CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: intishar

Macam mana nak buat...?

apa yang mak wa katakan tu memang betul, kita jadi geram kan dengan jantan gitu.. tapi tulaa, mmg sedih kan dengan jantan spesis camni.. nak bercerai pastu bg anak rm100 jer.. sedangkan nak berbini baru lebih dari tu sanggup keluarkan duit.. just cant imagine..

jenis tak tau tanggungjawab.. haku la kan orang gaya gini, kutuk kaw2 pun takde guna jugak..
kiranya cakap camni jer, ko tunggu jerla pembalasan ko dalam kubur esok2.. kat akhirat lagi.. tunggu..

geram kan..

mummy75 replied at 1-10-2015 10:46 AM
kaka tong...nak tanya...kalau kita x de anak dgn ex hubby camne plk hubungan dengan ex mertua?adak ...

Setau akak, hubungan tu terjalin melalui zuriat
So kalo takde zuriat, dah becerai, errr atas silaturrahim ja kot
Wallahu'alam

cik_tonggek replied at 1-10-2015 04:42 PM
Setau akak, hubungan tu terjalin melalui zuriat
So kalo takde zuriat, dah becerai, errr atas sila ...

gitu ya...tq for the info kaka tong

Ya allah murahkan rezeki shar dan permudahkan urusan shar

Apa perkembangan Shar ye... dah settle ke semua nih... dah abis study ke blum?  

suka tgk cara dia handle masaalah dia.. tanggung sendiri sensorg tanpa bantuan sesiapa...

Harap2 shar boleh kongsi kan lg ye... rasanyer ramai yg ingin tau... nak tau sesgt happy endingnyer mcmmana...

suka aku bc cerita shar ni...cr dia move on..
xder la dok meratib pn...
mmg kuat la semngat shar ni...
agaknya thn ni last kot shar study?

Follow Us
Edited by Abangspek at 11-3-2016 10:36 AM
kenarihitam replied at 30-9-2015 10:25 PM
Payah nk jmp la mertua yg nk ngaku anak depa prngai x elok..ramai yg sy jumpa mertua yg backing an ...

aku pernah kena... frust betul terasa... hal2 apa pun yang jadi lepas kahwin, aku x cerita kat family aku sbb aib jangan disebarkan, dia pulak duk sebar dan putar belit cerita kononnya dia paling suci, aku paling jahat, melebih-lebih cite dan mewujud-wujudkan apa yang tak ada, dan family dia percaya bulat-bulat...... sedangkan keluarga dia sendiri tungganglanggang, adik beradik dia pun tak betul... makcik2 dia pun byk ada isu, banyak yang aku tak perlu ceritakan di sini, yang aku sangat terkejut bila aku dapat tahu sebab dari luar nampak oke jek lakonan dorang ni... indah khabar dari rupa...

Entahlah.... sakit jek terasa hati ni... maafkan tapi ber erti aku lupakan, sebagai pengajaran kat aku sendiri

As for this issue, mmg sangat susah nak komen sbb byk citer dengar pasal army ni... perangai tak menentu, sbb tak semua boleh jadi askar tp mental masih hebat, ada yang jadik makin tak betul... dengan ada kes Post Traumatic Stress Disorder bagai hape semua tu

Berharap semuanya selesai dengan baik-baik sahaja

Edited by intishar at 11-3-2016 04:34 PM

hye.. salam semua..
syar ada jer di forum cari ... chewah2.. cuma jarang tinggal jejak.. dan kadang2 lama juga tak log in id..
alhamdullilah.. sy sihat.. anak sihat.. awal bulan 2 ari tu genab dia 3 tahun...

mai la sy cerita apa yg berlaku.. yg baik.. kita sama2 jadikan tauladann dan tindakan apa yg perlu kita buat di masa hadapan.. bukan niat nak aibkan sesiapa.....

1) saya dan anak
alhamdulillah sy sekarng dah nak masuk sem 5.. ada satu sem laggi pastu abis.. insyaAllah.. abis belajar pastu sambung perkhidmatan balik di kl..
kehidupan ok... blaja agak makin susah.. bila anak pun makin besar.. anak dah 3 tahun.
muhammad dah petah bercakap... dah sebut ayah.. ayah kerja.. dan pandai demand baju nak pakai yang mana..

masa tetap berlalu... sy pandang ke depan.. perit itu buat sy kuat...dan anak itu pembakar semangat sy.. mungkin lain org..lain pendekatan dan semangatnya..

dan jawapannya .. Allah kurniakan sy anak.. sewaktu sy memegang status janda.. sebb Allah tahu sy perlu anak untuk jadi pembakar semangat sy..

mungkin org lain ada kata.. jadi janda tanpa anak lebih mudah utk terus hidup.. tapi mungkin bg sy... sy akan lebih merintih.. atau tak move..  cantik aturan Allah...

2) tuntutan nafkah anak
setakat ni masih belum ada perintah mahkamah yang di keluarkan .. dan ex masih dengan nilai 100 ringgit.. dan dah 3 kali dia tak dtg mahkamah.. dan anak pun dah lama dia tak jumpa..cal pun dr tahun lepas tak cal.

penat... memang penat... tapi... syar usaha... sebb sy rasa.. sy buat permohonan.. sekurang2nya.. sy usaha.. tapi kalau ex dah begitu... biar mahkamah tentukan.. dan selebihnya dia tau.. undang2 Allah..

3)citer sikit pasal EX (bukan mengutuk tau... yang mana baik kita sama2 jadikan panduan)
ex skrg dah kawin... bulan 12 aritu.. dgn jururawat.
hubungan sy dengan mak mertua n bapa mertua.. sgt baik... ada dtg melawat sy n anak di sini.. belikan anak baju n mainan.. alhamdulillah mertua yg sgt baik...

ada la jua citer yang kurang enak mengenai ex dan isteri nya .. yg mertua sampaikan pada sy... tapi sy cuma diam.. tak tau nak kata apa...  nak jer kata cukup la.. zaman sy ngan dia dah berlalu.. skrg zaman dia plak kayuh ngan org lain.. biarlah dia nak corak mcmana..... rasa tak perlu kot citer apa2.. kalau pasal anak sy ni.. ok lah kalu nak di sembang... tapi tak tergamak plak nak cakap mcm tu....

ermmm.. tak tau nak taip apa lagi...
insyaAllah.. jika ada kelapangan sy pasti menulis di sini...

achik84 replied at 11-3-2016 10:23 AM
suka aku bc cerita shar ni...cr dia move on..
xder la dok meratib pn...
mmg kuat la semngat shar n ...

Ha ah.. syar nak masuk sem 5 dah..sem 6 praktikal... InsyaAllah pratikal kat kl kkot..seb pastu balik terus ke kl...sambung kerja..

Rasa mcm kejap jer plak.. dr start masuk blaja.. sedar2 sy dah nak abis....

Shahreen74 replied at 11-3-2016 08:37 AM
Apa perkembangan Shar ye... dah settle ke semua nih... dah abis study ke blum?  

suka tgk cara di ...

Hheheheh..harap2 happy ending... mcm cerita puteri2 plak...... InsyaAllah. .harap semua ok...

azahan replied at 19-10-2015 09:07 PM
Ya allah murahkan rezeki shar dan permudahkan urusan shar

Terima kasih azahan.. doa kan sy n anak....InsyaAllah. . Sy usaha.. sabar..

intishar replied at 11-3-2016 04:32 PM
hye.. salam semua..
syar ada jer di forum cari ... chewah2.. cuma jarang tinggal jejak.. dan kadan ...

Alhamdulillah.. Happy bila dgr you happy.. pejam celik pejam celik dah 3thn dah anak you..

Semoga Shar & anak sentiasa dibawah lindungan Allah.. Kuat ye Shar.. emm.. Shar mmg kuat.. saya kagum..

aah..thread ni tenggelam hari tu..

harap semuanya baik2..

yang dia kemut berkira dengan anak tu,biar la..

rezeki allah yang bagi..dia pun xakan kaya mana, xakan senang mana..

berkat rezeki tu xde....

Intishar, dgn tulus hati aku mendoakan kesejahteraan kau dan anak
insyallah. Jadikkan anak sebagai pemangkin utk maju jaya

moga menjadi anak yg soleh dan membahagiakan hidup ibunya.aameen

Assalamualaikum TT

peganglah kata2 ni

"Lelaki yang baik hanya untuk perempuan yang baik, begitulah sebaliknya"

semoga hidup TT terus dilimpahi rahmat..

saya faham perasaan TT sebab ada saudara terdekat saya pun hampir serupa kisah TT

aku doakan syar terus kuat...
moga dimurahkan rezeki dan Allah memudahkan segala urusan syar..
pasal nafkah tu biar Allah yg tentukan...
kalau ex culas dia yg akan menjawab nya...
syar dh usaha cuma nampaknya dia yg nak lari dr tggjwb..biarkan la dia..
asalkan syar bahagia dgn anak dan dia x ganggu hidup syar lg...

Bila seorang lelaki tidak sedar bahwa nafkah anak itu adalah WAJIB bagi mereka laksanakannya. Sebab itu dia tak mahu ambil tahu pasal anak, tak mahu bertanya tentang anak, sebab dia tak mahu dia pertanggungjawabkan memberi nafkah kepada anak itu. Semoga Allah memberi hidayah kepada mereka yang berterusan hidup menanggung dosa seperti ini.  

sarahmirza replied at 16-3-2016 02:30 PM
Bila seorang lelaki tidak sedar bahwa nafkah anak itu adalah WAJIB bagi mereka laksanakannya. Sebab  ...

Padan muka bini...nak tunjukkan sangat independentnya...contoh...macam hang......

Shahreen74 replied at 11-3-2016 05:21 PM
Alhamdulillah.. Happy bila dgr you happy.. pejam celik pejam celik dah 3thn dah anak you..

Semo ...

Alhamdulillah. .. masa berlalu begitu pantas...tak sabar rasa nak naik kerja balik... tp nanti rindu plak zaman blaja ngan adik2 yg jauh 10 thn muda dr sy..

Hehhehe. .kadang2 anak sy jua turut kena berkorban zaman kanak2 dia.. sy blaja bz.. kelas... hujung minggu buat assignment. . Kadng takut  dia tak dpt rasa mcm zaman kanak2 lain rasa.. sy cuba sedaya upaya.. supaya dia ada kawan.. bawak playground. . Cuti sem jalan2 skit..hehehh..

InsyaAllah. . Harap inilah yg terbaik..

mak_wa95 replied at 11-3-2016 10:30 PM
aah..thread ni tenggelam hari tu..

harap semuanya baik2..

Hai mak wa...
Ha ahHari tu Tenggelam sekejap..
Alhamdulillah semua ok..hari ni br balik dr court.. ex masih tak dtg..

InsyaAllah. . Bulan depan hakim bg keputusan brapa amount utk nafkah anak tu.. hakim perli knp ex tak dtg.malu sy.. walupun sinis pada ex... sy turut rasa tempias.

Harap bulan depan perintah dpt di keluarkann...brapa Amount mahkamah tetap kannn ..akan di buat pembayaran dr pemotongan gaji ex..

InsyaAllah. .