CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: setia00

[BEST]Pengalaman seram di kawasan rumah flat/apartment/pangsapuri

onnabila posted on 11-1-2014 10:38 PM
Dulu pernah duduk kat rumah flat kat kerinchi. Masa tu saya terlibat dgn kerja kerja migration jadi  ...

Hurmmm... qarin si aci tu la kot merayau rayau...

Agaknya la kot...sampai skang masih ingat lagi cara aci tu berjalan..mcm terawang awang. Kejadian ni dah lama. Lebih 8 tahun yg lalu

sebelum ni aku dok apartment tingkat 3. kt bahagian dapur ade satu open space, so aku letak mesin basuh and gunakan utk jemur baju. bergrill dan menghadap blok lain dgn hutan kecil depan tu.
satu malam tu aku dok menjemur kain sambil humming lagu ulik mayang (tatau napa mlm tu otak aku dok repeat main lagu tu je).tetiba aku dgr mcm sayup2 ade pompuan dok sampuk aku berdendang, kira mcm backup singer la. mula la akak dh meremang ni..
pastu aku nak sedapkan ati, mgkn tu nyonya sebelah ni karok kot, sb dia suka karok lagu2 p ramlee..
pastu ntah ngape, aku tetiba nk pandang blok depan aku ni. blok kami rendah, 4 tingkat je, so leh nmpak bumbung.
sekali, amek kau... sedang elok je seorg perempuan duduk mencangkung kt bucu bumbung (kan bentuk tiga segi klu dr tepi), tgh mengadap aku. mata bertentang mata la ni..
aku pn apa lagi, ulik mayang ke mana, jemuran kemana, tau2 aku dah berselubung dalam selimut, terketar2..sampai tertido..
sekian, cerita hari ini.

Rate

1

salam all...

Wen ada gak cite.. tp nak kata seram x tau la kan... wen pernah sewa kat flat kat belakang minlon tu. So masa tu baru keje lom la ada duit nak beli tv..ada radio je la umah tu. So satu hari pas wen balik keje radio blh ter on sendiri...maksudnya masuk2 je rumah dah dengar bunyi radio...siaran tamil lak tu...sdgkan wen mmg slalu
bukak era.fm masa tu. Esok pas balik keje pon sama... on lagi radio ngn siaran tamil sedangkan malam tu wen dah tukar siaran... so wen pon bukak kaset ayat2 quran la malam tu... spi tengah malam dengar ada org ketuk pintu rumah...memula slow lama2 kuat mcm marah.. housemate try intai x de org pon...so sudahnya mmg tido bukak lampu spi ke pagi...

Rate

1

mama bebaru ni tengah gigih survey apartment/flats sekitar pandan, menara axis...tapi tak ada...so finally jumpa satu add ni, rumah apartment, tapi 5 tingkat ja...mcm corner unit gitu..rumah cina, apek ni nama Mr Liew.

Petang tu lepas kerja, kami janji dgn dia nak pi viewing. So dalam kul 6:00pm lagu tu pi la view, sampai depan pintu, tunggu apek tak sampai sampai...dalam 20 minutes later nampakla apek tu mai...dari jauh dok tersenyum...

so mama, hubby dan mr liew pun masuk dalam rumah...rumah cantik, bersih, lantai pun sedap pijak, bermakna dia selalu mop dan vacuum. kat kitchen siap ada cabinet semua, ada satu aircond kat ruang tamu, baru install...ada 1 bilik ja, yg lagi satu buleh buat surau je kut, sbb kecik sangat... main room, boleh nampak aprtment riviera...so kami pun tanya la...berapa dia nak bagi...mama expect dalam 900-1000..tapi apek liew cakap rm400 ja, tak yah bagi downpayment. so kami laki bini pun x change look...apek cakap, tak pa, dia banyak property...rumah ni at least ada org tulung bersihkan...semua nya, MoManTai....

terdetik di hati mama, something is really not right somewhere...baba pun rasa benda yg sama...sebab masa baba (hubby mama la) ;pi jenguk jenguk kat bilik dan dapur, dia nampak ada kelibat melintas...selamba ja.

so kami decide nak fikir dulu then let him know later later gitu. Esok tu time lunch apek call mama paksa masuk, siap kata tak yah downpayment pun tak pa, utulities free for 1mth...dia mintak jgn ketuk dinding dgn paku ja...before that baba dah pun call apek and pangkah the house...so dia pujuk mama pulak....

tetiba di hari yg sama....lepas pikiaq punya pikiaq dan discuss punya discuss dgn baba, kami setuju la...sbb bagi kami kelibat tu nanti in sya allah boleh di perambat dgn ayat ayat qursi..so mama tepat kul 3 call la apek liew seperti nama dan no di mudah.com punya ...once bila call, ada satu amoi jawab...

mama : Hello can i speak with mr liew
amoi : Mr liew? you mean my dad ke?
mama : yes, I mean i'm calling to confirm about the property kat bla bla bla...wa rasa wa mau setuju.
amoi : Sekejap oo....(congcengcongceng dia panggil sapa entah...)
2nd amoi : Hello you sapa? Mr Liew is my late husband!! itu rumah ha, kita tak mau sewa woo, itu add dalam mudah, manyak lama...you silap, i think.
mama : )(*&^%$#@

haramjadah mana la yg buat deal kat kami, siap ajak kami masuk rumah, view rumah bagai...

finally kami pun kenesel smua, dah skrg selamat pindah kat area kramat, sebelah masjid, tepi surau, setiap waktu solat azan bergema memeriahkan suasana!!!!!

haram kan...tadi mama tengok kat Mudah, add tu pun dah kena remove.
Last edited by mamaezah on 13-1-2014 12:25 PM

Rate

1

mamaezah posted on 13-1-2014 12:24 PM
mama bebaru ni tengah gigih survey apartment/flats sekitar pandan, menara axis...tapi tak ada...so f ...

ke mr liew tu hantu..?

Follow Us
baru2 ni aku gi flet umi aku, flet ni mmg famous la, baru ni pun ade kes budak jatuh dr tingkat 10.
masa tu aku baru balik antar barang kt umi, pastu nk turun tu kena lalu lif. menjadi kepelikan pula bila lif tu sgt sunyi, selalu mesti ade org at least bdak2 kecik main2 kt situ.
masa lalu tu tetiba aku terasa nak pandang kt lif. dan iya, seperti dlm drama, ngam2 salah satu lif tu terbuka..
jeng jeng jengg...
aku terberhenti kt situ (secara nalurinya, tiba2 je), pastu aku perasan ade benda menjenguk dr dlm, kira separuh je la.. dr ekor mata, aku nampak serba putih.. bila aku betul2 pandang, hmm.. ye la tu.. seorg 'gula2' tgh menjenguk dr dalam lif tersebut...
rupanya bila aku citer kt umi aku, dia kata baru minggu sebelum tu org surau nampak 'gula2' tu kat peti surat.
aku ckp kt umi : 'patut la, masa nmpak kt peti surat tu dia usha alamat la kot. tu yg org jumpa dlm lif, kira dia nak pegi kt alamat yg dia cari tu la...'

Rate

1

makaseh San2 bg tacang..

karayukisan posted on 13-1-2014 02:08 PM
ke mr liew tu hantu..?

kan....motip sangat nak sakat orang!! tapi memang la, mama tengok muka mr liew pun kuning semacam, dgn gigi gigi sekali kuning. termengumpat plak pasai gigi dia kat baba masa dalam kereta. ..ropa ropanya bukan orang. mama ingat nak cerita kat bini dia tapi baba kata, toksah la dok panjang panjang, dah cukup rahmat, kita tak dok situ...!

timaseh Mod San, sedekah pinut.
alhamdulillah!

mamaezah posted on 13-1-2014 02:34 PM
kan....motip sangat nak sakat orang!! tapi memang la, mama tengok muka mr liew pun kuning semacam, ...

tu la.. motip murah giler rm400 je kt tgh2 kl ni.. flet pn rm500++..
saya ni pun byk actually kisah2 terserempak entiti ni, even kt umah skrg pun ada. tp teres, takut lari tajuk lak.

igt lagi masa sy kecik2 dulu... arwah ayah gi amek mak sy balik keje... so saya adik beradik tinggal la kat umah... time tu malam... dulu2 x per pon tinggal anak kecik... x bahaya... tp zaman skrg da x leh wat cam gitu da...

ok back to the story... time tu sy nak tido da... tgh melayang2 tu tiba2 saya rasa cam tapak kaki gegasi berjalan... bergegar aprtment sy... mmg confirm2 sy rasa.. kuat gila... adik sy trus panggil sy sbb dia takut... tp time tu sy tak rasa apa2 la... igt cam biasa jer... ble sy nak tido jer adik sy nangis2 suh saya teman dia sbb dia x leh tido... takut sgt... huhu...

smpi ke sudah sy tak tau tu tapak kaki apa... nak kata gempa bumi cam tak jer.... huhu... hari tu kitorg citer2 la psl zaman kecik2... terbukak citer ni... confirm adik sy yg nangis2 tu pon dengar bunyi n rasa cam aprtment sy tu bergegar... huhu...

setia00 posted on 7-6-2013 11:05 AM
rumah setia menghadap taman permainan ..
1 hari ni terasa nak lepak dekat tingkap sambil layan lapp ...

haha... ni pon kejadian dpn mata sy gak... sy pernah tgk buaian tetiba berayun... nak kata angin cam tak jer.... n klu angin pon x kan la smpi laju cam gitu.. tp sy wat bodoh jer... lalu je tmn permainan tu...

setia00 posted on 10-6-2013 03:22 PM
rumah ppr ke ?
kucing ni kalau dah buat macam nak gaduh tu mesti de benda yang tak kena...
tapi  ...

alamak... yer ker??? kucing iolllsss slalu cam tu... bulu kembang pas tu marah sorang2... kadang2 bekejar2.... iollss igt dia da gila... huhu... yg plg sram klu nmpk dia cam pandang someting... n tiba2 dia pandang kat iollsss... huhu...

karayukisan posted on 13-1-2014 02:44 PM
tu la.. motip murah giler rm400 je kt tgh2 kl ni.. flet pn rm500++..
saya ni pun byk actually kis ...

bubuh ja..tak pa, mod tak marah...cecita.

mamaezah posted on 13-1-2014 02:34 PM
kan....motip sangat nak sakat orang!! tapi memang la, mama tengok muka mr liew pun kuning semacam, ...

Kenapa eh mr liew nak sgt sewakan rumah tu???? n jgn paku2 umah dia... mcm something jer...

mama bebaru ni tengah gigih survey apartment/flats sekitar pandan, menara axis...tapi tak ada...so f ...

Pehh cite mama..mmg hantu la yer mr.liew tu..

WawaRaRa posted on 13-1-2014 04:32 PM
Kenapa eh mr liew nak sgt sewakan rumah tu???? n jgn paku2 umah dia... mcm something jer...

jangan paku dinding tu biasa klu tuan umah cerewet.. taknak dinding dia berlubang2..

Errrrr...kirer2nya rumah tu mmg ada sesuatu la kan.....siap nampak kelibat...ngeee,,

karayukisan posted on 13-1-2014 02:18 PM
baru2 ni aku gi flet umi aku, flet ni mmg famous la, baru ni pun ade kes budak jatuh dr tingkat 10.  ...

Errrrr....my LATE husband...