CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: neofim

Padang & Bukit Tinggi, Sumatera Barat, Indonesia [Part IV]

Edited by wck7-2011 at 21-2-2015 11:22 PM
Artlinebiru replied at 10-2-2015 07:21 AM
Mmg nasib la kn. Tp my friend pn bgtau benda yg sama jgk psl tipping. Bila tnya guna khidmat sape, m ...

sebenarnya time saya guna khidmat TG aldi semasa pergi 2013 dulu okey je,
iternary di buat tempat shopping dan tempat menarik di ikutnya. tentang tipping ni biasanya yg tetapkan
kalau pergi dengan package company je.

BayuadazTour
Jl. Anggur No.20 Pintukabun Bukittinggi
Sumatera Barat Indonesia
Call/WA : +6285274300888
Email : admiralimadaz@yahoo.com
http://www.liburbukittinggi.blogspot.com
Assalamualaikum W.W
Yang terhormat Tuan/Puan hendak bercuti ke Padang - Bukittinggi, Sumatera Barat, Indonesia.
Kami ada meyediakan Paket Liburan, Sewa Tranportasi dan Voucher Hotel serta sewa Homestay. Untuk lawatan perorangan maupun Group kami akan berikan Itinerary lengkap sebelum kedatangan kesini. Paket Liburan yang kami sediakan :
- 3d2n, 4d3n dan 5d4n (harga nego)
- Transportasi tersedia Minibus (Avanza, Suzuki APV, Innova), bus (seat 10, seat 14)
- Homestay (Rumah Liburan dengan 3 kamar)
- Family Gathering
- Itinerary dibuatkan secara detail sebelum kedatangan.

Sembarang pertanyaan boleh sampaikan pada kami setiap hari (24 jam).

Wassalamualaikum W.W

Admiralim Adaz

Jam Gadang - Bukittinggi

Pakaian Adat Minangkabau

Harau Valley
Last edited by bayuadaz on 17-2-2015 12:57 PM

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

wck7-2011 replied at 17-2-2015 09:37 AM
sebenarnya time saya guna khidmat TG aldi semasa pergi 2011 dulu okey je,
iternary di buat tempat ...

Yang kami tak tahan tu bila kami question dia psl tipping, dia blh ckp mcmni, "klw akak tak puashti, nnti nxt time pegi dgn yg lain". Amboi bahasa.... of course la kami akan query sbb masa deal hritu, tnya psl tipping dia ckp ikut je berapa2 nak bagi. Yang sudahnya, dia plak tetapkn psl tipping. Group sy bknnya besar pn, 7 org je pn.

Edited by wck7-2011 at 18-2-2015 08:39 AM
Artlinebiru replied at 17-2-2015 02:14 PM
Yang kami tak tahan tu bila kami question dia psl tipping, dia blh ckp mcmni, "klw akak tak puasht ...

ye ke tak pernah pula kami di minta tipping ni kecuali kalau pergi dgn package memang telah di tetapkan.
yg saya tahu terpulang pada kita samada nak bagi sagu hati pada mereka ini, sebab semua sudah included semasa deal dgn
mereka sebelum ini. Itulah kadang2 yg jadi masaalah ni ada yg bagi banyak  sangat tipping sebelum ni. yg jadi mangsa
pelanggan2 selepas itu ternasuk kawan awak. so yg lain2 make sure take note perkara ini,

Edited by polaris_girlz at 18-2-2015 03:17 PM
gman68 replied at 15-2-2015 02:03 AM
Menyentuh tentang soal tipping,sepatutnya tips adalah hak tamu samada nak bagi atau tak.Sebab tu nam ...

TEPAT sekali!!! patut lah sakan sgt bawak gi tmpt shopping...pdhal dapat komisyen huhuhu....
sbb tu aku suka soping kat lubang jepun...sana murah...tp kain sulam x secantik kat butik2 yg di rekemen oleh TG la...
tp telekung mmg murah giler berbanding kat butik2....

Tp alhmdullilah TG saya ok jer....2kali guna khidmat dia....xde lah pulak timbul soal tipping....
And yg best nyer...dia yg aturkan jadual perjalanan kita.....siap tido kat lembah harau lagi... best giler!
setakat Puncak Lawang,Janjang Koto Gadang,Tasik Singkarak,Istana Lindung Bulan,Rukah Hamka,Malin Kundang semua cover...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

polaris_girlz replied at 18-2-2015 03:14 PM
TEPAT sekali!!! patut lah sakan sgt bawak gi tmpt shopping...pdhal dapat komisyen huhuhu....
sbb  ...

Dulu guna khidmat TG mne?

Follow Us
Sutra06 replied at 18-2-2015 04:06 PM
Dulu guna khidmat TG mne?

A good question!

tak payah lah ribut" masalah bagi tipping,, orang dah layan kita,, kalo kita puas dan senang apa salah kita bagi tipping, tak baik lah telampau pelik sangat macam tuuu,,,

Sy takkan jdikn isu tipping mcm ribut klw dri awl smpai akhir follow apa yg sudah dipersetujui. To  me, once u say A, means A.

Siap ckp ala2 berlagak plk tu. Takpelah, x kena kat btg hidung sndiri mmg sedap la ckp kn.

Sy takkan jdikn isu tipping mcm ribut klw dri awl smpai akhir follow apa yg sudah dipersetujui. To  me, once u say A, means A.

Siap ckp ala2 berlagak plk tu. Takpelah, x kena kat btg hidung sndiri mmg sedap la ckp kn.

salam,kami akan ke sana 10/3-13/3 & pengalaman pertama bagi saya,harap2 pengalaman yg manis2 je..hehehe..
tak sabarr,cuaca sana mcm mana sekarang agaknya,,jgn la panas sgt mcm kat kl ni,,arini je baru dpt rasa hujan lepas berminggu kering

assalam
nak refresh balik memory dah 2x pi pdg n bkt tinggi...tp lama dulu 1 may ni nak bwk kwn2..hotel dah booking, supir dah tempah...nak tgk kut ada benda baru

xan posted on 23-2-2015 04:43 PM
salam,kami akan ke sana 10/3-13/3 & pengalaman pertama bagi saya,harap2 pengalaman yg manis2 je..heh ...

BayuadazTour
Jl. Anggur No.20 Pintukabun Bukittinggi
Sumatera Barat Indonesia
Call/WA : +6285274300888
http://www.liburbukittinggi.blogspot.com

Assalamualaikum W.W
Yang terhormat Tuan/Puan hendak bercuti ke Padang - Bukittinggi, Sumatera Barat, Indonesia.
Kami ada meyediakan Paket Liburan, Sewa Tranportasi dan Voucher Hotel serta sewa Homestay. Untuk lawatan perorangan maupun Group kami akan berikan Itinerary lengkap sebelum kedatangan kesini. Paket Liburan yang kami sediakan :
- 3d2n, 4d3n dan 5d4n (harga nego)
- Transportasi tersedia Minibus (Avanza, Suzuki APV, Innova), bus (seat 10, seat 14)
- Homestay (Rumah Liburan dengan 3 kamar)
- Family Gathering
- Itinerary dibuatkan secara detail sebelum kedatangan.

Sembarang pertanyaan boleh sampaikan pada kami setiap hari (24 jam).

Wassalamualaikum W.W

xan replied at 23-2-2015 04:43 PM
salam,kami akan ke sana 10/3-13/3 & pengalaman pertama bagi saya,harap2 pengalaman yg manis2 je..heh ...

Wah...bestnya....

In Sya Allah...doakn yg baik2 saja.  Bukitggi mmg best! Nnti stay kt hotel mne?

Sutra06 replied at 24-2-2015 12:33 PM
Wah...bestnya....

In Sya Allah...doakn yg baik2 saja.  Bukitggi mmg best! Nnti stay kt hotel mn ...

sutra,terima kasih
sebabkan ni 1st experience ,hanya baca2 pengalaman org & bawak senior citizen,we opt to book the hills bukit tinggi  2 mlm & rang kaya basa padang 1 mlm
harap2 ok la..supir dah booked & itinery pun std itinery utk 1st timer tapi tak harap sgt nak shopping2(kita tgk je la nnti eh..hahah) more to sight seeing

xan replied at 25-2-2015 05:23 PM
sutra,terima kasih
sebabkan ni 1st experience ,hanya baca2 pengalaman org & bawak senior citize ...

Sama2....

Supir booked sape? Sy dulu pn msa 1st nak pegi bktggi mmg baca info drp forum ni je. Just follow advise/tips yg forumer bagi. Alhamdulillah....semuanya smooth je...

saya book pak roni..taktau la dlm forum ni ada pernah pakai dia tak,kawan saya yg bagi contact dia sbb pernah cuba servis dia,katanya okla tunggu saya balik bagi review

xan replied at 26-2-2015 05:14 PM
saya book pak roni..taktau la dlm forum ni ada pernah pakai dia tak,kawan saya yg bagi contact dia s ...

Ow...pak roni...rmai jgk yg guna service dia dlm forum ni. Nnti bgi la review about supir & tmpt2 yg best tu. Jgn lupa singgah di rmh yenie bordir ye....

saya masa hari tu pergi dengan firman , tu anak masih muda sangat lah baru umur 23 tahun masa saya pergi tu,,  dah bawa pelancong lama juga,, service nya ok sangat lah , harga pun tak mahal, saya bagi dia punya whats app number, +62 823 90 797 959 , sapa tau ada kat forum ne nak cari" information boleh lah tanye" dengan dia

Saya dah ke padang n bukittinggi pada awal februari hari tu, walaupun dh banyak kali pergi sbb mak berasal dari pariaman....tapi kali ni pegi ngn kakak angkat berdua je. Baru merasa berjalan mencari sejarah padang dan bukittinggi sampai ke pagar ruyung. Transport xde msalah sbb abang sedara saya yang sediakan pkai kete dia sndri honda crv and driver dia yg jadi driver kami msa 4 hr kat sana. Tidur semalam di bukittinggi, selalu pergi ngn keluarga balik hari je. Apapun best tapi terkejar2 jugak la...dgn smbil bercuti melawat sedara mara sekejap.