CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dauswq

[CARI 2012 K-drama Awards RoadShow] Fantastic Quiz, 18/2/2013 9.30am, #1741

Close [Copy link]
YoonArang posted on 18-2-2013 10:50 PM
weee.. kite pon seronok berkuiz beramai2..
lame nak tnggu thn dpn next session plak.. ke ...

ye betul tu!!~~~~ seronok berkuiz ramai2 dan dapat beramas mesra dgn AJK & forumer2 lain kat sini..

@YoonArang @thafly @makdik2301 @BeasT @honey_jelly @eyka @ichi

AJK @dauswq @parasitology @mafilee @rukiaichigo

dan yg lain2 yg tak disebutkan nama.. kalau jumpa di thread lain tegur2 la ye...

ermmm. @dauswq bg arahan utk buat ucapan sikit kat sini. nasib baik rumah tak katup lg, sooooo....

Selamat Pagi & Assalamualaikum, Semua...

Serba ringkas aku ingin mengucapkan terima kasih & tahniah kepada semua yang telah bersama-sama menjayakan
FANTASTIC QUIZ 2012 yang julung-julung kali diadakan ini, terutama kepada mod @dauswq dan mod-mod board ALM yg lain (@eddlisa_uyuk @Kittie @nzhass79 & @teky) serta tidak lupa dua lagi AJK yang lain; @parasitology & @mafilee dan tak lupa juga kepada semua peserta-peserta kuiz yang telah bertungkus lumus melibatkan diri dalam aktiviti yang dijalankan. Semoga aktiviti seperti ini akan dijadikan sebagai acara tahunan di dalam bod ALM ini. Aku pun nak kongsi serangkap pantun buatan sendiri di sini,

Hujan renyai di Daerah Seremban,

Dingin malam pagi berembun,
Semoga bertemu di tahun hadapan,
Harap diadakan setiap tahun,

Sekian, terima kasih.

Saya yang menurut perintah,

nota kaki: mohon maaf sekiranya pantun agak tidak menepati piawaian. tiada idea kekdahnyer...

YoonArang posted on 18-2-2013 04:53 PM
kekekee.. tenkiu tenkiu..
salah eh? bukan mmg gmbr tu dorg gune utk brand fashion MARU  ...

kekekeke. sbb masa aku gugel gmbr tu, caption dia utk Marie Claire Korea. so aku xtau menahu pun utk brand fashion MARU. hahahahaha

rukiaichigo posted on 19-2-2013 09:02 AM
kekekeke. sbb masa aku gugel gmbr tu, caption dia utk Marie Claire Korea. so aku xtau menahu pun u ...

haha.. kite jmpe gmbr ori die kt side atas tu de tls maru dlm allkpop x slp.. kekeke..

okay la. nak kongsi jawapan kepada dua soalan yang tertunda/tertangguh aritu...

SOALAN TERTANGGUH/TERTUNDA:

1.
Mereka bertiga telah dijemput sebagai undangan untuk program hiburan ini, nyatakan siapakah mereka & apakah program hiburan tersebut.

Hint:
  i)  Permenant/Host - Lee Su-geun & Kim Byung-man
  ii) Program daripada channel JTBC...

- Shindong, Sungmin & Eunhyuk di dalam Lee Su-geun & Kim Byung-man High Society  

2.
Siapakah mereka & apakah program hiburan tersebut.

Hint:
  i) Satu program nyanyian di channel KBS.
  ii) Kumpulan tersebut berjaya meraih kemenangan pada episod tersebut.

- Shindong, Eunhyuk & Ryeowook di dalam KBS Immortal Song Season 2

so, ada tak tempias utk jawapan2 yg korg teka??

hahahahaha... dua2 pun variety show yg ada suju. well, tu je kot yg aku tgk selain ShinBang!!!

Follow Us

Fantastic Quiz with Fantastic experience with Fantastic Forummer Friends DAEBAKKKK...

Mula - mula buat soalan kuiz dengan niat nak tolong @parasitology tambah soalan untuk bank soalan quiz dia tapi mana sangka mod @dauswq suh kelola sekali Quiz .... nervous memang nervous tapi masa quiz diadakan parasit dengan daus dan rukia banyak tolong dan support so semuanya berjalan dengan lancar. Alhamdulillah..

Awal - awal kuiz start memang awkward tapi disebabkan peserta - peserta yang menyertai kuiz semuanya sporting - sporting belaka dan jenis gila - gila kelakar rasa mcm main kuiz dengan member plak walaupun baru je kenal...siap jadi cikgu cikgi dan anak2 murid plak..so lagi la happening...so anak - anak murid sekalian cikgi sangat terharu dengan sokongan korang dan berterima kasih kerana melapangkan diri untuk join kuiz kami yang tak seberapa ni...semoga jumpa lagi pada masa akan datang untuk kuiz OST plak....hehehe..

sebelum mengundurkan diri aku tinggalkan satu lagi favourite Ost aku FIX - Life Can Be..korang tak yah susah - susah nak teka dah...aku siap bagi tajuk ENJOICE...aku pantun memantun mmg failed.. tapi bab bagi lagu aku mmg paling pemurah..

~~Roger and Out~~~~

mafilee posted on 19-2-2013 10:25 AM
Fantastic Quiz with Fantastic experience with Fantastic Forummer Friends DAEBAKKKK...

M ...

eh, FIX pun ada nyanyi utk OST ke? motip aku xtau? kire aku kenal gak dgn FIX ni gara2 one of the member tu sepupu kpd Ryeowook suju & lagu debut dorg Please Dont Say nyer MV ada hyuk dlm tu...

okay, jom dengar... boleh la aku stop kejap dgr Gray Paper... dr pg asik dok repeat lagu tu je...

rukiaichigo posted on 19-2-2013 10:41 AM
eh, FIX pun ada nyanyi utk OST ke? motip aku xtau? kire aku kenal gak dgn FIX ni gara2 one of the  ...

ko ni apa saja yg related to suju mmg konpem amik tau er.....aku plak asal lagu sedap bole la layan walaupun aku x tau siapa pun diorg...tp FIX byk gak lagu yg bes2..so diorg ni dalam perhatian aku la...

mafilee posted on 19-2-2013 11:11 AM
ko ni apa saja yg related to suju mmg konpem amik tau er.....aku plak asal lagu sedap bole la laya ...

biasa la kan, group biased aku. tu pun nasib baik aku biased suju & shinhwa je. x mampu kot biased group2 lain, yg dua ni pun tak terlayan...   well, selalu aku layan lagu2 lain tu kalo aku tgk/dgr dorg nyanyi la. mcm 1st time aku pi korea tahun 2011. memaner pun dok pasang lagu Let It Go - Yeongsaeng & Fiction - Beast. so sampai secara tak sengaja aku pun suka la lagu tu... sama jugak dgn group BAP. masa memula dorg debut aku ala2 buat xtau je, tp biler tgk dorg perf kat GDA aritu, tersuka pulak lagu dorg. suara memasing pun not bad la kan...   yg ost2 pulak mcm biasa kalo ada suju member nyanyi, senang je aku nk tersuka. kalo retis2 lain tu mmg kena tngu tgk drama tu dulu baru la boleh tersuka dgn lagu2 lain... dan ofc kalo ada yg ckp lagu tu sedap, aku dgr la. jadik macam lagu Lee Jisu tu la...

wahhhhh..akhirnya abis gak sesi kuiz ni..seronok melepak kat sini dengan ajk, cikgu cikgi & forumer2 semua..taun depan sila buat lagi ye btw, bile tau result undian aritu??