CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Andrea_Pirlo

------------[MILAN--newly-crowned Campione!!] ----------

Close [Copy link]
Originally posted by Nesta#13 at 6-10-2003 11:53 AM:
Yeahh.. celebrations... celebrations... hoorraaaayy

gol pippo macam nasib je...

nesta tetap mantap, bukan senang nak marking vieri dgn martin.. sorg tough sorg lg laju... walaupun gol inter d ...

Ye lah ...bagi aku nasib juga ..dia nak lari last bola tu kena kepala dia ..kira ok lah tu ....Pelik betul kuper tu bawa tak nak masukan martin 1st half ...kaalu tentu letih Nesta kena jaga budak ni

Originally posted by nazad at 6-10-2003 02:39 PM:
Hahaha.. memang nasibla ko inter.. bila jumpa je Milan mesti kalah.. nasib.. nasib.. malangla siapa jadi pemain inter.. entah bila la boleh dapat menang  liga .. waiting.. still waiting.. and waiti ...

Mesti cuper tidur tak  lena ...kalah lagi kalau mesti kena sack tu

Andrea_Pirlo This user has been deleted
Originally posted by Nesta#13 at 2003-10-6 11:53 AM:
Yeahh.. celebrations... celebrations... hoorraaaayy

gol pippo macam nasib je...

mmg nasib pon..sapalagi yg menyekor freekicknyer kalo tak abgpirlo..
hehehe...sib baikjer tue..

Originally posted by Nesta#13 at 2003-10-6 05:49 PM:
Main "away" pun Milan buleh menang.. warghh ha ha hah hah ha..

away?!!!!

Originally posted by chowski at 2003-10-6 07:48 PM:
Mesti cuper tidur tak  lena ...kalah lagi kalau mesti kena sack tu

si moratti yg lembik2 tue pon bule kasi warning dia..perghhh!!

:cool: sapa tgk www.acmilan.it?
kena regisla plak...

arietu, pirlo dh tryregis,takleh, verzione italiana lehkot?

lagi kolexy gamba

http://www.gazzetta.it/gazzetta/ ... _milan_051003&1

[ Last edited by Andrea_Pirlo on 7-10-2003 at 02:04 PM ]

Follow Us
yeah!...komen detik sport mengenai duet Sheva0n7-Pippo..(milan-ajax)

Ada sekeping pencerahan dari kemenangan AC Milan atas Ajax Amsterdam pada pertandingan Liga Champions gup H dinihari tadi. Bagi Milan, gol tunggal yang dicetak Pippo Inzaghi, setelah bekerja sama dengan Andriy Shevchenko, menguatkan indikasi bakal kian padunya kedua bomber papan atas ini.

"Dibandingkan dengan musim lalu, kerja sama keduanya sedang meningkat," ujar Pelatih Carlo Ancelotti usai pertandingan, Rabu (17/9/2003). "Di atas itu semua kondisi mereka saat ini memang sedang 100 persen."

Tahun lalu Milan sering mendapat kritikan karena sulit royal dalam menjebol gawang lawan. Duet Sheva-Pippo kerap dianggap kurang pas karena unsur persaingan di antara keduanya cukup kental. Tipe permainan mereka juga belum saling menunjang satu sama lain.

"Kami terus bekerja sama dengan baik dalam beberapa pertandingan terakhir ini dan bisa menemukan jalan kami secepatnya," ungkap Sheva. "Kali ini kami mencoba melakukan pergerakan off the ball lebih sering. Dan jika kami mampu menciptakan shot on goal lebih banyak itu berkat bantuan dari lapangan tengah."

Dengan tambahan gol di atas Pippo sudah mengukir enam gol dalam empat penampilannya terakhir, baik di Seri A maupun di level internasional bersama skuad Azzurri. Tahun lalu, di babak perempatfinal, ia juga mencetak dua gol ke gawang Ajax.

"Kayaknya Ajax membawakan keberuntungan buatku. Ini adalah momen emas buatku dan mudah-mudahan terus berlanjut selama mungkin," cetus striker ceking yang kini mencepakkan kepalanya.>detiksportcom

-----------------------

*sejak diturunkan menentang skuad bwh 19, dan mencipta hatrik..
aku kian ebrbangga dgn pencapaian pippo inzaghi...
biarpun seorang opportunist dan suka buat lwk ngn ref,, tapi sebagai goal poacher,
kegemarannya mnejraingkan gol x dpt dinafikan dan sering berada di kedudukan tercantik...apatah lagi apabila sheva telah kemabli seperti zmn kegemilangnnyer dulu..)

kemunculan rui costa dijangkerkan akan etrhad berikutan kemasukan ricardo izecson santos leite kaka, kapten skuad brazil bwh 21..

apatah lagi, setelah meledak dgn gol pertamanya..dgn hanya 15 million (euros?),
kaka jelas mengatasi permainan Cristiano ronaldo, (pemain rumaja termahal liga *tooT*)yg mempuyai skil yg cantik tapi masih kurang sempurna dlm membuat hantaran lintang..
aku rasa,la..

*perlawanan lega calcio seterusnya...
hmm...menentang Nazio...akan kunantikan...
tak sbr tgk nesta diejek oleh penyokong di olympico krn membuat kenytaan yg menimbulkan kemarahan nazio..hmm..

* break sekejap, Azzurri berada di euro, tangga pertama, dipisahkan hny 1 mata dr wales...
3 pemain milan-Pippo, rino dan Sandro nesta dipanggil trap ke skuad kebangsaan..(apsal pirlo x msk2, nie?)

FORZA AZZURRI E MILAN!!

[ Last edited by Andrea_Pirlo on 7-10-2003 at 05:29 PM ]

Originally posted by Andrea_Pirlo at 7-10-2003 01:46 PM:
:cool: sapa tgk www.acmilan.it?
kena regisla plak...

arietu, pirlo dh tryregis,takleh, verzione italiana lehkot?
lagi kolexy gamba

http://www.gazzetta.it/gazzetta/comm ...

TAk kan tengok pun kena register ...apa lah kau ni .....click kat tepi tu aje ..lambang Milan

[url]www.acmilan.it
..skg dia buat forword link gi .com
http://www.acmilan.com/index2.asp

[ Last edited by chowski on 7-10-2003 at 08:57 PM ]

Nesta#13 This user has been deleted
bukan main banyak pujian melambung kpd kaka.. takut nanti termakan puji.. pas tu main pun cam hampes... tunggu la separuh season ke..

anyway kesian tengok rui costa dgn rivaldo.. silap2 nanti dua2 nak belah.. sayang la pulak...

AZZURRI.. hanya 3 player terpilih instead of 6 Juve dan 4 Inter..

trappatoni bawak 7 forward.. nak main attacking kot:stp: hairan aku..

Originally posted by Andrea_Pirlo at 2003-10-7 05:23 PM:
yeah!...komen detik sport mengenai duet Sheva0n7-Pippo..(milan-ajax)

..(apsal pirlo x msk2, nie?)

kat tempat pirlo dah ada zanetti.. tak pun fiore.. susah nak carik makan

Originally posted by Nesta#13 at 8-10-2003 12:05 AM:
bukan main banyak pujian melambung kpd kaka.. takut nanti termakan puji.. pas tu main pun cam hampes... tunggu la separuh season ke..

anyway kesian tengok rui costa dgn rivaldo.. silap2 nanti du ...

Aku rasa macam tu ..tunggu second season nanti ..tapi kena tengok jurulatih .....jurulatih selalu aje main defensive ..lama dia pun dah tukar style tak forward dah tukar jadi backward

Aku tak suka Delvecchio dgn coradi
yang lain kira ok sikit
List players

delvechio.. apasal la trappatoni suka sgt kat striker hampeh ni.. daripada dia baik panggil baggio

eh..ako pn x suka delvechicco (rasanya, cassano lagi power sikit dr dia.)...tapi di saat2 kritikal dia boleh sumbat gak...tringt masa final'2000..nostalgik tul...

:cool:
pasal kaka, nie..sorri la korang, kalo aku punya pandangan agak offensive skit..

sebab aku berfikir dr sudut sentimental. mood jiwangla katakan...korang heavy metal..mana sama, beb..tapi yg berfikir heavy metal la nampak bih praktikal..:cool:

cuma kalau nak tau, sokongan aku pada budak nie, bukanlah sjak dia masuk  milan atau sejak dia digosip ngn mariah carey, aku telah mengikutinya, waktu dia main kat san polo, masa world cup...sekarang dah masuk setahun 4 bulan sokongan aku padanya..sampaikan waktu worldcup dulu, aku siap bukak topik khas untuk Kaka, (kat sebuah forum, tny pokcik cercare.hehe.) punyala tinggi melambung harapan aku berikan kat situ (aku nak linkkan, tokleh, since thread tu dh lama kena dilit), sedangkan waktu dia x dikenali, dan hot prospect hanya diberi tumpuan kpd si klose, babygol santa cruz dLL,
takpon 4R brazil..

dari  segi paras rupa, pon, bukanla perkara utama bagi ako, since wajahnya yg agak kebudak2an  dan dia aku anggap sbg adik jer memandangkan umurnya 2 thn lebih muda..(nie sudut teknikal..hehhe)
cuma kalo yer,pon, dari segi ketinggian, tue bolehlah....serperti pacenya yg laju walopon kebanyakan pemian bertubuh tinggi (kecuali henry) jrg yg sempurnya kawalan bola..(sori kalo x setuju)

mungkin juga disebabkan kepimpinannya, dan aku berbangga di skuad kita, ada 2 org pemimpin dr skuad brazil, skuad terbaik dunia..--senior dan junior

jadi kemasukannya ke serie, a-walopon dh seperti dijangka, since leonardo byk mepengaruhi milan dlm pembawaan masuk pemain2 brazil..  tapi dptkah ko bayangkan apabila dia bermain dgn kelab  yg kuminati..?:stp:..pergh..bangga.. seperti yg kujangka-kru & indigo

perrrghh..penat lidah aku..hampir terbelit..
ala, tak kisahla sapa kiter mnt..asalkan kiter mempunya keghairahan yg sama..acmilan.hidupkan keghairan -celcom in-play..

aku yg sentimental..

P i r l o*

---------------------------

selamat harijadi dida!!!

dida penjaga gol yg teramat kool memnyambut harijadi yg ke-30, 7/10 yg lalu..perrrrgh..sungguh basi...apapon, di hrp dida akn terus berada dlm skuad pertama brazil...
majlis harijadinya dibuat dgn surprised party, dan dihadiri oleh ronaldo dan adik adriano..

pertemuan milan-lazio...(home)
- sandro bertemu kemabali ngn kelab lamanya..
-pancaro pon sama
-demi bertemu milan kembali
-pipo bertemu simo..
:: kacang..

nf:nf:nf: geram!!! geram!!...igtkan aku sorang jer bengang kat acmilan.it/com..:agr:

[quote]I tried to register at ACMilan.com to watch the videos and photos but when I did, and submitted the form. It couldn't connect to the next page. And when I tried to do it again, it said that I already had an account there. So I tried to get another activation code but that didn't help either!

I sent an e-mail to ACMilan.com but nothing happened so far

can any1 help me?

THANKS! [/quoqte]

Originally posted by Andrea_Pirlo at 9-10-2003 07:34 AM:
pasal kaka, nie..sorri la korang, kalo aku punya pandangan agak offensive skit..

sebab aku berfikir dr sudut sentimental. mood jiwangla katakan...korang heavy metal..mana sama, beb.. ...

Apa ni aku register tak ada masalah pun ....!!
Ni contoh link video kaka

Modem
mms://a795.e.vm.akamaistream.net ... stream/5435_str.asf
DSL
mms://a1277.e.vm.akamaistream.ne ... eam/5435_str200.asf

Kau copy aje link kat Media player
Kau nak aku register bagi kau ke ...kaulau kau pm bagi aku apa info palsu kau nak masukan

[ Last edited by chowski on 9-10-2003 at 08:14 AM ]

untuk video
http://www.acmilan.com/Video_gal ... defined&nPage=3
Untuk Photo
http://www.acmilan.com/photo_gal ... defined&nPage=2

kau try tukar number page tu aku ingat boleh masuk tak tanpa register

[ Last edited by chowski on 9-10-2003 at 08:33 AM ]

Originally posted by Andrea_Pirlo at 9-10-2003 07:34 AM:

sebab aku berfikir dr sudut sentimental. mood jiwangla katakan...korang heavy metal..mana sama, beb.. ...

Kaka sekarang ni aku tengok dah jarang macam dulu ..selalu aje bawa bola forward .....dia dah macam takut aje ...selalu aje pass terus ...tanpa nak control game dulu

aku masuk www.acmilan.com je.. tak yah kena register pon.. nak masuk yg .it tu aku mana nak paham....he he he

LAZIO - MILAN

aku kan kembali ke kampong asal ku.. har har har....

anyway aku rasa fans lazio tak kan marah punya la sebab diorg tau yg Nesta terpaksa dijual sebab nak tanggung hutang..