CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: syue86

Kuching, Sarawak - Part 5

Hai..
Nk mintak tolong.
Jumaat ni nak ke kuching.
Blh suggest hotel ape yg x berapa mahal area airport?
Pas tu sape ade contact no kete sewa?

pasar serikin tu buka tak hari merdeka ni?

Lunch hari ini, saya makan mee kolok special (sebab guna sup tulang as kuah) kat Kopi O Corner.
location : type Wisma Sugarbun (dlm google maps) ke depan siket, akan Nampak kedai corner. (jgn naik ke flyover)
ini kedai makan yang mcm2 adaa....tapi, sebab dah kat Sarawak kan.harus la cuba signature dishnya.

Edited by Hana at 2-9-2015 12:26 PM

Saya dah balik dari kuching sarawak, attend kenduri biras ai. Sgt grand. (berapa kali nak mention pun tak tahu  la..nampak sgt jakun. )

Stay kat Hotel Grand Margherita. Level Executive. Boleh late check out tanpa extra charge. sempat tido lepas balik dari kenduri.  selain ada cocktail dari kul 5-7pm. dan siap ada complimentary gosok utk 2 helai pakaian.
Buffet breakfast sgt variety tapi, takde signature dish orang sarawak lah spt mee kolok atau laksa sarawak.
Beef sausage selalu habis cepat wp dah refill byk kali sehingga kena replenish dgn beef masak apa tah.
Egg station tu sedap buat scramble egg. basah2 dan tak tawar sgt. ada rasa.
Hari ahad pagi ada laksa goreng (ye kot sbb bukan bihun dan bukan mee kuning jugak) sedap gila. tambah 2x.
Hari isnin pagi ada bihun goreng. pun sedap. tak sempat nak refill kali-2 sbb nak cepat gi kenduri (jamuan makan tu). kenduri start awal pagi. (agak culture shock utk orang semenanjung mcm ai)

dlm thread ini takde orang mention pasal DP Ice Cream Gula Apong kan?
saya dgn terernya (sebenarnya baca blog orang.hahah) mencuba. SEDAP GILA HOKEYY.
Ice Cream Gula Apong.
Location : 1) Cari Plaza Sarawak (sebelah hotel grand marheritta aje)  2) kedepan, simpang 2, masuk belah kanan, kedainya kat belah kiri. kecik aje kedainya. Hints : nampak kereta2 behenti tepi jalan-sampai takde ruang nak stop. itu le kedainya. pasti ramai orang tunggu kat luar. senang aje.

Rasanya spt - Ais kerim Sundae flavour kosong Macdonlad tapi, dia letak air gula melaka yang pekat (yekot..rasanya la)pastu toppingnya nestum + oreo serbuk + kacang. perghh..sedap sgt wa cakap lu.

RALAT : 1) tak sempat cuba laksa sarawak. takde masa.
2) topspot ramai gila orang pada malam 30/8/15. perghhh.. ape le buat. takde rezeki la nak makan seafood (ketam dan udang aje sebenarnya) dgn sayur midin.
at least saya dah rasa mee kolok yang betul2 sedap (takde jumpa lagi sedap kat shah alam) sbb dia guna sup based sup tulang. mmg le kaww.

bawak balik - lobster. 2kilo. sekilo rm70. dpt 6 ketul setiap sekilo
dan kek lapis dayang salhah & kuih cinicin.

takde gi memana hot spot utk pelancung kecuali kedai2 kat waterfront sbb nak beli batik sarawak (yg skrg trendy baju kurung dgn batik sarawak) dan beli fridge magnet.
tapi, sempat pergi 2 shopping mall kat kuching. 1) The Springs . ala ala empire subang. byk kedai branded. masuk kedai la senza, ada baju tidur sgt seksi sgt. ai suka tapi, ai tak beli sbb nanti harganya mahal sgt rm150. itu ai kena pikir 100x dulu.
2) The Hills (sebelah hotel pullman) takde apa lah. nyesal masuk. tapi, ada toys r us.
dua2 shopping mall ada toy r us. anak2 pantang nampak ikan toys r us.

itu aje.

ada orang berpengalaman pergi mulu? bole share?

hows the weather in kuching? jerebu?

Follow Us
gigipalsu replied at 23-9-2015 03:44 PM
hows the weather in kuching? jerebu?

yes jerebu. pakailah mask

alhamdulilah selesai trip keenah ke kuching 2 minggu yang lepas....

tempat di kuching yang keenah suka pergi op kos la Sarawak Culture Village...memang satu pengalaman yang best di SCV....banyak info2 dan budaya sarawak kita dapat di SCV...show yang last part keenah suka....time abg ensem bercawat tu tiup sumpit kasi pecah belon...hehehe

kek yang mira, dayang salhah semua tu keenah tak beli..sebab kek kat situ agak kering n xlembap..so keenah decide cari di arae waterfront...yang jual kat koridor di waterfront..keenah beli yang brand norliza...not bad la..rm15 yang guna butter...

time keenah pergi kuching berjerebu...so flight balik KL delah 2jam...so terpaksa la menunggu lama di airport...plus airport kuching dalam proses penambaikan...

yang best shopping di kuching kain batik songketnya...cantik2 kain batik songket tu..harga yang keenah dapat rm16 sehelai..di waterfront...kalo di pasar sarekei katanya rm12 je..tapi keenah pergi weekdays so xsempat singgah sarikei...

so kesimpulannya kuching satu tempat yang penuh dengan unsur2 budaya yang unik...

Assalam,

Akak nak gi holiday ke Kuching bersama famili awal November nanti dalam 15 org...

Ada sesapa yang boleh share contact no. untuk sewa kereta tak? Mungkin MPV ke van ke..

t.kasih.

Hana replied at 26-8-2015 03:02 PM
yeahh..tak sabar nak gi sarawak nak beli berapa2 lobster bawak balik msia.
(takl ...

Sarawak ada lobster ke? Kat mana boleh beli?

nanu_nanu replied at 1-10-2015 01:40 PM
Sarawak ada lobster ke? Kat mana boleh beli?

misti la ada. kat pasar.

Hana replied at 1-10-2015 04:29 PM
misti la ada. kat pasar.

ingat mcm kat KK, ada tempat2 yg nak beli lobster/seafood.

Salam..sy akan ke kuching awl november depan. Insha Allah akan stay di grand continental kuching..ok ke hotel tu?dekat x dgn waterfront? Lagi satu, berapa agaknya tambang teksindr hotel ke scv?sy tak nak la sewa keta sbb mLas nk drive. Mohon pencerahan dr org kuching..😺😺

anakhalal replied at 4-10-2015 10:28 PM
Salam..sy akan ke kuching awl november depan. Insha Allah akan stay di grand continental kuching..ok ...

Waalaikumsalam. Biar saya tolong jawab. Kalau boleh saya sangat2 tak galakkan sapa2 stay kat Hotel Grandcon ni..... Bukan ada niat nak jatuhkan bisnes org ka apa. Cuma dah ada 2 org kawan yg pernah stay kat sini (waktu yg berlainan) kena pengalaman aneh; tak payahlah nak bagi detail sangat cerita tu cuma kalau nasib tak baik kes naya pulak nanti. Mungkin sebab lokasi sebelah kuil Hindu kot. Lagipun lokasi hotel ni agak jauh dari waterfront dan tempat2 yg org biasa pergi...
Pasal naik teksi pergi SCV pasti kena sembelih nanti pasal drebar kat sini x pakai meter dan caj harga melampau sikit. Kalau pergi Damai ada yg sampai kena RM120+++ maklumlah jarak pun dlm 30km. Nak balik dari SCV dah problem pulak nanti. Cuba check shuttle van dari Riverside majestic (cuba carI thru website Swk SEDC).

Untuk peminat kek lapis, kalau nak yg betul2 premium boleh pm saya... Ni harga dia pun premium tapi sapa yg dah rasa tak akan pergi kat Mira atau Dyg Salhah atau yg kedai2 lain yg biasa. VVIP & VIP order kat dia (dia bisnes kat rumah); org nya pun "glam" jugak hehehe. Tapi kena ada transport sebab rumah dia ni jauh dari pusat bandar. Saya rekomen untuk sapa2 yg nak beli utk makan sendiri atau bagi keluarga terdekat or bagi kat boss. Kalau untuk kawan opis mencukupi Mira, dyg salhah dsb. Kek dia ni memang "moist & succulent" & tak ada kompromi untuk ingredients.

Rushrush replied at 4-10-2015 11:05 PM
Waalaikumsalam. Biar saya tolong jawab. Kalau boleh saya sangat2 tak galakkan sapa2 stay kat Hotel ...

Alamak..terus rasa xsedap hati bila awk ckp macam tu..nk kena cancel booking ke cmne ni ye?huhu...dh la 1st time nk pegi ni, berdua je dgn kwn pmpn..adehh..no wonder la sy perasan xde sapa2 dlm thread ni cite stay kat grand con..😫😫

anakhalal replied at 4-10-2015 11:22 PM
Alamak..terus rasa xsedap hati bila awk ckp macam tu..nk kena cancel booking ke cmne ni ye?huhu... ...

Kalau boleh cancel baik cancel. Ada banyak lagi hotel lain yg lagi bagus lokasi dia. Kalau tak boleh tabahkanlah hati & baca doa pendinding banyak2. Cuma bilik tertentu yg ada gangguan ni tapi saya tak ingat bilik mana pulak!

Rushrush replied at 4-10-2015 11:39 PM
Kalau boleh cancel baik cancel. Ada banyak lagi hotel lain yg lagi bagus lokasi dia. Kalau tak bol ...

Adoii..nnt kang konon nk share pengalaman bercuti kat kuching di board penerbangan & pelancongan..terpaksa share di MPS. Xsggp makkk!!!
Abell hotel tu ok x?

anakhalal replied at 4-10-2015 11:22 PM
Alamak..terus rasa xsedap hati bila awk ckp macam tu..nk kena cancel booking ke cmne ni ye?huhu... ...

saya citer punya la best hotel margheritta. tanak stay kat situ ke?
harga dia takde la melampau mcm hotel pullman.

ini ctc nombor orang yang saya sewa kete.
rm80 sehari utk kete axia. axia tau.
kalau sekali dgn driver, maybe mahal sket lah.

Cikgu Halid
012-8871250

orang ini buat homestay jugak.

Rushrush replied at 4-10-2015 11:05 PM
Waalaikumsalam. Biar saya tolong jawab. Kalau boleh saya sangat2 tak galakkan sapa2 stay kat Hotel ...

wah..berapa agaknya harga premium tu yek?
dayang salhah pun saya beli yang harga rm25. tapi saya rasa manis sgt. susah nak makan byk.

Hana replied at 5-10-2015 04:31 PM
wah..berapa agaknya harga premium tu yek?
dayang salhah pun saya beli yang harga rm25. tapi say ...

Satu acuan 8"x8" tebal dlm 8-10cm antara RM140-160. Kadang2 je dia jual setengah acuan.. RM80. Pasal tu saya kata "premium"! Dia tak buat "mass production" jadi quality memang Terjamin.