CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: genchi

[SELANGOR] Nurul Izzah tidak perform di PDalam betoi atau auta

vespa_oren posted on 5-5-2013 04:39 AM
Ada salah ke sebut perkataan bee end, ada saya mwncarut k?

hanya orang taksub je bercakap begitu.. yang atas pagar selalunya, they will watch with an eagle eye
ape2pon mengundila dengan bijak, jangan ikut taksub dan nafsu..

mnaa posted on 5-5-2013 09:02 AM
so dia ngaku.. dia bertanding tak kat pilihanraya? aku tak ngundi dia kalau cerita tu betul... but ...

Dia mengaku dan dulu dia naik sebagai senator dan skrg bertanding dkt kedah...

aku dulu pengundi b.n, tapi lepas lepak kat c.i aku dah berubah

Duit zakat ke arah mana, kadang3 kita kena dalami islam dulu

aku belajar dkt ipta yg masuk pakai metokrasi, bukan uitm

utamakan agama dulu baru bangsa...

mnaa posted on 5-5-2013 09:06 AM
hanya orang taksub je bercakap begitu.. yang atas pagar selalunya, they will watch with an eagle e ...

Taksub? Peh abang ipar aku ketua pemuda umno, ayah ak dpt ketua kawasan lagi

mnaa posted on 5-5-2013 09:06 AM
hanya orang taksub je bercakap begitu.. yang atas pagar selalunya, they will watch with an eagle e ...

Suka signature ko... Adakah ko ambil jer ayat tu tanpa memahami sebab ayat tu dia cakap?

mnaa posted on 5-5-2013 08:45 AM
hehehe... maybe kalau you jadi beli board ni, then kita tgk kriteria mod pilihan anda.. buat job d ...

Jika nak tahu fakta, bagi PR meanang kat federal, nanti baru tahu tu hearsay atau fakta

aku bukun dudukmlembah pnatai, dan aku x undi nurul izzah pun

aku duduk di kawasan kampung dan ngajar pun kawasan luar bandar

luvieka posted on 8-4-2013 09:39 AM
sori to say la.. dia mmg xperform... lps dia menang dia ada dtg wedding kwn i... tp lps tu trus xnam ...

weeding kt mana?? lauk caterer ke masak rewang?? air sirap ekk??

izzah tu pun manusia.. dia hilang2 msti ada kt time square theme park!!!!

regard
LOKMAN

Follow Us
vespa_oren posted on 5-5-2013 09:16 AM
Jika nak tahu fakta, bagi PR meanang kat federal, nanti baru tahu tu hearsay atau fakta

aku buk ...

hehehe.. kita tengok jelah beb, aku vote pon, 1 undi je pon..menang bertanding ni bukan macam menang main bola, lepas menang, sorak seminggu, ditatang seminggu, lepas tu habis.. menang bertanding ni, lepas ni bermulalah cerita, bermulalah kisah..lagi 5 tahun kita analisa balik. walaupon nak tarik hak2 tu sekelip mata pon leh buat...apa2pon jangan menang sorak, kampung tergadai sudahla

vespa_oren posted on 5-5-2013 09:13 AM
Suka signature ko... Adakah ko ambil jer ayat tu tanpa memahami sebab ayat tu dia cakap?

ko baru yer kat sini, ramai yang aku bercakap, tapi sampai satu tahap aku akan berhenti, bukan sbb ilang idea, tapi bila keluar term2 menunjukkan emosi then there's no more reason to fight... if you know what I'm saying..

vespa_oren posted on 5-5-2013 09:11 AM
Taksub? Peh abang ipar aku ketua pemuda umno, ayah ak dpt ketua kawasan lagi

ok.. family aku sorang pon tak masuk mana2 parti, kami gi mengundi je.. tapi bila berdiskas, selalunya kami setuju dengan mende yang sama.. kalau salah, kami kata salah, kalau betul kami kata betul.. then kami bandingkan dan compare lagi mana yang banyak baik dan buruknya.. aper2pon undi adalah rahsia..

mnaa posted on 5-5-2013 02:57 PM
ko baru yer kat sini, ramai yang aku bercakap, tapi sampai satu tahap aku akan berhenti, bukan sbb ...

dekat mana LP atau C.I?... atau ATM, ATW, L.E...

dah lama x aktif dalam forum, nickname lama aku dulu sezaman dengan akak siput, melinda gordon, cik_kiah, cik_panda

tapi first time kenal mnaa...

mnaa posted on 5-5-2013 03:02 PM
ok.. family aku sorang pon tak masuk mana2 parti, kami gi mengundi je.. tapi bila berdiskas, selal ...

aku duduk kampung, memang ramai penyokong UMNO dalam nie... untunglah adik beradik open minded dan educated

aku rasa macam nak balik tempat aku jer, sebab kne physco dengan mak aku suro undi B.N...

habis ayat sedih kuar...

vespa_oren posted on 5-5-2013 09:09 AM

aku dulu pengund ...

oh yer.. aku baru bace, setakat yang aku baca, dia denied the allegations. kat mana yang dia mengaku dia ambik duit zakat? aku betul2 tanye ni coz I know all the politicians memang ada duit, kenapa 'pandai' sangat gi guna duit zakat yg sentiasa ada audit datang check, u need to clarify and everything.. very tricky..

vespa_oren posted on 5-5-2013 03:02 PM
dekat mana LP atau C.I?... atau ATM, ATW, L.E...

dah lama x aktif dalam forum, nickname lama a ...

aku masuk ikut nama thread yg aku suka.. kalau CI, CI la, kalau LP, LP la.. and aku cakap based on experience sbb aku tak jenis baca then terlibat sama macam kata dia ni rasuah, dia ni guna duit rakyat.. sbb kalau salah percaya then dah jadi fitnah.. macam masa bersih dulu, aku pernah masuk ntah thread mana kata aku bangkang buat demonstrasi di jalanan.. sbb aper tau, sbb aku pernah terperangkap dekat masjid jamek masa rusuhan anti ISA..(kes tak baca blog) and I really hate that to happen again in Malaysia yang aman dan damai ni. memang aku mintak doa la sbg orang yg teranayia dalam rusuhan tu.

mnaa posted on 5-5-2013 03:11 PM
oh yer.. aku baru bace, setakat yang aku baca, dia denied the allegations. kat mana yang dia menga ...

nah baca nie... ada surat dari ketua audit negara sekali

http://beritasemasa.com/jamil-khir-guna-wang-zakat-maiwp

vespa_oren posted on 5-5-2013 09:09 AM

aku dulu pengund ...

ini pendapat aku.. agama islam is the way of life.. u idop islam, u bernyawa islam, u jalan pon sbg seorang islam.. ada orang boleh imitate utk tipu u sebagai islam coz dia tiru cara hidup u, but nobody boleh imitate menjadi bangsa i coz only i can fight for my generation

vespa_oren posted on 5-5-2013 03:05 PM
aku duduk kampung, memang ramai penyokong UMNO dalam nie... untunglah adik beradik open minded dan ...

biase jerla.. tapi Alhamdulillah semua perbelanjaan belajar adik beradik ditanggung oleh kerajaan..pinjaman la mulanya lepas tu kebanyakan tukar jadi biasiswa. aku pon bayar sikit jer pinjaman aku..tapi of coz kena declare.. aitt, suda salah tajuk
kena ikut tu, tak baik lawan cakap mak.. hehehe
aku ok jer.. tapi aku pandang tinggi kat umno, buang orang dalam umno aku sokong.. tapi since pkr and pas, aku tak nampak diaorg tu nak fight utk aper sbnrnya, takkan keseimbangan dan kesamaan dalam rakyat? mana dia ada mca, mic bagai kan? tapi leaders yang tertinggi dia aku amat kurang percaya and  I know dap fight untuk aper la..

mnaa posted on 5-5-2013 03:22 PM
ini pendapat aku.. agama islam is the way of life.. u idop islam, u bernyawa islam, u jalan pon sb ...

it's up to you... saya pilih mengundi dan dah mengundi

vespa_oren posted on 5-5-2013 03:20 PM
nah baca nie... ada surat dari ketua audit negara sekali

http://beritasemasa.com/jamil-khir-gun ...

oh thanks.. jadi dia guna dan bayar balik.. walaupon dia bayar balik, dia mmg tak sepatutnya guna at the first place.. ok take note, aku suka ada analisis macam nih, tapi bukan terus buang parti.. orang dalam parti je yang kena buang..macam anwar ibrahim dibuang..camtula.. kena nyahkan orang2 camni

vespa_oren posted on 5-5-2013 03:35 PM
it's up to you... saya pilih mengundi dan dah mengundi

me too, saya pon pilih mengundi dan sudah mengundi..

sy slh seorg penduduk di lembah pantai. bila berckp mngenai perubahan dan tnaggungjawab izzah sbgai wakil rakyat di sini, x menyerlah pun.. time2 dh dekat pru ni la mula aktif balik ..tup tup buat klinik pemeriksaan kesihatan sehari.. sebelum2 ni x terfikir pulak ye..
raja nong chik lebih mendekati rakyat, humble dan peramah dgn org ramai. Malah sebelum hampir pru pun beliau aktiviti bersama rakyat. kwn2 bangsa india di kawasan ni pun bg sokongan penuh pd raja nong chik, bila sy tnya pada seorg OKU berbgsa india knp dia pilih bn , katanya yg rnc ni la yg membantu bela nasib org2 seperti mereka di kwsn sy.. jrg nampak apa2 contribution izzah anwar di sini. sekian , voters from P121