CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BeasT

Krabi, Thailand...

mayaBB posted on 24-1-2013 02:24 AM
jap. planning nak ke sini jugak. makan senang tak dapat yang halal?

kalau plan nak gi sana at least 4 hari. coz banyak tempt menarik kat area pulau dia. kalau kat krabi, tanah besar kurang sikit tapi area pulau2 tu kene ambik masa at least 2 hari kalau nak xplorer betul.

BeasT posted on 25-1-2013 12:20 AM
senang nak dapat makanan halal kat sana. banyak restoren yang tulis makanan halal. pekerja pun pka ...

entah le, kawasan yg aku duduk payah bebenor nak dapat yg betul2 halal, kami hari2 singgah kat Canyon Black Coffee tu, betul2 tgh2 Au Nang, owner Muslim, pekerja semua Muslim, bersih dan moden...makanan superb, cuma sikit mahal tapi berbaloi walaupun kn jalan jauh sikit dari hotel

cmf_blingblings posted on 25-1-2013 01:41 AM
entah le, kawasan yg aku duduk payah bebenor nak dapat yg betul2 halal, kami hari2 singgah kat Can ...

...saya rasa tak lah susah daripada kita gi bali ke, filipinas ke...ader org muslim berniaga...alhamdulillah. hotel dok area mana ek??

BeasT posted on 25-1-2013 09:05 AM
...saya rasa tak lah susah daripada kita gi bali ke, filipinas ke...ader org muslim berniaga...alh ...

tak jauh dr au nang, Peace Laguna Resort, ada Subway dekat2 situ tp mcm tak berani nak makan

cmf_blingblings posted on 25-1-2013 01:31 PM
tak jauh dr au nang, Peace Laguna Resort, ada Subway dekat2 situ tp mcm tak berani nak makan

drive sendiri atau sewa motor kat sana??

BeasT posted on 25-1-2013 02:49 PM
drive sendiri atau sewa motor kat sana??

kami dari langkawi ambil ferry ke Satun, guna private car dgn driver dlm 3 1/2 jam, dalam 4 ratus ringgitlah..kat sana we all jalan2 jah, tak ada ambil motor ke keta, hari2 makan, minum dan rehat kat hotel. Sehari tu jah ambik trip ke Phi Phi, Bamboo snorkeling, after empat hari kami ke Koh Lanta, bestnya....sambung lagi dua malam. Situ mmg majority muslim, yg cakap melayupun ramai sebab ramai org Satun. Pantainya.....fuhhhhh heaven, rasa macam langkawi 10 ke 20 tahun nan lalu tp hotel banyak gila. murah mahal semua ada

Follow Us
cmf_blingblings posted on 25-1-2013 03:01 PM
kami dari langkawi ambil ferry ke Satun, guna private car dgn driver dlm 3 1/2 jam, dalam 4 ratus  ...

bestnye gi koh lanta...bawah dari krabi n?...

saya gi sana 3hari 2 malam je...coz gi naik flight,. banyak buang masa kat airport.... dari krabi airport nak ke aonang ambik masa dalam 30min...naik taxi kene rm70.samapi kat hotel dalam kul 3.00  ptg cam tu.   Sampai kat hotel tersempak dgn org malaysia kat hotel...dia citelah yang dia dah gi 4 island tour, gi naik gajah ngan gi menembak....semua sound intersting....

hotel saya hanya ambik tempat tido...masa sampai tu terus tempah motor saya tak ambik makan ngan minum.
jumpa kawan malaysia tu dari ampang(saya tak ingat nama dia...heheheh terok betul saya nie lupa nama org dia terus ajak petang tu gi krabi town...

BeasT posted on 25-1-2013 03:18 PM
bestnye gi koh lanta...bawah dari krabi n?...

saya gi sana 3hari 2 malam je...coz gi naik fligh ...

pantai dan hotel-hotel mmg lagi best kat Lanta, dari airport rasanya 2 jam lebih kot utk sampai sbb kn naik tongkang ke situ. kalau off season murah gila..tapi tak ada transport sgt kalau off season kena hire keta, kami hire suzuki vitara ke, tak ingatlah sehari RM120.00 hentam taruk minyak full tank, dalam 2 jam dah habis pusing satu pulau...so, apa lagi, hotel kami duduk tu jauh dr kedai, pekan atau restaurant so lunch and dinner kami drive cari makan..kalau nak makan sedap dan halal drive sampai nak sampai Pimalai, sebelah dia aja ada chalet dan restoran muslim...pantai cantik gila, semalma 50 hengget, nyesal bayar mahal2 dok 5 star resort, off season hotel mahal kosong sekosongnya....bayangkan masa dinner ada 5 waiters jaga meja kita..rimas betul

mayaBB posted on 24-1-2013 02:24 AM
jap. planning nak ke sini jugak. makan senang tak dapat yang halal?

kat aonang beach, kalau nak makanan halal yg best and murah, boleh tgk2 stalls kat area dpn mcd. tp jgn mkn mcd lak, xhalal. hehe.. kalau di krabi town, wktu malam byk halal stalls bukak kat area sungai. siang susah sikit cari mknn halal kat town..

BeasT posted on 25-1-2013 09:05 AM
...saya rasa tak lah susah daripada kita gi bali ke, filipinas ke...ader org muslim berniaga...alh ...

saya pun rasa mcm tu. mcm x susah sgt cari mknn halal kat sana. dpn mcd tu byk stalls halal, restoran halal pun byk dkt area cimb thai aonang...

Pendapat saya kalo g krabi dlm bilangan org yg sdikit 6 org ke bwh, xperlulah ambek pakej sbb sy rasa pegi sendiri dgn plan sndiri adelah lebih murah dan mudah.. melainkan uolss nk pakej honeymun. hehe.. pastu jgn lupa beli roti gardenia seumpamanye siap2 kat malaysia utk bg makan ikan, kat sana susah nk jumpa roti sandwich even kat 7e. byk bun yg ade filling je.

canteknya...bila la dpt merasa jejak kaki ni... huhuhu

zahirahzara posted on 26-1-2013 12:04 AM
saya pun rasa mcm tu. mcm x susah sgt cari mknn halal kat sana. dpn mcd tu byk stalls halal, resto ...

tak ingat ada cimb kat au nang, pusing berpuluh kali...asyik2 masuk keluar canyon jah, ada gak western food rest, tanya staff situ katanya halal tapi tengok serving beer manjang...emmmm, tak kuasa. Tak pergi pulak Krabi town, tak sempat, buah2 potong mcm nenas kat sana sangatlah manis dan sedap

zahirahzara posted on 26-1-2013 12:00 AM
kat aonang beach, kalau nak makanan halal yg best and murah, boleh tgk2 stalls kat area dpn mcd. t ...

malam kat krabi town ader pasar malam, awak semapt gi tempt tu?

zahirahzara posted on 26-1-2013 12:09 AM
Pendapat saya kalo g krabi dlm bilangan org yg sdikit 6 org ke bwh, xperlulah ambek pakej sbb sy ras ...

awak gi drive sendiri ke naik flight?? Mana tempat kat krabi yang sempat awak lawat lagi?

cmf_blingblings posted on 26-1-2013 02:56 PM
tak ingat ada cimb kat au nang, pusing berpuluh kali...asyik2 masuk keluar canyon jah, ada gak wes ...

yelah...tempat yang saya makan tu....halal...LEMON restoren tapi tu lah macam awak ada ader arak jugak walaupun rata-rata pekerja dia muslim, pakai tudung. tapi aper yang saya dapat perhatikan pekerja yang pakai tudung tu tak bawak arak or ambik order, kalau ambik order pun org lain yang akan bawak arak tu.
Last edited by BeasT on 30-1-2013 09:15 PM

BeasT posted on 30-1-2013 09:10 PM
malam kat krabi town ader pasar malam, awak semapt gi tempt tu?

sempat. kebetulan sy sampai tu weekend, ada 3 pasar malam time weekend tp bila siang hari ssh sikit cr makan di krabi town. xtaula kot sy x jumpa sbb masa tu dkt nk christmas byk kedai tutup

BeasT posted on 30-1-2013 09:10 PM
awak gi drive sendiri ke naik flight?? Mana tempat kat krabi yang sempat awak lawat lagi?

masa tu sy pergi naik flight sbb nak cepat sampai, balik pulak naik bas dari hadyai.. sbb sbnrnya kalau arrange sndiri perbelanjaan lagi murah dr ambik full package... cnthnya sy survey sndiri 4 islands pakej kat sana, sorg dpt rm45 je by longtail boat lunch provided. n kelebihannya bila arrange sndiri kita boleh susun jadual sndiri. tp kena byk buat research lah sbelum pegi

cmf_blingblings posted on 26-1-2013 02:56 PM
tak ingat ada cimb kat au nang, pusing berpuluh kali...asyik2 masuk keluar canyon jah, ada gak wes ...

hehe.. biasala tu aonang kan luas kdg2 kita x perasan ada kedai halal. dpn2 mmg xbyk kene jalan blkg2 sket area mcd dan ke atas. ade satu tu bamboo restaurant tp x sdp sgt pun, mahal je lebih. hihi.. sebelah dia pun restaurant halal tp x igt nama apa. tp mmg suke g area stalls kat dpn mcd tu sbb portion dia byk n murah. pad thai rm4 penuh satu polistrin. nasi goreng seafood pun sama..

keindahan alam yg terindah