CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 17166|Reply: 29

Promosi diskaun Pendaftaran Perniagaan & Pembaharuan SSM!!

Post Last Edit by manmetba at 8-6-2012 07:25

Assalamualaikum semua,

Untuk makluman semua, Suruhanjaya Syarikat Malaysia ada buat promosi untuk Pendaftaran Perniagaan & Pembaharuan Perniagaan (RENEW). Untuk pendaftaran baru ialah RM50 + RM10 (salinan maklumat perniagaan) utk 5 tahun terus!!.. Renew pun sama RM50 utk 5 tahun!!..

Harga asal utk pendaftaran perniagaan ialah RM60 + RM10 (salinan maklumat perniagaan), pastu kalo nak renew terus 5 tahun kne tambah RM60 lg utk setiap tahun.. so, RM310!! ..jd, korang dah jimat RM310 - RM60 = RM250!!!

Untuk renew je, pon sama.. RM50 utk 5 thn!! Kalo harga asal utk nama Trade (Enterprise) RM60 setahun, so kalo 5 thn RM300!.. so, korang dah jimat RM300 - RM50 = RM250 .. utk nama Sendiri (Ali bin Abu) RM30 setahun, so kalo 5 thn RM150!.. so, dah jimat RM100!

Promosi bermula dari 1 Jun - 31 Dis 2012.

Sebarang maklumat sila layari www.ssm.com.my !

Sape tak daftar bisnes dlm tahun ni mmg RUGI sgt2!!..sebab ape? sebab TAHUN NI SAHAJA promosi bagi pendaftaran baru dan renew berharga RM50 untuk 5 TAHUN..

Sape yg dah ade bisnes enterprise yang daftar sebelum 1 JUN 2012 tapi tarikh expired dia lambat lagi TAPI nak renew lagi 5 TAHUN, masih boleh lagi berbuat demikian di mana2 kaunter SSM seluruh negara atau di BANK SIMPANAN NASIONAL atau melalui perkhidmatan online SSM iaitu E-lodgement.

Maklumat lanjut sila layari website SSM di www.ssm.com.my

JANGAN TUNGGU LAGI!! JOM DAFTAR BISNES DI SURUHANJAYA SYARIKAT MALAYSIA (SSM)

hye nak tanya
kalau na buka syarikat baru bumiputera
berapa ye dan document2 apa yang diperlukan?

Post Last Edit by manmetba at 9-6-2012 00:09

Hi Shedah,

Daftar baru perniagaan Enterprise hanya RM70 (termasuk maklumat syarikat RM10) untuk 5 tahun sekaligus. Dokumen yg deperlukan hanyalah potostat ic. Pemilik  perlu hadir sendiri di kaunter atau boleh daftar melalui online di www.ssm.com.my (E-lodgement) . Ada lg nk tnya?

kalau daftar selepas thn ni, berapa harga dan tempoh berapa lama?

dan apa beza daftar online dan pergi kaunter sendiri?

...tq

ha nak tanya lagi, if kita nak bisnes (cth pakaian la)

nama daftar niaga tu kan, kena letak nama kita or nama kedai yang kita nak?

contoh kalau kita letak nama kita, so takpe la kedai kita nama apa pun?

tapi kalau nama bisnes or kedai, wajid nama kedai kita sama mcm kat daftar?

faham tak soklan saya?

maaf, byk tanya la pulak...

sekian,  dari org yg baru mula nak berbisnes..

Follow Us
Hi Nuhanis,

Ok,lepas abis promosi ni (smpai 31.12.2012), harga pendaftaran ROB akan seperti sediakala iaitu RM70. Kalo nak extend sampai 5 thn kne tmbah lg RM60 setiap tahun.. so suma RM310. Fhm x?

Beza daftar on9 ngan kaunter sama sahaja.. cuma online mungkin lebih mudah krana xperlu beratur menunggu.. nnt kalo dah apprv, kita akan email lepas tu dah awk boleh print sijil tu guna kertas biasa je.. simple x? ;)

Kalo nak jual pakaian, nak guna nama sendiri ..contoh Aminah binti Abu. pon boleh.. nak guna ABC Enterprise pon boleh.. kalo daftar nama sendiri Aminah binti Abu, kat signboard mesti guna Aminah binti Abu.. nama seperti apa yg didaftar.. tak boleh sesuka hati letak nama lain.. nnt kne kompaun kalo ada pemeriksaan.. Kalo daftar ABC ENTERPRISE, kat signbord pon ABC ENTERPRISE k.. mmg wajib..

Harap jeles dgn penerangan yg diberikan..

Jgn lupa daftar bisnes k.. RM50 jer.. utk 5 thn trus..

Hi Shedah,

Daftar baru perniagaan Enterprise hanya RM60 (termasuk maklumat syarikat RM10) untuk 5 ...
manmetba Post at 7-6-2012 21:11

maaf nak tanya lagi ..jgn marah ye.. sbb sy baru 1st time na buka syarikat  nie...
klu 2org share buka syarikat bumiputera pon msk dlm Enterprise ke? sy malay n kawan tu bkn malay tp na buka syarikat bumi guna nama sy kwn tu jd partner ....
mcm saya dgn kawan saya just pi kat ssm isi form bg ic  n byr da bole buka syarikat ke? mcm tu je ke
tak payah document2 lain ke?

klu ta keberatan bole ta bg tau mcm mana na buka syarikat nie.... nanti sy pi ssm takde lah tak tahu apa2 kan...

terima kasih byk2 sbb bg sy info2 nie....

thanks for the info... lepas ni byr RM50 utk renew selama 5 tahun... huhuhu... saya mesti pilih... dah nak expired dah saya punya ni...

@Shedah,

Ok, utk soalan awk tu ada 2 maksud.. 1, awk nk buat LESEN BUMIPUTERA ke?.. untuk lesen bumi.. awk kena daftar dgn Kementerian Kewangan (MOF).. itu saya tak berapa nak tahu sgt prosedur dia.. 2, awk maksud daftar bisnes dgn non malay? Dgn SSM partner dgn sesiapa pon boleh asalkan dia ic biru @ merah.. foreigner tak boleh join Ent. hanya Sdn. Bhd je..

Betul, bwk potostat ic dgn kawan je lepas tu isi borang pendaftaran baru (Borang A). Itu sahaja.. 2 benda je, ic copy & owner kena datang, isi borang. Lepas dah siap isi borang, buat pembayaran, lepas bayar dalam 1 jam siap. Dtang awal pagi lebih cepat siap sbb org kurang.. kul 10 ke atas dah ramai public.

Harap jelas ye

@norzyy u're welcome.. awk boleh renew di mana2 cawangan SSM atau Bank Simpanan Nasional @ via on9.. kalo on9 rasa mcm rumit, blh dtg BSN ke SSM ke..k.. Jgn lupa hebahkan kat kwn2 eh.. Tq

mau tanya, aku baru jer renew utk 2 business aku..
pastu ttbe ade plak promo2 camnie...
adoi la..
kalau aku nk renew lagi utk promo nie boleh ke??
so jadi aku pny busines direnew utk 6 tahun terus??
*paham ke tak soalan aku nie*

Post Last Edit by manmetba at 8-6-2012 10:47

@afheyz

Boleh, ko boleh renew lg bisnes ko utk 5 thn lg.. misalnya biz ko expired tahun 2013, ko still boleh renew dlm tmpoh promosi ni.. sape yg daftar perniagaan sebelum tarikh 1 Jun 2012, dia boleh renew lg 5 thn..

Contoh : Ko daftar bisnes pada 22/04/2012 dan tarikh luput biz ko pada 21/04/2014.. so, ko boleh renew lg 5 thn dalam tmpoh promosi ni. So, bisnes ko akan tamat pada 21/04/2019.. Lama kan?..

Jelas kan? ..

terima kasih share. saya punya expire hujung bulan 9 nanti. bolehlah renew terus 5 tahun. tak payah tiap tahun pergi the mall

manmetba,
kebetulan sgt. ada kemoskelan ni.
sy nak tanya. sy ada company yg expired jun last year.
masih boleh buat ape2 tak utk wujudkan syarikat ni semula?
boleh renew atau kena daftar semula?
sy nak buka satu shop. hope dpt pakai syarikat yg ni semula instead of register yg baru. bolehke?

@funz_universe

renew jgn tak renew.. RM50 hengget je.. ;)

@eniliana

Ok, cik punya expired Jun thn lepas tu bape hari bulan?? Kalau 7 hb Jun 2011, tu dah kira lebih setahun. So, dah tak boleh renew lagi. Kena daftar baru balik. Lebih setahun tak renew bisnes, automatik ditutup. Kalo nak apply balik nama tu, boleh .. tapi no. pendaftaran tu akan dpt yg baru. Itu pon kalo dlm sistem tak ada org daftar nama tu.. kalo ada, kna tukar nama yg lain lah..

Kalo tak lebih setahun, misal 8 hb Jun 2011 ke atas, maka cik akan kena kompaun. Bulan pertama RM30 lepas tu bulan berikut kena tambah RM10 setiap bulan.. ;)

Ok?

@afheyz

Boleh, ko boleh renew lg bisnes ko utk 5 thn lg.. misalnya biz ko expired tahun 2013, ko still boleh renew dlm tmpoh promosi ni.. sape yg daftar perniagaan sebelum tarikh 1 Jun 2012, dia boleh renew lg 5 thn..

Contoh : Ko daftar bisnes pada 22/04/2012 dan tarikh luput biz ko pada 21/04/2014.. so, ko boleh renew lg 5 thn dalam tmpoh promosi ni. So, bisnes ko akan tamat pada 21/04/2019.. Lama kan?..

Jelas kan? ..
manmetba Post at 8-6-2012 10:20

I see..
Thanx for the info..
dengan sepantas halilintar juga aku akan ke SSM..
Bhahahahaha...

I see..
Thanx for the info..
dengan sepantas halilintar juga aku akan ke SSM..
Bhahahahaha...
afheyz Post at 8-6-2012 18:14

Hahaha.. renew jgn xrenew selagi stok masih ada! .. ;)

Assalamualaikum semua,

Untuk makluman semua, Suruhanjaya Syarikat Malaysia ada buat promosi untuk ...
manmetba Post at 7-6-2012 11:09

salam 1 malaysia...
saya nak tanya....saya punya SSM dh expired 31 Mei yang lalu....kalau saya renew skrg n amik yg 5 thn tu....ade aper2 penalti ke di kena kan.....

saya betul2 terlupa.....coz Sijil SSM saya x display...

tq

@nssinar

Salam, ok kalo dah expired 31 Mei, ada kompaun skit dlm RM20.. nak renew 5 thn tu xjd masalah.. boleh je..  so, total dlm RM70 jgk la..

Lg satu, sijil SSM wajib kena pamer kat premis perniagaan ye.. kalo ade pemeriksaan nnt xpasal2 kne kompaun..

kalau nak renew lesen..owner xpg bole x?

12Next
Return to list New