CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5241|Reply: 22

Chernobyl Diaries - 25 Mei 2012

Chernobyl Diaires is an original story from Oren Peli, who first terrified audiences with his groundbreaking thriller, 'Paranormal Activity'. The film follows a group of six young tourists who, looking to go off the beaten path, hire an "extreme tour" guide. Ignoring warnings, he takes them into the city of Pripyat, the former home to the workers of the Chernobyl nuclear reactor, but a deserted town since the disaster more than 25 years ago. After a brief exploration of the abandoned city, however, the group soon finds themselves stranded, only to discover that they are not alone.

cite hantu ke ni? mcm best je...

laa.. ingatkan filem pasal peristiwa chernobyl..

haaa tu la mcm besh je

ingatkan cerita pasal tragedi chernobyl dulu.. tapi macam best jek..

hantu ke alien cam cte transformers 3 kan ade scene buat kt chernobyl

Follow Us
katner nak download free cite ni.  Tak sempat nak tgk kat wayang ari tu..

Aku dah tengok bulan lepas kat MBO, rasanya filem ini disiarkan pada bulan syawal lepas (tak pasti). Ianya mengenai 6 orang pelancong datang ke Rusia, kemudian masuk secara haram ke kawasan Chernobyl ni melalui seorang pemandu pelancong orang tempatan dan bekas tentera. Area tu masih menjadi larangan dan rombongan diorang di tahan dan tak dibenarkan masuk tapi pemandu pelancong tu bawa diorang menggunakan jalan belakang (lain).

Sampai di area sana, nampak lah scenery yang cantik dan menakjubkan dan diorang menjelajah dari 1 bangunan ke bangunan yang lain sambil bergambar. Masa nak balik tu van diorang naiki rosak sebab ***, maka waktu malam pun menjelma maka diorang terpaksa bermalam dalam van tu disebabkan tak dapat hubungi pengawal lagipun diorang secara haram dan pemandu tu bekerja sendiri. Malam tu lah bermulanya cerita disebalik Chernobyl ni, bila mana van diorang tiba-tiba diserang dan pemandu yang membawa pistol telah keluar dari van ***. Tak nak jadi spoiler, jadi mana yang tak sempat tengok tu boleh lah tengok cerita ni walaupun ianya sedikit cliche dan aku rasa korang pun tau jalan ceritanya macam mana.

ita_comel posted on 7-10-2012 12:05 PM
katner nak download free cite ni.  Tak sempat nak tgk kat wayang ari tu..

kamu masuk laman web ni http://www.myrls.me/ search 'chernobyl diaries', ada banyak pilihan buleh download i.e dvdrip/brrip/720p.

citer ni mmg best.. w'pun cliche tapi aku suka. sbb ada moment2 seram yang lagi seram dari cerita hantu yg entah2 apa2.. taknak bagi spoiler.

takeshi_anwar posted on 9-10-2012 09:30 AM
citer ni mmg best.. w'pun cliche tapi aku suka. sbb ada moment2 seram yang lagi seram dari cerita ha ...

Tapi aku rasa kalau di tambah lagi scene cemas dalam air sungai/tasik tu lebih mantap, selalunya binatang dalam air kan lebih buas berbanding di darat disebabkan kelebihan bergelut dalam air. Aku membayangkan ular, biawak yang dah *** menyerang diorang masa bertempiaran lari tu tentu lebih sadis kan?.

dr.R posted on 9-10-2012 12:00 PM
Tapi aku rasa kalau di tambah lagi scene cemas dalam air sungai/tasik tu lebih mantap, selalunya b ...

aku dapat rasa 'ketakutan' masa mereka melepasi kayu penghalang kat 'jalan alternatif' masuk ke chrnobyl tu. Konfiden benor pemandu pelancong tu kan...

Dan aku suka part hantu budak tu, aku rasa itu hantu tu perangkap je yang dibuat oleh zombie tu.. opss spoiler....

boleh masok ke dalam Chernobyl ni?

bukan paling lama 10 minit ke?

aku tengok Anthony Bourdain, strict gila peraturan dia bagi.

Tak boleh lebih 10 minit, tak boleh sentuh semua benda termasuk pokok2, tak boleh pijak kulapuk, macam2 lagi tak boleh dia.

Sebab bahan radioaktif tu masih ada lagi kat sana, tak terurai lagi...huuuuuuuuuu

takeshi_anwar posted on 9-10-2012 12:14 PM
aku dapat rasa 'ketakutan' masa mereka melepasi kayu penghalang kat 'jalan alternatif' masuk ke ch ...

Aku pun suka elemen umpan tu, elemen awal-awal kat bangunan yang tiba-tiba ada *** tu pun bagus jadi kita ingat tak adalah makhluk *** dan ingatkan hanya binatang saja jadi ancaman masa kat dalam van tu. Aku pun mulanya ingatkan yang kaki *** tu diserang oleh ***, ia lah dah binatang tu nampak berkumpulan sebelum tu kan. Punyalah banyak *** tak nak jadi spoiler, apa pun korang yang belum tengok boleh la torrent sebab rasanya dah ada kot sekarang ni tak pun beli dvd.

nameloo posted on 9-10-2012 03:03 PM

Sorry bukan masuk chernobyl tapi kayu palang dalam hutan tu... jalan alternatif setalah askar tak bagi masuk kat jalan utama.. keseraman dah terasa kat situ walaupun siang hari. Ini yg dinamakan "feel" hehehehe

nameloo posted on 9-10-2012 03:03 PM

Ikut filem tu Chernobyl di buka kepada awam baru-baru ni saja sebab kadar radiaktif dah turun, tapi masa diorang buat pengembaraan ni tiba-tiba di tutup semula tu yang diorang ikut jalan lain. Memang dalam cerita ni si pembawa pelancong membawa sekali mesin detect radioaktif tu, ada sesetengah scene menunjukkan masih ada radioaktif yang mengakibatkan diorang rasa panas.

Tapi kalau dunia sebenar tak tau lah, rasanya Chernobyl masih lagi di tutup untuk orang awam kan? aku tengok kat http://totallycoolpix.com/2011/01/chernobyl-25-years-later/ ni semua tempat dan lokasi dalam gambar ni di tonjolkan dalam filem ni termasuk lah fun fair dan bangunan tu.

macam menarik jah citer ni

nak nengok la nanti

Aku boleh katakan gabungan movie seperti berikut

The Mist + Quarantine

Dah tengok, layan jugak
Scene yg ada cam patung budak kecik tu seram...plus the surrounding n building

Aku dah tengok hari tu.. Memang bestlah.. Ada bahagian yang buat aku terperanjat.. nasib baik tak ada sakit jantung

12Next
Return to list New