CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: genchi

[SELANGOR] Nurul Izzah tidak perform di PDalam betoi atau auta

rosnahteck posted on 14-4-2013 02:55 PM
yes indeed.... PR go to PUTRAJAYA>.>......

kdg sian tngok org2 umngok yg taksub menyokong wpon begitu ramai dah pemimpin tertinggi hameno kantoi rasuah. Walhal yg nyokong tu bkn ade ape sgt. hidop pon susah. bila bn perintah dan kos kehidupan meningkat tanpa dpt di kawal, mereka2 ni ler juga yg merungut2 pagi n ptg. yg seronok pemimpin tertinggi bn ler juga. Anak beranak suku sakat hidop serba mewah tanpa susah pyh berusaha. CACAI2 umngok cuma dpt br1m sekali sekala. BR1M pon sbb umngok dah terdesak sbb rakyat makin ramai pro pakatan rakyat.

change of govt di pgkat pusat jer yg membolehkn rakyat merasa betapa best nye hidop bwh pakatan rakyat. kalo bn masih pegang pusat , wakil2 rakyat bwh pakatan rakyat akn di tekan n di nafikan belanjawan yg sepatutnya - byk red tapes yg menyusahlkn mereka. ia seakan hukuman selama 5 tahun.

bagi aku kalau nak wakil2 parlimen pembangkang perfom ... mesti bagi mereka pegang fedral gov... aku rasa korang pun faham maksud aku.... tu pasal korang nampak nong chik yg perfome kan....

pendapat aku hamba yg hina

ape2 hal pun korang semua dah ade insurance tak sekarang kos bil hospital tinggi
please view thread aku

http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=720060

kittycomel posted on 14-4-2013 03:46 PM
kdg sian tngok org2 umngok yg taksub menyokong wpon begitu ramai dah pemimpin tertinggi hameno kan ...

Oii,, anak kucing, hina nya bg kau  orang yg tak sekaya kau dan sokong umno hanya kerana kau kaya dan sokong PAS, satu hari nanti kau jadi Fakir Miskin baru kau tau, Sombong hina orang miskin.

goodmantab posted on 15-4-2013 01:45 AM
Oii,, anak kucing, hina nya bg kau  orang yg tak sekaya kau dan sokong umno hanya kerana kau kaya  ...

manader hina org miskin? aku cuma sian jer. aku tngok macai2 umngok ade yg hidop susah tp lebey2 sokong parti be end yg rasuah ni. ape yg mereka dpt nyokong perampok2 be end ni? BR1M 5 tahun sekali? tu pon mmg duit kita semua juga yg di kitar masuk kt BR1M. Our money recycle back to us. bijak betul diorg ni.
yg paling sian ialah macai2 hamno yg di buat sepert hamba ni. bertungkus lumus gantung bendera. sanggop korban nyawa. tu yg sgt ironik , pada pendapat aku la.

kittycomel posted on 15-4-2013 01:54 PM
manader hina org miskin? aku cuma sian jer. aku tngok macai2 umngok ade yg hidop susah tp lebey2 s ...

Menyampah ngan puak2 konon ckp anti corruption, adil memperjuangkan islam tapi gunakan bahasa maki hamun.....

jijah posted on 17-4-2013 12:18 AM
Menyampah ngan puak2 konon ckp anti corruption, adil memperjuangkan islam tapi gunakan bahasa maki ...

manader maki hamun? nk tau maki hamun tu aper?

ni haa...enjoyy! http://www.youtube.com/watch?v=_0nmE6bWOQ0

hamjadah punya byk terkeluar dari mulut beliau....yg tu baru ler maki hamunnn!

Follow Us
Setelah masuk tahun ke 3 kat pantai dalam memang saya tak nampak apa2 perubahan yang di bawa oleh nurul izzah.
Harap tidak keterlaluan untuk saya katakan dia terlampau 'slow'.
Bulan ramadhan tahun lepas, lepas raja nong chik buat lawatan2 ke masjid, beberapa minggu lepas tu, baru beliau muncul.

Nurul Izzah boleh komplen cakap kerajaan pusat sekat beliau untuk majukan pantai dalam. tapi kenapa baru sekarang nak komplen???? Kenapa tak dari awal2 lagi dia komplen???????

Sape-sape yang mintak bukti korupsi BN, mohon baca LAPORAN AUDIT NEGARA setiap tahun yang tersedia di website https://www.audit.gov.my/index.php?lang=ms

Ini bukti dari INTERNAL AUDIT sendiri, bukan petik kat ceramah2 PR. ada Menteri@pM kita kesah? ada apa-apa tindakan yang ketua kerajaan ambil untuk penyelewengan + rasuah yang da TERBUKTI ni? sedang kita sendiri kalau nak bershopping pon dok compare-compare harga barang nak pilih yang paling jimat sesuai dengan kualiti, ini kan pulak nak 'bershopping' guna duit orang..duit rakyat...sepatutnya lebih lagi amanah.

Semua org ada buat salah, tapi di mana corrective actionnya? sangat sedikit malah bole kata hampir tiada langsung. malang sungguh negara Malaysia kalau dah korupsi bernanah dalam kerajaan, from top to bottom, tapi rakyat masih halalkan berdasarkan konsep "janji famili aku cukup makan cukup pakai"..ini jenis orang selfish..sedangkan hasil sumber Malaysia tersangat lah mewah (minyak,gas,balak,getah,kelapa sawit, tax2 etc2) untuk dikongsi setiap lapisan rakyat.

Satu contoh simple boleh dipikirkan, IPP power plant jana tenaga guna subsidized gas from Petronas, and TNB wajib beli tenaga dari IPP pada harga tinggi (IPP untung atas angin) walaupon tenaga tu tak diperlukan yakni oversupply...end result, TNB naikkan caj tarif letirk. Sape yang tanggung subsidi sekarang? Rakyat ok. Sape pemilik IPP? pegi google. Kesimpulan, GOV/RAKYAT yang kasi 'subsidi' pada orang2 yg ada dalam list 10 org individu terkaya di Malaysia. tak cukup pathetic?   

Sorry terout topic, tak sentuh pasal Izzah.

Last edited by julliot123 on 18-4-2013 10:14 AM

sebelum ni jalan kat pantai dalam rosak teruk belubang2 macam kawasan xde wakil rakyat jer

Suara Pengundi Lembah Pantai...

Penduduk PPR kat Kerinchi ni semuanye sokong Nong chik, sbb mamat ni yg naik turun pejabat DBKL mintak semua penduduk sini pindah dari setinggan ke PPR. Lepas najib lantik die jadi senator and  Menteri wilayah lagi macam2 die buat, loji kumbahan pantai dalam tu pun dah tutup tgh renovate jadi taman rekreasi, kalo x penduduk Pantai dalam ni ari2 asyik hidu bau kumbahan. N. Izzah memang sauah nak menang, ken harap undi dari kawasan elit cam bangsar.

aku adalah pengundi parlimen LB utk kali yg ke4....lLP ni antara tmpt dikl yg cepat membangun dan majoriti adalah melayu (tp kebanyakkan adalah org luar yg merantau). kebanyakkan pembangunan yg berlaku adalah projek yg dibuat semasa shahrizat lagi...termasuklah PPRT yg mcm cendawan tu...yg jadi issue bila dia buat PPRT ada nama yg tercicir dan saja2 buat tercicir. siapa yg dpt layak dpt PPRT akan diberi diskaun, wpun ada diskaun ada yg x lyk buat pinjamin dibank. jadi yg x layak smpt skrg dok kat rumah pemindahan lagi...ada yg kerajaan dh jual rumah tu kepihak ke 3. berbeza dgn PR buat diselangor, sekiranya x layak kerajaan negeri akan beli semula dgn harga 2x ganda (last option). nurul izzah mungkin susah nak bangunkan kawsan LP sebab tiada peruntukkan  dan kesempatan ini RNC guna sebaik2nya. pegawai masyarakat pd RNC ni ramlan askolani blh dikatakan dok sms para pengundi utk mengundi RNC dgn text berbunyi hargai jasa RNC dia telah byk bjasa dan membangunkan LP. nampak sgt ada udang sebalik mee.......rasa aku RNC ni muncul jadi hero kt LP selepas skandal kat jat,,,,mmg betul ada udang kat celah mee grg

Eva_yy_Ellin posted on 8-4-2013 10:07 AM
Selalu jugak baca pasal Nurul Izzah ni yg dia memang tak buat keje di Pandai Dalam. Yg banyak buat k ...

Dia ni wkl. rakyat pembangkang n bukan dr kerajaan...

ch3ngkoy posted on 18-4-2013 10:32 AM
sebelum ni jalan kat pantai dalam rosak teruk belubang2 macam kawasan xde wakil rakyat jer

Menteri wilayah x wat keja...

nei69 posted on 10-4-2013 02:16 PM
aku sokong..xde buat apa2 pun..satu benda pembaharuan pun aku xnampak..kenapala korang pilih dia...k ...

tau keje wkl rakyat pembangkang x

" Ko jangan nak eksyen Nurul pasal ko menang kawasan tu. Ko kene ingat duit Kerajaan Pusat pegang taw..orang Bee End. Kalau ko submit permohonan untuk majukan kawasan tu, aku ilangkan permohonan ko tu..biar orang kata ko tak buat kerja..he hehe..Biar Nong Chik cakap ngan orang Pantai Dalam ko tak buat kerja. Kalau kerajaan charge RM80 sebulan pun, diorang mampu nak bayar....apa ko ingat orang Pantai Dalam nie,misikin sangat ker...."...

Eva_yy_Ellin posted on 18-4-2013 10:37 AM
Suara Pengundi Lembah Pantai...

Tulis jer Selamat Tinggal, bila NongChik nak bagi taw premium sebulan RM80 hengget jew, melenting lak...hampeh la diaorang nie....

karlee posted on 20-4-2013 11:34 PM
Dia ni wkl. rakyat pembangkang n bukan dr kerajaan...

So? Adakah maksud wakil rakyat pembangkang tu kerjanya hanya membangkang segala kerja2 kerajaan? Dia tak payah buat sebarang kerja la macam tu walaupun dia wakil rakyat kawasan tu?

Baru aku tau. Senangnya kerja Nurul Izzah selama ni. Orang ngundi dia, mengharap dia jadi wakil rakyat mereka. Selama 5 tahun dia tak buat apa2 sebab dia hanya wakil rakyat pembangkang. Kerja dia hanya membangkang je apa orang lain [mostly kerajaan] dah buat kat kawasan dia.  

aku suker chara Izzah nie..
npk swet n humble je..
mmg bagus strategi Najib letak nongchik kat c2 sebb nongChik nie xde byk kes compare tu kak jat dlu..
masa tgk penamaan calon sabtu lepas..peluang Izzah nipis la nak menang..
wish her de best..
standart ah..duit federal jaga..kepada yg bukan jajahan dia..mmg dapat habukk je la..
hakikat......!!

genchi posted on 9-4-2013 08:17 AM
huhuh sori gen agak buta politik gak.. gen pun maseh konpius apa beza adun dan parlimen..

mgkn ...

sapa kata bajet di sekat?? inilah fahaman dakyah politik PR semua kata Kerajaan Pusat dah sekat... setiap peruntukkan untuk setiap kawasan adalah di pegang oleh wakil rakyat. sekiranya wakil rakyat tu daripada (PR) so sudah semestinya peruntukkan dari kerajaan pusat dah di berikan kepada wakil rakyat... adoii......