CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: manjaredd

Kisah Benar: Demi.. SYAHADA.

Close [Copy link]
prettyuglybabe posted on 13-11-2012 03:03 PM
Dah syok syok baca, tetiba go be continue pulop.. potong betul la..

ok..dah sambung!

cinta_ungu posted on 13-11-2012 04:20 PM
kawan wa nikah ngan orang asing ok je alhamdulillah..
dapat anak sepasang yang sangat comel..
mala ...

itu kawan lu..! baguslah nasib die baik. perjalanan hidup orang tak sama.. nasib lu pun tak tahu macam mana..gua cuma nak kongsi..kalau tak suka jgn baca..! adiosss..!

Comments

suka tak suka pun kena baca..  Post time 14-11-2012 03:08 AM

cmf_blingblings posted on 13-11-2012 04:41 PM
chop!!!!!
sila sambung novel ini

baik..saya sambung...

darkchoc posted on 13-11-2012 04:52 PM
kalau nak bt part2 pun jgn la lama sgt..nnt tertgu je nak tau smbgan

ok..tak lama pun kena tunggu... saya busy sikit...

menarik cerita ni

Dekat 2-3 bulan lepas tu, saya mendapat khabar yang emak teman saya telah menghembuskan nafasnya yang terakhir.. saya pergi menziarah. Saya tgal di sana sehingga jenazah dikebumikan keesokkan harinya. menjelang tengah malam baru saya nampak batang hidung suami teman saya. Entah dari mana dengan berseluar pendek, tidak lama kemudia dia keluar lagi sambil bercakap di hp seperti tidak ada apa yang berlaku. Biadab! kata saya di dalam hati. Teman saya tidak banyak bercakap mahupun menangis, sepatah ditanya sepatahlah jwbnya. Pagi esoknya ketika semua yang ada bersiap2 untuk mandikan jenazah suami teman saya pulang lagi entah darimana.. tidak lama kemudian dia keluar lagi setelah bersiap-siap. Ketika itu saya menyapanya dgn bertanya ke mana dia mahu pergi, katanya berjumpa kawan. menyirap darah saya mendengarnya. Saya duduk di sebelahnya dan minta supaya dia menghormati keadaan ketika itu. Suami saya datang dan menasihatinya juga. Dia menghubungi seseorang yang ternyata seorang perempuan dan memujuk untuk berjumpa lain waktu. Ketika jenazah sedang disembahyangkan saya lihat suami teman saya duduk di satu sudut dengan tangan di dada seperti org kristian kebumikan mayat. berderau darah saya. Saya diamkan sehinga selesai semuanya. Alahamdulillah..jenazah siap sempurna dikebumikan tanpa masalah.. moga emak teman saya itu di permudahkan urusannya di sana. al- fatihah.

Ketika saya sedang siap2 untuk pulang saya nampak teman saya menghulurkan wang kepada suaminya sebelum suaminya itu keluar. Saya tidak bertanya kerana rasanya keadaan tidak sesuai. Yang menghairan kan saya mengapa kawan2 kami yang lain tidak kelihatan..? ke manakah mereka..? sedangkan dikalangan kawan-kawan teman saya ini rapat dengan semua.. ada yan tidak kena.. saya mula mencari kawan-kawan yang lain..tujuan saya untuk sampaikan berita dan manalah tahu ada kawan2 lain yang tahu kisah teman saya ini.. saya cuba..

Akhirnya dapat juga saya bertemu degan kawan-kawan yang lain, terbuka pula kisah yang lain.. teman saya buat hal kata mereka. Meminjam wang sana sini, sudah pinjam tidak berganti.. mereka mula menjauhkan diri.. tapi kenapa sampai macam ni sekali? Ingin tahu saya semakin tinggi, biar apa pun jadi saya tetap nak bersemuka dengan teman saya... saya masih ingat pesan arwah emaknya.. saya harus bantu teman saya biarpun teman lain menjauhkan diri.

Kawan-kawan, saya akan sambung cerita ni petang nanti. Saya ada presentation pagi ni, saya perlu tidur dulu.. kita sambung lagi..saya janji.. terima kasih kerana sudi membaca...

Follow Us
manjaredd posted on 14-11-2012 03:13 AM
Dekat 2-3 bulan lepas tu, saya mendapat khabar yang emak teman saya telah menghembuskan nafasnya yan ...

ok tt...aku tunggu..

Terlalu pjg.....xlarat nk Baca.

tak sabar nak tunggu sambungannya..

kasihannya beliau.. tt sila sambung cepat

boleh jual cite nie kat pengarah2 drama...leh jd drama yg best nie...tp nak tunggu nie yg tak sbr nie...

ai pun tak sabar nak tunggu sambungan. lelaki matsaleh hampagas tu menyusahkan hidup orang. bencinyaaaaa

siot punya lelaki warga asng.

>_<
sakit hati sgt

tunggu sambungan TT...
nanti dah sambung serulah saye ye

sian kat member yu... tp, naper dia x minta cerai jer???

nak tau lg cerita ni, apa jd dgn kwn awak tu

jgn ingat kawen bangsa asing ni senang.. dpt yg baik dan betul2 ikhlas tukar agama..nasib2 la.. dpt yg mcm kawan TT ni mmg nasib malanglah..  

nice story...

semoga dpt dijadikn teladan..

terlampau panjang dan tersanga xcited nie

best cara tt bercrita, seolah2 situasi tu berlaku depan mata sy. sy tggu smbungannya