CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: theflash

Dari Mata Kurator Muzium-oleh the flash---updte page 1

Dila@rif posted on 30-4-2014 09:21 AM
dh aku takot nk wat cmne.
jom tt wat rombongan cik kiah g ramai2 geng forum ke muzium.
a ...

aku org pertama bg nama...
kitaorg brani la..
ko yg terhegeh2 takot...

Aku ok je....

takde update baru ke flash??

prettyuglybabe posted on 30-4-2014 04:48 PM
takde update baru ke flash??

Ada di Bandung ni heheh
Tgh bercuti

Tapi.ada la kmpul cite hehe

best plak hantu muzium

theflash posted on 30-4-2014 09:33 PM
Ada di Bandung ni heheh
Tgh bercuti

ooo.. have fun. selamat bercuti. sila kumpul cerita banyak-banyak..

Follow Us
Assalamualaikum.. selamat hari buruh!
Alhamdulillah, walaupon jarang masuk muzium, tapi seingat saya setiap kali masuk ok jaa..
Masa masuk pameran hantu kat shah alam dulu, seronok jugak. Menarik. Tak rasalah pulak apa2 yang pelik. Cuma nampak macam fake.  Apa pon, perasaan seram and takot ada dalam fikiran kita. Kalau kita masuk muzium dgn mind set nak belajar dan hayati pameran kat situ, maka takdaklah yang pelik. Dan kalau kita masuk muzium dgn minda bahawa muzium itu pelik, makanya banyaklah benda pelik yang akan kita jumpak. Hehehe.

nasihat aku pada sesapa yg nak bawak anak kecik tuh masuk muzium, rentikan lah. anak2 kecik nih takder isi lagi, so benda2 nih cukup suka. tambah2 takder dosa lg. kita yg solat nih pon kena kacau, nih kan pulak anak2. nih nasihat dari seorang yg buleh nampak benda2 tak best sejak darik kecik. selalu nampak kat sudut2.

theflash posted on 21-4-2014 04:03 PM
Goggle insta

fixigasm

theflash..buku dh kuar ke belum? nk beliiii

Update cpt flash.. Nk tau cite br nie..

Abang aku keje dgn Muzium. Tapi Alhamdulillah takdelah gangguan ke jelmaan yg pelik. Mungkin sebab dia tahu kerja dan hormatkan barang2 yg ada. Kita ada hak kita sebagai manusia dan kita pun kena hormat hak benda yg selain manusia.
Kalau dah kurang ajar naik ke singgahsana sultan.pada aku lah...itu tidak professional. Kot kalau nak melawak pun banyak tempat lain.

mama pun penah pi muzeum melaka yg rumah tu...mama korek korek kat penjaga di situ, depa kata istana tu sebijik macam bekas istana soltan yg di bakaq musuh masa kena attack dgn portugis in 1511 kalo tak silap...istana soltan dulu located kat bukit st paul, katanya...masa mama pi tu hujan lebat, istana time tu sunyi sangat...mama ingat lagi...balairongseri tempat para pembesaq mengadap soltan, hang tuah and teh geng semua rambut panjang...dan para pedagang pun ada...mmg meremang kalau tengok lama lama, tapi kami 4 ekor masa tu diam ja...tak berani nak amik gambaq pun....

paih tu bilik kat ataih tu, penjaga tu kata bilik Tun Teja...bilik dia serba kuning, kami tak naik....sebab masa tu rasa tak best sangat, hati berat ditambah pulak dengan kilat sabung menyabung kat luaq...but the architecture of the istana memang mengagumkan...depa kata istana tu tak dak paku....betui ka?

tT hebat please update.dulu ak bercita2 nk j kurator, tp Allah lorongkan ak ke jalan lain...

Abg aku dulu keje kat Muzium Kota Ngah Ibrahim. Sebelum kerajaan ambik jadikan muzium, Jepun buat opis masa Perang Dunia ke 2. Pernah satu pesawat Zero jatuh hentam tembok Kota sampai tercabut mata pilot. Tapi sayangnya kesan tu semua dah takde.
Abg aku cerita kadang2 jam 2 - 3 pagi dia pergi la meronda muzium, tengok Pak Guard pun tak berani duduk dalam area Kota. Diorang kata biasa nampak lembaga besar siap bertanjak dekat muzium tu yg diorang tak berani. Cuma abang je tak pernah jumpak lembaga tu.
Sekarang abang dah keja Muzium Taiping....memang aku teringin nak masuk..maklumlah dapat masuk free..he..he

sranua posted on 6-5-2014 12:31 PM
Abg aku dulu keje kat Muzium Kota Ngah Ibrahim. Sebelum kerajaan ambik jadikan muzium, Jepun buat op ...

abg ko keje sbg ape kat muzium tu...
best kan muzium

Keje biasa je...pelancong datang kena bagi penerangan..tunjuk replika gajah yg bersalut bijih timah.
Jaga harta muzium, jaga hati bos....bg majikan puas hati...mcm kerja org lain jugak.
Cuma kadang2 apa yg aku perhati, ada yg dapat kerja muzium dia tak minat pun dgn sejarah, malah tak ambik pot pun nak belajar ttg salasilah..asal usul sejarah tempatan. Jadi bila takde ilmu, itu yg asal boleh je...bila pelancong datang bertanya..berpeluh satu badan...nak jawab banyak err....err... Last edited by sranua on 6-5-2014 04:47 PM

eh klo korg betul pergi aku nak follow

theflash posted on 21-4-2014 01:40 PM
CERITA 7
Setengah org suka bila bos arahkan utk outstation.tp aku suke.tp bila tahu kene buat ujian ...

aku ada pegi pameran ni

clarizsa posted on 22-4-2014 04:49 PM
owh betul gak kan.. hehe... xpe..

nanti klu kuar, tt pm i, nk bli...

ebook ke?
camana nak beli?
and buku seram apa je ada?

manja377 posted on 24-4-2014 01:23 PM
Manja pernah ke muzium pasir salak, perak. Ekoran dari projek bahagian yang melibatkan sejarah pengl ...

baru ke sana ari khamis ritu
dan kawasan keris tu mmg terasa keras
sebab bulu roma berdiri
cepat2 suh org rumah bawa anak yg setahun naik ke atas tunggu luar
ada keris yg ada penjaga
mmg bole rasa bila berdiri depan cermin pameran