CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16475|Reply: 198

buntu..

salam semua..

saya tak tahu nak start cam mne..erm,saya ada sorang pakwe.name die arif(bkn name sebenar).ktorg kenal time university lg.da masuk 4 tahun la ktorg couple.dr zmn u smpai la skng pakwe saya asyik ajak saya kawen je.pakwe saya ni jenis yang alim la(alim ke?)..geng ngn dak2 masjid,dak2 persatuan agama.so kalau dulu dia ajak kawen sbb kalau kua senang cket.xde la menimbulkan fitnah.tapi saya xnk la sbb keje pon xlagi,xpasal2 kene mengata kt org.so sehingga la ktorg keje.die keje kt negeri A,saya plak kt negeri B.dalam tempoh pekerjaan ni mcm2 dugaan yg ktorg kene tempuhi.saya plak hampir2 nak jadi tunangan org.tp arif redha je.pas die tahu saya xjd bertunang,ktorg on balik mcm biasa.

pas setahun saya keje,saya ade kenal ngn hariz(bkn name sebenar).hariz ni bdk baik jgk.xsmoking,solat.saya mmg suka jenis2 org cmni..mulal2 xde la rapat sgt ngn hariz ni,lame2 jadi mcm rapat giler.ktorg selalu msg.mcm xleh nak berenggang la.fyi,hariz ni pon da ada gf and baru je bertunang.tp saya selalu bgtaw dia yg saya kalau boleh nak distance kn persahabatan ktorg,tp dia xnk.pakwe saya tahu saya baik ngn hariz,tp dia tak tahu ktorg rapat giler.hariz pon cakap yg tunang dia tahu psl saya.tapi saya rasa hariz tak bagi tahu tunang dia yang die rapat giler ngn saya.pempuan mne la yg sanggup terima kn..

tapi kn,sejak 2 menjak ni hariz selalu ckp yg dia rindu n sayang saya(mungkin tgh darah manis kot)..saya takut sgt..saya takut saya pon xdpt control feeling saya kt dia.biasanya saya xpenah layan perasaan rindu die 2.tp skng saya pon kata gak la yg saya pon rindu gk kt dia.saya rasa bersalah sgt kt pakwe saya n tunang dia.tp perasaan kdng2 kita boleh kawal,kdng2 xbleh.time dia balik bertunang ari 2,saya ase kehilangan dia sgt2,tp saya xsedih.saya bykkn baca al-quran supaya Allah dapat tenangkan ht dan perasaan saya.Alhamdulillah bila saya tgk gambar tunang dia,saya xrasa sedih,jelez atau pon nak marah.hati saya tenang je.i'm happy for him.

tapi 2la kn,ktorg still msg mcm biasa lg,kua berdua lg(tp jarang la,xselalu sgt).ktorg sebenarnya kawan je,tp kalau kawan biasa,xkn la tiap masa nk msg.lgpon sbnrnye saya sgt comfortable utk bercerita dgn dia berbanding bf saya.maybe sbb dia ada depan mata saya.entah la.saya tak tahu nak buat mcm mne.saya mmg try utk xmsg dia,tapi saya tak boleh.ktorg mmg tak boleh xcontact each other.hurmm..buntu..

p/s:tolong jgn lahar saya

apsal tak kawen je ngan dak arif tuh?

juita posted on 10-6-2013 09:26 AM
apsal tak kawen je ngan dak arif tuh?

xnk..xtaw la sbb pe..sbnrnye saya rase saya da xde perasaan kt arif da..tp nth la..hurmm

TT bukan takde perasaan pada arif tapi TT lebih rasa apa yg hariz buat pada TT...lupakan je hariz tu berdosa kacau tunangan orang

klu da xder perasaan kat arif tu knp still nk in relationship dgn dia?? better putus jr la..makin lm u bt cm tu, makin bnyk hati org yg akn u kecewakan in future...

juita posted on 10-6-2013 09:32 AM
TT bukan takde perasaan pada arif tapi TT lebih rasa apa yg hariz buat pada TT...lupakan je hariz tu ...

saya tahu saya berdosa kacau tunangan org..tp dlm mse yg sama saya kecian kt hariz.nt dia ingt saya da xnk kawan  ngn dia.saya pon xnk lepaskn jgk pakwe saya sbb ktorg da lama.saya takut kalau saya putus ngn dia,org lain akn wt kat saya balik.dgn hariz,saya rasa bahagia sgt berkawan ngn dia.dia pandai ambil hati saya..

Follow Us
newrulez88 posted on 10-6-2013 09:35 AM
klu da xder perasaan kat arif tu knp still nk in relationship dgn dia?? better putus jr la..makin lm ...

sbb saya rasa insecure.sbb saya rasa arif akn jaga saya dgn baik.saya tkt kalau saya putus ngn arif,saya susah nak cari pengganti lain.

just my  2 cents...tt u just so greedy...u nk haris sbb dia pndai ambik hati u n at the same time u nk ariff sbb u rs dia blh jg u...tp u sdar x u tgh luka kan hati org especially arif..think wisely..klu arif bt bnd yg sm u mst rs terluka...

and bout haris i rs u xpyh pkir sgt..dia ader tunang..ape yg dia pkir pasal u ttg hbgn kawan ker x bkn isu...tekadkn la ati..u xsedih ker klu ape2 jd hbgn haris n tunang dia berantakan sbb u??

kdg2..hidup ni bkn psl dr kita jer..u kn pkir about the others too..mgkn hari ni u selamat..tp mn tau esok lusa u iecundang..hdp kt umpama roda..ade ms nak ade ms trn...

newrulez88 posted on 10-6-2013 09:57 AM
just my  2 cents...tt u just so greedy...u nk haris sbb dia pndai ambik hati u n at the same time u  ...

saya try utk jarakkn diri dr hariz,but i can't..i dont know why..maybe sbb slalu ada dpn mata kot,2yg susa nk lepaskn..huhu

hatiungu posted on 10-6-2013 10:05 AM
saya try utk jarakkn diri dr hariz,but i can't..i dont know why..maybe sbb slalu ada dpn mata kot, ...

satu tmpt kje ker??

newrulez88 posted on 10-6-2013 10:13 AM
satu tmpt kje ker??

aah..1 tmpt keje

saya sedar tt ada cakap jangan lahar tt...

tapi....kalau awak adik saya, dah lama saya dah lempang laju2...

sebab:

1. awak seorang perempuan, awak seharusnya lebih memahami perasaan tunangan hariz- apa perasaan awak jika suatu hari awak ditempat tunangan hariz? meampas pada yang hak.
2. awak kata awak sayang arif tetiba awak cakap awak dah tidak perasaan dengan arif - what was that?
3. kesian itu hanya alasan, sebab sebenarnya awak dah hanyut dengan keindahan perasaan awak sendiri.
4. seorang lelaki seperti arif yang menghormati awak, tidak mahu awak terkena fitnah awak boleh kata awak dah tak ada perasaan?
5. hariz bukan lelaki yang baik- kalau dengan tunangan dia ni, dia boleh ada skandal..kalau dengan awak nanti awak ingat dia tidak akan buat?
6. ingat what goes around comes around.

sorry TT saya memang akan marah orang macam tt sebab apa:
1. tt sepatutnya tidak jatuh kesian pada HARIZ patutnya kesian pada TUNANG HARIZ
2. tt sepatutnya kesian pada ARIFF bukan HARIZ.
3. tt seharusnya menghargai ARIFF bukan HARIZ -jatuh bangun tt bersama siapa? Hariz? Bullshit.
4. tt should avoid going out and stop messaging him-it will only cause more infedilities..
5. tt should be thankful to ARIFF sebab dia nak elakkan fitnah..
6.elakkan dari membuai perasaan anda dengan Hariz..anda yakin dia akan tinggalkan tunangnya?

seriously tolonglah weh..buatlah solat taubat dan hajat...minta keampunan Allah dan minta petunjuk darinya. Jangan terbuai dengan duniawi semata-mata.

tt patut bersyukur diberi dugaan Allah untuk membangun tt dari lena tidur yang mengasyikkan.

layan hariz wont give you anything. lebih baik bersama orang yang menyayangi kita (through action not words) dan bersama kita dalam jatuh naik kita.
anda sanggup dipanggil perampas?

saya terlalu banyak yang saya lihat berlaku masa kini..bertunang putus tunang bernikah bercerai..macam tiada nilai..

tt seorang perempuan, jagalah martbat seorang perempuan. hargailah nilai diri anda sebagai perempuan. jangan biarkan perasaan yang tidak akan membawa anda kemudian hari menghantui diri anda dimasa hadapan. yang lebih penting, jagalah martabat sesama perempuan -tunang hariz, jangan biarkan nanti hariz simply buat tunang dia camtu-bila nak tunang bila taknak putus..that's sick..

sekian dari kakak yang trying to make sense out of you.

aireen24 posted on 10-6-2013 03:43 PM
saya sedar tt ada cakap jangan lahar tt...

tq aireen..saya tahu saya xpatut buat mcm ni.saya pon dlm dilema skng ni.saya tahu akn blsn Allah akn ada nt.saya da try utk xmsg hariz tp saya tak boleh.saya bls msg lmbt cket je dia kata saya busy dan xnk pedulikan dia.klau saya tak msg lngsng?hurm..saya tahu dia kurang perhatian dr tunang dia,dan saya tahu tunang dia adalah seorg perempuan baik.saya sedar apa yang saya buat skng salah.kdng2 sampaikan saya jarang contact ariff.hariz ngn arif,2-2 lelaki yang baik.tp skng ni saya lebih bahagia bersama hariz walaupon saya tahu saya yg akan sakit nt.saya tahu saya akn sakitkn ht byk pihak..

yu pentingkan diri sendiri.. dua2 yu nak.. tamak

Just go for Hariz... u two are match made from heaven.
Sesama kurang perhatian dr tunang masing2 & seeking bahagia dgn sama2 curang. Sekufu gitu....
tahniah dear

cagOO posted on 10-6-2013 04:35 PM
yu pentingkan diri sendiri.. dua2 yu nak.. tamak

saya tak tamak..huhu..

hatiungu posted on 10-6-2013 08:12 AM
tq aireen..saya tahu saya xpatut buat mcm ni.saya pon dlm dilema skng ni.saya tahu akn blsn Allah  ...

tolnglah! awak ni berselindung disebalik alasan..alasan demi alasan..awak takyah kisah pasal hariz boleh tak? awak guna common sense la, memang tujuan awak tak layan itu untuk menjauhkan diri dari dia. ataupun awak sendiri yang memang taknak menjauhkan diri dari dia?

COMMON SENSE!!!!!

Lelaki yang baik takkan menduakan tunangnya!! itu bukan ciri2 lelaki yang baik! hatiz bukan lelaki yang baik.

dahlah it seems that nothing can be done to make sense out of you. orang kalau dah terlalu asyik dibuai perasaan memang jadi BODOH:sorry saya memang harsh sini.

selamatlah awak dengan hariz yang mungkin akan menduakan awak juga in future.

Innrukia posted on 10-6-2013 04:37 PM
Just go for Hariz... u two are match made from heaven.
Sesama kurang perhatian dr tunang masing2  ...

sarcastic ea?ktorg xcurang,ktorg cuma rapat je

aireen24 posted on 10-6-2013 04:45 PM
tolnglah! awak ni berselindung disebalik alasan..alasan demi alasan..awak takyah kisah pasal h ...

huhu..sedih saya awk lahar saya g2..erm,mungkin btl kot.saya sndiri yg xnk jao dr hariz.mmg skng ni tgh mabuk perasaan ngn dia(ktorg xpenah wt pape k)...hati saya ni kena kuat utk jauhkn diri dr dia..tq kaka aireen

hatiungu posted on 10-6-2013 04:45 PM
sarcastic ea?ktorg xcurang,ktorg cuma rapat je

sarcastic ker u sendiri ckp u tau salah & betul.
so i tolong firm kan hati u ajer
bahagia dgn org len tp terhegeh2 & tamak nk simpan yg 1st.
believe in karma? tak payah berdrama buntu segala....

i hate stupid lady