CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SoalnyeSiapa

MLM -- Everything abt MLM

SoalnyeSiapa This user has been deleted

seronokkan..

Tina...
Tak salah mencuba lagi..mana tahu ini memang rezeki kita yang allah telah susunkan..
Tak kenal maka tak cinta..dah cuba tergila gila sehingga sanggup nak berhenti kerja...

write to me..
norasakura@hotmail.com

tiong5075 This user has been deleted
memang betul....yang penting ialah kita mesti memilih company yang sesuai dengan kita dan yang kita suka.

salam.

btw.. I am not from omegatrend yeah....

selamat berjuang...
jumpa kita di puncak jaya..dr sebutir kaca menjadi sebutir permata..

Originally posted by SoalnyeSiapa at 24-12-2003 05:24 PM:

selamat berjuang...

Nora..nak pinjam duit boleh? ;)

kenapa nak pinjam duit pula?

Originally posted by tiong5075 at 24-12-2003 10:18 PM:
kenapa nak pinjam duit pula?

Hahahah,,susah betul kau ni nak faham.....
member dah dapat 5 figure a month...iskkkk tu pun tak fahammm

Follow Us
lebih baik carilah sendiri...

Originally posted by tiong5075 at 25-12-2003 11:37 AM:
lebih baik carilah sendiri...

HEhe saja nak mengusik Che Nora OKB kita

Lord Elrond This user has been deleted
Originally posted by SoalnyeSiapa at 2003-12-24 09:24:

selamat berjuang...

Ko join ape soalnyesiapa?

Originally posted by SoalnyeSiapa at 2003-12-24 05:24 PM:

selamat berjuang...

macam zhulian marketing jer ....

Selamat Tahun Baru

Ivtec..
Bolehhhh...takat nak belanja u minum tuh bolehh ajerrrr....
alhamdullilah..now rexeki I bertambah berkat hasil usaha..
Now I begitu percaya pada pepatah yang mengatakan " yg bulat tak akan dtg bergolek yang pipih tak akan datang melayang"..rahsia kejayaan ada pada orang yang berjaya..

Now dah pon tahun baruu..selamat 2003 yg penoh kenangan pahit manis..
Memang 2003 dah pon berlalu... takkan kembali..tapi bila di fikirkan kembali, apa yg dah kita lakukan sepanjang 2003?
-dah tercapai azam tahun lepas..?
-dah berubahkah kehidupan kita dr seorang yg -ve kepada yg +ve
-mungkin ada yg berimpian nak mengubah kehidupan ,tapi masih samaaaa jer ngan tahun tahun lepas...takde perubahan..
-mungkin ada yg berangan /berimpian nak tambah rexeki..nak earn more,tapi masih di takuk lama... dan sebagai nyer....

Memang biasa di antara kita, nak mengubah kehidupan..nak buat itu ini ..tapi tak tahu cara atau tiada sesiapa yg nak bimbing..itu saja.
So...kalau nak berjaya,dampingilah org org yg berjaya ..
percayalah " rahsia kejayaan HANYA ada pada org org yg berjaya " .

Those yg rasa nak ubah kehidupan , I willing to help u...
Just PM me...

Motto 2004 : Jadilah insan yang ada class!!!...yg ada Kelezzzz gituhlah...jadilah perempuan yg ada kelezzz nyer...

MultiLevel4Ever This user has been deleted

hie tina^^

hie,
nama i K2S, baru je sign up. i berminat nak tau camana tina^^ u bleh dpt 15k, tu dari network overriding ke atau personal sales? Syarikat amende u join tu?

bab i pun terlibat dlm bidang mlm nie.
kalau tak alrite, bleh jugak pena kat e-mail i di

roycon@hotmail.com

tima kasih bebyk n hapi new yer kpd semua di forum sini ^_^

[ Last edited by MultiLevel4Ever on 8-1-2004 at 02:46 AM ]

MLM -- Kegagalan & Kelemahan

Category: Business
Subject : MLM Leader yg gagal...

Description:

MLM atau nama penuhnya multi-level marketing. Pernah memberi impian, harapan dan cabaran. Di sini saya ingin menyatakan hasrat untuk mengumpul pemimpin-pemimpin baikpun yg pernah menjadi pengedar-pengedar dlm bidang ini di bawah satu atap.

Dalam ruangan ini, saya berharap dapat merasa suka-duka dan berkongsi isi hati daripada anda yg pernah menjejaki alam MLM ini. Berjaya atau gagal, biar kita jadikan pengalaman. MLM sememangnya boleh dibuat. Saya percaya, suatu hari nanti kita semua akan tiba di puncak kejayaan ^_^ seperti yg diimpi-impikan.

Kisah saya, bermula semenjak memasuki alam universiti 2 thn yg lalu. Tanpa arah dan tujuan, hidup cuma untuk belajar shj. Bak kata org tua,"Belajar sungguh2, nescaya dpt gaji lumayan dan hidup senang-lenang...".

Saya percaya byk di antara ibu bapa kita yg seringkali ucapkan ayat tersebut di telinga kita. Saya percaya mereka inginkan yg terbaik untuk kita. Tapi, perkerjaan atau mkn gaji bukan lagi mangkuk nasi untuk era kita, biarpun bergulung-gulung cert dan ijazah di tangan. Tetap hidup di air muka boss.

MLM, semenjak mengetahui tiga perkataan ini, matlamat hidup saya mula berubah. Daripada ulat buku kpd seorg yg kini tahu menilai harga diri sendiri. Pendiam kpd seorg yg tahu mengerti nilai persahabatan. Impian, harapan, dugaan, dan pelbagai dogaan berserta rintangan. Saya juga percaya, baraan api di hati anda tidak akan padam seperti saya kerana ia pernah dan telah sedikit sebanyak memberi kesan dalam hidup anda. Mungkin anda tidak puas hati seperti saya kerana hasrat belum tercapai...bukannya TIDAK berjaya tetapi BELUM berjaya.

Saya benar-benar berharap ruangan yg dibuka ini boleh mendengar suara hati drp kita semua, yg pernah memasuki Multi-Level Marketing.

Sila jangan promote company korang di sini plz....

Sekian, terima kasih.

P/s: Sudi2 pena kpd i di e-mel atau sms me pun alrite jugak. Sekiranya ade di antara krg ada bisnes opportunity, plz bagitau earlier k.

-"Be Direct N Open Mind"-

K2S
roycon@hotmail.com
012-3902728 (sms me)

[ Last edited by DARSITA on 5-11-2004 at 10:54 AM ]

eastlum This user has been deleted

pengalaman bersama MLM

Dalam keadaan hari ini orang selalu salah anggap dgn MLM. Saya sendiri begitu juga, syukur pilihan saya tepat. Apabila kita dengar dulu sebelum membuat keputusan hari ni MLM bukan sekadar mencari duita sahaja tetapi ia lebih kepada merapatkan hubungan, inilah kisah yang ingin saya kongsi:

Kisah Seorang Ibu Malam Sabtu 3 Jan 2004
OMEGATREND International

Malam Sabtu 3 Jan 2004, merupakan satu malam yang bersejarah bagi usahawan-usahawan francais OMEGATREND dalam Business Training di Wisma MCA jalan Ampang. Kehadiran 2000 usahawan OMEGATREND International dari pelbagai latar belakang pekerjaan, umur dan lokasi berbeza antaranya dari Singapura, Johor Bahru, Kelantan benar-benar memberi kesan kepada diri bahawa kita bergerak sebagai satu kumpulan dalam sama-sama membina masa depan keluarga dan diri bebas daripada tekanan kerja dan kewangan.

Progam dimulakan dengan usahawan muda, Badrul Sani berusia 20 tahun seorang pelajar Undang-undang UIA Gombak yang kini mencapai pendapatan RM10 500 sebulan melalui OMEGATREND dan dengan nada penuh semangat dan jiwa mudanya menyampaikan topik yang diamanahkan kepada pada malam itu. Beliau merupakan seorang yang pendiam dan tidak gemar berniaga, tetapi keputusan yang beliau buat 15 bulan lalu mencambah hasil.

Menarik bagi seorang ibu, yang kini menjadi surirumah dan ibu sepanjang masa kesan daripada membina perniagaan ini pertama kali secara sambilan selama 2 tahun berkongsi kisahnya bagaimana beliau menyertai dan membina perniagaan ini:

"Satu peristiwa yang tidak dapat saya lupakan dalam hidup saya adalah kata-kata anak saya yang begitu mendalam sekali. Ketika itu anak saya meminta saya menemaninya ke pertandingan sepaktakraw di sekolahnya pada hari itu, tetapi saya menolak permintaan beliau dengan alasan... "Mak tak dapat temankan hari ni, sebab mak sibuk sangat dengan kerja dipejabat PENTING sangat..." Kemudian anak saya membalas kembali dalam bentuk persoalan ,

"Saya ni TAK PENTING ke mak?"

Petang itu selepas waktu kerja, saya bertanya kembali kepada anak saya bagaimana keputusan pertandingan takraw di sekolah. Beliau mendapat nombor tiga. Saya ucapkan tahniah kepadanya dengan senyuman. Dan anak saya membalas kembali, "Jika mak ada di sana tentu saya dapat nombor satu untuk mak... " Di sini saya belajar satu perkara, anak-anak sentiasa memerlukan ibunya di waktu mereka benar-benar memerlukan..

Apa yang kita pelajari sepanjang seminar ini ialah, OMEGATREND bukan sekadar pilihan untuk membina kehidupan lebih baik dari sudut kebebasan kewangan, tetapi ia adalah institusi yang memanusiakan manusia, merapatkan hubungan kekeluargaan, membina jiwa dengan kasih sayang kerana masa yang kita ada pada hari ini dengan bebanan kerja seharian kadangkala merenggangkan hubungan dengan orang tersayang. Hari ini seorang suri rumah yang dahulunya bekerja di sebuah institusi kewangan telah meletakkan jawatan demi keluarga dan anak-anak dengan pilihan yang beliau lakukan 2 tahun lalu.

Kalau betul nak buat MLM ada beberapa perkara kita kena lihat

1. Siapa UPLINE, setakat ni puas hatilah sebab tak pernah aku lihat UPLINE yang sanggup turun dari shah alam ke  gombak ke Shah alam sekadar nak bantu orang bawahnya

2. Marketing plan, aku puas gak sebab tak perlu maintain ramai-ramai

3. Sekutu strategik, inilah satu-satunya MLM yang ada sekutu citibank dan ING insurance akan datang telekomunikasi, kalau ada  member, saudara mara guna kad kredit & insuran kita juga untung.

4. Capaian antarabangsa, bayangkan kalau downline kita ada member di singapore US dll dan mereka pula jadi downline kita, itu yang berlaku pada member aku 3 downline di singapore tak dikenali tapi bawahnya

5. Tiada stokis, aku paling boring beli barang simpan barang lepas tu rosak , setakat ni aku tak jual cuma beli guna sendiri, ubat gigi dll, dia hantar ke rumah terus. Aku tak suka menjual cuma mengguna je.

[ Last edited by eastlum on 8-1-2004 at 03:22 PM ]

as'kum semua.........

kepada sesiapa yang berminat utk mengetahui lebih lanjut mengenai biospray sila e-mail kpd saya di :-

nna161@yahoo.com

insyaAllah, dgn usaha bersama kita akan maju jaya... terutama kpd tina^^... jadikan 2004 thn kebangkitan semula!!!

anizan67 This user has been deleted

MLM BUKAN SEKADAR BISNES!!!!!

Saya ada pengalaman tersendiri dalam perniagaan semacam ini. Kami lebih suka menyatakan ianya satu cara membantu orang lain kami gelar ia sebagai 'PEOPLE HELPING PEOPLE'. Perniagaan yang saya ceburi ini adalah dari sebuah syarikat yang cukup besar. Sudah menjangkau 49 tahun perniagaannya wujud didunia dan di Malaysia ianya dah mencecah 29 tahun. Memang hebat. Saya rasa setakat ini belum ada syarikat yang boleh bertahan sehebat itu dan selama ini. Ianya disenaraikan di BSKL papan utama dengan harga seunit cukup teguh biarpun semasa krisis kewangan. Tidak ada syarikat MLM seumpamanya yang sehebat itu yang menyenaraikan sahamnya. Kalau ada pun sahamnya 10 kali lebih rendah dari saham syarikat ini. Saya menyatakan ini bukan untuk menyatakan ianya terbaik tapi, untuk memilih syarikat dalam menjalankan bisnes seumpama ini biarlah sebuah syarikat yang kukuh dan memberi keyakinan kepada kita sebagai pengedar untuk bernaung di bawahnya. Incomenya cukup hebat dengan pelbagai insentif dan kini kita boleh menikmati lebih dari 15 sumber income dalam syarikat ini.

Dalam usaha untuk meraih kejayaan, faktor yang lebih penting ialah usaha dari kita sendiri. Biarpun syarikat itu hebat, tetapi kita tidak hebat, ianya tidak membawa apa-apa erti. Orang yang hebat ialah orang yang pandai menilai harga masa dan keyakinan diri. Saya amat seronok dan ingin berkongsi dengan sesiapa saja dalam bisnes MLM ini. Inilah satu-satunya bisnes yang hebat dan konsep yang lebih adil berbanding dengan bisnes konvensional. Dalam Bisnes konvensional, kita perlu bersaing dengan orang lain, dengan lain perkataan orang lain perlu diketepikan untuk membolehkan kita memiliki bisnes tersebut.Tapi bisnes ini kita perlu mengangkat orang lain barulah kita berjaya. Kejayaan orang lain adalah kejayaan kita.

Saya fikir semua orang bersetuju dengan saya, bisnes MLM adalah bisnes yang terbaik. Kepada mereka yang belum mengenali bisnes ini, bukalah sedikit ruang untuk menyelami faedah yang tersirat di sebaliknya. Ia bukan sekadar menjual barang, mencari downline dan mempromosi barang-barang, malah nilainya adalah lebih dari itu. Ia sebenarnya melahirkan ikatan ukhwah sesama kita, persahabatan dan rasa kasih sayang. Ini adalah bisnes perhubungan. Kalau tidak ada perhubungan bisnes ini akan mengalami kegagalan. Sebab itu perkara asas. Wang ringgit akan datang tersendiri kiranya perhubungan kita teguh. Itulah kelebihannya. Barangsiapa menjalinkan perhubungan akan dimurahkan rezekinya (Maksud Hadis). Ternyata ianya benar.

Jangan kita terpedaya dengan sistem MLM yang menyatakan tidak perlu menjual, tidak perlu mempromosi barang dan seumpamanya. Ini adalah jalan-jalan yang bakal meruntuhkan bisnes kita. Kita hendakkan bisnes ini kekal sehingga berpuluh-puluh tahun lamanya. Saya menjumpai orang-rang yang dah lama dalam perniagaan ini. ada diantaranya dah melebihi 25 tahun mengecapi nikmat perniagaan ini. Bebas kemana sahaja.Lifestyle cukup hebat, hidup cara mewah dengan income yang cukup menarik. Tidak perlu risau pasal duit. Income masuk setiap hari. Rupa nampak muda walau usianya menjangkau 70 tahun, tenang dan happy kerana mereka tidak perlu risau memikirkan soal kewangan, masa depan, sebab mereka memperolehi segala yang mereka impikan.

Jadi jangan teragak-agak untuk menyertai perniagaan seumpama ini. Ianya lebih hebat dari seorang usahawan bisnes konvensional yang lain.

Sila jangan promote company korang di sini plz....

Saya setuju dengan MultiLever4ever.Biarlah di sini kita berkongsi pengalaman pahit manis dunia MLM tanpa menyebut atau mempromote co. MLM itu sendiri. Jika berminat, teruslah pm pada orang yang berkenaan.
Saya adalah salah seorang peminat mlm yang pernah gagal. Tapi tahun ini saya berazam untuk terus bangun dan dengan usaha yang berterusan, saya harap saya akan mencapai kejayaan dan menambahkan bilangan jutawan dalam dunia mlm ni. InsyaAllah.....
Dah lebih dari 10 mlm yang saya join tapi yang terbaru memberikan semangat pada saya untuk terus bangkit dari kegagalan masa lalu. Dengan sistemnya yang amat menarik, tak lama lagi juga akan disenaraikan di BSKL. Company pun dah berbelas tahun kat Malaysia dengan beberapa cawangan di luar negeri.
Apa yang penting, jangan terlalu mengirakan untuk dapat duit. Dengan mlm, kita dapat membantu orang dan mengeratkan silaturrahim sesama kita. Niat ikhlas untuk menolong orang lain mencapai impian.
Dulu, saya join mlm dengan satu tujuan....nak kaya tapi langsung tak menampakkan hasil. Mungkin niat tu tak betul.Jadi perbetulkan niat. Memang kita buat mlm nak jadi kaya tapi perlu ada niat lain. Setiap apa yang kita lakukan perlu ikhlas. Bekerja juga merupakan ibadat, begitu juga niat kita untuk membantu orang lain berjaya juga merupakan ibadah.
Semoga tahun 2004 akan membuka lembaran baru buat leader-leader yang pernah gagal dalam MLM. Sekali gagal tak bermakna buat selamanya. Bangkit dengan semangat waja dan teruskan usaha dengan lebih giat. Kejayaan tak datang dalam sekelip mata. Ianya perlukan usaha yang berterusan dan pengorbanan yang bukan sedikit.....

Hadapilah segala cabaran dengan ketabahan
Hadapilah segala rintangan dengan kecekalan
Hadapilah segalacubaan dengan kesabaran
Bersamalah kita gigih berusaha
Agar keindahan kejayaan dapat kita nikmati bersama...

Hubungi saya untuk menjana pendapatan tambahan 012-9320825

Ada org kempen NIlam masuk MLM utk produk zhulian.....now dlm dilema. Nak lari dr org tu mcm mana sbb duduk se taman dengan dia...anak pulak sekelas dgn anak dia. Tension....tension......sbb kita tak minat dgn emas celup/sadur ni mcm mana nak kempen kat org dah kita pun pakai emas ori nak suruh org pakai yg second hand punya. Sesapa kat sini yg involved dgn zhulian ni boleh cerita sket.

Yes harleena

jgn lar promote co. kat sini plz. menyemakkan ruangan sahaja. kalau nak bleh terus contact i. nak cakap pasal bisnes kita bleh diskus kat luar bilik bincangan. sini i saja nak borak2, cari2 teman seperjuangan,

ok, sini I stuju ngan pendapat harleena, kita terlalu tgk money tak bleh punya. ada byk faktor yg belh mendorong kita jadi mlm-er yg lebih baik, bermutu org kata....

ada siapa sini nak share apakah faktor2 yg best bleh jadikan pedoman mlm-er?

sekian.

^_^

ILMU

.. jurang pemisah antara orang yang berjaya dengan orang yang gagal adalah satu patah perkataan keramat iaitu " ilmu pengetahuan".

Bagi kebanyakkan org kita especially melayu, mereka tidak pandang MLM ( dahlah ilmu tak ada..org nak terangkan pon tak mahu dengar) , OR bagi yg dah sign up pada mana mana MLM pula, just sign  up tapi tidak di sertakan dgn menghadiri class class ilmu yg di anjurkan oleh leader/agensi/etc masing masing.

Saya baruu di dlm bidang MLM, ini bulan ke-4 saya...tapi alhamdullilah, saya mendapat pendapatan dr part time saya ini ribu ribu setiap bulan.. sdgkan ramai di luar sana yg dah bertahun tahun join tapi tak nampak apa apa hasil..
So, kesimpulan yg dpt saya lihat adalah.. there is thousand way of doing CNI, amway, zhulian, cosway, revell... tapi berapa ramai org kita yg menjalankan perniagaan MLM dgn cara yg betul...memilih atau belajar menjalankan nyer dgn cara yg betul?...
Downlines saya sendri, saya dpt lihat, those yg rajin attend class ilmu ( product knowledge...marketing ,motivation ,targeting etc) , 1st month dapat rm seribu lebih...yg tak attend class terus terusan ketinggalan dan gagal..
So.. suka atau tidak suka ..ilmu itu perlu dlm melakukan sesuatu..
pergi class waktu malam after work, kdg kita memang penat...betol?
Tapi kita perlu sedar..untuk kita berjaya pada hari ini, kita bukan  membuat atau melakukan perkara yg kita suka sgt atau suka-suka nak buat TETAPI, untuk berjaya kita perlu lakukan perkara yg kita kena lakukan dan yg perlu kita lakukan..
tidak ada pilihan...so terus terusan menuntut ilmu...

sekian...