CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Adiya

[BEST] Lima jam yang tiada kesudahan

leenaz replied at 12-4-2023 09:19 AM
wehh jangan stop
anti klimaks kalau stop
aku ada je baca ni

sekarang ni ramai dah start  layan tiktok je...dengar org bercerita lagi senang dari dok membaca...

Layan pelan2 dapat la feel tu....

edoraixora replied at 12-4-2023 01:38 PM
hadirrr....

mike jangan stop diya, sambung tred baru

Ade lagi mike yer? Ingatkan udah leboh semua geng sini... hahahaha

Adiya replied at 13-4-2023 08:55 AM
sekarang ni ramai dah start  layan tiktok je...dengar org bercerita lagi senang dari dok membaca.. ...

aku kena membaca
bbaru nampak cam bizi di bulan posa ni

sambung-sambung

Adiya replied at 13-4-2023 09:02 AM
Ade lagi mike yer? Ingatkan udah leboh semua geng sini... hahahaha

ada je...jadi SR je lah, udoh MPS ni pun sendu jer sekarang
kita bergentayangan lah kat bod lain
rindu zaman MPS meriah dgn cerita

Follow Us
edoraixora replied at 13-4-2023 11:45 AM
ada je...jadi SR je lah, udoh MPS ni pun sendu jer sekarang
kita bergentayangan lah kat bod lain
r ...

Ate kome pun xnak aktifkan MPS ni... Buka la rumah best², boleh aku join skali...????

wah tak sangka posting 2022 diya reply. siap update 3 post lg. mohon sambung bang,jangan gantung. lame sy tunggu ni. kalau rumah ni tutup bukak rumah baru bang. teruskan berkongsi

loslocos replied at 2-5-2023 11:46 AM
wah tak sangka posting 2022 diya reply. siap update 3 post lg. mohon sambung bang,jangan gantung. la ...

sekarang ni buat video pun boleh duit... rugi ooo tulis panjang², habuk pun xde...

in sya Allah nanti kita sambung... ada la 1-2 cita lagi boleh nak karang... bila siap karang tu xtau la...

Adiya replied at 2-5-2023 01:54 PM
sekarang ni buat video pun boleh duit... rugi ooo tulis panjang², habuk pun xde...

in  ...

ko buat tiktok
share link dalam ni

Adiya replied at 2-5-2023 01:54 PM

in  ...

kalau da buat tiktok roger bang . ok bang cepat sambung

Adiya replied at 2-5-2023 02:54 PM

in  ...

Karang2.. nanti sy bg kredit byk2

Nak post Tiktok link pun boleh

TikTok xde la kome... awok mane la reti buat² video ni semua...

Ada 1 kisah ni awok dok ingt nak menulis, tp belum ada ms & tak tau nak mula mcm mn.. Bagi teman ms sikit untuk mengarang.. in sya Allah nanti teman up date..

Penghujung tahun 2016, Adiya dihubungi oleh rakan seperguruannya yang kini sama² bergerak secara solo dalam amalan perguruan mereka. Panggilan pada hari itu membincangkan perihal pengumpulan beberapa ahli lama yang kini bergerak sendiri tanpa bernaung di bawah mana² perguruan atau persatuan.

Rupanya ada beberapa nama yang dikhabarkan kepada Adiya, adalah kenalannya yang pernah sama-sama bertukar pandangan dan keilmuan sebelum ini..

Dipendekkan cerita, hampir 10 org ahli lama telah pun sebulat suara untuk bersama dalam gabungan ini bagi penubuhan persatuan baru dimana setiap negeri di semenanjung Malaysia  mempunyai wakilnya.

Adiya telah dilantik bagi membimbing ahli² di negeri kelahirannya, Perak. Setelah hampir 3tahun amanah itu dipikul Adiya, dia mempunyai kurang dari 15 org anak didik di bawah bimbingannya dari peringkat 1 hingga 5. Tetapi tidak seorang pun yang menamatkan pengajian mereka bersama Adiya.

Kisah ini adalah berkaitan dengan salah seorang anak didiknya yang masih dalam peringkat 1 pada ketika itu..

Suatu petang, anak didik Adiya iaitu Fahim datang bertemu dengannya...
Fahim : Assalamualaikum bang. Sy ada benda nak mintak tolong abang sikit ni..
Diya : Waalaikumsalam.. ada apa Im? Macam serius je ni...
Fahim : Mak baru datang dari kampung semalam... Tapi dia tak berapa sihat la bang.. Boleh ke abang tengok²kan?
Diya : Aiii, dah tak sihat bawa la p klinik.. buat ape aku pulak nak tngokkan? Aku bukan doctor..
Fahim : Sakit dia ni lain sikit bang... Kan sy pernah cerita kat abang sebelom ni?? Abang pun dah pernah ubatkan dulu kan? Kebetulan mak dah ada sini, boleh la sy bawa jumpa abang..
Diya : Aku ni nak buat keje dekat rumah mcm tak selesa la.. Anak² pun kecik lagi, karang 1 keje pulak nak settlekan deme.. Mcm ni la, mlm ni aku pergi rumah kamu. Boleh?
Fahim : Lagi baik mcm tu bang..
Diya : Ok mlm ni lepas Isyak aku pegi rumah kamu.

Malam itu, usai solat dan sedikit amalan zikir, Adiya bergerak ke rumah Fahim bagi menunaikan janjinya dan hajat tuan badan.
Setiba di rumah Fahim, Diya dijemput masuk dan berbual kosong dengan ibu Fahim. Katanya badan sakit², kepala pening & pusing, tulang belakang pun sakit²..

Diya : Sy tengokkan dulu la kak ye..kalau ada apa², kita cuba selesaikan. Kalau tak ada apa², kak kena p spital @ klinik la.. Bagi doctor check jugak.. Mn la tau darah tinggi ke ape. Bahaya jugak...
Ibu Im : Aku ni dah malas pergi spital. Kat kampung tu tiap² bulan pergi check. Yang diaorang tau nak operate je..
Diya : Dah itu cara perubatannya, nak buat mcm mn kak.. Buat je la operation tu... Mn la tau boleh sembuh lepas tu...
Ibu Im : Mujur sembuh, kalau mati? Deme pun bg 50/50 je, mn akak nak percaya...?
Diya : Ye la kak..mn nak melawannya akak ni.. Betul ke dia je...????

Adiya perkemaskan silanya. "Saya tengokkan dulu ye kak" beritahu Diya.
"Ok" ringkas dari ibu Fahim.
Bacaan 3,3,7 dimulakan. Gerak sudah menguasai diri ketika ini. Segalanya yang perlu disingkapkan dan dirungkai, Adiya lakukan satu per satu.. Tiba-tiba.....

baru arini khatam thread nih... fuhhhhh...

nagaijau replied at 24-5-2023 10:20 AM
baru arini khatam thread nih... fuhhhhh...

brapa lama ambil masa tu?

Secara tiba², Adiya mendengar satu bunyi desingan yang semakin mendekat. Dalam pandangan mata batinnya, terlihat satu objek berbentuk bola bergolek² menghampiri dari kejauhan sehinggalah tiba² berhenti di belakangnya. Kini makhluk itu berada beberapa langkah sahaja dibelakang Adiya.

Adiya berhentikan zikirullah dan membuka matanya.
Diya : Dia ada kat belakang saya.. nampak?
Fahim dan ibunya terpinga² dengan soalan itu..
Ibu Im : Ape yang kat belakang ko? Tak nampak ape pun...
Adiya membalas dengan senyuman lalu memusingkan silaannya menghadap pintu rumah. Tindakan 8 Adiya gunakan utk membuka mata batinnya.

Usai tindakan, barulah terlihat makhluk yang kini berada didepannya. Dia adalah seorang perempuan tua yang mungkin agak bongkok.. Rambutnya putih mengurai ke lantai. Keadaan duduknya mencangkung, lutut dirapatkan ke dada dan kepalanya menunduk menyentuh lutut.
Diya : Patut la datang bergulung-gulung kamu ni.. udah rope bola je aku tngok.. siapa kamu? Buat ape datang sini?
Nenek : emmmhhh
Diya : Ape emm emm? Tak reti cakap ke?
Nenek : emmmhhh
Diya : Udah ber ehem ehem pulak kamu... Aku rasa, aku tak ada urusan dengan kamu. Aku pun xde panggil kamu ke mari. Pergi la balik...
Nenek : emmmhhhh
Diya : Uiiii senang buat duit kamu ni.. dok emmhh emmhh je...
Adiya besarkan dirinya dengan jurus cahaya. Tujuannya untuk menakutkan makhluk itu..

Sekali lagi makhluk itu bergerak bergolek² terus ke belakang ibu Fahim. Keadaannya seolah² bersembunyi disebalik tubuh ibu Fahim..
"Hah, takut pulak kamu? Tadi bukan main lagi..." kata Diya.

Diya : Kak, sy nak tanya sikit boleh?
Ibu Im : Tanya apa?
Diya : Akak pernah tengok ke saka nenek akak dulu?
Ibu Im : Tak pernah pulak... Cuma nenek pernah cakap, kawan dia tu muka sama macam dia. Tapi tua lagi dari dia. Itu je yang nenek pernah cerita.masa tu akak pun kecik lagi...
Diya : Ada 1 benda ni mai sini... Bergulung² dia datang.. Duduk mcm ni (diya melakonkan cara makhluk tu duduk). Akak pernah tengok? Mimpi ke?
Ibu Im : ishhh kamu ni... Seram pulak aku..
Diya : hahaha...ape nak seram pulak? Sy tanya ja kot pernah tengok?
Ibu Im : nanti la aku cakap...
Diya : Ye la... Sy cuba buangkan ye? Tapi sy bukan ahli dalam bab saka baka ni..biasanya boleh hantar balik je, nak buang terus sy tak pandai...

Adiya mulakan dengan aktifkan lam dan pagaran lam 4 penjuru sudah dibuat pada dirinya. Memandangkan keadaan ketika itu agak tenang, diya tidak memakai pakaian selempang hijaunya. Cukup sekadar gerak dan lam sahaja..
Sekali lagi gerak diaktifkan..permohonan kali ini adalah utk menarik nenek tua tadi dan dihantar pulang. Sebaikan saja gerak telah mula aktif, makhluk tadi ditarik dengan paksaan. Beberapa buah pukul lam dilemparkan ke nenek tua. Nenek akur dengan tarikan itu dan menyerah.. Sebaik saja ditarik, nenek tua diikat diya dengan lam dan gilas. Nenek dihantar pulang dgn jiblak dan dipendatkan ditempat asalnya.

Diya : ok selesai dah...
Ibu Im : Baru rasa lapang sikit..tadi rasa sempit beno rumah ni...
Diya : ape tak sempitnye kak? Dia dok nyorok belakang akak tadi..
Ibu Im : eeee kamu ni...dah jgn cakap la... Tadi masa kamu cite cara benda tu datang dan duduk tu, terus akak teringat cerita nenek..
Masa kecik dulu, akak tidur dgn nenek. Dia ada cerita dia ada kawan.. Kawan dia kalau datang berguling².. muka dia sama macam nenek, tapi bengis sikit. Ms tu akak kecik lagi, tak de la takut ke ape..
Diya : Dia la kot yg dtg tadi tu...xpe la..sy dh hantar balik...lepas ni kalau dia nak dtg pun, dtg kat sana la..kat sini xde la kot dia dtg.. ????
Ibu Im : Sana mana?
Diya : Kampung akak le... Brani dia nak masuk Perak ni?hahahaha..
Ibu Im : Cakap beso la ko... Dia dtg nanti baru ko tau...
Diya : Gurau je la kak... Ok la, sy buang bisa² dlm badan dulu ye... Lepas tu kita buat air mandi n minum..

Diya mulakan membuang bisa dalam tubuh ibu Fahim.. Antara kaedahnya dengan memberi ibu Im menghidu bauan kasturi yg telah dibacakan surah Yasin. Sebaik tarikan nafas pertama selesai, pesakit diminta utk menahan nafas beberapa saat dan dihembuskan melalui mulut sambil melafaz kalimah tauhid. Ketika hembusan inilah jurusan dimasukkan oleh Diya utk menolak bisa dan kemudian ditarik keluar bersama hembusan nafas. Proses ini diulang beberapa kali sehingga hembusan nafas terasa kosong tanpa bahang panas dan tusukan².

Usai bacaan doa pada air tawar, Diya diajak ke warung berdekatan rumah Fahim utk basahkan tekak.. Kata ibu Im, "rumah bujang tak ade apa nak dijamukan.."
Kisah nenek bersambung di meja warung dengan kopi ais kaw & kuetiaw kung fung..pehhhh syahdu boy...

Edited by Adiya at 24-5-2023 06:37 PM

Selamat merempit ye..

Adiya replied at 24-5-2023 05:28 PM
brapa lama ambil masa tu?

sebelum raya...
patut la xpasan thread ko n arian...
sbb 2012 tu aku tgh sibuk urus pindah dr kuching ke sjung...
2011 turun JB ngadap HK's....
ko beza setaun dua kot dr aku...

nagaijau replied at 25-5-2023 08:17 AM
sebelum raya...
patut la xpasan thread ko n arian...
sbb 2012 tu aku tgh sibuk urus pindah dr kuc ...

Aku pun tak prasan ko ni... HK pun wujud lagi ke kat sini? Ramai dah hilang dr MPS ni... Aku pun nak habiskan thread ni je..lepas ni mungkin jadi SR je kot skali skala..