CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 183065|Reply: 619

kenangan dn peristiwa seram

Post Last Edit by the_killer at 13-6-2012 09:16

Salam seperti yang aku pernah janji pada sesetengah foruumer disini untuk kongsi cerita...selama ni aku hanya silent reader citer seram di bod misteri..maklumlah aku ni lahir di Bod CI..korang pun faham Bod CI tuh panas..tp Bod Misteri antara paling aman di dunia Cari forum nih
Kisah nya bermula tahun 1994 ketika aku dan keluarga aku duduk di sebuah pangsapuri di area cheras..aku,ayah,mak,adik perempuan dan adik lelaki..duduk disitu..pangsapuri ni baru je siap dalam  2 tahun..tp tak ramai orang duduk situ...jadi ayah aku beli lah pangsapuri ni ..senang dia nak p keje...pangsapuri ni ada 12 tingkat..jadi rumah aku di tingkat 6..jadi seperti biasa aku tnya kat mak aku masa dalam lori bwak barg tuh"mak, mcm tak ramai jer duduk sini"mak ckp: "nanti ader la tuh..rumah ni kan baru buat"setelah sampai..ayah aku dan pakcik aku pun angkat brg2..termasuk aku..pelik juga bila aku ngk orang kat situ hanya selak langsir je ngk kitorang..blakang pangsapuri ni hutan..budak2 kat situ yang td main kejar2 terus jer berhenti ngk kitorang..pastu dorang menyorok.mcm kitorag nak makan dorang plak..aku tanye kat mak aku "mak kenape owg kat sini pelik2, tak kuar umah lak tuh, selak langsir jer..bukan satu buah umah..rumah lain2 pun mcm tuh..heranla mak" mak aku ckp : "alaaa,, yang kau fikir bukan2 nape!! dulu sebok sgt nak pindah!! skang dah pindah byk songeh pulak kau"( kena marah) ..

ayah aku dan pakcik aku suruh aku angkat brg2..jd aku pun angkatla kerusi meja makan..pansapuri tuh ade lif..3 lif tp 2 rosak,,jadi 1 lif je elok..pakcik aku ckp kat ayah aku" laa hai..yang kau beli umah kat sini nape"  ayh aku plak : "nak wat mcm maner,, ni je mampu..tempat keje aku pun dekat"sementara menunggu lif turun..aku mcm lihat di belakang hutan tuh mcm ade orang dok memerhati aku ..bila aku perati betul2..mcm takde sape...jd lif pun sampai ...bila lif terbuka..keluarlah satu ah so tua yang bertongkat..aku pun senyum kat dia termasuk ayah aku dan pakcik aku tuh tp ahso tu buat bodo jer..mulut dia terkumat kamit mcm baca sesuatu..aku punyalah tkt..tp ayah aku dan pakcik aku rileks je..ok kitorang pun masuk lif..lampu dalam lif tu rosak..jd gelap la jugak tp adela lampu back up wane oren..memang seram la..bila dah sampai umah aku di tingkat 6...aku ngk byk rumah kosong..hanya ada 4 bijik je dihuni..

alkisah aku pun jalan la ke lumah tu..jauh jugak la dari lif tuh..umah aku berjiran dengan satu kuarga cina..sebab ade tokong kecil diluar tuh..sebelah lagi aku tak tau..tp memang dihuni la..masa tuh pangsapuri tuh mcm mati, takda orang langsung keluar tanye khbar ke..tolong angkat brg ke..bila dah sampai umah..ayah aku pun kelurkan kunci..bila pintu dibuka..mcm ade angin kuat keluar dari rumah tuh..ayah aku ngan pakcik aku rileks je.dorang pun bg salam dan masukkan brg2..masa kitorang masuk..aku terdengar  kedua2 jiran aku bukak pintu...so aku pu keluarlah nak ngk jiran aku yang misteri tu..Ddddommmmmm! dorang tutup cepat2..terkejut beruk aku.. pakcik aku ckp "ape hal tuh" aku ckp "entahla paklang,, td dengar jiran bukak pintu" aku rase mcm tak kena ngan pangsapuri tuh...jd kitorang pun turun kat bwh amik brg2 lain..mak aku ngan adik aku nunggu kat bwah..jg brg..nasib bek masa tuh brg tak byk pun..setelah selesai.....

kitorang pun berehat jap kat lori tuh sementara ayah aku soh mak aku dan adik2 aku naik kerumah..buat air..ayah aku pun sembang2 la ngan pakcik aku..masa dorg sembang..aku try la jalan2 sekeliling pangsapuri nih...aku g pondok pengawal..pondok pengawal takda orang..tp tibi kecik pasang..yang paling menyeramkan tibi tuh men citer opera cina lame2..aku pun blahh..tidak sampai 2 minit aku blahhhh..tibi tu tertutp sendiri...mcm ade orang tutupkan..aku tak toleh..aku lari kuat2..sampai tercunggap2..bila sampai ke lori tuh ..aku ngk ayah aku ngan pakcik aku takda...dalam hati aku kata "ahh sudah...jgn la mcm ni"nasib bek dorang panggil aku dari atas soh naik..time tuh dah nak senja.....

bersambung......

Rate

1

Related collections:

• · MPS|Threads: 2, Subscribe: 0

wahh besttt....cepat sambung tt. Berdebar2 dah ni

Bila nk sambung, best ni

huhuhu..seram gak. saya pun duk pangsapuri. Tapi Alhamdulillah la, ramai orang..So far takde apa. Cuma mlm2 ada masa duk dgr mcm orang mengemas. Org sibuk tido, dia sibuk mengemas. sambung2 cepat. Tak sabar dah ni.

salam,
sambungan plisss...

ok...sambungan

pas ayah aku panggil aku..aku pun lari la kuat2 pegi ke lif tuh...mcm biasa yang peliknya "pansapuri takda orang sgt ..tp lif lambat plak" masa dok menunggu tuh ..time dalam 7 suku la..hari pun gelap nih..aku sowg2 kat bawah...nunggu lif..aku pong mcm terdengar kat lif sebelah ..tertulis kat situ "sedang diperbaiki" tp yang lagi menakutkan aku terdengar lif tuh mcm elok jer..dengar mcm dia turun naik2..aku rase seram..lepas jer dengar tuh..bbbbbbommmmmmmm!!!! dalam lif yang rosak tuh..aku apa lagi..mcm nak menangis jer time tuh..dalam hati bacalah ayat yang patut ...terdengar la satu bunyi anjing menyalak kat hutan2 blakang pangsapuri tuh,,,dan akhirnya pintu lif pun terbuka...aku masuk dalam lif..lampu rosak..tp diganti lampu malap2..jadi aku tekan no 6..tak leh...aku tekan kuat2 lagi...lega..baru boleh...masa dalam lif tu aku rase mcm ade pompuan tunduk mengadap dinding liff..tp aku wat bodoh jela..( berlagak) ..sampai ke tungkat 2 ..lif ni berhenti..tp pintu tak bukak2..time tuh aku rase nak terkencing dah..lembaga pompuan tu dah takda..aku rase lega...akhirnya sampai jugak kat tingkat 6...aku kena marah ngan mak aku sebab merayau sampai nak dekat senja tp yang pelik nye aku g pondok pengawal tuh tak sampai 10 minit je...

masa lalu umah jiran aku td..aku ngk umah dia pasang lampu wane merah...aku pun terus jela ke rumah aku...wat bodo jer...so masa kat rumah..mak aku sediakan nasi dan lauk2 la..makan dengan pakcik aku,,, aku tak citer kat kuarga aku pasal td..tkt kena marah..jadi aku pun diam jela..adik aku yang bongsu tuh tak abis2 gelak memangjang..entah dia ngk aper tah..dia mcm nak pegang sesuatu ..umo baru 5 bulan.aku tanye kat mak aku "rizz ( bukan name sebenar) wat per tuh mak..suka dia"mak aku ckp : "alaa.budak2 .biasa la tuh".kitorang pun sembang2 sampai la kol 10 mlm...pakcik aku mohon untuk beredar..yang lebih menyeramkan tak sampai 7 minit pakcik aku beredar..aku nak g ngk dia kat bawah tu..tau2 dah hilang..terkejut aku "kejap betul pak lang ni "..aku ngk jiran2 len sume tutp pintu...hanya lampu je pasang..

aku pun masuk dalam umah..aku diam jela..malas nak citer..kang kena ceramah kang ngan mak aku.hehe..so jam menunjukkan kol 11.30 mlm..suasana sunyi jer..cuma kedengaran sayup2 lagu opera cina lama dari rumah jiran cina aku tuh, kadang2 terdengar bunyi kenderaan kereta,motor..dalam hati.."bila aku masuk umah,,,dorang ni keluar pulak,,bila aku keluar dorang ni tutup pintu rumah"..dalam hati geram je...so mak aku pun soh aku tido sebab jam nak kol 12 mlm....bg mengelak daripada di marah..aku pun masuk bilik...perabut2 bilik sume dah lengkap dah..aku share ngan adik aku...umur dia dalam 5 tahun...so mlm tuh aku pun tido la..

bersambung

Rate

1

Follow Us
salam,
sambungan plisss...
yenil95 Post at 8-6-2012 10:51

rumah ni ade sejarah tersendiri..dari hari pertama..dah mcm2 berlaku..mlm tu yang seram...

Reply 7# the_killer

adehhhhh....patut laaaa.......sambungan plzz....tgh best nih..heheh

sambung.. sambung..

sambungan
jadi aku pun tido la..kitorang tido katil dua tingkat..aku atas..adik aku bawah.....jam menunjukkan 12.15 mlm..adik aku ni asyik nangis je...aku riso plak..nak kejut mak aku tkt kena marah..ruang tamu gelap dah..risau plak kalo pompuan td muncul...so aku pun tenangkan dia..tanye dia.."kau ni kenape,,jgn buat pasal la...aku nak tido tau...nasib bek esok cuti" pastu dia kata " along..tkt la..."jari dia tunjuk kat tingkat tuh...aku ngk takde pape..dia ckp ade orang dok lambai2 tp nasib bek la tingkap tutup..aku mula seram dah.."ko ni biar betul mane de orang leh lambai..kita kat tingkat 6 bukan tingkat 0" dia kata nampak....masa aku dok tenang2 kan dia "alooooong!!!! alooong!!!!! tu hah!! dia dok lambai lagi!!!! aku pun toleh..kat tingkap..takde pape...aku ngk adik aku..dah mengeletar dia...aku rase adik aku tak tipu..dia umo 5 tahun..budak besar ni tak menipu...aku pun ape lagi ..pasang lampu bilik...

jam menunjukkan kol  2 pg..adik aku dah tido..aku jer tak bleh tido mengenangkan hal td...masa dok baring2 tuh..aku terdengar lagi lagu opera cina lame..aku pun bukak la tingkap...umah aku leh nampak pondok guard tuh...masa bukak tingkap hati berdebar2 la sebab tingkap tulah adik aku nampak orang dok lambai2..masa aku bukak..alhamdullillah takda pa yang berlaku...so aku pun ngk la kat pondok tuh...alngkah terkejutnya bila aku lihat ade sorang laki sedang dukung anak,,,,ketawa sambil menunjuk tgnnya ke arah aku.... Ya ALLAH!!! aku terus tutup tingkap...rase mcm menyesal lak pindah rumah tuh....adik aku pun dah tido nyenyak..aku try bukak alik..kali ni takda plak dorang..aku tutup alik ..naik atas katil...aku fikir..sape dorang tuh...masa tuh lagu opera tuh makin laju....bunyi jd lain..aku mik bantal..tutp kepala aku..tp still dengar..mcm lagu tu kat sebelah telinga aku...

masa dok katup bantal tuh...aku terdengar mcm sore cina dok menyanyi...suara tuh dari arah rumah jiran aku..sore dia sayup2...mcm sore pompuan cina zaman dulu2..aku pun dengar dengan teliti...lame2 dddddduuuuuppp!!!! mcm orang hempas meja...terkejut aku...aku ngk adk au..lena dia tido..bgsla.aku plak ase nak nangis...aku leh dapat rase tempat tuh len mcm je...jam menunjukkan 3 pagi..aku still tak bleh tido..masa tengah baring memikirkan sape la jiran aku...aku terdengar suara hoi!!! hoi!!!! hoi!!! dari bawah...kuat pulak tuh..pastu diiringi sore pompuan hihihihihihihi"aku apela lagi sah la benda ni nak kacau...masa tuh la tiba2 angin kuat..bunyi angin wooooooooo!! memang tkt la..masa tuh lagu opera cina tuh sekali lagi bunyi..kli ni..sore laki plak nyanyi...aku diam je...baca ayat2..aku amik selimut..tutup seluruh tubuh...masa tido aku bermimpi mcm ade orang nenek memanggil2 aku..lambai2 aku...muka dia berkedut ..rambut putih..baju putih dan bertongkat..dia panggil aku..aku tak pegi kat dia...aku bangun...fuhhh lega..ngk jam..sudah pukul 6 setengah,,,bilik aku diketuk mak..sebab suruh aku bgn untuk solat...

sekian..satu mlm jer dah mcm2

episode seterusnya...Jumpa Jiran

Rate

1

jeng jeng jeng....seram lak aiii

rumah ni ade sejarah tersendiri..dari hari pertama..dah mcm2 berlaku..mlm tu yang seram...
the_killer Post at 8-6-2012 10:58

sambung la wehh..jgn nk besembang lak

sape2 ade citer kongsi la

Reply 10# the_killer

sebut pasal umah baru pastu ade kaitan ngan antu cina teringat plak kat citer umah seremban 2 tuh huhuhuhu

Reply  the_killer

sebut pasal umah baru pastu ade kaitan ngan antu cina teringat plak kat citer  ...
afira Post at 8-6-2012 11:45

ade lagi..aku nak refrash alik..family aku duduk situ tak sampai 2 tahun..pastu kitorang pindah..kat tempat len..yang aman

pergghh....seram siot....!! sila sambung balik...

Bod CI tuh bod aper ek...sori, baby nih jarang jenguk bod2 yg lain kecuali bod MPS nih...sori OT jap

Reply 17# babyhungger

current issue / isu semasa...dulu aku ingat CI nih same cam CSI hahahahahah

cepat la sambung cite...

ari jumaat kan...jgn luper solat jumaat bagi kaum2 adam yang beragama islam