 'macam x nk kasi ktrg makan je, msk pedas2 ni'.....hihi

Reply  babyorange

tapi ko bayangkan yer... kalau orang kelantan pulak memang kuat gula..

aku  ...
intan_smsb Post at 23-5-2012 09:09

rendang org kltn aku x gemor sgt.....xkena ngan tekak aku.
klo dpt rendang nogori, perrgghhh......terbaik la, sbb pedas. nogori mmg makan pedas kan?
aku penah rase rendang mak kwn aku, cili padi beb, terbaik sgtt!
pnh soh mak aku msk rendang cili padi, tp mak aku x nk sbb die x tahan pedas2, huhu....

satu lagi tabiat buruk aku.. kalau aku takde selera nak makan.. aku akan sumbat nasik banyak2 dalam mulut aku lepas tu kalau rajin aku kunyah sikit-sikit kalau malas aku terus telan jah dengan air.. sebab aku pikir janji dalam perut aku ada nasik.. sebab aku ni kuat gastrik bila gastrik aku datang so akan attack kepala aku sampai berdenyut-denyut.. kemudian aku amek jalan mudah supaya gastrik aku cepat surut,,,
intan_smsb Post at 23-5-2012 09:16

mak oii, makan pn malas yek, smp masuk nasi ketol2 dlm mulut......hhahahah, lawak la ko nih

kentut dlm air
encikotot Post at 23-5-2012 12:16

trus aku terbayang avatar ko tu......si patrick

Aku plak..heheh.dr kecik..kdng x perasan fmly member aku yg pasan.kalu wat minuman berais.aku suka kacau ngn ujung jarik..mean bukan celup semua jarik aku tuh..terbaru opis mate aku perasan..dia ckp..teruknya aku..malu weyhhhh.tp cawan aku sendrik jek..

Nih kwn aku gara2 kononnye nak save the best for the last akhirnya berputeh bijik mato..alkesahnya..dia mkn kat kanteen...dia pon jenis suka letak tepi haiwan2 laut tepi pinggan..sekali dtg sorang kwn yg x paham cara dia mkn..sambil2 lalu.ckp ko x nak ke udang nih....udang plak besaw..x sempat kwn tu jwp selamat sudah kena kekah.huhu

betol2..rs x lengkap..
tp yg lg pelik org sebok rasa pedas ya amat, tp iol leh rilek je ...
seroja23 Post at 23-5-2012 08:47

lidah dah dibiasakan dengan benda pedas2 ni sampai dah tepu..uol tenyeh cili kecik tu dlm makanan ke makan gitu?iol kalau makan cili gitu je iol akan sakit perut gamaknya.

Aku tak suke minuman yg ada benda di dalam misalnya...cendol..cau cincau... bubbke tea...akuarium..ooopsss

Reply 147# babyorange

ko sama macam aku suka kena dandan  aku siap tetido-tido kalo org dandan aku..syok sangat   walaupun aku tak suka sikat rambut sendiri,tak payah risau sbb ada org lain tolong buatkan siap dandan rambut lagi

Pe el siblings aku dulu2..kami suka kacang goreng kopek n letak dalam air coca cola
kami suka bisut 4 segi cicah milo
kami suka makan aiskrim batg letak dlm roti
kami suka cicah buah setoi, kelubi n gemia..perghhhh

aku suka berkawan dgn orang2 tak popular. yg low profile dan yg jenis pendiam. walaupun haku popular, tak low profile dan tak pendiam.

haku tak brp reti orang2 yg gila glamor ni, nak2 kalau yg tudung ala2 fashionista Fareeda, mekap sekati tebal. Fobia haku. Mungkin psl masa zaman sekolah dulu ada sorang cikgu haku jenis cenggini. Garang nak mampus, bahasa pun ala2 wartawan fonen kawin dgn forumer cari dapat anak azwan ali.

kalau part2 makan ni haku kureng dgn makanan2 tak pedas, apa2 pun haku nak yg pedas2. kalau boleh, kek pun aku nak cicah cili padi.

lidah dah dibiasakan dengan benda pedas2 ni sampai dah tepu..uol tenyeh cili kecik tu dlm m ...
psstt Post at 25-5-2012 00:51

tgk keadaan...bese iol pegang cili belah kiri...gigit..
tenyeh tuh..kdg2 ada bt gak..tenyeh kt lauk..
iol pn kdg2 mmg skt perut gak..
tp sbb nk berselera makan kan..

hehehe.....btol3
aku pn klo msk spagetti ke carbonara ke, segala cili aku msk.....black pepper  ...
babyorange Post at 24-5-2012 19:46

kalo bolognaise spageti iol taruk cili kering...kdg2 taruk cili kecik tuh...
tengok ape yg ada kt umah...kl iol msk utk beramai2 mmg x taruk cili la..
sbb mak aku pn x leh makan pedas..so aku kl mcm tuh sepinggan pn xleh hbs..