CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: grrl_friday

Dah bertunang, tapi ada perasaan kat orang lain.

tpkan TT..cinta tu leh pudar...antara cinta dan sayang...sayang tuh boleh bertahan sampai puluh2 taun..tp cinta tu...kejap je.....

lgpon uols dah cukup kenal hati budi 2nd guy tu?

Reply 28# grrl_friday

jd now tt dah ade reason nk tinggalkan dia ... dont stay with ur fiance because u hv to but because u want to. x kirelah reasonnye keji ke ape, it's ur life n u hv the right 2 make the decision wh makes u happy. putus tunang berat, tp x bahagia bila dah kwin lg berat. kalau sampai bcerai berai, lglah messy, ye tak?

ape2 pon tt terus teranglah ngan tunang tt tu - bape lame lg nk main wayang hindustan ngan dia? n bape lama lg dia kene tunggu sampai tt ready? he also has the right 2 b happy. kalau ikut cite tt, dia sorang yg baik, org yg baik ni cpt je dpt ganti. jgnlah lyn sgt lelaki bile dia kata xleh idop tanpa tt, rs nk matilah ... ayat2 drama je tu. kalau dia jenis suke bdrama, susah lah nk wat suami. sikit2 ugut nk mati .... aduyai.

psl mamat sorg lg tu - btl ke tt suke ngat kat dia or sbb baru knl? exciting weh dpt brg baru ni. n dia btl2 suke kat tt?

stimes in relationships, u hv 2 take risks, tp biarlah calculated ... pk2 ... maybe u shd stay away from both of them 4 a while. but plaing penting meow rs, terus terang pd tunang tt tu.

Rate

1

ape yg menyebabkan uolss x stim dgn tunang uolss tu...

heolss x hensem mcm hadek tajol kah...

MN sape ni, mcm bkn MN iolss...

so skang uolss stim dgn boipren baru tu, lame2 nnti lps 5-6 taon kot jd bohsan mcm uolss bohsan dgn tunang uolss skangni, cmne?...

Follow Us
begaye nyeh kaka hani bani
sjnkishka Post at 27-6-2012 12:47 PM

wooooii belum lagi jadi momod laaa....xhagak2 ko yeh...

tak ensem...tapi pengorbanan yang dah dibuktikan banyak ooo....
ustaz Azhar Idrus kata..pas k ...
pasuoren Post at 27-6-2012 12:26

lelaki kalau selagi belum jadi LAKI, takyah ler nak kira pengorbanan...berlakun ajek tu.

pengorbanan hanya boleh dikira selepas menjadi LAKI...

adakah sanggup berkorban supaya tidak menduakan isteri?
adakah sanggup berkorban setia bersama isteri wp isteri tak dpt beranak lagi?
adakah sanggup berkorban jaga sakit pening isteri yang sakit & tidak berhasrat utk kawen lagi wp isteri sakit?

itu ler baru boleh dikira pengorbanan sebenar seorg suami..

pengorbanan takat2 bf/tunang tu, buang karan ajekk... berlakun ajek lebih.. selagi belum DAPAT, mmg ler boleh berlakun..

Rate

1

Post Last Edit by pidd at 27-6-2012 14:09

Reply 1# grrl_friday

Kau macam mempermainkan seorang lelaki yang baik dengan kau sanggup kau an ? Aku seorang lelaki aku tahu kalau si tunang dah hantar keluarga untuk seorang perempuan itu dia memang serius .. Kau ni jarang baca buku motivasi atau dekatkan diri dalam majlis ilmu sebab tuh kau tade pertimbangan membuat keputusan. Memang orang cakap tunang. Alaaahhh .. bukan suami pun .. memang tapi maruah tetap maruah bukan disini untuk sombong .. Kat mana maruah keluarga kau kalau kantoii kau bercinta dengan lelaki lain ? Anggap jela lelaki yang cinta dengan kau tuh dugaan dari Allah atau permainan syaitan .. Kalau ikot sejarah syaitan ni sekali dia bersumpah untuk menyesatkan manusia memang dia ada sejuta helaah untuk manusia .. Kau tahu syaitan ni langsung tade pengalaman menyesatkan manusia . LANGSUNG TADE ! Nabi adam dan hawa yang ada kat syurga pun termakan hasutan dia padahal syaitan ni langsung tade pengalaman pada masa tu.. Sekarang syaitan punyer helah taktahulah dah berapa juta tahun dia nyesatkan manusia .. Nak pulak kita umat akhir zaman abih tumbang belaka sume .. Kau banyakkanlah istikharah .. biar Allah tuh bagi petunjuk untuk permudahkan jalan .. Tok imam dekat masjid taman aku lah kan ? yang aku perasan ade amoi seksi lalu pakai mini skirt baju ketat .. Tok imam tuh jeling tengok.. Sampai cmtuh syaitan nak nyesatkan manusia.. doa dan solat jela senjata kita pada zaman sekarang ni .

p/s : Bukan aku nak mempersendakan imam, tapi lelaki berahi hanya kepada perempuan. Syaitan gunekan kelemahan kita sebagai senjata diaorang.. itu orang warak tuh jeling tengok .. Aku korang tak payah tanyerlahh

Rate

1

Reply 55# freekey

ikutkan begitula...tp perempuan yang dpt lelaki sebaik tu..rugi jer la klu dia lepaskan..cinta tu boleh dipupuk..
tp klu dh kahwin ttp berpk aku tak cinta ko..habisslaaa...sebaliknya leps kahwin berusahala utk mencintai.
klu tak boleh pun cinta...sayangla padanya.hormatla padanya.gitu jer la.Terserah...mana nk?dilukai atau melukai.

Post Last Edit by akulahjua at 27-6-2012 15:11

bia org syg kite lbh dr kite syg lbh kt org tu..kelak org yg ko syg lbh tu akan tgl kan ko utk pegi kt org yg dia syg

Post Last Edit by Hana at 27-6-2012 15:31

Since TT pun dah jadi tunangan orang..
aku suggest :

1. putus hubungan dgn lelaki baru itu. jangan contact, tukar hp & etc - tak bagus masih berhubungan. lelaki tu pun bukan jenis lelaki baik jugak. kalau baik, dia misti paham, tak elok ganggu tunangan orang. itu terang terangan bukan baik. - ini pandangan orang luar. bukan pandangan orang tgh hangat bercinta mcm ko.

2. Postponed majlis kawen. tangguh sehingga ko pasti nak kawen ke tak dgn tunang ko tu.
kalau sesapa2 tanya, cakap ajer terus terang, TAKDER RASA CINTA LAGI.MCM MANA NAK MAKE LOVE? - mmg pitam ler sapa2 dengar pengakuan ikhals lagi jujur nie.
tapi, mmg ler itu kebenaran kan? so, apa salahnya terus terang kat semua orang. baru ler orang paham. or, maybe ada orang boleh suggest, - "masa nak make love tu tutup lampu pastu kangkang ajek".
kalau ko boleh terima idea itu, boleh la proceed kawen.
kalau tak boleh, then, mmg kena postponed lah.
kalau ko proceed kawen gak pastu, laki ko tu nak HARI HARI NAK MAKE LOVE, tak stress ko? stress tau. silap2 susah sebab ko tak rasa ghairah, bila tak ghairah kat laki sendiri, penetration sakit gila. bila malam ajer, ko stress. bila malam ajer ko rasa nak lari dari umah.   - bunyi mcm kelakar kan? bila malam ajer, ko pura2 gila/pitam. pastu memanjang nak balik umah parents pastu tido dgn adik beradik perempuan supaya laki ko tak sentuh ko. tolak hajat suami - dosa besar tau.

3. Buat ler solat hajat. supaya tunjukkan jalan yang patut ko pilih - sama ada kawen or jadi andartua jer.

note : bagi pendapat aku ler..sebenarnya, tunang ko tu baik. penyabar orangnya. rugi ko lepaskan. tapi, tu la..ko tak rasa APA APA. bahaya tu sebenarnya.

Rate

1

tak susah derrr...berapa ramai lagi kat luar sana yang boleh bahagiakan tunang ko. ko lepaskan ajer dia. tektik dia rela mati dari hilang ko tu...dah tak relevan pon. . ko terus cari lelaki yang ada chemistry dengan ko, bukan yang dipaksa-paksa macam tunang ko ni.

suggest tunang ko masuk sini...berapa ramai derrrr yang sedang berjalan mencari teman hidup. semoga kalian dua masing-masing dapat la apa yang diimpi-impi.

tuh la..dulu org dtg meminang, terharu bagai, trus accept..pastu sekarang rasa menyesal, the love is no longer there kekdahnya..

bertunang, putus tunan, nikah, kawen, cerai nih bukan benda bleh buat main2 mcm ko nak beli baju kaler pink, pastu refund nak amik baju kaler kuning plak..
so ko pikir la btul2 sblm ko decide bgtau parent kata nak mintak putus tunang...pastu dont ever look back..jln jer trus..kang tgk2 blakang, dah terharu lagik dek pujuk rayu..

Reply 21# grrl_friday

Tentang si skandal: pokoknya walaupun lepas dia dapat tahu adik tunang orang, dia masih lagi mengadakan hubungan sulit ngn adik. Nanti lepas kawen, boleh ke dia setia? Sok hari jumpa perempuan lain. Mula2 terasa bersalah tapi sebab gara2 jumpa cinta agong kali kedua dan  love against all odds gittew, dia pown on je

Tentang si tunang: memang banyak cabaran bila menjalinkan hubungan yang lahir daripada kecurangan dan penganayaian. Tapi itulah hakikat keputusan adik

Post Last Edit by silica_SiO2 at 27-6-2012 16:40

ade jgk org camni ye?
aku ingat2 stended pompuan
dorang salu cpt tersentuh, ter kenangbudi
terkesian, ter tak sampai hati...

kalo org byk2 berkorban gile utk die
opkos die jenis tak sampai hati gegile nak
melukai ke memainkan lelaki itu..

tp pada haku laa..ade ape ngn feeling ni?
bende ni buleh berubah2..
kecuali la yg tunangan ni buruk gile ke, sengkek gile ke

mcm kes sorang kawan aku, lecterer
da tunang, tunang die SPM jah
dlm bertunang tu tetibe ade lecterer laki ni
ala2 minat ngan die, nak pancingd ie
aku jahat..aku suh die amik lecterer tuh
sekufu kekdahnye.

Er..tp die ckp ngn haku,
mcm mamat tu main2 jah or tak bersungguh
or sdkr nak test power
so finally die kawen ngn mamat SPM yg baik hati itu.
sekian..

so aku rase..sume nye pilihan ko.
Tp kalo haku laa..opkos aku tersentuh kat org yg syg gile kat aku
bkn aku yg fefeling lebebey syg separuh mati kat org
mcm cite AMEERA yg ZIELA gile meroyan kat laki AMEERA tuh
walhal mamat tuh haram sezarah pon tadek feeeling kat die
tanak laaa mcm tuh,

hehee citr psl Ameera.. aku tension giler dgn Zila tu.. korg kesian ke kt dia?

Since TT pun dah jadi tunangan orang..
aku suggest :

1. putus hubungan dgn lelaki baru itu. jan ...
Hana Post at 27-6-2012 03:28 PM

ala kaka hana memula xnak mek lep..esok lusa dia yg ari2 mau...hahaha

Reply 77# freekey

haahahaa..
dasat tak sedar diri..
duit nak 350 ribu
laki org pon nak jgk..
eei tamaaak nye..

dah kalu nak sgt laki org
jgn la amik 350k tu

dah la mak baru mati
buleh plak meroyan nak goda gegila laki amira