CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 32062|Reply: 101

patutkah aku berhenti sebab tak tahan difitnah?

aku nk mintak pendapat korg tentang situasi aku.aku ada masalah kt tempat kje..rse mcm nk brhenti je..aku sbnr kje cleaner je kt sebuah company..aku kje tu pon sbb aku nk cri job yg cuti sbtu ahad sbb aku mohon pjj kt satu universiti ni..so kira senang la nk pegi kelas sabtu dan ahad..aku xkisah pon kje apa asalkan halal..tp xsangka pulak org kt company aku kje tu pandang hina org yg kje cleaner..smpai aku nk mkn kt pantry pon diorg mcm xbagi..tambah2 aku pon muda lg..lagi la diorg pandang serong..

kt tempat tu ada sorg penyelia bangunan (abg S)..walaupon berusia tp dia jenis yg happy go lucky and mesra alam..nk kata aku rpat sgt dengan dia tu xlah..aku anggap dia cm bapak aku sbb muka dia lebih kurang cm muka arwah bapak aku..tp org lain semua pandang aku mcm aku ni perampas..aku sndri pon xpaham knp sdgkn kebanyakan org kt dlm tu tau aku dh ada boypren..tp aku sabar and aku diamkan je..sbb bg aku benda2 tu xde apa kesan kt aku pon..

tp aku mula hilang sabar masa hari jumaat haritu..bos bangunan (pompuan india) panggil aku masuk office dia..sbb dia dp aduan yg aku tido hari2 mse kje,wt kje lambat and xkemas,toilet kotor dll..dan dia kaitkan jugak pasal abg S sbb katanya abg S tu boypren aku..darah aku dh rasa mcm nk meletup2 keluar sbb bahasa dia pon boleh tahan jugak dok sindir2 org..jadi berperang la kitorang dlm office tu..time tu aku dh xpkir ape dh..klu kne buang kje skali pon aku redha je..bg aku,rezeki Allah ada di mana2..

akhirnya dia kata dia nk report kt bos aku tentang perangai aku..oh tidak..bukan psl aku takut,tp bos aku mse tu kt hospital..tgh operation buang batu karang..aku xnk benda2 ni ganggu dia sbb dia baik dgn aku..aku merayu dia pompuan india tu supaya tgu smpai bos aku keluar hospital tp nmpknye dia mcm xsbr2 dh..

bila aku korek2 cite dri abg S,rpenye ada beberapa org pompuan yg aku syak ada hati kt abg S yg komplen psl aku..mungkin slh aku sbb minggu lepas aku xberapa sihat jd aku byk duduk dri biasa..tp smpai menambah2 cite tu yg aku xblh tahan..aku rse mcm aku artis pulak dlm bangunan tu smpai sume org nk gosip2 psl aku..pernah sekali ada yg dtg sound aku supaya jgn berani cakap lg dgn abg S..woii kak..awk tu bini org..apa hukumnya klu bini org syok kt laki lain..

aku dh xtahan org pandang aku semacam je..bg diorg aku ni perampas laki org dan pkerja yg bermasalah..skrg pon dh ada yg bawak mulut pd bakal family mertua aku..cite yg aku menggedik2 ngn abg S..nasib la bakal family mertua aku jenis yg bukan suka dgr ckp org..klu x,kempunan la aku nk kwen..

apa pendapat korg..patut tak aku berhenti..lgpon aku kje gaji cuma 800 xlebih xkurang..xde tolak kwsp dan socso..cuti pon susah nk dpt..tp memikirkan aku nk job yg cuti sbtu ahad je..skrg ni aku dh serabut pkir smpai kesihatan aku trjejas..

update 18/6 : aku dh 2minggu berhenti dan insyaallah next week aku dh boleh mula kje tempat baru..jd admin clerk..yg penting sabtu ahad cuti..ekekekeke..alhamdulillah tuhan masih bg rezeki kt aku..trauma dh nk kje cleaner..thanks korg2 yg bg nasihat and offer kje..jasamu akan ku kenang..

Last edited by gusikuberdarah on 18-6-2014 02:44 PM

Rate

1

Kalau pompuan india tu gertak ko. Ko boleh gertak je dia balik pasal epf and socso tak dibayar tu. ko cakap ko heret dia sekali.

Kalau ko rasa not worth it, then carilah kerja lain. Nyampah ngan orang yang pandang rendah pada orang lain ni. Cam lah bagus samgat. Kalau dia rasa dia kaya or berpangkat, ada lagi yg lagi berpangkat dan lebih kaya. Hidup takyah mendongak ke langit sangatlah.

Rate

1

Apa hina sangat ke kerja cleaner ni. Kalau takde cleaner, takyahlah aku cerita semua org tahu. Bersyukurlah sikit ada org sanggup jadi cleaner. Eeeiiii geram pulak aku!!!

munchkin posted on 1-6-2014 12:16 AM
Apa hina sangat ke kerja cleaner ni. Kalau takde cleaner, takyahlah aku cerita semua org tahu. Bersy ...

tp yg bayar gaji aku bukannye ppuan india tu..yg byr gaji aku tu bos aku yg kt hspital tu..ppuan india tu kira bos dlm bangunan yg pantau kitorg kje..

tp tu lah..bagi diorg cleaner ni jijik sbb bergelumang ngn sampah and taik2 diorg..padahal diorg berak xreti nk flush..dlu aku pkir org yg educated ni alert psl kebersihan..

ko gertak jer die balik ... banyak songeh betui majikan ko... kalo nak berhenti ... buat jer  ... keje kat malaysia nie banyak dik ... cleaner pun orang gak ... gaji halal tueh ... aper kes nak fitnah2 ... poyo jer .. kalo kaka jadi adik ... memang kaka melawan ...

mialunar posted on 1-6-2014 12:25 AM
ko gertak jer die balik ... banyak songeh betui majikan ko... kalo nak berhenti ... buat jer  ... ke ...

mmg dh lawan pon kak..tp kita sedar kedudukan kita..ckp lebih2 pon diorg jugak yg akan menang..

Follow Us
tue la ade setengah cleaner mulut lazer .. kaka paham sbb dorang terpaksa gitu ... kawan kaka penah citer ... ade cleaner kat opis die kalo dorang x angkat kaki atau ketepi ... cleaner tue mop jer kaki die ... kakaka .. lawak ... jangan takut dik ... undang2 buruh menyebelahi adik ... so jangan takut ..

mialunar posted on 1-6-2014 12:32 AM
tue la ade setengah cleaner mulut lazer .. kaka paham sbb dorang terpaksa gitu ... kawan kaka penah  ...

huhu..malangnya mulut ni xberapa laser sgt..menurut je apa org suruh..cme yg dgn pompuan india tu je yg dh betul2 xblh tahan..

susah sangat terus terang jer dengan bos adik ... berani kerana benar dik ... x pun ko wat x paham jer ... lantak la deme nak kate ape pun

mialunar posted on 1-6-2014 12:36 AM
susah sangat terus terang jer dengan bos adik ... berani kerana benar dik ... x pun ko wat x paham j ...

tp bos kt hospital lg..ingt isnin ni dh xmau g kje dh..tp rsau psl kesihatan bos je..takut dia trkejut terus msuk hospital blk..

gusikuberdarah posted on 1-6-2014 12:39 AM
tp bos kt hospital lg..ingt isnin ni dh xmau g kje dh..tp rsau psl kesihatan bos je..takut dia trk ...

Idaknyer .. bedah batu karang jer ... bukan jantung ... ko pegi melawat die tengok die mcm mane dulu ... kalo cihat ko citer berbaik ... kalo idak ... ko tahan sehari due dulu ...

tt rakam video india. nnti akak viralkan

mialunar posted on 1-6-2014 12:43 AM
Idaknyer .. bedah batu karang jer ... bukan jantung ... ko pegi melawat die tengok die mcm mane du ...

thanks kak atas cadangan bernas..harap2 dia leh terima perletakan jawatan sy dgn rela hati..cewahh..

CiliPadiSedap posted on 1-6-2014 12:50 AM
tt rakam video india. nnti akak viralkan

video pompuan india tu ke??kahkah..xkuasa aku nk bg dia glamer dri aku..

ko blah jer lah tt dari company tu..nak beza org sbb pangkat..puii laa..bila mati,semua kena makan cacing gak lam tanah tu...

aku suggest ko ignore jer ckp2 org.....jgn amik kisah sgt....biar lantak diorg nak ckp aper.....penat nanti diam lah diorg....mulut tempayan bole kita tutup, mulut org tak bole.....yg penting, ko buat kerja ko dgn ikhlas....

sue_0684 posted on 1-6-2014 12:56 AM
ko blah jer lah tt dari company tu..nak beza org sbb pangkat..puii laa..bila mati,semua kena makan c ...

btl2..aku sokong tu..dlm kubur nti xde guna dh pangkat2 tu..

midori888 posted on 1-6-2014 12:57 AM
aku suggest ko ignore jer ckp2 org.....jgn amik kisah sgt....biar lantak diorg nak ckp aper.....pena ...

mmg cuba nk tahan..tp keikhlasan tu mcm dh xde dh..tp pape pon aku cbe tahan 2-3 minggu lg..smentara cri job lain..

gusikuberdarah posted on 1-6-2014 01:02 AM
mmg cuba nk tahan..tp keikhlasan tu mcm dh xde dh..tp pape pon aku cbe tahan 2-3 minggu lg..smenta ...

good luck......bykkan bersabar....focus kat kerja....takyah fikir psl diorg....buang masa jer....

Dont  u worry. Aku pun keje as a cleaner juga walaupun aku ada degree in engineering from ukm. Nothing wrong with that job my dear. Itu lah rezeki masing2.

Back to your situation, just ignore it n just behave yourself. Maybe buat hal sendiri lebih baik dr bergaul dgn org2 mcm tu. U need grow up n stop being like a childish too.