CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Pailang

Ujian Komputer Memandu. susah ke?

tade susah sgt bro...miu dpt 49/50 alhamdulillah...
dah 5 tahun miu dapat lesen..

Susah dpd soklan spm!

Errr...

Setahu aku komputer atau tak sama jah tarap kelulusang dia... Cuma bezanya kalau komputer tu lagi cepat dapat result...

Jizzz... Klong! Klong!

Zaman dulu2 senang. Skrg katanya dah payah kan

kah2...aku sume satu markah je jadi lulus....memang sipi2.....sib bek elok je sekarang bawak kete...manual pon ok lagi...kekawan aku banyak dah tak reti....proud sikit

AceHand posted on 6-4-2014 08:39 PM
Setahu aku komputer atau tak sama jah tarap kelulusang dia... Cuma bezanya kalau komputer tu lag ...

Soalan dia sebijik ker macam yg sekarang ni? Ke lain2 ? Tapi kalau lain2 aku rasa sistem negara pun mesti berubah sekali.... dulu sebelum ada lesen, camner ko bawak kereta jauh2 ?

Sebab ade pakcik aku sorang ni, umur dalam penghujung 40an, bawak keter lebih 10 tahun tak pernah ada lesen besar. Hari2 dia bawak kereta dari jb ke kl, dari kl ke perak, dari perak ke ntah mana2  tah.

Lagipun dia ni ustaz, bila aku tanya apsal dia boleh rileks jer xpernah kena tangkap, dia kata dia amik satu potongan ayat dari surah yassin. Dia gunakan sebelum perjalanan. Semua musuh2 akan jadi kabur dan tak 'nampak' yg pakcik aku tu xde lesen.... kecuali bila roadblock, diorang akan bertukar tangan bawak kereta. Isteri dia yg ade lesen plak.

Aku cuba try potongan ayat tu, tapi macam jadi, tapi macam tak begitu meyakinkan pun ade. Dah lama dah. Aku pun tak ingat ayat mana. Cuba la google

Follow Us

Hmmm...

Pailang posted on 8-4-2014 05:51 PM
Soalan dia sebijik ker macam yg sekarang ni? Ke lain2 ? Tapi kalau lain2 aku rasa sistem negara pu ...

Oleh sebab aku ambek ujiang secara 'manual' jadi aku pong tak pasti sesangat pasal tu... Tapi aku kompideng soalang dia sama jah... Ish! Aku mana ada bawak keter sebelom ada lesen... Motor pong tak bawak... Masa nak ambek leseng tu lar baru bajar semer...

Ayat tu memang ada... Ayat ke sembilang kot kalau tak silap... Ayat tu ada kaitang dengang kisah Nabi Muhammad SAW berjaya meluloskang diri dia walaupong dikepong oleh pihak musoh yang mahu membunuh dia pada masa tu... Worang yang ganti temoat tidur dia tu plak Saidina Ali kot kalau tak silap aku lagi... Tah lar... Aku pong ingat ingat lupa dah pasal kisah ni...

Pepe pong nasehat aku kalau tak ambek leseng lagi ambek ler cecepat sebelom syarat nak ambek leseng lagi susah dan harga dia naek lagi...

Jizzz... Klong! Klong!

mcm exam2 yg lain le..
study buku yg dia bg tu...dptla ko jwb

x susah mana. biasa2 ja. asal ko study n jwb soklan dlm buku soklan. dulu aku 15minit jwb, dpt 44/50. tp smpi skg parking keta pn x betul lg.. behhh

mujer_in_espejo posted on 9-4-2014 08:05 PM
x susah mana. biasa2 ja. asal ko study n jwb soklan dlm buku soklan. dulu aku 15minit jwb, dpt 44/50 ...

masa pusingan pertama yg aku gagal tu, aku jawab laju jugak. dalam 15 minit ke bawah. tu yg dapat 41/50. pastu ade sorang brader baik hati ni dalam 30 an ni nasihatkan aku, kalau nak lulus, tak boleh jawab laju2. jawab laju2 tak bermakna pandai. tapi kena rileks. biarkan lambat, asalkan dapat faham dan ingat soalan tu betul2.

pastu aku try ikut nasihat dia, alhamdulillah menjadik. setiap soalan, aku akan baca 1-3 kali walaupun aku dah faham. pastu aku amik masa untuk ingat balik jawapan. bila dah 100% konfirm jawapan tu, baru aku pilih. lagipun ade satu ayat brader tu yg buat aku nak berubah. dia cakap anak muda memang jiwa panas.  semua nak laju jer. bila aku tengok balik kat diri aku, rupa2nya memang betul pun... tu aku ubah diri aku.

aku salute brader tu. luas pengalaman. dia nasihatkan aku, aku tahu dia memang baik hati nak beri nasihat, bukan nak perli. memang terbaek brader tu. aku rasa, tanpa nasihat dia, mustahil aku dapat 49/50

Pailang posted on 9-4-2014 08:17 PM
masa pusingan pertama yg aku gagal tu, aku jawab laju jugak. dalam 15 minit ke bawah. tu yg dapat  ...

49/50 tu dah kira tahap geniuss!! tahniah..

mujer_in_espejo posted on 9-4-2014 08:21 PM

amboi, bodek nampak...

mujer_in_espejo posted on 9-4-2014 08:21 PM

aku dapat 49/50 tp lepas turn aku ada pulak sorang lg yg dpt lg dasyat...50/50 siap dpt tabik lg dari org yg jaga tempat ujian tu sbb dia yg pertama dpt 50 kat situ...

phanz00 posted on 14-4-2014 10:09 AM
aku dapat 49/50  tp lepas turn aku ada pulak sorang lg yg dpt lg dasyat...50/50 siap dpt tabi ...

x sangka lak aku rmi org genius. korg yg dpt mrkh tgi ni xde mslh ujian litar n jpj ke?

senang...........

zaman 1996 tak de komputer. bertulis..siap ada tanda student yang before ni lagi

mujer_in_espejo posted on 14-4-2014 01:15 PM
x sangka lak aku rmi org genius. korg yg dpt mrkh tgi ni xde mslh ujian litar n jpj ke?

aku mmg dah pandai bwk keta dr seblm amek lesen lg,jadi gi buat test litar ngan jpj tu mmg takde masalah...

phanz00 posted on 14-4-2014 03:09 PM
aku mmg dah pandai bwk keta dr seblm amek lesen lg,jadi gi buat test litar ngan jpj tu mmg takde m ...

untonglah. otak bijak. skill pn mantap        

Tak senang dan tak susah.Yg penting kena habiskan buku yg ada 500 soalan tu..jgn terkejut ada org amik komputer test ni 9 kali !

biasa je....ikot kmampuan