CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: chaintea

MAYBANK2U...CIMBCLICKS

setuju dgn TT.. pernah sekali guna Cimbclicks lepas tu tersalah akaun dapat message bagitau transaksi itu direjek.sipa customer servis called dan bagitau...

maybank2u plak - xde akaun

Maybank2u
- deposit ke other bank charge RM2
- bayar PTPTN charge RM1
- Bayar bil tepon - berjam2 baru masuk ke account
- beli topup - lambat sket masuk compared to Cimbclick

CIMBclick
- deposit ke other bank charge RM1
- bayar PTPTN charge RM0.50
- Bayar bil tepon - berminit2 baru masuk ke account

* tapi aku still guna Maybank2u sebb gaji masuk maybank..cuma kalau terlebih rajin transfer duit ke CIMB dulu baru transfer bayar segala utang piutang.

arghhhhh!!! kenape aku baru nak terbace benang nih malam nihhh!
petang tadi baru lepas gi buat mybnk2u tu.

Aku baru nak topup Digi aku semalam guna CIMB, dah tak ada ye rm5 dan rm10, ada rm50 dan rm100 je.

CIMBClick kalau awal pagi jadi sengal terutama jam 8-10am, aku minta TAC tak sampai-sampai jadinya terpaksa guna Maybank2U. Sekarang ni yang hantar TAC kat handphone aku dari server guna no HP 0192111911, kalau dulu elok je nombor 5 angka (contoh 32333) apasal ye?.

Bulan puasa lepas aku terbayar 2 kali kereta aku kat Maybank2U, mengelabah aku sebab aku dah bayar masa pertengahan bulan tu dan akhir bulan aku bayar sekali lagi. Bila nak simpan rekod file-file tu aku terkejut rupanya aku dah bayar kereta untuk bulan Ogos tu, terus telefon Maybank dan maklumkan mengenai hal tu. Memang tak boleh transfer balik lah jawapnya, tapi dia kata boleh tolong holdkan supaya masuk bulan depan dan bulan depan tak perlu bayar dah (sebab housemate aku memandai kata aku dah double pay jadi bulan depan perlu bayar lagi ). Tapi kalau boleh aku nak masukkan balik ke akaun aku tu, memang tak boleh rupanya maka melepas lah rm600+ belanja raya aku.

Follow Us
maybank memang sengal..
myfren lost 8k  dlm akaun maybank dia..
tetibe sahaja...

bila report kat maybank..
dorang tak dapat nak buat ape...
sebab duit yang ditransfer tu ke akaun yang telah dikosongkan ...

so abes macam tu je la duit myfren..

sedeh kan...

sedangkan myfren tak pernah buat any transaction pada mana2 pihak...

lesap begitu sahajeeeeeeeeeeee!!!

aku nk ty, aku tersilap transfer msk acc no. (frm BSN to Maybank)
tp die ckp succesfull....cmne erk..ade sape2 pnh knex?
dhla ak transfer max. RM...huhuhu

klu bank  transfer, brp hr leh dpt?
sbb transfer duet smlm still xdpt2lgk

cimbclicks ada akaun airasia ye?br pasan ms cek td.ada notis situ suh bukak akaun ni.apa kelebhan nye ye?

Air Asia Accounts
Account Number         Account Type   Account Balance          Help Me Save                 Progress
You don't seem to have any Air Asia Account | Open one now!

cikdonat8 posted on 11-10-2012 03:40 PM
maybank memang sengal..
myfren lost 8k  dlm akaun maybank dia..
tetibe sahaja...

pendapat aku kalau kes lesap cmni.. aku rs kalau ikut "peraturan" bank - mmg transction tu SAH.
sbb pindah dr akaun A - ke akaun B, nombor akaun betul, ada amaun wang.. jalan..

nk pindah pn bukan senang2 je pindah.. kalau maybank2u kena ada TAC number, TAC number tu pulak register guna ATM atau yg dihantar ke handphone kita.

so kalau ada jadi "jenayah" kt mana2 spt ATM org lain guna, bg info TAC kt org lain, org lain curi telefon..
bg aku tu bukan "tanggungjwb" bank utk kembalikan duit kita..
benda tu kena melalui proses perundangan yg mlibatkan polis & bank negara contohnya.

sbb bg bank.. transaction tu sah & ikut peraturan yg bank ada utk pindah2 duit..

serupa jugak kalau kes kena tipu skim cepat kaya.. bagi bank, duit masuk keluar sah..
sampai la court tetapkan yg menipu tu salah, kena pulangkan duit..
so baru la dapat duit.. bank tak boleh pandai2 nak transfer duit dr akaun "pencuri"

dari dulu lg guna cimbclicks neh...rasa selamat jer...pernah gak dpt scam emel psl activate akaun maybank yang memang tak pernah ada akaun pun..so far blum pernah dpat emel scam cimbclicks neh..

kazaraf posted on 29-10-2012 04:39 PM
pendapat aku kalau kes lesap cmni.. aku rs kalau ikut "peraturan" bank - mmg transction tu SAH.
s ...

minimum 12 report boleh freeze akaun personal. kalau akaun company xpernah pulak tahu cara nak bekukan.

sebab sebelum ni ada kes forumer kena tipu skim cepat kaya duit 10 hari duit 30 hari. bila report ramai2 dpt bekukan akaun penganjur.

saya baru silap buat transfer.. kakak sy dengan penug kepercayaan nya bagi id n password kat aku. aku sellau login masuk akaun dia..haha.. hari ni dia suh aku ambik rm800 utk byr duit kete.. tadi mintak tlg aku transfer kat kwn dia rm300.. di abg no akaun dan nama org tu. aku pun lupa nak tanya bank apa. aku terus klik maybank..sbb nombor akaun dia pnjng berjela..aku transfer to other account..MAYBANk rm300.
bila bgtau kakak aku dia kata itu akaun CIMB... aku panik..tapi seb baik..semalam aku transfer ke akaun aku rm28, maybank ke RHB. last2 tgk hr ni masuk balik.sbb no akaun salah kot.. so canne ek??? adakah cimb akan refund balik?? nak transfer ke CIMB.. pegi transfer ke MAYBANK plak..adoyaii...

cimb dan maybank2u ni boleh tak gune tac pakai web je xyh gune nombor telefon

merrissa replied at 29-1-2015 04:52 PM

mmg kena pakai no tac

merrissa replied at 29-1-2015 04:52 PM

Kalau tac pakai web jek tak secure laa..

cimbclicks sama ada tac hantar ke phone, atau ada 1 alat mcm dongle tu.

Tapi for me better pakai phone.. sbb phone mmg kat kita sentiasa kan (unless tertinggal phone). Kalau tac thru web.. orang dpt u punya id n password..senanglaa die nk amik duit u tu..

eh nk tanya, kalau buat transfer tapi TERSILAP ACCOUNT TYPE,  yang sepatutnya Current Account, tp i terletak Saving Account...cmne eh

12
Return to list New