CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: comel77

Edisi Balik Raya Suami Isteri

cmf_blingblings posted on 25-7-2013 08:28 PM
Selamat berpuasa manak

Amboi...tahun ini dapatlah hang cium tangan laki...dipagi raya memohon ampun Dan maaf....si gayah pula video cam saat saat skema gini nanti?

Wahhhhhhh so very the sweeettttttttttttt......

So far, no prob..sb every year, i yg aturkan...tp sebab i faham yg my hubby pun panas montot duk lama2 at my parents', i biasanya arrange coti2 msia time raya (kalau cuti panjang!) yeyyy!!!

damiqula posted on 26-7-2013 10:58 AM
ni raye kedua kami.raya first year kat umah aku.raya tahun ni balik kampung hubby.aku takleh imejin  ...

Kenapa hubby tak ikut beraya dgn mak-bapak dia? Inilah masalah org muda zaman skrg - terlalu individualistic. Sedara-mara, sepupu sepapat tak kenal, tak rapat.....

tahun ni 1st time raya kami sbgai suami isteri..
kami kawen 1 negeri.. jarak kg husband ngan aku lbih kurang 40minit jer
jadi x de la nak brebut2 thun ni gilran umah sape2..
x kesah mne2 pon.. haa.. kan sonang kalo kawen org same negeri...

carly mmg setiap tahun akan balik kg kedua belah pihak.... kalu kali turn raya kat kg carly... raya kedua... mesti akan balik rumah in laws.... dan begitulah sebaliknya.... dah 6 tahun dah turn macam nie... keluarga belha carly dan mentua pun dah tahu jadual.. jd depa bleh arranged nak raya memana.... alhamdulillah... x de lg masam muka sebab turn raya nie....

spy^patrick posted on 28-7-2013 03:20 PM
tahun ni 1st time raya kami sbgai suami isteri..
kami kawen 1 negeri.. jarak kg husband ngan aku lb ...

kalau sengaja nak cari pasal boleh gak..
pagi raya, umah sapa dulu..

Follow Us
1st time nak beraya as a husband and wife. tapi inche suami kata, cuti dibekukan. nak tunggu dalam beberapa hari ni utk confirm kan balik. harap2x inche suami dapatlah cuti. sampai raya kedua pun tak apa. InsyaAllah beraya kek kolo pilah.

dah 10 thn kawin, seingat aku le...selalunya first raya mmg kat kg laki, except last year kat kg aku...
aku tak kisah sgt sbb parents & adik aku mmg kat KL pon, so masa raya bertaboran le, balik rumah mentua masing2...
alhamdulillah, setakat ni takdak major issue pasai raya ni...

to those yg bergilir-gilir tu byk bersabar la ye...yelah, raya kan, masing2 nak rasa seronok kat kampung masing2...yg penting, balik kampong nanti, drive hati-hati ye...selamat menyambut hari raya...

daku kawin seminggu sebelum posa..neh baru nak masuk 5thn kawin..

thn pertama, raya kat langkawi...raya ke-3 baru laki balik langkawi..beliyaw raya kat KL, kena keja..tarak hal!! sbb time ni baru kenai laki...beliyaw ada ka tarak...wa tak kisah...

thn ke-2, my parent berpisah...dari sehari sebelum raya sampai raya ke-9 daku ngan mak raya kat ganu..
laki balik ganu raya ke-5,daku dah nanges2 nak ikut dia balik KL..tapi FIL tak kasik balik..
daku ikutkan aje walo ati rasa TAKBESTNYAAAAAAAA...laki tarakkkkk...

thn ke-3, raya kat spital (KL)...FIL kena operate sbb kanser...mana pun tak balik..tapi hepi sbb semua ada..PIL,mak, ayah pun mai raya sini..laki pun ada..

thn ke-4, pagi raya kat KL, lepas zohor bertolak ke T'ganu ngan my parent..sampai ganu malam raya ke-2,sampailah raya ke-5 kat ganu..laki,pagi raya ke-2 baru balik T'ganu...sbb kena keja jugak...

raya thn ni...2hari sebelum raya nak balik ganu lagi..sampai raya ke-3, malam baru balik KL beraya ngan my parent..FIL dah takde...1st time MIL beraya tanpa FIL...kena kasik sokongan moral supaya beliyaw tak sedih dipagi raya..

dah ckp ngan incik T...thn depan wa tak kira!! wa nak raya kat langkawi...*tapi yg sebenarnya...daku dalam dilema...kalo raya kat langkawi...lagi tak best..sbb parent sorang nnt raya kat perlis, sorang raya kat langkawi..kalo raya kat langkawi, nnt mak merajuk, kalo raya kat perlis, nnt ayah pulak kicik ati..abih cemana?kang aku pih raya niujilen sorang2 baru tau!!

sekian!!

cemp plak tahun ke-5 beraya..mase awal pertama kawen memang belah asben dulu..kali ni turn asben la..disebabkn cemp dok berdekatan ngan family isu raya tu cam takde hal sangat walaupon ..dalam hal ni memang banyak mengalah..

kalo turn cemp dapat raya sehari @ 2 hari kang cabut balik kg plak..tapi kalo balik kg asben raya kedua @ ketiga memang tak bez la sebab meriahnya raya pertama je..selangor kan raya sebulan huhu..tapi kalo turn asben seminggu tu memang kat sana la..sehari nak keje baru balik..bengang ok da la penat..penah gak la gado pasal ni..ye2 kat sini cakap lain sekali da sampai sana jadi lain..

kadang2 terasa ati gak sikit kalo kg dia mesti nak lama2..ye cemp paham bukan selalu dapat balik kg tp walau macam mana pon kena ikot turn la kn..mujur kg cemp tak jauh kalo tak memang kena adil la..

sedehnye tahun ni mak abah beraya berdua aje..anak2 sume balik kg..abg cemp lg terok tiap2 tahun raya umah MIL dia pagi raya baru gerak dari sini..dia pon sama cam cemp duduk berdekatan ngan family..

bab2 raya ni sungguh aku tak kesah kg sapa first...kg sapa 2nd ke (we all NS & Melaka, bunyi mcm dekat la...tapi sapa sanggup nak redah jammed highway berjam2 dng tol minyak lagi)....bagi aku, yg penting di sepanjang raya mana laki aku ada...aku ada sama dng anak2....bagi aku itu yg jadik keutamaan aku drpd sebok nak masam2 muka kang...spoil mood raya kami sekeluarga. apatah lagi kalau tetiba ada 'kg lagi satu' pulak dia nak kena pegi....(mintak disimpang le)
Alhamdulillah....dapat suami yg tak selfish. Yg tau aku pun ada kg halaman ada sanak saudara jugak...so kebiasaan nya mmg rotate equally la...

masuk tahun ni, 3 tahun dh aku beraya berdua jer dgn anak aku kat umh mak bapak aku..alkisahnya, suami aku xnk amik cuti langsung waktu raya...raya pertama & kedua pon nak keje...dia antar aku balik kg, nnti hr sekian2 dia dtg la bwk balik umh...demmmm...

alhamdulillah..... kg kami dalam daerah yang same je, raya pertama settle dua dua

kawin je dgn cina ke india ke singh ke..

settle isu balik2 raya ni...

kes aku pelik skit...

tahun ni tahun ke 10 aku beraya dgn Hubby

aku ajak laki beraya kat Melaka ( rumah Fil)..tapi En suami taknak
pelik sangat22....sepatutnya dia happy sebab dpt raya kat kampung sendirik

jadik tahun ni InsyaAllah aku akan  beraya di Terengganu...dok sana seminggu..br balik beraya di melaka..

Skor balik kampung raya setakat ni

Terengganu 6x..melaka 4x...

damiqula posted on 26-7-2013 10:58 AM
ni raye kedua kami.raya first year kat umah aku.raya tahun ni balik kampung hubby.aku takleh imejin  ...

ikut ler sekali mak ayah pegi raya nanti..time ni la nak kenal2 sedara suami..

AmMiNafeesa posted on 30-7-2013 12:22 PM
ikut ler sekali mak ayah pegi raya nanti..time ni la nak kenal2 sedara suami..

ade mslh sket,mak ayah kat jb,tapi sedara mara kat singapore,n raye kat singapore 1st day tu.nak ke singapore dari jb first raya hubby kata jem ya amat.kat dalam singapore lagi lah jem.akan byk masa dlm keta je.kete pulak share ramai2,xbawak keta masing2.diorang akan pulun lawat seberapa byk rumah dr subuh sampai tgh malam,alang2 dah masuk sane kan.sy ade baby 3 bulan,mcm kesian pulak nak angkut beraya dari pagi sampai tgh malam.

lavacall posted on 30-7-2013 12:01 AM
kawin je dgn cina ke india ke singh ke..

settle isu balik2 raya ni...

ataupun kawen ng anak yatim, mak ak dulu kawen ng pak ak tiap2 tahun ak raya belah apak sebab mak ak dh takdak parents....

damiqula posted on 30-7-2013 03:05 PM
ade mslh sket,mak ayah kat jb,tapi sedara mara kat singapore,n raye kat singapore 1st day tu.nak k ...

jgn share2 kereta bile dh ada baby kecit ni, bawak kereta sendiri, berkeras jugak utk keselesaan baby dan diri sendiri, nk menyusu dlm kereta lagi senang, pastu utk keselamatan nk pakai car seat baby.. nnt kalo baby yak yak dlm kereta, korg tersangkut dlm jam, bersesak pulak dlm kereta, lagi mengundang sakit hati org lain yg kene hidu bau wangi kuih baby tu.. pehtu kalo nk tukar pampers baby nk benti mane2, takkan melambatkan org lain yg dok sekali dlm kereta tu.. tak sume orang boleh ikut pace mereka yg beranak kecit ni..

syasyafina posted on 30-7-2013 11:03 PM
ataupun kawen ng anak yatim, mak ak dulu kawen ng pak ak tiap2 tahun ak raya belah apak sebab mak  ...

ini serupa

kasi tambah jumlah andartu je...