CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 10924|Reply: 59

aku depressed. ( UPDATE Latest :(page 3

Edited by nuryakmal at 5-8-2016 08:50 PM

Hi, assalamualaikum forumers

Lama nye tak post sini. slalu SR je

Saya rasa bit stress la skg ni. First sbb failed interview. yg buat depressed ialah saya failed kt last stage. Company tu boleh jd stepping stone dlm career saya but at the end failed. Yg buat frustrated sgt last stage interview tu saya da bg all out nk jwb soalan2 si matsaleh tu, and saya confident jawapan saya tak lah bengap sgt. Before interview dgn matsaleh ni, saya dah pegi interview dgn matsaleh lain.

Dia sgt la selective. tp alhamdulilah lepas je dia. dia matsaleh yg friendly. siap anta smpai tepi lift lg lepas interview tu. peh best nye dpt bos camtu. bg saya, environment penting nk motivate staff. So sy x dpt la join company ni. Skg ni sy keje contract basis je ngan current company. and ada few weeks more before contract end. dan saya tak tau whether boleh x join company skg ni as permanent.

cerita kt company skg ni, a month after joined dulu, bos insisted saya apply tuk keje tetap kt situ, saya yg blur2 lg process company tu pun apply la internally. bos siap marah2 saya lg x apply cepat. And yg interview saya that time Director HR dgn bos saya. Last2 bos sy ckp dorg xleh hire saya tuk role tu sbb saya x ckp experience. less than a year. so sy skg contract lagi la kt situ. dia tau saya x bnyk experience, kenapa at first place beriye suruh saya apply role tu. bangang betul. Wasting masa sume org especially director tu n saya. bos ni bukan local. dtg dr tempat shah rukh khan tu. keje corporate company mmg bnyk politic kan.

ok tu masalah kerjaya saya. saya xde komitmen. Kete rumah instalment pape takdak lg.. But at this age, Atleast nk la steady job and financially secure. mampukahhhhhh. takde kerja sapa tak stress, betul x? saya stress lah pkr bab ni.

Second masalah diri,

saya ada kekasih hati. kitorang da bercinta 4 tahun. tapi this past 6months kitorang ada masalah dan x contact each other. sbbnya dia je yg tahu. saya hari2 contact dia, tapi dia yg keep his butt off somewhere. lansung x layan saya. so saya pun busykan diri kerja. saya sayang je dia lagi. dia ni lelaki biasa.kitorg dating pun naik bus sbb xde kete. biasa sgt kan?

to make it short, saya dpt tahu baru2 ni dia nak kahwin dah. mmg nak gugur la jantung ni. amboi, becinta dgn saya 4 taun, x sampai 6 bulan da boleh nak kawin. dia bukan kaki perempuan. masa saya dgn dia, dia control abis idup saya. masa study dlu, saya anti sosial memandangkan dia kuat cemburu. saya pulak jenis dgr kata. mana ada kawan laki masa study dlu. dia stay pantai timur, saya pulak kt selatan. every semester mesti dia pick up or hanta saya dan luggage2 ke u.

Famly sume dah tau la relationshit kitorg ni. baru last week kwn saya call tnya saya dtg pantai timur ke sbb dia nampak saya dlm kete dgn bf saya tu. mestilah tak, saya kerja mcm org giler kt sini. rupanya tu la bakal pengantin dia. sebijik mcm saya...kata kwn saya. haram jadah betul. 4tahun tu bkn la lama tapi bukan kejap jugak. kitorg long distance r/shit. bnyk la effort nk mantain 4 tahun tu. bukan jodoh lagi la kan.

akhirnya saya berforum jugak. bila stress saya makan banyak. saya x keluar rumah. kalau tak bejalan je kerja. ni dua hari tak mandi sbb malas. (pkr masalah ni sbnrnya atas katil). dan air yg sgt limited. macam jatuh ditimpa tangga tak?

terima kasih semua yg sudi membaca.

Last edited by pencilgadong on 17-11-2014 04:20 PM

1) pegi mandi
2) pegi solat
3)masalah kerja : u have potential. The fact that ur bos requested u to go and try for the permanent spot should be applauded. Next step keja macam biasa. Ada rezeki insya allah that door will open. Jangan masuk terjah, rosak pintu. Tertib i.e sabar......
4) masalah rumah takde tangga: forget him. 4 years wasted. True. But look at the bright side.. Sebab dia u takde social life. Since he is out of the picture, go out travel and have fun

Rate

1

amboi..smpi xmandi 2 hari..busuk!!!!!!!!!!!!

sabar..doa..usaha berterusan lg

lil pon dok cari keja lain gak..slow2 ok

aku puji ko dik..ko perempuan..dan ko tk kisah berdating naik bas....aku doakan agar ko dapat pasangan yang sebaik2 umat dan juga kaya raya.....tapi bukan ustaz yang suka poligami tk reti nk setia pada yang satu...

nuryakmal posted on 27-4-2014 06:26 PM
1) pegi mandi
2) pegi solat
3)masalah kerja : u have potential. The fact that ur bos requested u t ...

eleh kak nury masa bercinta tu lagi la...baju tk basuh2...nk nasihat orng suruh mandi konon

pakweneelofa posted on 27-4-2014 06:41 PM
eleh kak nury masa bercinta tu lagi la...baju tk basuh2...nk nasihat orng suruh mandi konon

Stalker marhalah ameenah ke dek non

Follow Us
2 hari tak mandi?

selekeh giler 2 hari x mandi

depressed?aku pun

nah lagu khas ditujukan buat awk!
http://www.youtube.com/watch?v=omfew4v7PCo

salam..

hidup sementara memang macam ni, ada naik ada turun..
tapi bila kita sampai satu masa yang jatuh tersungkur macam ni, hg patut bergembira, Allah sayang kat hang..
Dia bagi ujian macam ni sebab nak panggil hang balik kat dia..
sebelum ni hang bercinta, dan taat selama 4 tahun pada lelaki yang entah sapa2..
walhal sepatutnya masa takda suami, kena taat pada mak ayah, pada Allah..
tapi hang letak Allah kat tepi, hang dengaq cakap lelaki asing..
hg letak kawan2 ke tepi (kawan pompuan la, kawan laki tak perlu ada)..

la ni, sila la bergembira dan sujud syukur.. taubat banyak2 pada Allah..
sebab dia dah jauhkan dosa maksiat dari hang.. bersyukur bab tu... pasni, Allah akan bagi sorang laki yang ikhlas sayang hg, yang skali berkenan ja terus nak buat isteri..
lelaki yang sayang kita, takkan biar kita dalam dosa.. dia akan usaha secepat mungkin dapat peristerikan kita..
takda la bercinta bertahun2, duk tak ready2 lagi kan..

pasal keja.. kadang2 bukan semua yang kita nak tu, kita perlu...
selalu kita tak dapat sebab ada benda lain yang lebih baik yang Allah atur di depan2 nanti..
banyak2 solat, doa, dan banyak syukur dengan Allah.. jaga Allah, Allah akan jaga hang..
lepas solat, kecewa2 dalam hati tu cerita ja dengan Allah.. cerita ja dalam hati, Allah dengaq semua..

bergembiralah.. Allah tengah panggil hang balik ke Dia.. sayangnya Allah pada kita..

Rate

1

nuryakmal posted on 27-4-2014 06:26 PM
1) pegi mandi
2) pegi solat
3)masalah kerja : u have potential. The fact that ur bos requested u t ...

nak mandi air takdak. kene save untuk g keje esok.
btw, thank you sooo much. points yg pdt dan membimbing.  
nsb baik tepikir forum nak luahkan dr duk layan hati lara sesorang..lega sikit. alhamdulilah.

terima kasih

lil_sparky posted on 27-4-2014 06:33 PM
amboi..smpi xmandi 2 hari..busuk!!!!!!!!!!!!

sabar..doa..usaha berterusan lg

nak mandi takut air x sampai esok nak pegi kerja. xpa la. guna sikit2 untuk keperluan lain

yeke? semoga kita bedua dimurahkan rezeki. insyallah

pakweneelofa posted on 27-4-2014 06:41 PM

hahaha..ini lawak!

KarTell posted on 27-4-2014 08:34 PM
2 hari tak mandi?

catuan air..

sjnkishka posted on 27-4-2014 08:50 PM
selekeh giler 2 hari x mandi

selekeh kat rumah je. esok g kerja mandi la.

popjack posted on 27-4-2014 09:34 PM
depressed?aku pun

nah lagu khas ditujukan buat awk!

terima kasih. tp lagu ni lagi buat sebak

periukTanah posted on 27-4-2014 09:44 PM
salam..

hidup sementara memang macam ni, ada naik ada turun..

wasalam.

terima kasih. mungkin ujian Allah ni nk bg saya balik pada pencipta kita dan taat kt dia.
saya sentisa percaya, tiap apa Allah turunkan kt hambanya mesti bersebab.
dia la sebaik2 perancang..
cuma sebagai manusia biasa yg ada emosi, perasaan, kdg2 saya terlepas pandang dan tak nampak kebaikan tuk sume ujian Allah ni.

Insyallah, saya akan letakan Allah sebagai matlamat saya dlm semua perkara.. sbb saya percaya mesti ada kebahgian nanti.
Jodoh pertemuan rezeki sume dah tetap masa kita kt dlm perut mak kita lg. Cuma kita kene usaha kalau nak yg terbaik.
harap2 persekitaran saya tak buat saya stress lagi. Bila saya tgk org lain bahgia dgn bahagian masing2, saya rasa bit down.

Terima kasih tuk kata2 yg penuh manfaat.

pencilgadong posted on 28-4-2014 12:28 AM
wasalam.

terima kasih. mungkin ujian Allah ni nk bg saya balik pada pencipta kita dan taat kt d ...

Alah takda apa aih..
biasa la kadang2 kita rasa down..
pastu bila kita crita2 dengan orang, rasa lega sikit kan?
kita nak orang dengaq kerisauan kita ja. takpa boleh ja share2 dengan kawan2 baik.
kat forum ni pun ok semua baik2 ja, jujur ja komen. pedas2 sikit tu baca gelak2 sudah.. hehe

Sebab aku tak kenal maka aku tak bau

Relationshit?  Mmg dik...carilah lain dik. Mmg jantan tak guna. Buat apa dikenang lagi. Ada hikmah di sebalik semua. Daripada dah kawin dia ada relationshit dengan yang lain. Mna tahu Allah nak beri lelaki yang jauh lebih baik. Kita tak tahu.

tt eja relationship sebagai relationshit 2x
adakah freudian slip atau sengaja?
tentang kerjaya tt, tak ada masalah sangat rasanya
nanti dapat la kerja baru yang lagi best atau pun jadi permanent staff kat situ
kena sabar je, time will be on your side
tentang your 'relationshit', ex-boyfriend tu tak gentleman la
tak bagi tau pun nak putus, ingat tt ni psikik kot boleh faham sendiri
elok la tak jadi dengan dia pun
it will hurt for a while, but you'll be ok soon
teruskan berdoa, dah tuhan janji setiap doa akan dikabulkan
sekarang atau pada masa yang lebih sesuai
atau digantikan dengan sesuatu yang lebih baik