CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 20572|Reply: 10

tau x pasal company MC Ocean? [sori td silap bod]

Close [Copy link]
Salam...
First of all, aku tak tau thread ni sesuai kat bod isu semasa or x...mod kalau x sesuai boleh pindah...
Aku dah search pasal ni mcm belum ade pasal ni so aku bukak baru...
Aku beginner lagi kat sini..sebelom ni aku SR je kat forum ni...

Ok nak dipendekkan cerita, awal bulan ni aku ada dihubungi oleh sorg kawan lama yang mmg sebelum ni jarang sangat2 contact aku,
kalau ada pon mungkin sekali or 2 kali sahaja.
mula2 dia contact tu cuma tnye2 keadaan aku mcamna dan apa kerja akuskrg...aku curious jgk since sebelom ni xde plak dia nak amik tau halaku, so
aku lynkan jela ptnyaan dia tu...
then, dia ada offer aku kerja baru..bisnes katanye..dia tnye aku nakjoin ke x..aku pon tnye la bisnes ape gaji berapa n mcm2 lagila..

apa yang dia jawab ialah, jomla kita jumpa..minum2..sambil2 tu boleh bercerita pasal ni..so aku on jela...
since aku pun mmg nak jgk tau bisnes apa yang dia wt tu....then bilajumpa aku punya la excited tnaya dia apa bisnes dia xnak bgtau..borakpunye borak..last skali dia end up ngn ajak aku g opis dia kalau naktau..tapi bkn aritu la..esoknye.. aku pun on jela..dalam ati kata mcmade yang tak kena je budak ni...

then esok malamnya..aku pun pegila ngn dia kt opis dia..akudiperkenalkan dengan nama company dia iaitu mc ocean holdings.. thenade sorg yg elaborate kat aku bla bla bla pasal company nih...aku ponmnyampuk..cmpany ni jual brg ke?

dia xnak jawab yang dia jwb..ok kte akan cite kt stage sterusnya...blabla bla....sampaila dia pkenalkan ngn produk yg diajual..kononnya hasildari lautan dalam...ade produk ksihatan..penapis air brg kcntikan pen nmcm2 lagi...

last2 aku disuruh duduk dan di explain oleh org lain plak...yang kawanaku ni x abis2 dari tadi dok 'btol' 'btol' je yang kuar dri mulutnya...
then yg sorg ni dok pung pang pung pang explain kat aku hape bnde pon 1 patah pon aku tak paham...just angguk2 buat2 paham...
then pjuk aku suh join bisnes dorg...then dia nmpak aku mcm x berminat,dia pggil lg senoir dia suh brainwash aku...senior tu dtg la pung pangpung pang cite kat aku..bg aku cite2 sedih dorg kononnye dulu kje makangaji idup ssh...skrg pakai bmw 5 series la...aku dgrkan aje..thensenior tu\bwk kuarla 1 borang suh aku sain..aku ckp sy xboleh sainlagi..saya kne pikir dlu..then dia tau mcm xjalan je pjuk aku dia kasikat senior dia ;g sorg....senior tu lagi brainwash aku suh masuk n byryuran ahli rm2285 untuk dapat pulangan 5 angka stiap bulan..dok ckpgaji dorg skrg 15k 20k sbulan...mampu pkai bmw...keje xpyh ssh..cridownline je...xde satu pun sebut pasal jaul produk yg dorg dok tunjuktadi...

aku mmg hangin la..tengok jam dah kul12 dengan perut kosong x makanlagi..aku ckp xpe la..saya nk pikir dulu ape2 pon mlm ni sy xde duit nkkasi awk...dia vlh ckp..kasi 130 dulu la utk register..aku ckp 130 ponsy xde..mtk maaf la..nnt kalau sy brminat sy contact kwn sy ni......

at last aku pon memblah kan diri dri opis tu...dengan muka2 dorg yg x puas ati xdpt pjuk aku masuk kot....

So aku nak tnye la...betol ke cmpany ni? nmpak mcm MLM je...sape2 yg tau x???

sorila thread panjang sikit...harap sudi respon.. tq

Rate

1

same je style die..
satu je nasihat aku..
TAK PAYAH la libatkan diri dengan 'bisnes' mcm ni...
sekian..

khailya posted on 25-2-2014 03:34 PM
same je style die..
satu je nasihat aku..
TAK PAYAH la libatkan diri dengan 'bisnes' mcm ni...

mcm tu lbih bgos kn...

yup....
klu betul jugak rase nak berbisnes..
baik start dari bawah..
bisnes kek ker...baju ke.. ape2 jela..
mende yg kite mmg nampak ni..
dari bisnes mcm tu... kuar duit ribu2.. tp hasil? belum tentu ko dpt...

*hahahah sbb aku pn penah kene approach care mcm tu...tp bukan atas name company ni..

khailya posted on 25-2-2014 04:55 PM
yup....
baik start dari bawah..

Haa yg tu aku stuju..baik la niaga bnde yg kita nmpk drp dok niage atas angin ni...mcm2 kemungkinan blh jd...MLM ni aku ingat dah ttup buku rupanye masih ade dimana2....

seriusly.. aku pn igt da tutup....(lg kes mcm ko cite ni..)
tak sangka la still ade lagi...huhu

agak nk niaga mcm tu jugak..
tu ha p register kat avon ker..sophieparis ke.. cosway ke..
huhu

Follow Us
aik! mc ocean pulak. dulu ade nama blue ocean. mcm2 diorg nih.

bisness pun cuma cr down line jer baiklah tak payah.

esok2 menyusahkan diri sendiri jer.

bagus tt jgn terlibat langsung.

Edited by 寻金人 at 30-9-2019 06:00 PM

THIS IS NOT A FAIR SYSTEM!
CAKAP JE FANCY, SYSTEM TIPU!
DO NOT ❌ JOIN THIS BIZZ!
SCAM!
READ THIS ARTICLE FROM ONE OF THE VICTIM!
*WHY I LEFT MCOCEAN*

- Tak jujur buat biz, guna tipu helah nak trick orang unk jumpa dgn alasan _"xpa, kita tolong dia, nnt dia faham."_
- ckp ada time freedom tapi sebenarnya tak. Setiap hari balik lewat malam, xda masa dgn keluarga, hanya masa dengan "partners".
- Rasa macam menipu orang. Contoh ckp kawan ada "emergency" nak jumpa. Kawan tu sebab sayang kita, datang jauh2, tgk2 xda pun emergency.
- waktu ABP ckp xda maintenance fee unk maintain your position, yes betul unk maintain position xpyh, tapi kalau nak dapat duit dari SPGB, ada maintenance fee RM1300+. Ini tak pernah sekalipun diberitahu sebelum jadi SP.

- bila mintak refund, ada bayaran2 yang tak masuk akal seperti:
- RM3300 GST/"admin charges" (apa ni?)
- Tolak bonus SP dan GP (sepatutnya duit tu profit, bukan ditolak sebahagian dari capital)

Akhirnya dapat balik kurang dari 60% jumlah capital yg dilaburkan dalam biz ni. Bila nak daftarkan jadi ahli, kemain senang nak ambil duit kita, tapi bila nak mintak refund, ada pulak banyak bayaran2 yang tersirat. THIS IS NOT A FAIR SYSTEM!

Thank you Mc Ocean because of you I accumulated loan more than RM40k debt and I need to pay back 1k every month for 5 years. And thank you for giving me hope and I left my job because of it. Now I am jobless with no money and negative income. Lots of debt and lost my friend. Hope all you stop scamming people!!!

https://m.facebook.com/groups/1621160148131349?view=permalink&id=1954251498155544

https://www.facebook.com/mcoconfession/photos/a.101515544589280/104179610989540/?type=3&theater

salam sejahtera .saya kartikh pemandu lori dari negeri sembilan..saya di sini ingin berkongsi pengalaman buruk saya dengan MC OCEAN HOLDINGS SDN BHD (Mlm Scam), di bawah adalah gambar-gambar penipu yang mengesyorkan saya untuk menyertai kumpulan business.

Group ini akan brainwash kita sampai maksimum macam kena pukau untuk menyertai business ini, mereka akan suruh kita apply loan sebanyak 36k ,duit loan ini untuk business katanya sebelum itu RM2500 kena bayar sebagai bayaran masuk business ..procedure loan semua dia orang arrange . mereka akan berpura-pura support lepas tu paksa suruh cari lebih ramai orang untuk menyertai business kerana (Mlm) katanya tapi sebelum tu langsung tak sebut pasal ini (Mlm) .

please share ini dengan semua rakan-rakan dan ahli keluarga supaya mereka tidak menjadi mangsa seperti saya.terima kasih.

https://www.facebook.com/kartihk ... 55918632?__tn__=K-R

khailya replied at 25-2-2014 04:55 PM
yup....
baik start dari bawah..

#scam MLM

mc ocean scam
Mc ocean tipu
mc ocean stockist scheme guna loan
Mc ocean RM35k package scam
mc ocean penipu dari lampe berger

McOcean corporate HQ was being raided by a task force comprising of officers from SSM and KDNHEP on Wednesday 8th May to the wee hours of about 5am Thursday 9th May 2019.

BERHATI-HATI!

寻金人 replied at 8-10-2019 04:58 PM
salam sejahtera .saya kartikh pemandu lori dari negeri sembilan..saya di sini ingin berkongsi pengal ...

wow this...one of the mc ocean PP member actually tried to defend the pyramid scheme there. he has no shame when he tells lie and tipu so many youngsters.
Dont believe this mlm, Dont be fooled by their lies and "team support"! they always use fancy words like indirect selling, network franchising, network franchising distributor, retailing, etc, attract you to join them.

they always wear formal in their south gate office and when attend their HOW seminar.

Its just MLM with RM35k capital an with low quality overpriced products, No real business here. they will teach you to make money through recruit, recruit and recruit ! SP, SP, SP!