CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cutter

Teruskan atau gugurkan kandungan

Close [Copy link]
isk..rasa mcm nak lahar je baca luahna tt ni....

takpa, aku nak nasihat ja....kecik ka..besaq ka..bru janin ka..dh cukup sifat ka...ketol darah lg ka...hukumnya tetap haram kalu nk gugurkan kecuali....................

anak tu akan memudaratkan tt......boleh ancam nyawa tt..bru leh gugur....

so, jgnla gugurkan...ada hikmah tu ....mak dgn mak mentua pon setuju kalu tak teruskan kandungan?  

apa punya pemikiran org tua tu? adoi..............

macam tak percaya je ada jugak org yg bukak thread macam ni....

sy mintak akak teruskan saja kandungan tu... jgn lihat benda ni sebagai satu masalah.. cuba lihat pada pandangan positif...

lagi satu.. katakanlah akak gugurkan yg ni...lama2 lepas ni akak teringin nak beranak lagi, tgk2 akak dah xde rezeki...agak2 apa perasaan akak masa tu?

don't go for abortion kak...please!

tu la kadang2 rasa mcm pelik gak org2 yg taknak anak ni tp tak merancang ke...? bila dah mengandung pk nak gugurkan pulak....sepatutnya sblom buat anak tu pk dulu kemungkinan utk mengandung tu....suami isteri kena sesama saling ingat mengingatkan...rasanya zaman ni mcm2 cara utk mencegah kehamilan....ada usaha utk menjarakkan anak tu bukan dah mengandung nak gi gugurkan pulak....

crite TT ni mcm crite yg pernah kluar kat sinar fm, agaknya tt kah caller tersebut
H4dRi Post at 25-6-2012 21:17

ya btol...i pnah dengar jugak.... akak kah orangnya???

Setiap anak itu Allah telah tetapak nrezeki masing-masing.Terukan kandungan itu.InsyaAllah,
segala-galanya akan di permudakakn Allah.Anak iu kekuatan seorang ibul.

aku pon skrg nie tgh pregnant anak ke 3... nie kes terlajak sbb anak aku yg no 2 baru jer 11 bln..... so abis pantang aku terus pregnant ... tp nak wat camner aku ngan laki aku terima seadanyer dh rezeki kitorg kan ..... wpon laki aku cuma balik ujung mgu jer ... aku yakin sbb setiap anak tu ade rezekinya ......

Follow Us
klau aku nak lahar TT jgk cmne??huhuhuhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh..tension ooo dengar org nk gugur2kan kandungan ni. TT oi, tak tau ke nak guna kaedah perancang keluarga????

Reply 1# cutter

aku tak setuju TT gugurkan kandungan...

TT berilah simpati pada janin dalam kandungan itu..

Fikirkan dosa terhadap perlakuan itu..

daripada TT menjadi pembunuh kepada anak sendiri tu adalah lebih baik TT lahirkan anak tu dan beri pada orang lain jika TT benar-benar rasa anak itu menbebankan..

TT tak sanggup berikan anak kepada orang sebagai anak angkat tapi TT sanggup bunuh satu nyawa demi kesibukan kerja, masalah penjagaan, wang belanja, pandangan orang..

TT sedarlah  dan sesalilah niat TT itu.. jika bayi TT tu telah menbesar dan tatkala TT teringatkan niat TT sebelum ni pasti TT tidak dapat memaafkan diri TT sendiri.. bayi itu tidak berdosa kasihanilah nyawa kecil itu..

Rate

1

Reply  panasnyelavaitu

adoi.......sempat lagi selit drama seram kat sini........
ruffleen Post at 26-6-2012 09:25

abih tu...takkan nak bagi idea suh makan nenas banyak2...

Post Last Edit by daunanijau at 26-6-2012 12:37

Huwaa TT  

Sedihnye daun rase bile tau TT and family nak gugurkan atas bukan sebab kesihatan atau memudaratkan   .  Walaupun daun takde rezeki berkeluarga atau bersuami pun lagi tapi tetap rase sedihnye . Ade kawan daun baru ni dapat tau pregnant mase baby die baru 5-6 bulan jugak, tapi diorang terima jek. Dua2 pon keje. Sayangnye baby tu yang keguguran sendiri . Kami semua geng2 tumpang besedih. So TT, kalau ikutkan daun, daun harap TT dapat teruskan walaupun diakui cabarannye hebat

Selain tu daun nak pencerahan jugak situasi TT:

1. TT dan suami memang gaji sangat ciput ke pada mase ni untuk sara 3 anak kecik?
2. Kalau kesian kat MIL tak leh jaga sendiri ke? Cam gilir2 dengan suami atau upah pengasuh masa bekerja? Ke mmg satu shift dengan suami?

Baik TT fikir elok2 dan mintak pencerahan pihak2 yang arif agama ke untuk senang explain kat TT, suami, parents dan PIL TT Jangan nanti kalau dah ter'buang' TT pulak yang tak tido malam menyesal mengenangkan baby yang dah di'reject' ni..yang dah ter'hasil' ni boleh jadikan pengajaran untuk TT dan kita semua pasal perancangan keluarga..all the best buat keputusan TT...huwaaa

hewbat tt nih...hehe
emmmm...bt solat hajat taw...

'hidup' kan anak itu..insyaallah rezeki dia akan ada..dia takkan susah..

cmne nk gugurkan kalau betul2 nk gugur? gi doktor konpom dorang xmo bersekongkol. TT klu ko memandai2 makan ubat sndiri takut nyawa terancam...aiyokkkk

nk cite kisah abg aku...
umor bru 35 tp anak da 8org...
pengeluaran di tahap optimum...
bgs tuk mse dpn...hehehe

semua forumer menangis baca post TT....

menangis mengenangkan nasib janin TT.....

TT tak sedih ker??????????

simpan je la tt ooi.. pasni plan la bebetol

kesian lah kalu TT gugurkan kandungan tue.. baby tue tak bersalah..
kenapa dulu tak merangcang baik2..sekarang kan dah banyak alat merancang kehamilan kan..
anak tue amanah dan rezeki yang di beri oleh Allah....
tak semua orang bernasib baik macam TT yang senang mengandung ada yang 10 tahun kawin yang pun lum ada anak lagi.. macam MIL saya 8 thun kawin baru dapat anak..tu lah satu2 anak dia hubby saya.

salam tt, phm dilema tt sbb penah rasa yg sama jugak, anak first umur 9 bulan sy pregnant second bb, mase tau mmg stress jugak n ade terpikir untuk gugurkn, xpi bila bace byk thread dlm forum ni ttg ramainya yg nak ank xpi xdpt...sy insaf. ramai sgt yg buat mcm2 usaha utk dpt sorang anak, xpi kita senang2 je nk buang...

skrg sy tgh pregnant 5 bulan...alhamdulillah pregnant kali ni agak mudah sbb alahan xteruk mcm anak first...emmm hrp tt dpt luangkan masa baca pengalaman org lain n amik iktibar

salam.
u teruskan pregnant tu dan lps ni sila merancang.i cakap ni atas pengalaman i.masa mengandung anak kedua,anak sulung i baru 8bln.sakit bersalin pun i blh ingat lg.i xnak baby tu..i nak abort jugak.tu pikiran bodoh i la..tp klu i bgtau mak i ngan mak mertua  mereka mest xkasi sbb tu anak i yg sah.laki i pun mrh jg.dh dpt rezeki cpt.

i moody,xde mood.xnak pergi klinik.pastu,one day,ms i bangun pag,i bleeding.xde sbb..ms tu i takut sangat..tiba2 i rasa sedih..tu anak i..sampai skrg i mnyesal..i ingat baby tu sedih sbb i xnak dia..dosa yang i rasa mcm bw mati..taubat yg i buat rasa kosong..umur anak sulung setahun  i pregnant lg.i rs sedih tapi kali ni i jg betul,ubat yg tmbh darah tu even ms first pregnant i xambil,yg ni i mkn jgk..skrg anak sulung i 3thn lbh dan yg kecik nk msuk 2thn.i mmg busy.i kerja swasta,ada bisness.bkn kerja kjaan cuti byk.umh mak i jauh.mil dkt tapi ixtgal ank dkt umh dia.sun-thursday,anak dok nursery.friday cuti.n saturday,i pergi kda bw anak skali.i xpnh tgal ank dkt2 sape2.sibuk mcm mana pun either i dgn suami jg jaga anak..

so,u teruskan pregnant tu ok..u set dlm minda,ms kecik ni je u ssh...jg diri elok ye.

Rate

1

aku rasa org yg nak gugurkan dgn alasan2 tk munasabah ni sebenarnya tk layak kawen..