CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: missArrogant

liat nye jodoh aku la hoii

missArrogant posted on 7-1-2014 02:44 PM
tau xpe. hoho. Siap bole nasihat lagi kat fb kalau yang xkawen tu cpt2 la kawen .puihhh. choi sgt: ...

Kahkahkah ayat dorg x leh blah,mcm cri laki kat tepi jalan jew.huh.,

ye kn menbung g umrah.hehe insyallah dpat juga nanti..

missArrogant posted on 7-1-2014 02:46 PM
salah la. ko ne  jawab soklan exam objektif kalau ko bedal jawab kebarangkalian jawapan tu betul m ...

BG LA KLUE SKIT OII. EXAM PON BG AYAT2 SUPAYA KITA DAPAT MENEKA :p

atenye teman xgemor nak bg klue ni. kita bako

missArrogant posted on 19-12-2013 04:32 PM
taun ni 25 la umor. okay aku cuba rileks tapi hati xbole menipu. keinginan untuk sayan ...

muda lagi akak dh 33 nk msuk 34 pun still x kawin2

ahkak  31 this year tp calon pun tarak..

ajinomotonosuga posted on 21-12-2013 02:45 PM
itu lah kan? jodoh abe aji pun liat.. agaknya bukan liat lagik kut.. dah jadi concrete!!

ai dun ...

Wahhh and aji, syarat yang ebat luar biasa ni...ihihihi.
Semoga bertemu dgn apa yang di inginkan.

Follow Us
TT baru umuq 25..bkn 52..cik tahun ni nk masuk 31 dh...rilek je....kikikiki

TT aktif fb kah? Kalau aktif, iols suggest kurangkan tgk. Or kalau nak tgk gak, unfollow kwn2 yg agak2 over menayang bf/tunang/suami/anak masing2. Tak dinafikan kebanyakan org suka post pic/status masing2. Fb now kdg2 jadi medan menunjuk2. Ada kata fb dia, suka hari la nk buat apa kan? Tp org yg melihat sedikit sebanyak mungkin akan terasa. Iols praktikkan cara ni. Mmg aman2 aja konsepnya. Iols cuma tgk benda2 yg happy2 je kat news feed. Yg annoying/poyo/riak n seumpamanya iols unfollow.
So iols pun muhasabah diri, kurangkan/jangan post status/pic yg mungkin buat org sentap or rasa annoying. Mmg agak bersawang la wall iols skang.

entah2 ade pelalaw kot....p la tgok2 kat rawatan islam...tp klu bukan jodoh g sabar r....doa 150 juta x...

TT rileks sudah.... baru 25 thun... doa jela byk2.... ok jgn risau2..
saya lebih sikit berumur dr TT esok besday yang ke 28 tahun sudah.... stakat ini blum ade org meminang... tp saya yakin masa itu akan tiba jugak nnt.... ... jd TT kene sabar, doa dan yakin ok .... enjoy your life... jgn terlalu memikirkan sgt wokeh .

wilza posted on 16-1-2014 11:18 PM
entah2 ade pelalaw kot....p la tgok2 kat rawatan islam...tp klu bukan jodoh g sabar r....doa 150 jut ...

aku pnh trdetik la pasai bnd ni. And aku pon cari2 la nombor rawatan islam. Bajet nak g tgk kot2 ada sumtin yang mmbuatkan aku ni susah nak smpi ke jinjang pelamin. Aku pon wasup la kunun2 nak test dulu tny ostad tu. Then ostad tu tny mcm2 la. Cth: kitaran haid, ada mimpi binatang buas ka?ada mimpi bayi ka?pasai keturunan, smbhyg and ada sengal2 bahgian otot ka bla2. Then jawapan aku byk kearah negatif. So ostad tu kata xada plak petanda ada saka, jin or seangkatan dgnnya menganggu. Dia suh bykkn solat hajat tok jodoh. And aku ada ckp cepat nak marah bila dah serius ngan laki. I means emosi xbetoi la. Dia just nasihat bykkn selawat

ailoveusomuch posted on 16-1-2014 01:09 PM
TT aktif fb kah? Kalau aktif, iols suggest kurangkan tgk. Or kalau nak tgk gak, unfollow kwn2 yg aga ...

Aku pon dah lama xpost kat fb nun sbb aku xnk kawan2 sedar kehadiran aku di fb nnti kantoi la bila diorg tny mana pegi bf ? da x kapel k? slalu nmpk bhgia je kt fb berbalas2 komen.hahaha. Pasni kalau aku serius ngan laki tobat xmo menonjol sgt kt fb. Memalukanje bila xjdi. kalau unfollow member  tu mcm kejam sgt ja . Walaupon diorg menunjuk2 kbhgian tp xsmpi ati nak unfollow nnti nk jemput kndr kawen payah pulak nak add blik.just kalau nampak ada post yg bhgia2 gitu i pejam mata and scroll laju2

Blue.Ring posted on 17-1-2014 11:46 AM
TT rileks sudah.... baru 25 thun... doa jela byk2.... ok jgn risau2..
saya lebih sikit berumur dr T ...

baik kakak. amboi nama pon blue ring. mcm dah kearah nak tawen jek kan . hikhik

missArrogant posted on 17-1-2014 10:38 PM
Aku pon dah lama xpost kat fb nun sbb aku xnk kawan2 sedar kehadiran aku di fb nnti kantoi la bila ...

Unfollow tu term baru fb kalau x silap iols. Dulu punya term hide. Ni kita cuma hide kan theyols dari news feed. Boleh lagi tgk profile n activity dorg, cuma Kena pergi wall dorg la. Kat news feed segala mak nenek aktiviti dorg xkan kita nampak. Kalau uols unfriend theyols, tu yg x nampak langsung profile dorg bagai, dorg pun Kena add uols balik. Yg paling hazab n kejam block terus. Theyols xkan nampak apa2 aktiviti uols, uols pun nampak nama dorg kelabu asap je n x boleh add friend semula.  Kwn2 yg iols hide/unfollow ni elok2 je kalau iols sendiri g wall dorg, event kahwin dorg pun still jemput iols, cuma theyols xtau iols dah hide dorg. Ngah3x. Kdg2 rasa x matang pun ada buat cmni. Tp kalau tak hide, aktiviti dorg je penuh kat news feed, yg baru couple lain, yg baru kawin post gambar extra manja2, yg preg update severity morning sickness/mengidam makan apa hari2/upload pic scan setiap kali check up. Yg ibu2 lak upload pic anak setiap hari/ stok susu/result exam anak/hadiah bagi anak. Dari iols meratib sedih2/geram/tambah dosa mengutuk baik iols hide je. N tengok benda2 yg happy2 je kat news feed.

Fb ni bagus dari beberapa segi mcm boleh connect dgn kawan2 yg jauh/terpisah lama, tp ntah la, now dah jadi medan menunjuk2, medan mengutuk. Kta manusia x lari dari kesilapan. Tp kalau boleh mmg Kena jaga betul mulut or tangan menaip lagi2 isu2 sensitif mcm ni bila nak kawin/bila nak pregnant/bila nak tambah anak. Semua tu rezeki n urusan Allah. Mungkin pada kita soalan tu biasa je, tp kita xtau perasaan org yang kta tanya tu. Doakan yg terbaik untuk kta n kawan2 kita. Allah maha mengetahui.

TT mungkin boleh sibuk kan diri lebih sikit dari dulu, cari hobi baru yg boleh melekakan uols. Pergi buat aktiviti luar/melancong. So bila TT bz dengan aktiviti2 ni, mayb xda la asyik terfikir je soal jodoh ni.

missArrogant posted on 17-1-2014 10:41 PM
baik kakak. amboi nama pon blue ring. mcm dah kearah nak tawen jek kan . hikhik

ngeh ngeh.... hanya minat blue ring itu saja..... berangan sket2 xpe... berangan free kan....

ailoveusomuch posted on 17-1-2014 11:59 PM
Unfollow tu term baru fb kalau x silap iols. Dulu punya term hide. Ni kita cuma hide kan theyols d ...

la yeke cengitu. Nampak sgt iols ni kbelakang bab2 fb ni. Dah berhabuk fb tu xberupdate. But skrg mcm bru2 ni iols g cat umah la.kunun2 nak melekakan diri n join mak g blaja tajwid weekend. So xad la sunyi but sometimes exbf ni slalu wasup n masing2 ada perasaaan lg, tu yg mcm sakit rasanya. Pnh la block wasup n no dia tp lama2 unblock bila dia asyik miskol pakai no org lain. Bila dah sibuk nak melekakan diri dtg pulak wasup dari dia bila ckp pasal perasaan mesti akan ada  silih faham. So xtahu lah mcm mne. Dah wat istikharah, doa semua sudah, Tapi kenapa emosi mcm ni.Kdg2 rasa boleh maafkan , kdg2 rasa xboleh. Kdg2 nanges je geram  lps wasup dia. Mmg semua perempuan mcm ni atau emosi iols je mcm ni.

Memilih sgt ni..
La dah kau rs ada perasaan lg kat dia trima ja blik...
Apa yg dia bt smpai x bleh maaf kn..
Nah baca ayat ni smbm tido..mnta petunjuk..rs nya kau kena kawal emosi skit..
Cara : Bila hendak tidur, baca surah al-mulk ayat14 33x (rujuk AL-QURAN)
            alaa yak lamu man kho la kho wahuwal lathif ful khobir
            apakah ALLAH s.w.t  yg menciptakan itu tidak mengetahui (yg km lahirkan & rahsiakan)
            dan DIA maha halus lagi maha mengetahui.

nizam49 posted on 19-1-2014 04:43 PM
Memilih sgt ni..
La dah kau rs ada perasaan lg kat dia trima ja blik...
Apa yg dia bt smpai x  ...

ehh. sampai sini ko ekk. hahah. aku xske dia sbb dia merokok n xsmbhyg. Dr aku kawen ngan org yg xnk berubh bek aku xkawen. myakitkan ati sajork

missArrogant posted on 20-1-2014 03:44 PM
ehh. sampai sini ko ekk. hahah. aku xske dia sbb dia merokok n xsmbhyg. Dr aku kawen ngan org yg x ...

haha..mau tau..ni la krja bila dpn pc hr2
krja pun x dak sgt skrng....
klau bab rokok dia nk brhnti sbb kau aku rs mcm ssh ja...tp klau smbyhg tu kena dia sedar sndiri la..
nnti bt kerana kau plak..sbb nk tunjuk baik...baik x pyh
cr ja yg cita rs kau nk tu ada nnti...

nizam49 posted on 20-1-2014 08:00 AM
haha..mau tau..ni la krja bila dpn pc hr2
krja pun x dak sgt skrng....
klau bab rokok  ...

bhahahaha. Dia pnh nak berubh pastu bila gado bole plk dia start mrokok blik. Pastu aku ckp bole berambus dr idup aku skrg! pastu dia mula la terhegeh2 ckp dia klo xad aku dia jadi lg teruk. hahah. poyo pny jantan. Menyampah. Mulut manis ,janji mcm2 , tp berubah xjgk . 3 taun xberubh2 mmg da abes tahap ksbran aku. tingal aku xterajang je lg. Tbe2 emosi aku bertukar mnjadi sailormoon