CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 45528|Reply: 257

[BEST]Pengalaman Saya. Mintak Pandangan Kawan2

Salam,

Last week ni saya ada sedikit gangguan di rumah sewa. Waktu hubby g keje. Alkisahnya lepas kemas rumah, saya masuk bilik dan baring2. Terdetik nak pasang ayat ruqyah kat henfon, so saya pasang. X sampai 5 minit, saya rasa mengantuk yang amat. Mata macam kena gam. Last2 tertidur.

Dan....saya bermimpi. Mimpi dalam mimpi giteww macam cite Leonardo tu. Saya mimpi saya nak bangun, nak g masak la. Yelah, kejap lagi hubby nak balik. Tapi saya xleh nak buka mata. Dapat buka dalam 1/4 gittew. Punyalah payah. Pusing kiri kanan, last2 dapat bukak. Yess berjaya. Tapi rupanya aya still dalam keadaan tido. Dan, mengalami masalah yang sama. Saya boleh dengar jiran sebelah siram pokok bunga and marah2 cucu die. Ya Allah rasa lama gile bergelut akhirnya dapat la jugak. Tengok jam baru pukul 11.50pagi. (lupa nak gtau, saya tido pukul 11.45pagi)

Then, saya tido lagi. Memang xnak tido dah tapi mata rasa sangat berat. Mimpi sama berulang tapi ni lagi hardcore. Dalam mimpi ni saya dengar orang berjalan kat ruang tamu. Bilik ni menghadap ruang tamu and pintu bilik memang x tertutup. Saya sengaja x tutup sebab takut. Saya nak buka mata, jadi benda sama. Dalam hati, "haa sudah jadi lagi". Berusaha keras, dengan baca ayat kursi last2 dapat jugak lepaskan diri.

Baru satu mimpi lepas. Then, bila dah sedar dari mimpi tu, nak sedarkan diri in real life memang rasa lama sangat. Saya rasa ada tangan raba satu badan saya. Nak bangun mata xleh buka. Ya Allah perasaan tuhan je tahu. Dari mata 1/4 yang boleh buka tu, saya nampak kat depan pintu bilik ada orang pakai tshirt sebijik tshirt hubby nak grab saya tapi x dapat. Macam ada yang halang dia. Saya x dapat tengok muka. Serious time tu dah xtau nak wat ape dah. Last2 dengar azan, terus mata celik seluas2 nya. Tengok jam baru pukul 12 tgh hari.

Saya gtau hubby, die cakap bese la tu. Tapi sejak dari kejadian tu memang rasa sangat takut dah dok rumah sorang2. Rasa diperhatikan. Malam2 nak tido rasa berdebar je. T.T
Last edited by BabeYSHa on 6-5-2014 04:22 PM

Rate

1

ada lagi sambungan dia. memang berlaku dalam minggu ni. saya dah xsenang duduk kat rumah tu.

doa byk2....semoga dipermudahkan urusan

umpama mimpi dalam mimpi ....

Mintak la tlong ustza yg berpglmn bnda2 mcm ni.. ajk jiran dtg buat baca yassin.. sya xpkar.. bgi cdgan je..

Awalnya azan! TT ni duduk Sabah ke?

Follow Us
aku dulu masa duduk ka rmh sewa pun mcm yg TT cerita tu..Bila tidur tgh .susah nak bangun..org sekeling boleh lak aku dgr.mata je yg susah nak buka..terkial2 rasa nya nak buka mata.Nak menjerit tak keluar suara lak.

saja nak tanya, waktu first awak masuk rumah tu ada wat pape tak? means ada airkan rumah tu dan baca surah yassin n al baqarah?

Eh takotnya....kalau hati tak tenang2 dan masih ada gangguan lepas sebulan dua..baik pindah tt..

imransulaiman posted on 30-4-2014 07:42 PM
Awalnya azan! TT ni duduk Sabah ke?

Eh xlah. Saya dk area jalan kebun klang. Mungkin allah nak tolong. Huhu

surfinv posted on 30-4-2014 08:22 PM
saja nak tanya, waktu first awak masuk rumah tu ada wat pape tak? means ada airkan rumah tu dan baca ...

Sy xpasti cz husband dah pindah masuk rumah tu awal seminggu. Tapi rumah tu memang boleh dikategori dalam hutan. rumah kembar 3, sy rumah tengah.

So jiran pn 2 rumah je.

masuk rumah ada buat kenduri doa selamat x??selalu kalo masuk rumah baru ade buat..takut ada benda menumpang

Sambungan....

2 malam lepas kalau x silap sy, ada yang misteri jugak. Sebenarnya dah biasa jadi so x amek port sangat sampailah hubby mcm tertanya.

Rumah tu ada 2 bilik je, so toilet kat dapur lah. Mmg dalam satu hari tu mesti akan bunyi at least sekali dari toilet bowl, "blop blop" macam air membuak2 dari lubang toilet tu. Boleh imagine x?

So malam tu bila bunyi, tibe2 hubby cakap takut ada benda yg x nampak di mata. Sy ni dah mmg menggila ketakutan.

zilaila posted on 30-4-2014 10:56 PM
masuk rumah ada buat kenduri doa selamat x??selalu kalo masuk rumah baru ade buat..takut ada benda m ...

Sy xpasti. Cz menurut pakcik sebelah rumah tu dh kosong. Xtau bape lama kosongnya. Huhu. Hubby masuk awal, so dah pesan kat die. Xtanya pulak die ada wat ke x

xtive5 posted on 30-4-2014 10:57 PM
Sambungan....

2 malam lepas kalau x silap sy, ada yang misteri jugak. Sebenarnya dah biasa jadi s ...

Bunyi toilet tu macam biasa terjadi kalau toilet  rumah setingkat.

TT buatlah kenduri doa selamat. Kalau suami dah buat, buat lagi sekali.

Rumah kalau dah lama kosong memang ada yang "menghuni"...

xtive5 posted on 30-4-2014 10:49 PM
Sy xpasti cz husband dah pindah masuk rumah tu awal seminggu. Tapi rumah tu memang boleh dikategor ...

tanyalah...

sebelum pindah ada tak baut tu sumer.
dan siapa penghuni sebelum korg.
kena amik tau gak..

klo rajin jalan2 sekitar rumah dan try negok2 kot ada benda2 pelik ke
kat dinding2 tu

surfinv posted on 30-4-2014 11:54 PM
tanyalah...

sebelum pindah ada tak baut tu sumer.

Huuu. Hubby xpernah wat. Adoilaaa.

Masa masuk tu, rumah sewa macam biasa la. Tebuk sana sini. Lubang2 and dinding hitam tu maybe dari penyewa sebelum ni. Sy fikir positive la. Sekarang just guna satu bilik je. Yg satu lagi sy simpan barang. Wat stor. Memang jarang masuk bilik tu. Takut and suram sikit.

buat la kak..buat bc yassin...

buat la kak..buat bc yassin...

Sambungan...

Lepas bnyi dari toilet, dalam pukul 2.30 pagi. Baby jiran sebelah nangis dengan jayanya. Kalau dengar mmg ngeri. Lama gile!

Hubby kt sebelah tido mati. Sy makin dekat ngan hubby. Takut!

Lepas baby tu senyap. Bunyi ayam berkokok. X logik ayam berkokok waktu mcm ni. Ada la dlm 15 minit rasanya.

Sebab rasa ngantok sy ignore even dada dh nk pecah. Sy mimpi baby abg ipar sy. Die mintak sy jaga. Dlm mimpi tu, sy mmg jaga mcm baby sendiri la cz xde baby lagi kan. Makan, mandi, basuh berak. Sampai time baby nangis mintak susu. Sy gtau hubby, sy mana ada susu lagi. Lepas tu terus sedar.

Sy fikir positive je la. Maybe dgr baby nangis sampai terbawak2 dalam mimpi. Huhuhu

Sebenarnya byk history kena kacau start sy masuk mrsm. Tp yg ni rasa len macam sikit. Nanti sy cite one by one.

Rate

1