CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: punkerzoe

Gunung Senyum di Temerloh Pahang

Reply 22# cicikwani

tq 4 d info.:-)kire kejam la bini dia nak putuskan hubungan dia dgn sedara mara dia kan...kesian tok ni..tersepit..

Masa panjat Gunung Senyum tu dok belajar kt ITM Melaka..tahun 1998. Tapi ada renjer hutan la ikut..dia tunjuk la jalan yg ada..makam, sampai ke Gua Kambing..tp x dapat panjat sebab kitorang tak bawak tali. Yg paling menarik Gua Taman la...memang bersih macam terjaga je.

Reply 41# berrygurl

ntah la berry... tau pun sbb tertengok kat tibi... kalo tak, tak tau gak... heheheeh... tapi isteri dia kan bunian... diaorg ada ke perasaan kesian cam tu??? kena tanya yang ;ebih arif nampaknya...

Reply 39# punkerzoe

tu la... kat tempat org, mmg dh sampai... nun gua kelam kat utara nun pun dh penah jejak... tapi gunung senyum yang dok selalu tengok ntah bile nak sampainya...  teringin gak nak pergi taman negara... dr sekolah dulu dok planning tapi ada je halangan... skang dh ada anak kecik nih, susah kot nak bawak dlm hutan...takut gak rasanya... hehehehe...

dekat ye kak una... leh jadik meeting point la nanti gunung senyum.. hehehe
xtro kampung kat mane ? ...
punkerzoe Post at 26-6-2012 10:53

DEKAT JE, ADA YANG MENJAGA TAPI X SELALU MAI, ARI2 BIASA X DA SANGAT ORG MAI...

abg kaka una pun dah x koje kat situ dah, so kami pun jarang dah g.. kecuali dah tergedik2 sgt rindu tempat 2 g lah...
mike org mana ek? rajin bukak thread sal negeri pahang ni...

btw, acu bukak pasai gua caras sekali...

Reply 45# lalunagujiwa

laa kak una neh.. saye yang reply benang akak pasal umah kawan akak tu...
kan dah cite kampung saye kat bukit dinding tu.. lupe lah tu.. hehee

haa.. dah agak kak una ni mesti ade punye cite best2.. korek2 la cite ngan kawan akak tu..
erk.. bawak balik ponti ? skerinye..

gua caras yer.. emm nanti saye cari info dulu...
tak penah pegi pun ke situ... gua kota gelanggi ni pun tak penah masuk dalam..
tengok aje dari jauh kalo kebetulan pegi jengka dulu2.. same2 bagi input lah kat sini..
mungkin ade forumer yang ade cite menarik kat sini.. pengalaman dorang ke kan..
cerita dari tok nenek dorang ke.. feel free to share here..

Follow Us
Post Last Edit by lalunagujiwa at 27-6-2012 12:31
Reply  lalunagujiwa

laa kak una neh.. saye yang reply benang akak pasal umah kawan akak tu...
k ...
punkerzoe Post at 27-6-2012 11:45

RAMAI SAYAM DOK BALAS KOMENG DGN KAKA UNA...
jgn majuk eyh... balik jantet t kite gader2 dua org yek,...

ha, okeyh2. sila cari yek...

hehee.. tak majok pon lah...
biasalah tu kan kak una ramai peminat.. kekeke
insya-Allah kalau ade kelapangan balik ke sane akan diroger okay...

hmm.. abg kak una keje renjer kat situ mesti banyak cite pasal tempat tu kan...
kongsi lah kat sini yer...

Reply 37# cicikwani

ni mesti dok TSJ ni

Reply 39# punkerzoe

setujukkk lah sangat ngan komen aok ni....same la ngan koi, tempat org sibuk2 nk explore, tempat sendirik pun x abess explore!
usoh ke gunung senyum, taman negara tuh pun x penoh smpai lagi..!!

Reply 50# edoraixora

itulah paseynye.. hehee
moh ler berkongsi tempat2 menarek lagi kat pahang ni...

Reply 49# edoraixora

errrrrrr....

Post Last Edit by AdamHood at 3-7-2012 15:42

Nama Gunung Senyum ada kaitan dengan Tokku Paloh (Syed Abdul Rahman Al-Idrus) yang ketika itu tinggal di Kampung Jenderak Kuala Krau. Tokku Paloh pernah menetap di Pahang sebelum pulang ke Terengganu.

Ketika itu Syed Abdul Rahman pernah menemani orang putih mudik disepanjang sungai pahang. Tokku Palohlah yang memberitahu orang putih nama-nama tempat yang ada disepanjang sungai Pahang kepada orang putih.

Dalam perjalanan tersebut mereka telah singgah di sebuah Gunung yang berada diseberang sungai sahaja dari Kampung Jenderak tempat Syed Abdul Rahman tinggal. Orang putih telah menanyakan nama gunung itu. Apabila sampai dipuncak gunung Tokku Paloh telah membuka baju sambil tersenyum. Maka tahulah orang putih akan nama gunung itu sebagai Gunung Senyum.

emm.. ade versi lain jugak ye name gunung senyum ni... terima kasih berkongsi adamhood

Nama gunung ni gunung senyum
Aku dh penah pegi. Pegi dgn sorang kwn and kami berdua je jln masuk gua2 tu. Memang menarik.

Gua terang bulan ni mmg unik la. Gelap gila, tapi ade lubang kat atas. So ade la cahaya dari matahari memancar satu arah. Boleh bayangkan kalu malam waktu bulan mengambang. Mesti cantik.
Ade satu gua yang ada kubur penjebak burung yang kawin ngan orang bunian. Tempat ni mmg nampak bersih macam disapu setiap hari. Tempat ni dikatakan tempat orang berlatih silat. So boleh namapak tapak kaki kat dinding yang tinggi.

Lepas tu kitorang decide nk pegi ke gua yang dlm hutan sikit. Kene trekking sikit. Jumpe budak sekolah berkamping. Berbual dgn guide dorang. Siap geleng kepala lagi tgk kitorang jln berdua je. Dia cakap bahaya and boleh sesat n xde signal phone.

Bagi aku mmg menarik. Bagi yg berminat, baik pegi cepat sebelum ia dimusnahkan sbb aku ade dengar rumours yang tender project batu kapur dh diluluskan. . . .
sukeje Post at 5-7-2012 20:54

terime kaseh kerana berkongsi sukeje...

Post Last Edit by sukeje at 5-7-2012 23:39

Reply 43# cicikwani

kalu bace info kat situ, katenye wife bunian tu bagi balik. Sebab tok long rindu sgt kat kampungnye. Tapi bersyarat. Kene balik dalam mase beberape bulan atau mereka takkan bertemu lagi. Tapi tok long ni terlebih seronok dok kampung jumpe sedare mare gaknye sampai terlupa syarat tu.

Dengarnya dia tggu isterinya disitu dlm keadaan gundah gulana sampai akhir hayat. Bila dah meninggal, terus orang semadikan dia disitu kerana kesetiaan dia.

Guide tu ade bagitau aku ade satu gua yang cantik. Namenye gua lumut. Dorang memang x bwk org gi sane or bagitau lokasi sbb nak jage gua tu yang satu2 nya gua yang masih kekal dlm keadaan asal. Xde conteng2 kat dinding.

So kalu korang gi, baik ambik guide n pujuk dia bawak gi gua lumut ni

Reply 56# sukeje

oh ye ke??? time kasih bagi penjelasan... mmg buta sejarah betul la ai nih... hehehehehe....

Reply 56# sukeje

terime kaseh atas pencerahan itu sukeje...

masa kecik2 aku benci kalo abah aku bawak g gunung senyum.. sebab blk tu aku akan mimpi sampai kencing malam... hahahaha... duk mimpi gua nisan laa.. gua taman laa.. tp siryes gua taman tu mmg bersih..

masuk sekolah menengah kene camping kt situ.. hari2 berdoa supaya tak mimpi gua2 tu pastu tak kencing malam.. maluu siott kalo terkenc.. alhamdulillah.. mujur tader ape2

Reply 59# yamapi

terime kaseh berkongsi pengalaman