CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hest

ADA MASALAH? PERLUKAN KATA SEMANGAT? LUAHKAN DISINI !

figurae posted on 14-3-2013 03:47 PM
wah, banyak soalan ko.. aku hold dulu ek... nanti minggu depan aku jawab

oiii/// jauh nau minggu depan

yela.. kan aku nak pegi melaka hari minggu ni so aku sekarang aku sedang menyaipkan diri aku, so aku hold perkara ni kedepan

figurae posted on 14-3-2013 03:59 PM
yela.. kan aku nak pegi melaka hari minggu ni so aku sekarang aku sedang menyaipkan diri aku, so aku ...

ouh.. mana aku tahu.. ko nak pergi yang kata utk naik pangkat tu ea? chaiyok! aku doakan ko berjaya. biar setaraf sikit dengan penyelia mengong ko tu

ok tetiba terasa sebak, bila dapat pm dari id nick name seseorang.. seseorang yang agak lama tak hantar PM .. lagi sebak plak dgr kata dia dah nak kawen.. its ok.. sepanjang kitorang kawan pun memang dia cakap he have some one.. tp nape nak kena sebak eak?

aduih.. dan yg hantar pm tu adalah adik dia.. memang dia ada cakap, lps ni id tu adik dia yang akan pakai.. slama ni aku ada hati dgn dia ke? ke.. aku mcm slalu? terasa kehilangan setiap kali orang yg rapat dgn aku kawen?

ntah la....

figurae posted on 14-3-2013 03:59 PM
yela.. kan aku nak pegi melaka hari minggu ni so aku sekarang aku sedang menyaipkan diri aku, so aku ...

Assalamualaikum wbt figurae.

cmne ritu, any good news or pape nak share.
best ke tak best ke...

Follow Us
As salam.. kt cni bole share pape je kan.. nk mntak pendapat korg sume.. Cane korg handle diri sndiri / situation yg ada org yg sgt kuat dengki and mulut sangat jahat eh.. Like nie mmg extreme, all the time dia asyik ckp benda yg berunsur dendam, dengki, benci, marah yg negatiiiif je la sng cite.. Cane korg handle eh.. mula2 mmg la wat xtau, sibukkn diri ngan zikir dlm hati.. tp kalau dah sampai mengganggu org lain nk bekerja.. susah woo...

ninjago posted on 20-3-2013 09:43 AM
As salam.. kt cni bole share pape je kan.. nk mntak pendapat korg sume.. Cane korg handle diri sndir ...

ha'ah sini blh share apa aje
\
sblm tu hest nak tanya.. yang dia cakap2 tu.. pasal orang lain ke.. atau pasal ninjago?

hest posted on 20-3-2013 09:46 AM
ha'ah sini blh share apa aje
\
sblm tu hest nak tanya.. yang dia cakap2 tu.. pasal orang lain ke ...

Thanks hest... kdg lagi senang menulis dr bcakap kan.. nie ninjago luahkn kt thread hest pn sbb dah xleh tahan.. die melaser ninjago, org2 sekeliling die, sape2 je la.. plg truk die siap bg gelaran nama binatang tu kt org.. cm beruang, even superior die die panggil kuda, ade org lain anjing. mmg dahsyat la bg ninjago. tp org2 kat ofis nie cam pasrah n x bsuara.. pelik sgt.. hmm panjang citenye lagi.. macam2..

ninjago posted on 20-3-2013 09:55 AM
Thanks hest... kdg lagi senang menulis dr bcakap kan.. nie ninjago luahkn kt thread hest pn sbb da ...

sblm tunak tanya lagi.. apakah pangkat dan berapakah usianya

kalau nak membalas ni.. kadang2 kena tgk faktor jugak

hest posted on 20-3-2013 09:58 AM
sblm tunak tanya lagi.. apakah pangkat dan berapakah usianya

kalau nak membalas ni.. kadang2 ...

Ya Allah.. segan nk sebut.. die dah 47thn, pompuan, account assistant je... tapi tanpa segan silu melahar exec2.. dulu2 dia canang kt ofis pasal husband die malas, xde keje, die kne tanggung family, anak xmkn, whatsoever la. mase tu tfikir gak, apesal la xmalu sgt mkcik nie g cite2 bnde2 cmtu kt org.. tp cam nak meraih simpati org pn ade. Pastu setiap hari ade je bnde yg die nak ngomel, xpuas hati pasal itu ini, laga2kn org, menyindir org xkira masa n tempat, panas baran - taip kt keyboard kuat2, hempas2 barang, selak kertas kuat2.. cam mental sgt. Mmg la rasa kesian, sbb mybe tekanan hidup kot yg  wat die jadi camtu. tp dah melampau sgt smpai gelar2 org, sindir2 org, cakap buruk pasal org.. baru2 nie ade kes.. bkaitan ngan mistik2 nie la.. mmg panjang klu nk cite.. heuheuu

ninjago posted on 20-3-2013 10:06 AM
Ya Allah.. segan nk sebut.. die dah 47thn, pompuan, account assistant je... tapi tanpa segan silu  ...

harap2 yang mistik tu bukan dia buat ke orang.. tp dia yang alami. kalau dia yang alami.. no wonder benda tu semua ada pada dia..

kalau stok umo2 gitu, kalau ninjago jenis yang betah boleh je lawan. tp bukan lawan maki balik.. cuma kata macam ni

" akak duk kata2 orang binatang ni, ingat saya tak maafkan dunia akhirat "

tak pun

" kak.. bawak2 la istighfar, setan keliling akak bersorak bagai "

tapi kalau ninjago jenis yang tk betah

ignore aje, buat dia macam tak wujud, pasang2 kan lagu zikir kat opis.. kalau tak boleh bukak kuat2, pakai je head phone. at least kalau dia duk ngata ninjago,  kamu tak dengar. kawan2 lain sure dah tahu sape yang celupar bagaikan.. buat tak endah je..

tapi hest lebih kepada.. carik 1 time.. yg mana time tu, terkena kat ninjago.. bila dia buat.. ninjago kena mengamuk 2 kali ganda dari dia, tengking dan baling2 barang. sound, dan sumpah seranah dia balik, masa ni keluarkan apa terbuku kat dlm hati.

dengar macam menghasutkan? tp kita kena sedar, orang macam ni, bila tak terkena kat batang hidung sendiri, dia rasa, tak de sape berani dengan dia, dialah power..

hest pernah buat, dgn bapak sedara hest, bila hest bertindak, dia bengang sampai dia kata hest bukan anak sedara dia.. hest pun sampai sekarang, jumpa dia buat tak tahu. biar dia tahu bukan semua anak sedara atau adik2 dia ikut je apa dia buat walau benda tu menyalahi hukum dalam islam dan adab

hello.. aku nak tanye... boleh ke kalo kite PM lebih dari sorang sekaligus?

figurae posted on 20-3-2013 11:47 AM

babe boleh.. tapi kena jadik friend dulu kot
Last edited by hest on 20-3-2013 11:58 AM

figurae posted on 20-3-2013 11:47 AM

sure boleh, tak jadi friend pun tak pe, tapi ko ley taip nama2 dan press enter tiap kali naa yg ko taip tu

boleh grup chat... tapi aku tunggu si yeep accept friend dolu... bleh? hahahha

figurae posted on 20-3-2013 12:08 PM
boleh grup chat... tapi aku tunggu si yeep accept friend dolu... bleh? hahahha

eh tak payah add friend pun tak pe..

ko taip je nickname ni pastu ko tekan enter, pastu masuk lagik nama orang lain tekan enter

hest posted on 20-3-2013 10:20 AM
harap2 yang mistik tu bukan dia buat ke orang.. tp dia yang alami. kalau dia yang alami.. no wonde ...

hest tau x.. yg mistik tu.. dpt tau bila ade mmber kt ofis nie ttbe sakit. Kena sakit kulit, cam ruam yg sgt dahsyat kt muka, tangan, 1 badan. Pastu mula2 igtkn allergic makan pape.. g klinik, hospital sme doktor pn ckp xtau ape punca, bole? pastu ade la at the same time die ckp die jd malas solat, cam asik nk marah etc.. last2 mak die bwk g jmpe ustz. Ustz tu ckp masa mula2 mmbr ninja nie dtg kt pagar umh, die dah nmpk dah ade 'bnde' yg ikut mmbr ninja nie, lari.. pas brubat, ustz tu tnye, ade sakitkn ati sape2 ke kt ofis? .. mmber ckpla, xde la klu yg sngaja. yg x sngaja xtaula.. ustz tu ckp ade org kt ofis, berumur ckit, ade anta bende kt awk.. dr mknn.. hmm mmg la tkejut.. xsangka separah tu.

pstu kt ofis nye lak, ade sorg lagi pn kne.. xleh tdo malam asik nmpk muka makcik tu. pn berubat tradisional, org ckp kena sembur ngan someone dr ofis gak.. so start dr situ, dorg nie ade la pasang ayat2 ruqyah, ngaji sme kt ofis.. so obvious, makcik tu ttbe meroyan.. perli2.. die g ketuk2 stapler kt meja..so bising la kn.. ade org tnye die, uish.. bisingnye kak.. pastu die perli jawab tengah pasang pagar letrik, nk pagar umah.. sape langgar bole mati.. bole eh die perli ejek org psg ngaji camtu... and, die bole ttbe bawak radio g ofis, yg all these years xpenah2.. agaknye nk tutup pndengaran die kt ayat2 quran.. Ya Allah.. xtau la ape jenis manusia camnie.. mmg dugaan btul..

And sorry to say, die pn xpnah jejak kaki ke surau slama die keje kt cni.. mmg agk xmustahil la kn die nk wat bnde2 mistik nie..

byk la lagi hest.. mcm2.. sgt tension.. xtau nak bawak ke higher management, dorg sme non-malay,non-muslim, bukannya faham masalah yg camnie.. takut dorg x entertain pn...org2 melayu je ade mslh2 dengki2 camnie kan..memalukan..

ninjago posted on 20-3-2013 01:59 PM
hest tau x.. yg mistik tu.. dpt tau bila ade mmber kt ofis nie ttbe sakit. Kena sakit kulit, cam r ...

hai ninjago..

subhanallah...ada gak spesis manusia cmni ye..
tapi tak heran lah
mmg ramai je bomoh skunk ni.

nak bagi advise lebih2 pun susah gak.
yg penting ninjago yakin pada Allah.
lau bleh psg radio IKIM pun bagus gak.
selain bacaan al-quran ada gak sesi ustaz or ustazah bagi ceramah.
manalah tau. ada topik pasal syirik ke..
terbuka hati..or beli majalah solusi ke..al-ustaz..
tak pun mastika pun okay gak
ada gak cite2 pasal balasan2 org yg guna ilmu2 tak betul ni.

emm..
bagus lah ninjago wirid dan zikir..

yeep doakan semoga ninjago dijauhkan dari unsur jahat.

ninjago posted on 20-3-2013 01:59 PM
hest tau x.. yg mistik tu.. dpt tau bila ade mmber kt ofis nie ttbe sakit. Kena sakit kulit, cam r ...

uih.. bahaya ni babe..

maknanya.. ko tak blh la buat macam yang aku advice tu..

bahaya... ko pun kena la mendindingkan diri..

nak lagi best, ko cuba la masak something ke, buat airke.. koo tambah dengan air mosaffa.. eh aku lupa lak nama air yang ada ayat al quran tu.. ko tgk macam mana dia pegi.. kalau dia mengelupur tak tentu pasal, sure la dia ada menggunakan something. better ko guna cara aku ni untuk ko find out.. kalau dia maki2 kata ko letak racun ke apa ke. ko buat tak tahu je.

nanti ko pegi la jumpa bos, cakap kat bos, antara 2, dia di tukarkan atau ko yang tukar. siyes.. this is not a best thing should happen in the work environment.. cakap kat bos, saya tak boleh perform dengan keadaan macam ni. saya stress. saya tak dapat kepuasan kerja. u should do something dengan peringkat atasan kalau dah tak ley handle. bkn tak ley handle.. memang orang macam ni.. jgn di guna apa cara pun secara peribadi.. naya pada kau sendiri..

tp try buat macam yang aku kata mula2 tu.. kasi makanan atau air yang di campur air yang ada ruqyah tu.. kalau dia semacam je.. jumpa bos, minta tukar

Rate

1