CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 20810|Reply: 159

Contoh perlembagaan 'penjajah' yang bertentangan syariatNYA

bak mai contoh, satu dua tiga sepuluh ke?

aku sik dengar sini saana kata perlembagaan tu kapir laa..bertentangan lah..tak ngam syariatNYA lahhh..sekarang ni aku nak contoh..nanti aku nak selidik sampai juling mata nih..bak mai..kalo ikhlas laaa nak diskus

Originally posted by ajinomotonosuga at 2003-12-27 11:35 AM:

aku sik dengar sini saana kata perlembagaan tu kapir laa..bertentangan lah..tak ngam syariatNYA lahhh..sekarang ni aku nak contoh..nanti aku nak selidik ...

aku boleh discuss dgn ko provided ko tak mencarut tak ketahuan hala dlm thread ni.

commando4 This user has been deleted
adnancarut

[quote]Originally posted by ajinomotonosuga at 2003-12-27 11:35 AM:

aku sik dengar sini saana kata perlembagaan tu kapir laa..bertentangan lah..tak ngam syariatNYA lahhh..sekarang ni aku nak contoh..nanti aku nak selidik ...  

aku boleh discuss dgn ko provided ko tak mencarut tak ketahuan hala dlm thread ni.[/quote]

betui tu Nan....
dengan dia nih....tak payah la...

dia nih pengabih boreh umno jo...

Contoh 1:
Nombor Ekor: Menjual boleh Membeli tak boleh.

Fakta tentang Pembeli Nombor Ekor:
KUALA LUMPUR: Saya mohon tarikh baru Yang Arif, kata seorang lelaki ketika merayu diringankan hukuman kerana didakwa berjudi oleh Mahkamah Tinggi Syariah Wilayah Persekutuan, di sini, semalam.

Berdasarkan fakta kes, tertuduh, Agus Said Ibrahim, 38, ditahan di premis judi Magnum di Jalan Chemor, Off Jalan Pekeliling, Kuala Lumpur pada 23 Januari lalu dan dibebaskan dengan ikat jamin.

Tertuduh sedang membeli nombor ekor apabila sepasukan pegawai penguatkuasa Jabatan Agama Islam Wilayah Persekutuan (Jawi) mengadakan pemeriksaan di premis itu.

Selepas pertuduhan dan fakta kes dibacakan, tertuduh mengaku bersalah dan faham akibat pengakuan itu walaupun pada mulanya, tertuduh mengambil masa untuk memberi pengakuan.

Kes itu dikendalikan Hakim Syarie, Yusuf Musa.

Pendakwaan dilakukan Pendakwa Syarie, Maizurah Shamsuddin.

Agus didakwa melakukan kesalahan mengikut Seksyen 18 (a) Akta Jenayah Syariah Wilayah-wilayah Persekutuan dan jika sabit kesalahan boleh didenda tidak kurang RM3,000 atau penjara dua tahun atau kedua-duanya sekali.

Pendakwa memohon mahkamah menjatuhkan hukuman sewajarnya bagi memberi pengajaran kepada tertuduh.

Fakta tentang Penjual Nombor Ekor:
Magnum 4D Berhad (formerly known as Leisure Management Berhad) is the sole agent of Magnum Corporation Berhad for the sale of four digit numbers forecast betting tickets in Malaysia. Tan Sri Dato' Md Khir Johari is one of Magnum 4D Board of Directors. Tan Sri Dato' Md Khir Johari is a Director of Magnum and LMB and has shareholding interest of 40,843 shares and 6,666 shares in Magnum and LMB respectively.

Contoh 2:

Kes Che Soh Vs Pendakwaraya (Malayan law Journal,12,Vol.2,1988)

揂gama Islam dalam Artikel 3 hanya meliputi upacara-upacara rasmi semata-mata. Kita terpaksa mengetepikan perasaan peribadi (sebagai Muslim) kerana inilah undang-undang negara kita, sekular. Sehingga undang-undang ini dipinda, kami (mahkamah) tidak mempunyai pilihan selain meneruskan apa yang telah diperuntukkan oleh undang-undang. Pendapat yang menyatakan bahawa Islam sepatutnya menjadi agama yang memberi kesan kepada undang-undang, tidak perlu diketengahkan dalam mahkamah, tetapi perlu diketengahkan melalui seminar, forum, orang-orang politik dan parlimen

Contoh 3:

Kes Suzie Teoh memeluk agama Islam di hadapan Majlis Agama Islam Kelantan.

Suzie Teoh seorang penganut agama Budha berusia 16 tahun telah memeluk agama Islam di hadapan Majlis Agama Islam Kelantan.
Walaubagaimanapun, dalam Perlembagaan Persekutuan tidak membenarkan seseorang yang berusia 18 tahun ke bawah menentukan agamanya sendiri.
Bapa Suzie Teoh telah mencabar keIslaman anaknya dan meminta mahkamah mengisytiharkan pengIslaman anaknya adalah tidak sah dan terbatal.

Follow Us
bior 3 kes tu je dulu.

1. oang islam berjudi.
2. oang islam jadik pengarah business ada judi.
3. kes bawah umur peluk agama apa pun.

tige2 kes under syariah malaysia yang ada waktu ini.

bagi aku dulu,  SEPATUTNYA bagaimana ke tiga kes tu di handle pada 'perlembagaan' yang merujuk quran dan sunna.

dalam lain perkataan, kalo under kerajaan alternatif atau pada landasan DNI yang warwar itu, tige kes itu macam mana bentuk hukumannya?

pendek kata, kasik aku BAYANGAN sepatutnya dilaksanakan macam mana agar tepat istilah negara islam sebenarnya. pembangkang ni pada lain istilah disebut kerajaan bayangan or shadow goverment dalam maksud alternatif.

Originally posted by ajinomotonosuga at 2003-12-27 01:24 PM:
bior 3 kes tu je dulu.

1. oang islam berjudi.
2. oang islam jadik pengarah business ada judi.
3. kes bawah umur peluk agama apa pun.

tige2 kes under syariah malaysia yang ada waktu ini. ...

sebelum tu adakah anda setuju dengan aku bahawa Federal Constitution adalah undang2 mutlak Malaysia dan mana2 undang-undang yang tidak konsisten dgnnya adalah terbatal termasuklah syariat agama Islam itu sendiri?  

Thread anda minta bukti dan aku dah beri tiga (3) bukti setakat ini. So apa bukti anda pula yg mengatakan syariat Islam adalah tunjang undang2 Malaysia yg anda dakwa sebagai sebuah negara Islam?

racerX This user has been deleted
Originally posted by adnancarut at 27-12-2003 12:24:
Contoh 1:
Nombor Ekor: Menjual boleh Membeli tak boleh.

Fakta tentang Pembeli Nombor Ekor:
KUALA LUMPUR: Saya mohon tarikh baru Yang Arif, kata seorang lelaki ketik ...

Bangkang. Fakta tak menyokong Contoh, Yang Arif. (Contoh tu seolah-olah kata orang Islam boleh jual judi, cuma tak boleh beli? Ye ke, Nankarut?).

Faktanya, sebagaimana yang Encik Adnankarut sendiri bentangkan disini, bila orang Islam masuk kedai judi, dia boleh ditangkap dan dihadapkan ke mahkamah (sedangkan orang bukan Islam tak kena). Jadi apa yang bercanggah dengan prinsip Islam nya?

Originally posted by adnancarut at 2003-12-27 01:59 PM:
sebelum tu adakah anda setuju dengan aku bahawa Federal Constitution adalah undang2 mutlak Malaysia dan mana2 undang-undang yang tidak konsisten dgnnya adalah terbatal termasuklah syariat agama Isl ...

takdak yang absolute kecuali Allah swt.

ko da kasik contoh 3 tu bahwa itu bukti perlembagaan tak rujuk syariatNYA.

pasal aku pro kerajaan so pro perlembagaan tu buat masa kini so sebagai pro parti ISLAM yang lebih kenal syariatNYA, aku mintak pembayang macam mana 3 kes itu di selenggarakan?

perlembagaan mesia bukan mutlak dan paling praktikal buat masa kini dah terbukti praktikal. aku malas pegi jauh lagi sebelum ko kasik tau dulu macam mana 3 kes itu diselenggarakan dalam syariatNYA yang sebenarrrrr. Aaaaa kasik pembayang pun cukup, macam mana ? nama pun kerajaan alternatif, ko takmo aku undi kerajaan alternatif ka? sekali aku undi alternatif ada ramai unti alternatif kikikikiki haaa..camna denancarut dalam 3 kes tuh?

Originally posted by racerX at 2003-12-27 02:06 PM:
Bangkang. Fakta tak menyokong Contoh, Yang Arif. (Contoh tu seolah-olah kata orang Islam boleh jual judi, cuma tak boleh beli? Ye ke, Nankarut?).

Faktanya, sebagaimana yang Encik Adnankarut sen ...

tu bab whether syaria is applicable to muslems only or both muslim non muslems. bab ni kalo bincang lagi kacau kang racers.

aku cuma minta 3 kes tu je dulu aku mintak camna kerajaan alternatif akan settle menurut syariat yang sebenar. aku nak tenguk syaria ni dalam otak depa apa dia? apa rupa syaria apa bentuk syaria. kalo depa kata syaria cuma satu, tatau laa aku samada depa paham ke tidak. sunni wujud sampai 4 madhab besor semata nak mudah faham dan follow syaria ni depa aku tatau faham camna tu aku tanya tang mana bertentangan, so denan kasik contoh okkk kalo itu bertentangan macam mana nak selenggar nak settle? nak tunggu perintah mesia tu tuh aku takmo dengo alasan tu hihihi aku nak bebayang dalam akal tu dalam minda..macam mana nak settle ikut syariatNYA esp menjurus perundangan.

tapi lain kalu pemimpin itu sendiri
yg jadi tokey judi.  biarpun sudah bergelar ' bekas ' ,
tapi ini menunjukkan betapa bodohnya kefahaman
mereka terhadap Islam.

[quote]Originally posted by adnancarut at 27-12-2003 12:25:
Contoh 2:
Penjelasan Jabatan Pendaftaran Negara (JPN):
揝emua kuasa yang ada pada kita telah kita gunakan untuk menghalang umat Islam meninggalkan agamanya. Tetapi undang-undang tidak menyebelahi Islam. Mereka mesti menukarkan agama mereka (pemohon) setelah semua syarat yang ditetapkan mencukupi

Originally posted by adnancarut at 27-12-2003 12:28:
Contoh 3:

Kes Suzie Teoh memeluk agama Islam di hadapan Majlis Agama Islam Kelantan.

Suzie Teoh seorang penganut agama Budha berusia 16 tahun telah memeluk agama Islam di hadapan Majli ...

Yang ni aku tak leh komen, sebab ia berkenaan dengan bab "what is the age of maturity": at what point can we say that a child has the ability to think for him/herself? Kalau mengikut biologinya, seorang budak perempuan dalam Islam baligh pada umur 10-12 tahun, manakala lelaki 13-16 tahun. Tapi adakah itu bermakna mereka faham betul apa yang mereka lakukan?

Dalam syariat Islam pun banyak kita tengok hukum yang tak mengikat orang yang tak berakal, hilang akal, mabuk, dsbnya. Maknanya, syariat mahu orang mempunyai kefahaman mengenai sesuatu sebelum ia menjadi wajib keatas individu tersebut.

dam satu lagi syariatNya versi umno..
banyakkan kelab2 dangdut. sebab
malam tahun baru nanti ,  kita
buleh pulun.  buleh ronggeng2
sampai pagi.

Originally posted by dess402 at 27-12-2003 14:14:
tapi lain kalu pemimpin itu sendiri
yg jadi tokey judi.  biarpun sudah bergelar ' bekas ' ,
tapi ini menunjukkan betapa bodohnya kefahaman
mereka terhadap Islam.

Contoh (1) yang diberikan Encik Nankarut dan Contoh 1(b) yang diberikan oleh Encik Dess tak de kaitan. Yang satu cerita pasal orang Islam main judi, yang lagi satu pasal orang Islam jadi tokey judi. Yang kita bicarakan tadi ialah Contoh 1.

Originally posted by racerX at 2003-12-27 02:33 PM:
Contoh (1) yang diberikan Encik Nankarut dan Contoh 1(b) yang diberikan oleh Encik Dess tak de kaitan. Yang satu cerita pasal orang Islam main judi, yang lagi satu pasal orang Islam jadi tokey judi ...

kan kita masih memperkatakan tentang syariatNya  ??
jadi ikut amalan yg kita terjemahkan ,  kita  patut
dan buleh jadi tokey judi .  jadi  kita buleh terlepas
dari dosa berjudi.

sabar..slo slo..esp bab definasi syaria semua tu kene cek btui2

denan bawak 3 contoh.

kes pertama dah di hukum. mahkamah pun nama syariah. syariaNYA yang di percayai HAKIM bahwa itu paling baik dan adil sesuai keadaan. so aku terima.

laa ni aku nak tahu mana dan apa yang denankarut tak setuju? kalo tak setuju macam tu..MACAM MANA? kasik bayang contoh sepatutnya yang lebih islam lebih benar lebih afdal.

kes kedua pasal penglibatan(subahat) oang islam dalam judi. kes ni kalo nak ikut praktikal, aku suruh denankarut pi dakwa si khir tu. pi mahkamah syariah bawak bukti nas ke dalil. pi dakwa..dan kita sama2 tenguk.

kes ketiga pasal apostasy. masuk kuor islam, dalam kes ni kes nak masuk islam.
ikutkan aku, budak tu bawah umur. mana2 dalam dunia ni undang2 bawah umur depa average 18 tahun esp Commonwealth. So Mesia pun 18 tahun laa kut. So parents depa berhak halang dia apa pun so undang2 berpihak parents dia. Pada aku kes ni mudah je, dia duk mana pun kalo yakin islam so islam la dia. dia duk lam pamili dia, dia leh amal islam gak. pandai2 lah. kalo undang2 kasik dia masuk islam, camna undang2 kasik keluar islam tak available pulak? budak umur 16 nak keluar islam, sapa nak larang? Camna kita yang islam terkenal adil ni nak kasik tau masuk buleh tapi keluar kalau hukum bunuh? Camna?

Nampak macam orang islam pegang kuat bahawa undang2 akan selamatkan iman kita. Or iman kita buktikan islam kita dengan adanya undang2 yang disebut undang2 islam. But tak kenal apa itu islam macam mana nak relate pada undang2 islam sebenarnya? Dah kenal apa itu islam macam mana nak aplikasi sejajar pada keadilan dan pengajaran? Ini antara lain kene fikir lah.

Orang Islam yg jadi tokey Magnum tak kena pulak ye?

Originally posted by racerX at 2003-12-27 02:22 PM:
Dalam Quran dah terang-terang kata, tak ada paksaan dalam berugama - tak pulak disebut perintah ni cuma apply pada orang bukan Islam aje ke, atau termasuk orang yang lahir Muslim sekali. Jadi kita  ...

dlm kes tersebut kedua2 mrk dgn rela hati memeluk Islam tetapi dipaksa meninggalkan agama Islam oleh keluarga terbabit. Dan perlembagaan Malaysia membenarkan.