CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syumaimah

[BEST]Kisah Aku dan Mistik [TAMAT]

tak sabar nak tunggu tt sambung cite..

Waaa....klau sy la jd tt..mau mgelupur..takut beb...tt sambungla cepat...tk sabar nak tau ending citer ni

Tengkiu seme...

InsyaALLAH nnt ada masa terluang aku update ending dia... hehehe

wowwww.cite TT hebat giler..kuat betul gguan yg awak trima ni.....

buluhbetung posted on 26-12-2013 03:54 PM
wowwww.cite TT hebat giler..kuat betul gguan yg awak trima ni.....

Dah rezeki aku kan... tp ni antara kisah mistik aku la.. lg satu kisah mistik yg aku x leh lupa masa mak aku kena sihir... klu aku ingat hari ni pun aku sebak...

Ada masa aku share...

cerita seram pertama yang berjaya membawa aku sampai ke page 5.. tak sabar nak tunggu tt update.. aku pulak yang berdebar2..

Follow Us
aku terpaksa postpone balik lewat ke rumah, pasal nak baca cerita kau ni.
nanti kau sambung cerita yg kau gi berubat kat darus syifa' tu ya

Sambungan,.,.

Nih ending dia... Antara kisah kat atas nak ke ending tak ada apa apa berlaku wp benda tu masih tak tinggalkan aku.

Masa ending ni aku baru grad dan baru dapat kerja. Aku dah tak serumah dgn zura. Aku pindah ke rumah sewa lain yg dekat tempat aku kerja. Aku teruskan rawatan di darus syifa cawangan lain...

Kat situ aku kenal Ustaz Man (bukan nama sebenar). Ustaz Man ni baya ayah aku. Dia yg selalu rawat aku. Hari tu aku pergi jalani rawatan ditemani dua org rakan.

Sebelum memulakan rawatan, Ustaz Man nak scan aku utk pastikan keadaan aku. Dia minta izin nak pegang aku. Dia minta aku belunjur dan tangan diletak atas peha, lurus.

Mula mula dia tekan kening aku, aku rasa sakit. Dia senyum. Dia gi belakang aku dan tekan belakang bahu. Aku tak rasa sakit. Dia tekan lagi pinggang aku, kali ni aku mengaduh kecil. Dia duduk sebelah aku dan letakkan tangan atas kepala aku dan mulakan bacaan ayat quran. Badan aku dah start bergetar. Kemudian tangan dia gerakkan ke muka aku tp tak bersentuhan (antara muka aku dan tapak tangan dia berjarak jauh). Kemudian dia turun ke bahagian dada, dan sampai ke perut. Badan aku makin kuat bergetar. Sampai di perut ustaz man nak gerakkan tangan dia sampai ke jari kaki tapi tak boleh. Macam ada yg menyekat.

Dia tarik tangan dia dan berkata "dia nak main kasar ya".... Bila dengar kata kata ustaz man, aku dah cuak giler... Ustaz man bergerak ke ibu jari kaki kiri dan beri isyarat pada kawan aku utk duduk di sisi aku, standby.

Ustaz Man picit ibu jari aku dengan biji lada hitam (kot sbb tak perasan). Masa ni aku rasa sakit sgt di ibu jari kiri hingga ke peha kiri. Aku terlentang dan menggelupur kesakitan. Masa ni aku antara sedar dan tak sedar dah, cerita aku lepas ni berdasarkan cerita kawan aku yg ada kat situ dan sikit sikit yg aku rasa...

Bilaaku dah terlentang menggelupur, kawan aku cuba pegang aku tapi tak berjaya. Tenaga aku kuat. Ustaz Man panggil dua lagi ustaz utk pegang aku. Maka bermula lah sesi dialog antara jin dan ustaz Man...

Jin (aku) :  (merintih rintih kesakitan)

Ustaz Man : kau sape?

Jin (aku) : ketawa mengekek

Ustaz Man : kau sape?..... Jerkah ustaz man kuat

Jin (aku) : akulah.... Bodoh.... (Ketawa lagi)

Ustaz Man : Kau nak apa dari dia?

Jin (aku) : aku suka dia.... Aku suka dia.... Huuuuuuu (nangis, sesekali ketawa)

Ustaz Man : tak boleh, kau lain dia lain....

Jin (aku) : aku sayang budak ni.... Huuuuuuuuuu

Ustaz Man : Kau ni agama apa?

Jin (aku) : yahudi..... (ketawa mengekek)

Ustaz Man : berapa umur kau?

Jin (aku) : tujuh,....

Ustaz man : Tujuh apa??? (tengking)

Jin (aku) : tujuh ribu tahun... Huuuuuuuu ( tak pasti 7000 @ 700 sebab kwn aku citer dan dia pun mcm lupa jer sbb kalut time tu)

Ustaz Man : aku arahkan kau tinggalkan budak ni sekarang!,,

Jin (aku) : aku tak nak... Aku tak nak... Huuuuuu

Sesekali ketawa mengekek

Ustaz Man : kalau macam tu aku kena bunuh kau...

Kali ni makin kuat aku meronta dan meraung... Sampai kawan kawan aku tak boleh nak pegang. Ustaz Man panggil lg 3 org ustaz utk pegang aku... Bagi elakkan aku meronta ada ustaz yg tekan tangan aku guna lutut dia (patutla tangan aku sakit lepas tu)...

Ustaz Man amik pen dan toreh leher aku sambil baca beberapa ayat dan kemudian toreh perut aku... Masa ustaz man toreh ni aku rasa seperti kena toreh dgn paku tajam...  

Kemudian tiba tiba ustaz yg pegang kaki kiri aku tu terpelanting ke belakang (dia cakap macam ada benda langgar dia,kuat)...

Aku sedar sepenuhnya.... Ustaz man bagi aku minum air dan aku tertidur keletihan... Lama benar aku tidur.... Sakit badan x yah cakap la..... Aku ni dah la kecik je kena pegang dgn 5-6 org ustaz, mau tak sakit...

Esok aku MC dua hari... Lepas rawatan tu aku ada jugak amalkan zikir yg dibekalkan. Seingat aku, macam mana aku tau aku sembuh bila aku mimpi...

Aku mimpi ada dua ekor anjing hitam besar dan setinggi paras pinggang aku dan kejar aku....aku lari dan lari sekuat hati, tiba tiba aku terjatuh. Anjing tu datang nak gigit aku tapi tiba tiba datang seorang lelaki tarik anjing tu dan usir... Aku terjaga dan tengok jam dalam pukul 4-5 pagi...

Sejak tu aku dah tak alami benda benda yg sebelum ni... Aku dah bebas sampai sekarang... Alhamdulillah. Tapi aku masih lg ke Darus syifa tu utk bantu sikit sikit sambil korek korek kisah dari pesakit yg datang... Aku ni kira tahan la lagi. Ada tu lg teruk kena, sampai berbelas tahun ada... Macam macam la...

Sempat la berkenalan dgn beberapa org pesakit...

So dgn ini tamatlah kisah aku diganggu jin hutan....

Ada masa nnt aku kongsi macam mana aku berdepan dgn pesakit yg ada saka nenek kebayan dalam kereta... Hehehe Last edited by Syumaimah on 26-12-2013 07:43 PM

Rate

1

iznanaziz posted on 26-12-2013 05:28 PM
aku terpaksa postpone balik lewat ke rumah, pasal nak baca cerita kau ni.
nanti kau sambung cerita  ...

La ye ke.... Tengkiu la... Aku baru je sambung ending dia,.. Hehehe

TT...
kipidap2...
May Allay protect u n us all....

syu...boleh kut aku panggil nama tu...

kau tanya tak dgn ustaz tu, apa yg mengganggu kau selama ini?
datang dari mana lembaga tu?
dan apa saja yg ustaz bagitau tentang mistik kau ni...

Hoyeee...dah boleh balik dengan suka hati..sbb TT dah tamatkan cerita..

best..best cerita TT...disamping sambungan yang jelas & panjang2...

best2,,dah khatamm

Syumaimah posted on 26-12-2013 05:30 PM
Sambungan,.,.

Nih ending dia... Antara kisah kat atas nak ke ending tak ada apa apa berlaku wp be ...

Bagus jugak awak sesekali datang kat Darussyifa tu. Bila kita tenguk orang lain yang masalah gangguan dorang lagi teruk dari kita, kita akan rasa bersyukur sangat2. Rupanya ada orang yg lagi berat ujiannya...

Kat bod MPS ni kalau awak baca, banyak cerita2 pasal forumers/ahli keluarga terdekat mereka di ganggu ada yg sampai berpuluh tahun. Dah puas ikhtiar berubat merata tempat & negeri tapi masih belum diizinkan sembuh.
Nanti kalau ada masa lapang, kalau sudi cerita la pasal ibu awak tu ya

Very good story tt.

Lamanya follow, tapi berbaloi... Last edited by coway_daddy on 30-12-2013 01:07 AM

vamplave posted on 26-12-2013 05:45 PM
TT...
kipidap2...
May Allay protect u n us all....

Tengkiu

Amin ya rabb... mudah mudahan

iznanaziz posted on 26-12-2013 05:51 PM
syu...boleh kut aku panggil nama tu...

kau tanya tak dgn ustaz tu, apa yg mengganggu kau selama i ...

Ada tanya....jawapan sama jugak... dr hutan yg aku gi tu la.. wallahualam

Aku pun ingat ingat lupa dah apa dia cakap pasal mistik aku ni sbb aku berubat dgn dia x lama. Klu ustaz yg mula mula aku berubat dlu ada la byk dia cakap...

Aku berubat dgn ustaz man ni pun keadaan aku dah makin ok cuma nak buang jer.... x tau pulak dia buang cane sbb dia x citer cuma aku mimpi tu je la... wallahualam

nur_khai posted on 26-12-2013 06:03 PM
Hoyeee...dah boleh balik dengan suka hati..sbb TT dah tamatkan cerita..

best..best cerita TT...di ...

Ish silap aku post awal awal ending dia, nnt biar ko termimpi mimpi... hehehe....x de lah au gurau je... tq sbb follow citer aku dgn sabar ek... nnt kan citer seterusnya... hehehe

lililulu posted on 26-12-2013 08:02 PM
best2,,dah khatamm

Tengkiu...

:-)