CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ladysovereign77

[Tempatan] Meninggal Selepas Bersalin Di Rumah (deleted statement page 33 cmmnt 819#)

Close [Copy link]
fire_place posted on 21-12-2013 09:15 AM
Sebenarnya nak besalin kat umah pun kena ada kepakaran.
Bukan main nak besalin terus besalin je.
P ...

kalo czer siap semua drh2 dlm rahim disedut kuar
silap tak kuar dah nifas ko
nih doktor yg kata
tp aku aritu kuar je nifas tp cuma hari pertama n kedua je byk pehtu mcm takde sikit2 mcm period hari last tu smapai lah dkt 2 bulan tp sikit2 camtu  je lah.
mcm xpuas je aku sbb sepatutnya kuarlah byk
pehtu bila aku baca yg kalo czer doktor sedut abis drh so aku pikir maybe sbb dah disedut so yg tinggal tak byk dh la.

asyura_85 posted on 21-12-2013 08:14 AM
Sekarang ni ramai ajaran sesat pasal benda-benda ni..aku rasa nak bagi pang je..pasal antivaksin tu  ...

Ak setuju.. ada sowang mmber ak x amik vaccine tu bb dia abb dia kt haram bhn yg digubakan.. dia ada group2 dowang ni.. siap ada doc skali joib grp ni.. lg la confident. . Skang ank dia br setaun lebih tp msk sepital da byk kali ask kn virus infection.  Bile di tegur dia ckp doc x ckp pn sbb x amk vaccine.  Ko jgn nk pandai2... lantak la mls da nk tegur...klu da msk sepital bkn lg byk ubt ke nk bg ank dia tu... x de plk dia sebut halal haram.... siap salahkn mkn eskem sbb tu ank dia sakit sdd dia pyn breastfeed ank dia..ni yg rs nk lempang laju2.. nk dpr ank tu bkn senang 5 thn br dpt.. da dpr mcm ni plk

tinahtuna posted on 21-12-2013 02:13 PM
Sumber sahih kata dia potong tali pusat....dia spin cakap nurse yg potong...post adik arwah kt gbg ...

mana post adik dia?so sapa yg betul adik dia ke doula
apa kata suami arwah?

tinahtuna posted on 21-12-2013 02:20 PM
Homeopathy pun buat untung...xnak bg big pharma untung konon

kt rase homepathy tu lg kuat kot ubat dia.takle mkn guna sudu besi la.nanti ubat dia tawar ke cmne tah..kesian la kat anak tu

tinahtuna posted on 21-12-2013 02:13 PM
Sumber sahih kata dia potong tali pusat....dia spin cakap nurse yg potong...post adik arwah kt gbg ...

komen adin arwah yg panjang lebar tu dah kene delete ke??takut ape sampai delete plak..kalau tanak org tau jangan post status terus..

nongnong posted on 21-12-2013 01:32 PM
adik arwah kata menurut keluarga yang ada bersama arwah, tali pusat di potong, sedangkan uri tak k ...

Uri kalau tk keluar habis dia seolah merangkak ke jantung kita..arwah mak aku kata. Bahaya uri dibiar lama2 kalau tk dikeluarkan.

Follow Us
Suchi posted on 21-12-2013 02:28 PM
mana post adik dia?so sapa yg betul adik dia ke doula
apa kata suami arwah?

Kena delete kat group tu....ape nak disorok kan...

Suchi posted on 21-12-2013 02:20 PM
kalo czer siap semua drh2 dlm rahim disedut kuar
silap tak kuar dah nifas ko
nih doktor yg kata
...

Aa..ni kwn laki aku punya bini
Bsalin normal..nurse xtekan habis..
Tu org panggil darah meroyan.
Masa aku bsalin doc pun check nurse yg tekan perut aku..
Siap ckp betol ke dh kuar habis..
Dia tekan lg.sambil bebel suruh betol2 tekan
Uri pun peksa takut sisa2 uri ttggal.
Coz bhaya

alinapple posted on 21-12-2013 02:32 PM
komen adin arwah yg panjang lebar tu dah kene delete ke??takut ape sampai delete plak..kalau tanak ...

Betul.. Mmg takde dah kan... Tgk group tu mcm nothing happen jd... Syg nye arwah tak dpt share my birth story mcm yg lain...adik arwah wakil kena delete pula...

group ni sbenanya pioneer dia adalah kokesen....aku penah gi talk dia ni kt baby expo midvalley 2010...diorg ni menentang cara beranak kt hospital...kira apa yg hosp practice tu xbetul..kekerasan sajok...
yg diorg ni gentle je cara beranak..cara squatting..waterbirth..dgr2 lagu...relaxation time nk beranak...itu aje konsepnya...rasanya org2 urban..org bandor jela yg join diorg ni..pasal gathering..chit chat diorg pn kt cafe mahal2...kt bsc selalu...
kita org islam ni....ikutla cara kita....xyahla nk taksub sgt dgn mat salleh nun...

Ladysovereign77 posted on 21-12-2013 04:37 AM
Aku suka follow dctr2 kat fb sejak kes antivaks dulu...tadi aku nampak ade post ni...dctr ramai ma ...

takde sapa ke bgtau kt dokror2 mcm dr harlina ke,hamid arsat ke,atau dr zubaidi ke
nak tau dr sudut perubatan kes arwah neh mmg ninggal sbb takdir atau krn kes uri arwah yg terlekat sprt yg dikatakan olh adik arwah tu?

Suchi posted on 21-12-2013 01:53 PM
adakah arwah terlekat uri?
sbb uri blm dikeluarkan lagi kan..
kalo tak silap uri takleh lama2 dlm  ...

Lotus birth tu ialah tak potong tali pusat dan biarkan tali pusat kering sendiri dan terputus sendiri dr uri.. (tapi uri tentulah kena dilahirkan sejurus lepas baby kuar... ada terbaca yg kalau kita terberanak kat rumah, kita kena teran sampai keluar uri sekali... tapi pusat jgn potong sbb alatan kita tak bersih.. tunggu jer nurse sampai dan buat.. baby ok jer kalau terus bersambung ngan tali pusat tu.. Last edited by midori_katana on 21-12-2013 02:57 PM

rasanya sis yatt ni la kut yg bg talk aku dgr tu...bagus perkongsian dia tu..tp rasanya xperlu kut nk condemn gov hosp kt msia ni...
aku beranak dua kt gov hosp...alhamdulillah sejak pregnant..bersalin...post natal..vaksin anak..sgt berpuas hati dgn servis diorg...nurse2 ramah..siap bleh jd kwn lg...doktor pn baik2 je...kita pn kenala pandai bwk diri..xrugi berbaik2 dgn org...
yg kes ni mmg kesian sgtla...dh ajal dia...cuma jd asbab je

Suchi posted on 21-12-2013 02:50 PM
takde sapa ke bgtau kt dokror2 mcm dr harlina ke,hamid arsat ke,atau dr zubaidi ke
nak tau dr sud ...

Dr zubaidi tak pernah komen lagi pasal kes bersalin di rumah dan mati ni .. tapi pasal parent yg tak mau vaksin tu dia ada k9men.. I suka komen dia... kata dia ibu2 yg tak vaksin anak tu jgn ingat anak derang tak sakit sbb tak vaksin, penyakit tu tak kena anak derang sbb anak2 org lain yg telah menerima vaksin tu yg tak bawak penyakit.. sbb tu la anak derang selamat jgk..

midori_katana posted on 21-12-2013 02:52 PM
Lotus birth tu ialah tak potong tali pusat dan biarkan tali pusat kering sendiri dan terputus send ...

yup mmg kena teran kasi kuar
gila tak kuarkan dah nak jalan terkengkang sambil duk pikul baby ke mana saja
sbb baby tak potong lg tali pusat yg bersambung ngan uri aka placenta tu
ishhh takutnya lah
dulu2 dgr cerita gini pasal uri lekat,uri kat bawah tutup laluan lah
semuanya menakutkan..
aku dahlah pelan nak nandung 2014 neh,anak aku dh besar n nak adik baby sgt
pehtu aku plan nk gentle birthing lah tp bila baca kes2 gini takut gak
walo bukan aku nk banak kt umah pun
tp mcm tak dpt je nk wat gitu sbb dah ada sejarah emergency czer,tak lepas nak normal sbb bby besar kan
so konpem yg seterusnya risiko tinggi nak banak normal.

tinahtuna posted on 21-12-2013 02:40 PM
Betul.. Mmg takde dah kan... Tgk group tu mcm nothing happen jd... Syg nye arwah tak dpt share my  ...

ini kes pertama ke yg jadi kat malaysia ni?kesian adik arwah dh la dlm pantang.dekat2 jarak tarikh lahir anak tu.bercanggah sgt komen doula tu dgn adik arwah.
kenapa delete penjelasan adik arwah tu.nape tak biarkan aje komen tu.mmg patut pihak berwajib campur tanganla.minta pendapat pada pakar dalam bidang ni kan

klu private hosp boleh je nk request beranak ikut cara yg kita selesa..nk cangkung ke nk berdiri ikut hangla....pegi je la hosp mahal2..

Suchi posted on 21-12-2013 02:59 PM
yup mmg kena teran kasi kuar
gila tak kuarkan dah nak jalan terkengkang sambil duk pikul baby ke  ...

Aku baca kat tenet kan ..org putih yg banak kat umah ni dia upah doula dan midwife... yg org malaysia plak just amik doula jer... bhaya tul... apapun walaupun bersalin ni adalah sesuatu yg natural tapi ttp la berisiko... selama mengandung dan bersalin anak sampai 3 org ko sihat walafiat jer... bersalin pun senang... tak mustahil anak seterusnya ko akan mengalami komplikasi walaupun check up ko sepanjang mengandung tu elok jer... aiss.. seriau plak aku... apapun aku prefer bersalin di hospital.. tak kisah la gomen atau private.. Last edited by midori_katana on 21-12-2013 03:06 PM

alinapple posted on 21-12-2013 03:02 PM
ini kes pertama ke yg jadi kat malaysia ni?kesian adik arwah dh la dlm pantang.dekat2 jarak tarikh ...

Dah byk kes... Tapi mcm biasa lah kena delete sbb nak jaga image group kan... Sama je mcm anak-anak antivaks kalau sakit or meninggal takkan approv post kt group...

tinahtuna posted on 21-12-2013 03:14 PM
Dah byk kes... Tapi mcm biasa lah kena delete sbb nak jaga image group kan... Sama je mcm anak-ana ...

Semoga kementerian kesihatan akan pandang serius isu ni.. maksud aku trend gentle birth di rumah... mungkin kementerian boleh letakkan syarat tertentu yg bersesuaian supaya kes kematian akibat bersalin ni dpt dielakkan di masa depan...