CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: syue86

Kisah seram di UTM

pergh.... takde sape ke nak jawab soalan aku.. KTGB tu takde cerita ke? Last week aku menumpang kat situ. tapi, belum sampai waktu maghrib, aku angkat beg aku cabut. tak tau laa samada perasaan aku je, aku ape. seram semacam. hahahahaha!

mrsrezza posted on 30-9-2013 03:44 PM
Owh slh info la ni..haha almaklum x pnh duk krp..kolej yg plg aku elakkan atas alasan dinding blik ...

ceh!
wei, rajin sket la
ade je budak laki g cat dinding dulu b4 duduk
kawan aku dapat bilik tu
kaler pepel u!

rina0602 posted on 1-10-2013 01:05 PM
MALAM KEDUA

malam kedua kwn aku 2 org dtg teman sebab esoknya xde exam so boleh la diaorang dtg t ...

aku umur 25 tahun baru dapat chikeng pox wei!
lagi buruk perangai..hahaha

wei, aku xsangka ade orang stay klinik tu
sedangkan rumah untuk doktor on call tu pun xde org nak duduk
huhuhu
tabik ah kat ko!
tapi awat hang xbalik kampung je time tu?

leman_idrus posted on 1-10-2013 02:00 PM
pergh.... takde sape ke nak jawab soalan aku.. KTGB tu takde cerita ke? Last week aku menumpang kat  ...

KTGB?
banyak gay

syue86 posted on 1-10-2013 02:52 PM
KTGB?
banyak gay

aku tak nampak pun usur ke-gay-an kat sana. hahahaha.

leman_idrus posted on 1-10-2013 02:00 PM
pergh.... takde sape ke nak jawab soalan aku.. KTGB tu takde cerita ke? Last week aku menumpang kat  ...

ktgb tu dah jd hostel sewaan harian...haha situ mmg skeri sket tp x de lak member laki duk situ...macam mane nk tau kisah skeri kat situ..btw, nape kau rasa seram n cabut?..

Follow Us
syue86 posted on 1-10-2013 02:30 PM
ceh!
wei, rajin sket la
ade je budak laki g cat dinding dulu b4 duduk

kowser aku..dah ler dlm sebulan bleh bilang ngn jari jer bape ari aku duk kat bilik...kebanyakan ari kuar g site n buat keje kat studio..tido pon kat studio..bilik tu satu persinggahan jer.....time minggu exam jer aku bleh bersuka ria kat bilik..rumate sebuk study aku sebuk layan muvie..

pengalaman sendiri  .....

masa tahun 2003 kot ... jd staff sambilan kat utm skudai
kat fke ....

kejadian 1

jaga lab sorg
time ni student cuti sem
pintu stor try dibuka dari dlm, walhal dlm stor tu xde org...
padahal time tu dlm lab tu vase sorg aje yg ade ....

kejadian 2

time rehat hari jumaat
vase bertiga ngn geng lain... lab yg vase jaga ade bilik meeting .... time kami nk tido tetibe ade bau wangi yg amat2  menyelubungi kami time tu ..... sgt misteri sbb wangi itu wangi bunga kemboja .... lab kat tkgt 3 ..... xde tingkap yg bole di buka2 ....

erkkk misteri ke ni ?hehehe

kisah 2:

kali ni nak citer pasal kisah cik pon menyeringai...kejadian berlaku di antara kawasan blok h22 n h19....okay kawan aku sorang ni duk h19, lg sorang duk h22..masa tu minggu exam kalo x silap...so ktorang mmg bila minggu exam banyak abiskan masa kat bilik jer (time ni lah baru nk rasa syurga dunia )....kejadian berlaku dalam pukul 2 pagi camtu....kawan aku yg duduk kat h19 dengar bunyi orang yg kejap2 menangis (mendayu2 tangisan dia) dan kejap2 bunyi menyanyi (pun mendayu2 pilu n hiba gitu)...bunyi suara tu macam dekat sangat kat telinga dia..memang seram sejuk dia masa tu.....pastu yg kat h24]2 ni plak dengar bunyi yg sama tp bunyi dia sayup2 jer...so esoknya dorang bercerita pasal tuh..masing2 terkejut sbb dengar bunyi yg sama.....n kata lg sorang kawan aku, kalau kita dengar bunyi tu dekat ngn telinga maknanya cik pon tu jauh dr kita dan kalau bunyi tu sayup2 maknanya cik pon tu ada kat sebelah kita.....time tu kawan yg duk kat h22 ni meremang abes lah...terus dia kata ntah2 semalam cik pon tu bertenggek kat depan bilik aku kot..huhu...

kisah 3:

yg ni berlaku kat ktf gak...kat h02...malam2 jer korang akan dengar bunyi orang menukang, menolak meja, menyapu, berlari2...kalo letak telinga dekat ngn dinding lg kuat bunyi dia...n plg hampeh skali, kalau malam2 nak g toilet menda tu suka kacau...dia main lari2 kat tangga yg depan ngn toilet tu, pastu main2 flush toilet...kdg2 dengar bunyi air terbuka tp x de pon...memang sengaja dia nak mengusik penghuni situ...haha...tp ade satu kisah seram n menyramkan zaman PHSM tengah top..masing2 time tu gilakan lagu "ULANGKAN'....tp jgn2 la berani nak dengar lagu tengah malam memang akan ade kejadian yg x diingi akan berlaku......paling hazab bila lagu tu berkemundang di tengah malam, akan ade suara iringan lepas lagu tu abes..n satu malam tu tengah sebuk2 kemas barang sebab nak g site esoknya, at the same time ngah panaskan iron...kuar lak lagu tu kat radio...masa lagu tu berkumandang elok jer iron tu bergerak sendiri......pastu ktorang ni saje2 gatal g layan movie PHSM kat dlm bilik...kumpul ramai2 ala2 tengok wayang...tengah layan MK yg cun jd pontianak tu...semua org rasa macam meremang jer...n tetiba macam ada angin syurga yg bertiup...huh dah le tgk dalam gelap...masing2 x berani nk toleh kiri kanan...hadap je lappy smpai citer abes...lepas citer abes pon x berani nak gerak sbb rasa meremang tu abes lagi..bulu roma semua tegak jer......last2 semua tdo kat bilik aku jer sbb takot nak balik bilik masing2...

Rate

1

leman_idrus posted on 1-10-2013 02:56 PM
aku tak nampak pun usur ke-gay-an kat sana. hahahaha.

hahaha
ke ko gay?
melawak je...
tapi situ banyak gay n cik fon duduk
lelaki sejati mmg xreti nak beza spesis ni

syue86 posted on 1-10-2013 02:37 PM
aku umur 25 tahun baru dapat chikeng pox wei!
lagi buruk perangai..hahaha

ayah aku boleh amik aku hari ketiga je..sebab dia outstation.mak aku mana la pandai drive.adik2 aku plak kecik2 jah nak suruh angkut aku.bf aku plak jauh nun di perak nak angkut aku kat UTM tu.cinta jarak jauh katakan..hehe.transport sendiri takde,aku dah sakit2 nak naik bas manalah larat..tu yg gigih tu jaga diri sendiri sementara tunggu ayah aku tu..

milodino1 posted on 1-10-2013 11:27 AM
Aku dulu amik kos pendidikan sains(2004-2009) , first year duk kt ktf, pergh..ktf mmg berhantu ler d ...

H12 tu katner yek? KTF ni memang berantoo sangat kan?

angker2 kolej lain, takda la macam KTF ni. motif berantoo sangat? sebab suma pompuan yang tinggal ka?

ada satu blok kat tengah2 KTF tu. blok bekas sepital. tu la yang paling berantoo bagi aku.

mrsrezza posted on 1-10-2013 03:15 PM
kisah 2:

kali ni nak citer pasal kisah cik pon menyeringai...kejadian berlaku di antara kawasan b ...

aku tak tau la kalau sekadar persepsi kita ka perasaan kita ka,

tapi lagu Pulangkan tu memang sereeeeeeeem weh. kalau ko karaoke memalam pun rasa bebulu roma boleh merinding tiba2 gitew.

aku taip ni pun rasa cam bebulu roma nak menegak jah. hahaha.

kalau team Seekers gi carik hantu di KTF kompem puas hati dengan pendapatan yang ada.

syue86 posted on 1-10-2013 02:52 PM
KTGB?
banyak gay

KTGB ni, kolej mana ha?

aku tak familir ngan kolej baru neh. nama penuh pun takleh ingat.

penuh gay ka? nama pun KTGB. kolej tempat gayah beradu ka? ka kolej tegar gayah bersekutu kah? best la KTGB ni. macam2 akronim boleh cipta
Last edited by chazey on 1-10-2013 05:49 PM

baca thread ni di petang hari..da la bilik mengadap utan kat kolej 12..
sib baek 3sem je duk sini..phewww~!

chazey posted on 1-10-2013 05:40 PM
aku tak tau la kalau sekadar persepsi kita ka perasaan kita ka,

tapi lagu Pulangkan tu memang s ...

kan noks!...x tau le tu persepsi n perasaan or delusi kita jer..tp lagu pulangkan tu mmg berhantu n menyeramkan...lain sgt rasa dia..sejak kes kat ktf tu, bla tukor kolej lain aku x berani nk dengar lagu pulangkan tu malam2...

hai uols..
aku bukanla x-utm tp tau la coz rumah mak aku kt sri skudai & asben
aku dulu pon study kt space..biasanya klas dia kt utm.
rupennya banyak ye entiti2 yg menumpang kt utm tu.
mmg respect la korang,  kental ye jiwa2 korang berdepan dgn entiti2 ni..
adik ipar aku ni  lecturer  kt FSKSM.
ade sekali ms ptg hr sabtu  tu dia ajak aku g singgah bilik dia (balik dari knduri kawin kt desa skudai)..dlm 5pm jgk la..
dia nk amek kertas2 exam student2 dia..
mak aiiii...siang2 pon sunyi sepi kt situ...tu pon aku rs sseriau semacam
mlm2 sure lagi sunyi...

Rate

1

one_aiman posted on 1-10-2013 06:50 PM
baca thread ni di petang hari..da la bilik mengadap utan kat kolej 12..
sib baek 3sem je duk sini.. ...

ko duk blok mane?...haha tunggu nt aku citer kisah angker kat k12 lak...

chazey posted on 1-10-2013 05:44 PM
KTGB ni, kolej mana ha?

aku tak familir ngan kolej baru neh. nama penuh pun takleh ingat.

macam2 gelaran ko bg kat ktgb kan...
tp dulu mmg banyak gayah n fonen yg tercampak kat situ..now dh jd hostel sewaan harian tuk org awam..

btw, ktgb ni kolej baru...dulu panggil kolej 14/15

rina0602 posted on 1-10-2013 01:05 PM
MALAM KEDUA

malam kedua kwn aku 2 org dtg teman sebab esoknya xde exam so boleh la diaorang dtg t ...

hoho...dasat la weh duk sorang2 kat situ...aku kalo pegi waktu siang pun rasa hening je kawasan tu...lalu pun rasa macam ada orang tengok..