CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ArianPutra

kebaikan yang membawa kepada hasad dengki manusia..

YA ALLAH AKU DAH MATI KER !!!!!!!!!!!!!!???????????

Dengan nama ALLAH yang maha pemurah lagi maha mengasihani

Assalamualaikum

Aku akan cerita kan satu fenomina yang takkan aku lupa sampai bila bila.. cerita nih agak mengarut sikit tapi korang nak percaya percaya lah ..kalau takank percaya anggap lah ini semua dongengan semata-mata....

Pada satu hari ..aku dan sahabat sahabat aku ada membincangkan tentang manusia yang boleh MERAGASUKMA... Apa itu meraga sukma ? Dari sumber bacaan daripada pelbagai blog dan info2 yang ada dilaman tanpa sempadan ini jelas menerangkan akan maksud MERAGASUKMA nih.. MERAGASUKAMA adalah satu fenomina yang ganjil dan tidak dapat dijelaskan oleh mana-mana ahli sains kerana sesiapa yang mengalaminya seumpama rohnya keluar dari badan dalam keadaan paras sedar 100%... Dari bahan bacaan aku dapati ramai dikalangan manusia sejagat yang pernah mengalami fenomina ini secara tidak di sengajakan dan ada jugak manusia yang mempraktikkan dari mana-mana ilmuan sehinggakan mereka mempunyai kebolehan meragasukma pada bila-bila masa.. subahanallah ilmu allah amat lah luas tidak terjangkau dek akal fikiran kita...

Berminggu minggu jugaklah aku mengkaji dan mencari maklumat maklumat tentang meraga sukma nih.. sehinggakan aku pernah berdoa pada allah .. ”ya allah jika benar seperti diperkatakan oleh mereka tentang meragasukma.. teringin sangat aku merasakannya ... ya allah ampunkan lah jika permintaan aku ini melampaui batas sesungguhnya aku tahu engkau tidak suka orang-orang yang melampaui batas”

Beberapa bulan selepas demam meragasukama..

Aku berada di dalam kamar ku terbaring nak tidur.. tapi tak boleh nak tidur sebab tak selesa pulak rasenye malam tuh .. dok tergolek kanan golek kiri...

Ari---” adoi aii awat tak boleh nak tidur pulak dah ishh ”

Tiba-tiba aku merasakan sedikit haba yang membahang di hujung jari manis tangan kanan ku... bahang itu merebak sedikit demi sedikit  dari hujung jadi sampai keseluruh tangan sehinggakan seluruh tubuh badan ku..

Ari---” adoi aii panas giler macam dah kene bako aku rase nih siapa pula la nak begurau dengan aku tgh2 malam nih ..ishh nak g mandi lah”

Aku pun bangun dari pembaringan ku ..terus menuju ke cermin yang ada didalam kamarku..

Ari—” ermmm emsem jugak aku nih ...huhuhhhu perasan toi aku nih.. eh boleh begurau pulak”

Akupun pusing kebelakang ,,

Ari—” YAA ALLAH AKU DAH MATI KER!!!!!??”

Masa tuh aku rasakan dunia ini telah berakhir buat ku ..hendak aku tangisi meraung sekuat kuat nya....

Ari---” ya allah aku dah mati ker .. ya allah aku dah mati ker—”

Ketika itu aku melihat diri ku sendiri terbaring di pembaringan ... aku melihat jasat ku yang terkujur kaku ... alangkah takutnya aku pada masa itu hanya allah saja yang tahu..dalam ketakutan dan kesediahan ku tiba tiba datang satu ilham

Ari—” ish kalu aku mati mesti sakit.. sebab nama pun azab kematian mesti sakit rasulullahpun rasa kesakitannya waktu nak wafat dulu ... tapi aku tak rasa sakit pun ..kalu aku tak mati .. ini rohh yang itu jasad.. maknanya aku MERAGASUKMA”

Ari_”  kalau meragasukma orang kata boleh bergerak kemana saja mengikut niat hermmmm aku nak tarai lah .. ermmm aku nak balik rumah mama”

PLING!!!!

Aku dah sampai di halaman rumah ibu ku ...

Ari—” wah giler laju umak aiii ... ermm aku nak balik kampung nenek kat parit ler”

PLING!!!

Aku dah sampai di halaman rumah nenek ku .. betapa pantas pergerakan tuh aku pun taktahu asal selesai jerk aku niat terus sampai macam sekelip mate jerk lahh.....lepastuh aku pun niat nak balik semula kekamar aku...
PLING.. Akupun sampai kat kamar aku semula aku dapat lihat jasad aku masih terbujur kaku di pembaringan ..

Ari—” ish macam mana aku nak masuk balik dalam badan aku nih ..errmmm trai jerk lah masuk mana lah tau bolehh...”

Jadi aku pun duduk di hujung katil aku.. aku baring slow slow kat jasad aku .. masa tuh aku dapat rasakan satu kesejukan yang teramat sangat dan merasakan sesuatu yang tak dapat aku jelas kan.. dannn

Ari---” huh huh huh... alhamdulillah nasib baik aku tak mati lagi.. subahanallah... ya allah terima kasih kerana memberikan aku pelung ini... cukup lah hanya sekali  aminnnn”

Aku ceritakan kisah ini hanyalah ingin berkongsi pengalaman .. bukanlah untuk merakam kehebatan ..sebab semua yang belaku di atas kehendaknya ..di atas belas ehsan nya.. diatas kekayaan nya.. diatas kekuasaan nya.. aku hanya hamba danhidup ku juga atas izin nya... hanya ingin berkonsi cerita bukan ingin mencari bangga...

Tamaat..

Last edited by ArianPutra on 29-12-2013 02:20 PM

Rate

1

check in dulu... nak khatam, tak abih lagi.. menarik cerita TT nih.. keep it up!!

SyaAnis posted on 29-12-2013 03:28 PM
check in dulu... nak khatam, tak abih lagi.. menarik cerita TT nih.. keep it up!!

oraitt terima kasih bos

Mimpi ke atau alam separa sedar... huhuhu berdebar gak ye klu kena macam tu... siap boleh wish nak pi mana...

Best best... nnt share lg tau

Wah...dah ada titik, koma. Good...good. Mudah sikit nak hayati

Arian, aku setuju dengan kau berkenaan kita ni semua pembawa genetik keturunan kita yg lepas.
Lagi satu, orang kata sesiapa yg ada keturunan darah Di raja ni banyak gak warisan mistiknya....

Pasal meraga sukma atau pengalaman roh keluar dari jasad tu, ustaz aku pernah cakap sesiapa yg dapat melihat diri dia sendiri dalam mimpi yg dialami sewaktu tidur tu bagus. Sebab dia dapat saksikan roh dia sendiri. Apatah lagi macam situasi kau tu, memang dalam keadaan sedar kau boleh nampak jasad kau terbaring. Selalunya orang yg dah mencapai sesuatu stesen dalam hidup dia, akan mengalami keadaan roh keluar dari jasad

krukx posted on 29-12-2013 10:25 PM
Wah...dah ada titik, koma. Good...good. Mudah sikit nak hayati

Arian, aku setuju dengan k ...

tah tak tahu lah aku .. aku ada buat kira-kira sikit berkenaan warisan mistik yang engkau ckap kan tuh.. kebanyakannya lah 100 orang yang di tanya cuma 5 oarang jer yang kate takde.. yang lain semua kata adsa gangguan saka.. bagi aku itu semua maian iblis jerk.. tah tah keturunan kita nih baik orang nya datang si iblis tuh kata ade sake membele bagai...

tentang meraga sukama tuh aku pun tah tahu macam mana benda tu berlaku.. nak kate aku nih alim bebeno idok ler jugak same macam korang jugak ..idok ler bagus bebeno.. tah lah aku pun tak faham ler ape heii nyee

Follow Us
Syumaimah posted on 29-12-2013 10:22 PM
Mimpi ke atau alam separa sedar... huhuhu berdebar gak ye klu kena macam tu... siap boleh wish nak p ...

100% sedar ...

ArianPutra posted on 29-12-2013 10:29 PM
tah tak tahu lah aku .. aku ada buat kira-kira sikit berkenaan warisan mistik yang engkau ckap kan ...

Tapi kalau difikirkan, keturunan dorang memang sinonim dengan berbagai upacara masa zaman dulu2.
Raja & sultan dulu2 pun bukan kosong2 je dorang tu. Tapi tu la kan, kekadang tipu daya jin gak yg nak menyesatkan manusia. Kita tak boleh nak pegang sangat teori tu

Arian, kalau kau ada  petua/kaedah yg bermanfaat, boleh la kongsikan dengan kitaorang kat sini. Aritu kau dah bagitau tanda2 kalau kita di kenakan minyak guna2 & cara nak meluruhkan sihir tu. Lain2 ada tak? contohnya kalau kena gangguan masa tengah memandu malam2 tak nampak jalan ke etc. Aritu kat benang Adiya dia dah ajar macam mana nak elak baby kena ganggu time bawak keluar jalan malam2

Syumaimah posted on 29-12-2013 10:22 PM
Mimpi ke atau alam separa sedar... huhuhu berdebar gak ye klu kena macam tu... siap boleh wish nak p ...

Aku ada masuk benang kau yg 1 & 2. Best

Tak silap aku, kau ada tanya boleh tak nak tutup hijab. Mungkin boleh diajukan pertanyaan tu kepada Arian

BATU PERMATA

DENGAN NAMA ALLAH YANG MAHA PEMURAH LAGI MAHA MENGASIHANI

ASSALAMUALAIKUM

Korang semua pasti ada simpan batu permata sama ada tiruan ataupun original sebagai koleksi korang dan hiasan…  Ni dia cerita pasai batu permata..

Aku memang suka dengan keindahan batu permata..Tapi aku sendiri pun ade 3 jer buat cicncin , takdela banyak bebeno kikikikikikiki ..giler ahh kalau nak beli yang ori dan cantik cantik mau makan riban iban beb mana lah mampu dengan kerja aku sekadar sikuriti gat nih.. hermmmm ceritanya begini salah seorang sahbat aku ada batu permata deme nih semua kaki kaki nombot ler… so satu hari tuh ..

Jid—“ ari jom lepak ngan abang jam jom”

Ari—“ boleh jugak akupun dah lama beno tak lepak ngan orang tua tuh”

Jid—“ assalamualaikum abang jam.. sorang jerk ker mana yang lain”

Jam—“ w`salam .. mana ada yang lain ..kiter jerk lah.. aii adik ade ko lame tak Nampak”

Ari—” ada abang tak kemana pun betapa kat rumah jerk lah bang ...musim musim hujan macam ni tido jerk la koje nye”

Jid—” abang mana brang nya tak sabo nak nengok nih”

Jam-” ade ni ha amacam boleh tak”

Ari—” barang apa pulak nih .. wahhh cantik nak batu nih.. abang dapat kat mana nih”

Jam---” batu ni kawan abang yang bagi dulu.. masa abang kerja kat terengganu dulu.. dia bagi untuk kenang kenangan kat abang”

Ari—” bak sini jid aku nak tgk batu tuh.. cam care jerk”

Jid—” nah ambik ... eh abang jam ape kebende kat tengah warne kuning tuh macam emas jer?”

Jam—” ha`a memang emas pun ..batu nih harga dia kalau maca nih lebih kurang dalam 5000+++”

Ari—” umak ai bang bapak mahal giler batu nih... pehh giler ahh.... kome nak buat ape ngan batu nih”

Jam—” si jid nih lah suh abang bawak die nak buat no kate nye”

Ari—” ai biler mase pulak ade bomoh no kat sinih jid?”

Jid—” hihi aku dah belajar dah nak buat no ngan wak kat kampung aku tuh kikikikikki buat sendir jerk lah... ok abang malam kang datang umah ari ek kite buat malam ni”

Ari—” woi ape sal lak kat rumah aku.. siot toi?”

Jid---” kat rumah ko lah takkan nak buat kat rumah aku ngan abang jam kami dah kawen ko tuh bujang jadik kat umah ko line clear vongok.. nih bagi ke tak bagi nih”

Ari—” adoi aii main ugut2 pulak.. nih yang lemah nih ..ikut kome lahh tapi jage sikit aku ade bele hantu raye kang ko me kene sepak aku taktau kikikikikiki”

Jid---” ko bele hantu raye puihh ... ajak g nembak pun ko penakut nak bele kunun blah laa ..ok set ek malam nih lepas ishal”

Jam—” ok abang ikut jerkk malam kang abang sampai”

Masa itu aku nak menolak karang deme terase hati.. serba salah aku di buat nye.. nak taknak aku pun on kan ajer lahh buat kat ruamh aku.. tiba masa nya aku dok ngadap laptop dalam bilik..

Jid—“ assalamualaikumm assalamualaikum”

Ari—“ w`salam arian takde kat rumah ..jadi di persilakan berambus la yerkk die takde kat rumah”

Jam—“ kepale hotak ko berjambul ..cepat la dik ko nih memain lahh”

Ari—“ hihhih masuk ler kalu tak maluu.. hihhih meh masuk bang ..besepah sikit rumah saya nih almaklum lah rumah ujang la katakan..”

Jam---” eh si am mana takde ke?”

Ari—“ am takde bang di cuti balik kampong.. kalu am ade dah tentu tentu petang tadi si jid nih ajak die g jumpa abang tak ajak saya nyee”

Jid—“ eh ko nih  kesitu pulak peginyee dah lah jom mula kan”

Jam—“ ari ko tolong tgk kan batu nih ade ke penjaganya”

Ari—“ aii tok bomoh kan ade suruh saya buat ape?”

Jid—“ aku bab tuh aku tak belajo lagik kikikikiki cepat la tgk adoi aii kalu ade baru leh buat”

Ari---“ bak sini batu tuh bismillah”

Tiba-tiba dengan tak di sengajakan pandangan keenam aku terbuka.. jeng jeng jeng ada seorang wanita berpakaian putih duduk di hadapan aku dengan rambut yang panjang menutup muka nya...

Arii—“ assalamualaikum”

Hantu---“ ............”

Ari—“ kamu yang duduk dalm batu nih ker?”

Hantu---“ (mengangukkan kepala nya)”

Jid—“ ko cakap ngan sape tuh ari”

Jam—” eh ape ke bodo ko nih jid ..ko diam sudah lah”

Masa itu aku nak ketawa pun ada.. adoi aii tadi suh aku tgk dah tanye pulakk ..vongok toi ler..

Ari—” kenapa kamu tutup muka kamu ..meh la aku nak tgk”

Hantu---(memandang kearah aku )

Ari—” aik nampak sebelah jerkk ...nasib baik cantik ..kenapa ditutup sebelah lagi tuh dengan rambut.. aku selak yerk.. ermmmmm ya allahhh patutlah ko tutup ..ermm dah lah ko g lah balikk ”

Sekali selak muka sebelah lagi nampak tengkorak daa.. nasib baik ramai masa tuh kalu aku sorang mau aku bukak silat langkah seribu dengan silat apa dan... so mereka pun buat la upacara mintak nombor.. masa tuh aku ketawe jerk sensorang sebab deme di main kan dengan perasan mereka sendiri.. ade ke g mintak kat batu .. g la mintak kat tokey toto tuh senang .. atok aaa apa nombo esok lu mau kasi naik 1st price kasi wa lahh..hahahahhahahh .. dengar dengar cerita no yang deme beli tuh haram tak kena punn.. depa yang kena ade lahh. Kena tipuu..choiiiiii

tamat

krukx posted on 29-12-2013 10:47 PM
Aku ada masuk benang kau yg 1 & 2. Best

Tak silap aku, kau ada tanya boleh tak nak tutu ...

insyallah boleh ditutup hijap tuh dengan izin allah

ArianPutra posted on 29-12-2013 11:01 PM
insyallah boleh ditutup hijap tuh dengan izin allah

Macam mana tu nak tutup?

Pm pun boleh... tq

akhirnya khatam juga..

hebat penceritaan TT, macam baca novel seram jek.. hahaha...
terubat gak dengan cerita2 seram.. tapi takleh baca sangat, sebab suami tak bagi..

ditambahkan dengan penakut-penakut berani gituh.. hahaha...
upkan lagi story ye..

menunggu nih.. hihihi...

SyaAnis posted on 30-12-2013 12:51 PM
akhirnya khatam juga..

hebat penceritaan TT, macam baca novel seram jek.. hahaha...

jangan takut2 sangat.... tak bagus untuk kesihatan

Esok cukup setahun thread ni

najib888 posted on 30-12-2013 03:53 PM
Esok cukup setahun thread ni

oh yerk kee.. hahha aku pun tak perasan ...

ArianPutra posted on 29-12-2013 10:59 PM
BATU PERMATA

DENGAN NAMA ALLAH YANG MAHA PEMURAH LAGI MAHA MENGASIHANI

klimaks cite ni ko gelak je?

TEMBERANG PAK ADAM

ASSALAMUALAIKUM

Wokey nih ada satu cerita berkenaan dengan bomoh temberang hihihihhihi.. dah lah temberang kantoi dengan aku pulak tuh heermm tah lerr labu….selepas selesai kegemilangan mek si bomoh siam tuh.. dating pulak sorang lagi bomoh ke rumah mak angkat aku.. untuk pengetahuan korang bapak angkat aku pun tok penghulu jadi bila ade jerk orang baru dating duduk di kampong nih mesti lah betandang ke rumah tok penghulu kenal2 yerk tak …

Kebetulan setelah peristiwa mek tuh aku dah lama tak g melawat mak angkat aku nih … diatas dasar aku sebuk dengan urusan kerja aku dan lain lain lah… satu hari tuh aku teringat ke orang tua tuh ..soa ku pun g ler umah dia..

Ari—“ assalamualaikum.. assalamualaikumm makk wooo makkkk “

Mak—” w`salam.. haa anak betuah ko nih ..mana ko pegi telepon tak angkat bagai..ko balik kampung yerk”

Ari—” tak lah mak saya g kursus pastuh banyak pulak keje jadi takde masa nak jenguk mak .. nih baru selesai keje semua dah beres ”

Mak—” elok lah ko datang sinih banyak mak citer kat ko nih”

Ari—” ha apa citer nye mak ?”

Mak—” sejak ko tak datang lepak sinih... pak ko tuh sakit memacam ..hari tuh org buat die.. nasib baik lah ada pak adam.. pak adam yang ubat kan.. ko bayang kan li pak adam seduk ibu jari kaka pak ko keluar bulu pxxi”

Ari—” hah!! bulu tut tuh makk umai aii giler ganasss.. hihihhhih bulu sape tuh tah tah buluu  hihihihih

Mak---” hoii!! ko nih ko ingat aku nih pengoto sangat kerrr ..meh sinih ko heii geram pulak aku budah nih.. nak amikk kooo smek dwon darii aku nih hahhahahha ini baru gelak setan ku”

Ari—” adehh sakit ler makk .... orang gurau jerkk pastuh pastuh”

Mak---” ha tuh lah pak adam kata ada orang buat pak engkau ”

Ari—” woooo eh pak adam tuh sapa mak tak penah dengo pulak nama tuh?”

Mak—” pak adam tuh orang baru datang sinih.. die nih duda.. hari tuh lahh masa dia baru jerk pindah sini ..dia datang rumah ni hah nak jumpe pak engkau.. tah macam mana tah die leh tanye pak sakit kerrr nampak macam ken buatan orang .. pak engkau cakap laa sakit lepas tuh die ofer nak ubat kan pak engkauu ..”

Ari---” woo macam tuh yerk makk.. handal la orang nya yerkk.. die sorang jer ke kat sini”

Mak—” tak lah die ade ngan anak perempuan ko.. ko nak anak perempuan diee mak rekemen ko nakk ,, ko pun takde awek kann??”

Ari---” ah kesitu pulak orang tua nih.. tak nak lah saya makk kenal pun takk ... mak jangan nak memandai mandaii ekk”

Mak—” eleh nak la tuh nanti mak cakap kat pak adam ekk?”

Ari—” taknak la makk adoi aii mak cakap jerkk saya taknak datang sini dahh kite putus kapelll.. kire kite tak kapel lagik dahh hermmm!!!””

Mak—” ah ko nihh macam macam lahh... haa esok malam ada orang datang mengubat dengan pak adam kat sini... ko datang ler esok malm ko kan suke beno nengok oarang mengubat”

Arii--- ” esok malam ekk makk  ..ermmm syok jugak tuhh wokey wokeyy t saya datang kalu jadik mak sms saye yerk”

Mak—” yerk lah yerk lahh.. dah ko tak reti nak balik ker dah magrip nih?”

Ari—” aikk menghalau nampakk .. yerk lahh saya balik la nihh ”

Mak—” hihhih mak gurau jerkk ko solat sinih jerk lahh ekk nanti mak masak kite makan same nak”

Ari—” saya mintak maaf banyak banyak mak bukan saya merajuk tapi jap lagi saya nak masuk keje ”

Mak---” laa yerk kee baru jerk ingat nak masak sup tulang kegemaran ko tuh tapi tak pe lah bia mak ngan pak jerk lahh abis kann”

Arii—” aii nihh tak adill ahh tak kire mak tuka menu malam nihh makan telo goreng jerkk sup tulang mak masakk esok malam .. nanti saya datangg ..tata titi tutu ”

Pada esok malam nya aku pun datang lah ke rumah mak... dah ramai masa tuh.. aku pun salam lah dengan pak adam dan semua yang ada..

Pak adam—” ermm nih ker ari anak angkat tok tuh”

Pak—” a`a nih ler die orang nye”

Aku masa tuh dah jeling jeling ke mak aku dahh ..die time tuh dok gelak gelakk ..nih sah sah orang tua nih  kenen2kan aku ngan anak pak adam nih siot nye orang tuaa siap ko jap lagi...

Ari---” eh kenapa nye nih.. ”

Mak—” takde ape lahh ko nih duduk ler sinih”

Akupun duduk sebelah mak angkat aku tuh .. dalam nada bisik bisik

Ari—” mak kenen kan saye ekk?”

Mak—” mana ada ?”

Ari—” abistuh yang mak gelak gelak kenape ..mak nih malu kan sayer jerkk lahh mals ahh saye..saya nak balik ah”

Mak—” alaa ko nih tuh pun nak merajuk ..ko nak balik balik lahh mak abiskan sup tulang kat dapur tuh kang”

Ari---” ehh ade ekk ok kensel balik .. jap lagi saya balik makan dulu kikikikiki nih yang sayang mak nih”

Biasalah hidaup aku seorang perantau ..nasib baik lah ada mak angkat boleh jugak meluahkan masalah ketika runsingg.. tapi sedap sedap masakan mak angkat akuu sedap lagi sambal tempoyak yang mam buat... ee rindu nye kat mama dah la musim doyan pulak tuh skung nihh ahhhhhhhhhh tencenn betoll aku biler pikirr ..ok2 sambung citer balikk pokess pokess..

Bermula lah sesi rawatan pak adam.. akupun lihat dengan teliti apa yang pak adam buat.... ( masa nih aku dah mula merawat orang dah pun Cuma mak angkat aku jerk tak tahu.. sebab aku lama tak g jumpa dia sebab aku dok setelkan masalah kawan aku si imah dak sabah tuh lerr.. alah citer yang pertama aku citer kat thread nihh )..

Cara pak adam nih ..aku tgk macam cara menurun.. dengan kemian bagai.. tetiba jerk pak adam pengsan dengan anak dia pengsan.. selang beberapa minit dia sedar balik dan berubah watakk.. pak adam saling tak tumpah wataknya umpama laksamana melayu lama yang gagah berani.. anak dia si ila pula bagai kan puteri..masa tuh aku hanya memerhati.. tapi si ila nih dok nengok aku jerkk sampaikan para hadirin yang ada kat situ pun perasan yang ila nih dok nengok akuu..

Mak—“ arii asal ila tgk hang jerk tuh.. “

Ari—“ ah lantak die ler makk”

Bila aku rasa tidak senang dengan pandangan ila nih... aku ngesot sikit dok belakang mak akuu.... deme pun mula kan rawatan tahapa yang di jampi aku pun tak tahu lah..tiba tiba pak adam menepuk lantai rumah kemudian dia arahkan anak mak aku si ko tuh untuk keluar dan ceri di sekitar kawasan rumah ... selang beberapa minit kemudian jo naik kerumah dan bawakan bungkusan kuning dan letak dihadapan pak adam yang dah menurun tuh...  oh yah lupa pulak aku nak bagi tahu masalah pesakit nih.. masalah pesakit nih dia kene buatan orang kate nye..

Lepas tuh si ila dengan pak adam pun pengsan balikk selang beberapa minit deme sedo.. dan tanye apa yang belaku kemudia si jo nih pun cerita lah satu persatu.. kemudian pak adam buka kan bungkusan kain kuning tuh.. aku nampak ada jarum 3 batang telo ayam dengan mende lagi tah hitam2 .akupun taktau..bila pak adam pecah kan telo tu.. aku tgk ada darah kat dalam telur tuh... wah dasat jugak lah si pak adam nih.. tapi entah kenapa aku sangsi cara perubatan dia.. malam tuh aku tak buat apa apa sebab aku nak tgk permainan pak adam nih ..jadi aku biarkan saja ..dan hanya jadi penonyon... selesai makan malam dirumah mak aku pun balikk rumahh..

Bersambung................

next..next... layan...heheheheeeee

leenaz posted on 30-12-2013 05:30 PM
klimaks cite ni ko gelak je?

gelak jek la yang mampu nak buat yang lain tak mampu