CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 33702|Reply: 9

Macamana Prosedur nak tukar Sekolah??

Assalam. Aku tgh finalise untuk accept job baru tapi kena pindah ke KL. so, plan nk bwk family pindah sekali. cuma aku xtahu dan xfaham ttg prosedur dan step2 yg aku kena buat untuk tukarkn sekolah anak. sekarang ni anak aku sekolah rendah kat jb. mohon jasa baik2 untuk share maklumat.

MOD klu rasa ada board yg lebih sesuai, minta jasa baik pindahkan or suggest thread yg sesuai. nt aku boleh post semula. x jumpa pulak board kaunter pertanyaan. dah xde lagi eh board tu? ke aku yg x jumpa...Thanks.

Ambil surat dari sekolah anak atau kat pejabat pendidikan...pilih nama sekolah,isi borang n hantar...tunggu jawapan..sll kalo reason pindah lulus aja...

Saya pun dalam proses nak tukar sekolah anak.  Rasanya setiap negeri berbeza prosedur nya.  Macam saya nak tukar dari negeri Perak ke negeri Selangor.  Dah call PPD sini, diorang cakap tak perlu ambik apa2 borang di PPD sini tapi kena pergi JPN Selangor kat Shah Alam.  Bawak semua surat2 berkenaan dari sekolah lama.  Then bila dah settle kat JPN baru pergi PPD yang handle sekolah baru.

Dulu masa nak tukar dari Terengganu ke Perak, lain pulak kaedahnya.  Kena ambik borang dari PPD kat Terengganu bawak ke tempat baru.

Lebih kurang macam tu lah.....So better call PPD untuk maklumat lanjut

nak tanye..mcmane nak buat ek kalau ibubapa bercerai..anak nak ikut ibu dia berpindah ke negeri lain.. undang2 skrg kena mintak persetujuan bapak untuk tukar sek, tp masalahnye skrg, si bapak tak mau sign borang. so skrg anak tu tak pegi sek dekat 3 bulan sbb ikut ibu dia pindah.bapak still taknak bekerjasama.

walaupon aku tak pernah buat ,tapi nak kena tau gak manalah tau kan aku pindah balik kampong ke dah tentu kena tukarkan sekolah anak

leya1303 posted on 5-8-2013 09:57 AM
nak tanye..mcmane nak buat ek kalau ibubapa bercerai..anak nak ikut ibu dia berpindah ke negeri lain ...

salam...

suami saya pindahkan anak2 dia dari johor ke penang. utk pindahkan sekolah, just bawa surat pengesahan cerai. itu sahaja. takde pula PPD minta borang kebenaran semua. huhuhu. mungkin prosedur ni tak sama kot.

Follow Us
lululun posted on 9-1-2014 09:51 AM
salam...

suami saya pindahkan anak2 dia dari johor ke penang. utk pindahkan sekolah, just bawa  ...

kalau bapak nak pindahkan anak2 takde masalah..ni masalahnye si bapak taknak anak dia tukar sek..anak dia nangis2 nk ikut mak dia balik negeri asal..tu yg bapak dia taknak isi borang utk pertukaran sek..kalau kes penceraian..perlu tandatangan bapak..kalau bukan kes penceraian mmg tak kisah

Salam saya nk tanya.bagaimana prosedur untuk tukar sekolah menengah ? dari perak ke KL? ada sesiapa pernah mengalami? first saya pergi sekolah ,and perlu ke pergi ke PPD perak ? bukan terus ke PPD KL ke?

Mohon pencerahan .terima kasih

tssy replied at 10-4-2013 10:10 PM
Saya pun dalam proses nak tukar sekolah anak.  Rasanya setiap negeri berbeza prosedur nya.  Macam sa ...

maksudnya kena pergi PPD perak tak? saya confius ni .sebb nak tukarkan adik saya dari perak ke KL.saya perlu pergi ke sekolah ,then perlu ke pergi PPD perak? bukan kena pergi PPD KL ke ? MOhon pencerahan

pengalaman saya tukarkan anak sekolah dari pahang ke selangor..inform sekolah kat pahang nanti sekolah akan bg form..isi form tu dan bubuh siap2 sekolah baru tu....nanti kerani sek akan taip borang pertukaran dalam 5 salinan.....bawak form tu ke PPD tmpt sekolah baru.....kepilkan sekali segala dokumen berkaitan ie salinan surat beranak/ic/bil api atau air/ic ibu bapa.....nanti bila PPD dah approve amik form tu bawak ke sekolah baru......itu jek....