CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8382|Reply: 62

Bagaimana perlembagaan Islam PAS?

Close [Copy link]
racerX This user has been deleted
Dalam satu thread Encik Adnankarut mati-mati kata perlembagaan Malaysia yang ada sekarang ni tak Islamik, malah menghalang undang-undang Islam dari dijalankan. Dia ada bagi beberapa contoh untuk menguatkan hujah. Baiklah. Kita andaikan kita semua setuju perlembagaan Malaysia ni sekular dan bercanggah dengan prinsip-prinsip syariat Islam.

Soalannya: bagaimanakah bentuk perlembagaan yang diusulkan oleh PAS sebagai ganti? Tolong siarkan disini (atau bagi link ke website yang menyiarkannya).

Kalau tak boleh (sebab tak de, mungkin), kenapa tak de? Sepatutnya, selepas 20 tahun lebih dipimpin ulama, PAS sudah siap menulis perlembagaan tersebut. Ataukah ini satu lagi contoh, start keta dah jalan baru nak buat peta? Kasi roboh rumah yang senget sikit habis semua dulu, baru nak buat baru (dan sementara tu rakyat kena tahan berhujan berpanas)?

haaa..kalau had ni racer x, tak kan ada org jawab punya, aku ingat kalau nik aziz reti main internet pon dia tak terjawab jugak...

Yang aku nak baca ialah PERLEMBAGAAN KERAJAAN ISLAM MALAYSIA.

Aku tak nak tengok "prinsip Islam ialah blablabla" atau "dalam Quran dah sebut blablabla" atau "The Madinah Charter dah bagi blablabla". Yang aku nak baca ialah PERLEMBAGAAN KERAJAAN ISLAM MALAYSIA yang telah lengkap dan siap ditulis satu persatu, seperti yang akan dilaksanakan oleh parti Islam di Malaysia ni.

Kalau kita lihat daripada kesemua posting di sini, memang jelas para penyokong UMNO begitu handal - handal mencari hujjah bagaimana untuk tidak melaksanakan hukum Allah atau sekurang-kurangnya meletakkan hukum Allah mengatasi hukum-hukum selainnya dengan membuat pindaan tertentu kepada Perlembagaan Malaysia yang membawa effect bahawa The Constitution is the supreme law of the land.

Kita tidak perlu buat banyak, cuma perlu ubah sahaja perkara 4 (1) Perlembagaan Persekutuan supaya ia menyatakan bahawa The Islamic Law is the supreme law of the land, dan bahawa apa-apa undang-undang lain yang bertentangan dengannya adalah terbatal dengan sendirinya. Itu sahaja. Tetapi UMNO memang tidak berkuasa dan tidak mahu melakukannya.
Tak payahlah nak susah-susah buat Hudud UMNO, cuma pinda sahaja Perlembagaan itu. Mengapa UMNO tidak ada upaya untuk melakukannya?

Sila jawab wahai pecacai UMNO sekelian.

Since aku bukan ahli UMNO maka tak dapat lah aku menjawab secara direct. Tapi perlu aku tegaskan disini, yang aku pentingkan hanya Islam. Oleh sebab di Malaysia ni PAS yang beriya-iya sangat kata PAS = Islam, sampaikan menjadi masalah kepada aku secara peribadi kat office dan dalam hidup aku bergaul dengan orang bukan Islam yang keliru antara PAS dengan Islam, maka aku pinta benda yang simple aje: kalau PAS benar-benar memperjuangkan Islam, mana dia nya?

Mana dia benda-benda yang PAS dok cakapppp manjang selama ni? Cakap senang brader, buktinya mana? Ooo, bila salah, bukan salah dia - salah UMNO, salah Yahudi, salah kambing tepi surau. Yang dia benarrr belaka. The onus is not on UMNO to change things: the onus is on PAS to prove that they can do what they say.

Takkan tak boleh tulis Perlembagaan Kerajaan Islam tu pun salah orang Yahudi juga? Takkan tak buat Kabinet Bayangan Alternatif tu pun salah UMNO juga? Takkan tak de polisi-polisi Kementerian Alternatif tu pun salah kerajaan juga? Nak suruh aku undi main pakai ikut taklik buta apa yang tok guru engkau cakap? Tapi aku tak percaya pada tok guru engkau tu, aku cuma percaya pada bukti. jadi macamana?

PAS suka sangat guna ayat Quran untuk mengkritik orang lain. Tapi dia tak ingat dalam Quran Allah menempelak orang yang berkata-kata tapi tak buat. Kalau PAS dah tak mampu nak laksana apa yang dia kata, bubarkan aje lah parti yang tak de guna ni, sebab ia hanya memecahbelahkan lagi Muslim di Malaysia ni. Walhal, benda "alternatif" yang konon dibawanya cumalah angin kentut semata-mata.

Bagaimana kalau aku ni salah satu dari orang yang dok atas pagar, mahu kepada kerajaan Islam, tapi belum yakin sebab tak de bukti apa-apa yang parti "Islam" yang satu ni mampu memimpin negara ni? Kalau mengikut cara aku dilayan oleh orang PAS dalam forum ni, rasanya tak heran kalau aku mengambil sikap mempersoalkan apa saja gerak langkah PAS.

Originally posted by PlutoNium at 30-12-2003 15:15:
Kita tidak perlu buat banyak, cuma perlu ubah sahaja perkara 4 (1) Perlembagaan Persekutuan supaya ia menyatakan bahawa The Islamic Law is the supreme law of the land, dan bahawa apa-apa undang-undang lain yang bertentangan dengannya adalah terbatal dengan sendirinya. Itu sahaja. Tetapi UMNO memang tidak berkuasa dan tidak mahu melakukannya.

Betul ke itu je yang PAS mahu? Betul ke, bang? Jadi kalau UMNO pinda satu benda tu je, maka PAS akan bubar parti, sebab ubah satu tu negara Malaysia ni dah jadi kerajaan Islam? Macam tak caya je ni, bang... Ya ke, bang?

Follow Us
Jangan mengharap tinggi sangat pada parti yg hanya pandai bercakap jer racerX... else u will be dissappointed.

- Dah 50 tahun wujud baru la ni dia buat DNI ... itu pun hanya rangka kasar.
- Dah lebih 40 tahun dia kutuk perlembagaan tapi ntah mana perlembagaan negara yg dia cadangkan pun tak nampak bayang.
- Dah 50 tahun mengaku sebagai parti Islam tetapi yg diseboknya hanya politik .. yg lelain tah dihiraunya.
- Dah 50 tahun wujud dan mengaku mereka orang2 melayu Islam yg sebenar, tetapi mereka tak lebih baiknya drp melayu lain.
- Dah 50 tahun wujud ntah merapa banyaklah orang bukan Islam yg dah diislamkannya atau yg tertarik pada Islam. Yg kita tahu yg Islam makin dikafirkannya.

hmmm... pada aku Pas lebih banyak membawa kerosakan drp kebaikan pada orang melayu dan Islam. Kalaulah mereka guna pendekatan menyumbang dan bukan meruntuh aku yakin orang melayu Islam di Malaysia ini akan jauh lebih maju drp sekarang.

Originally posted by racerX at 2003-12-30 03:51 PM:
Betul ke itu je yang PAS mahu? Betul ke, bang? Jadi kalau UMNO pinda satu benda tu je, maka PAS akan bubar parti, sebab ubah satu tu negara Malaysia ni dah jadi kerajaan Islam? Macam tak caya je ni ...

ya tak ya... itu jer ke yg Pas mahu bang?
iskkk... tak sangka aku... hehehe

Kalau itulah pindaan yg dimahukannya, maka Malaysia akan menjadi negara teokrasi yg dinafikan sendiri oleh Haji Hadi.

Originally posted by PlutoNium at 30-12-2003 15:15:
hujjah bagaimana untuk tidak melaksanakan hukum Allah atau sekurang-kurangnya meletakkan hukum Allah mengatasi hukum-hukum selainnya

Baiklah, Plutonium, you win. Memang PAS lah yang telah melaksanakan hukum-hukum Allah di Malaysia ni. Banyak sungguh benda yang PAS dah buat. Aku cukup suka baca Perlembagaan Kerajaan Islam Malaysia yang ditulis oleh PAS dalam tahun 1969 tu; hati aku rasa syahdu. Aku juga setuju dengan barisan menteri alternatif kerajaan pimpinan PAS yang akan menerajui negara ni ke era baru ni.

Dan polisi-polisi mereka pun, mantap-mantap belaka, terutamanya polisi pendidikan, ekonomi dan ketenteraan mereka. Memang nyata berbeza dan jauh lebih baik daripada polisi-polisi lama yang dibawa UMNO. Aku yakin, dengan barisan menteri kabinet sebegini, beserta polisi-polisi mereka, tak lama lagi peradaban Islam akan gemilang semula dirantau ini, sekurang-kurangnya.

Syabas aku ucapkan pada para pejuang mujahid kita di Malaysia ni! Hidup PAS!

Originally posted by PlutoNium at 2003-12-30 03:15 PM:
Kita tidak perlu buat banyak, cuma perlu ubah sahaja perkara 4 (1) Perlembagaan Persekutuan supaya ia menyatakan bahawa The Islamic Law is the supreme law of the land, dan bahawa apa-apa undang-undang lain yang bertentangan dengannya adalah terbatal dengan sendirinya. Itu sahaja.

Kalau inilah saja yg perlu dipinda pada perlembagaan, cuba kita bayang2kan apa akan berlaku pada negara:

1. Akta Bank dan Institusi Kewangan (BAFIA) akan terbatal dan sistem kewangan kita runtuh sekelip mata kerana bank konvensional yg berasas riba akan menjadi `haram'.

2. Akta kontrak dan akta2 lain seperti sewa beli dll. yg menjadi asas kepada sebahagian transaksi jual beli, kewangan, pinjaman, pembiayaan dll akan terbatal dan cuba bayangkan kesannya pada semua transaksi yg telah dibuat berdasarkan kepada akta2 tersebut.

3. Undang2 yg mengawal kegiatan menjual arak, judi, pusat2 hiburan dll. akan terbatal dan semua kegiatan tersebut sudah tidak ada kawalan lagi.

4. Undang2 jenayah syariah negeri2 yg tidak mengikut peruntukan hudud sebagai contoh akan terbatal dengan sendiri dan tak boleh dikuatkuasa sehinggalah pindaan dibuat.

5. Sementara itu kanun keseksaan yg di dalamnya terdapat kesalahan2 hudud seperti mencuri, merompak, membunuh dll terbatal dan tak boleh digunapakai.

6. Akta keterangan sedia ada sudah tidak boleh digunakan lagi bagi perbicaraan kesalahan2 yg jatuh dalam kategori hudud.

Kesimpulannya : Malaysia akan runtuh...

Originally posted by racerX at 2003-12-30 04:32 PM:
Baiklah, Plutonium, you win. Memang PAS lah yang telah melaksanakan hukum-hukum Allah di Malaysia ni. Banyak sungguh benda yang PAS dah buat. Aku cukup suka baca Perlembagaan Kerajaan Islam Malaysia yang ditulis oleh PAS dalam tahun 1969 tu; hati aku rasa syahdu. Aku juga setuju dengan barisan menteri alternatif kerajaan pimpinan PAS yang akan menerajui negara ni ke era baru ni.

Dan polisi-polisi mereka pun, mantap-mantap belaka, terutamanya polisi pendidikan, ekonomi dan ketenteraan mereka. Memang nyata berbeza dan jauh lebih baik daripada polisi-polisi lama yang dibawa UMNO. Aku yakin, dengan barisan menteri kabinet sebegini, beserta polisi-polisi mereka, tak lama lagi peradaban Islam akan gemilang semula dirantau ini, sekurang-kurangnya.

Syabas aku ucapkan pada para pejuang mujahid kita di Malaysia ni! Hidup PAS!

Aku nak ucapkan syabas gak...

Baguslah engkau Camar.............salute aku pada engkau Camar..

Originally posted by Camar at 2003-12-30 04:05 PM:
Jangan mengharap tinggi sangat pada parti yg hanya pandai bercakap jer racerX... else u will be dissappointed.

- Dah 50 tahun wujud baru la ni dia buat DNI ... itu pun hanya rangka kasar.
- Dah ...

kelakar This user has been deleted
Biasalah..lidah tak brtulang.

Cakap tu mudah..nak buat UMNO gak.

Cakap tu mudah..tak perlu modal, nak buat keja UMNO gak, modal pun UMNO gak kena cari.

Ubahlah sikit..cubalah buat keja yg brfaedah.

Originally posted by kelakar at 2003-12-30 04:58 PM:
Biasalah..lidah tak brtulang.

Cakap tu mudah..nak buat UMNO gak.

Cakap tu mudah..tak perlu modal, nak buat keja UMNO gak, modal pun UMNO gak kena cari.

Ubahlah sikit..cubalah buat keja yg  ...

cakap politik ialah cakap paling mudah dalam dunia... hahaha

bila disuruh buat apa yg dia cakap... pusing keliling cari alasan sebab tak tahu nak buat...

Tak tahu nak buat tu satu hal dah, bodoh sombong tu satu hal pulak lagi. dah la tak tahu buat, tak mahu pulak dengar apa komen orang lain, kata dia aje yang betul.

Originally posted by Camar at 2003-12-30 04:38 PM:
Kalau inilah saja yg perlu dipinda pada perlembagaan, cuba kita bayang2kan apa akan berlaku pada negara:

1. Akta Bank dan Institusi Kewangan (BAFIA) akan terbatal dan sistem kewangan kita runtuh ...

tok2 guru tak penah citer pasai ni kaaa?

tulerr..duk asyik mengyahudikan org jerr..

akai tak sampai kutt?

Originally posted by mail golok at 2003-12-30 05:19 PM:
tok2 guru tak penah citer pasai ni kaaa?

tulerr..duk asyik mengyahudikan org jerr..

akai tak sampai kutt?

dari bawah sampai atas semenya akai tak sampai mail... hehehe

dia ingat kerja2 camtu main buat gitu2 jer...
kalau kita kaji perkembangan sistem perundangn dan undang2 Islam di Malaysia barulah kita boleh tahu betapa sukarnya mahu melaksanakan sesuatu peraturan dan undang2 itu. Apalagi kalau perlembagaan yg diubah... kesannya berlapis2 dan sistem boleh runtuh kalau tak berhati2.

Pendekatan kerajaan sekrang ialah mengisinya dan merubahnya dengan secara beransur2 yg tak menjejaskan perjalanan sistem sedia ada. Tak perlu ubah perlembagaan tetapi sistem kewangan Islam boleh dilaksana dan kini telah menjadi sistem alternatif yg mantap.

Yang aku nampak Pas mahu buat cara dari atas ke bawah sedangkan umno membuatnya dari bawah ke atas. Penerimaan rakyat sangat penting bagi apa saja undang2.

Benda remeh tolak tepi!

"Cara Islam" pada mereka ialah: bagi reban habih semua menyungkur tanah dulu, lepas tu baru fikir apa nak buat. Allah, macam yang jadi kat Iran tu lah. Lepas 10 tahun kucar-kacir baru clear apa dia "kerajaan Islam" pimpinan mullah tu sebenarnya. Indah khabar dari rupa. Tu yang sekarang rakyat sendiri nak lawan balik, bagi buang mullah-mullah tu...

Tapi bila dah lekat tok guru-tok guru kat situ, pakai pulak ayat-ayat Allah nak lindung kedudukan dia, payahlaaa nak ubah semula. Kena tunggu revolusi lain la pulak jawabnya. Tak pun kena tunggu tentera kapir mai serang...

Rumah sendiri si kapir yang kena datang cuci. Tak ke malu jadinya umat tu?

... atau dia mimpi nak bina mahligai, tapi yg dia ada hanya sekeping gambar mahligai, tukul dan paku.

Dan kedian berlagak seolah2 dialah arkitek, engineer dan kontraktor paling gah di dunia.
adeiiii....

Originally posted by Camar at 2003-12-30 04:38 PM:

1. Akta Bank dan Institusi Kewangan (BAFIA) akan terbatal dan sistem kewangan kita runtuh sekelip mata kerana bank konvensional yg berasas riba akan menjadi `haram'.

2. Akta kontrak dan akta2 lain seperti sewa beli dll. yg menjadi asas kepada sebahagian transaksi jual beli, kewangan, pinjaman, pembiayaan dll akan terbatal dan cuba bayangkan kesannya pada semua transaksi yg telah dibuat berdasarkan kepada akta2 tersebut.

3. Undang2 yg mengawal kegiatan menjual arak, judi, pusat2 hiburan dll. akan terbatal dan semua kegiatan tersebut sudah tidak ada kawalan lagi.

4. Undang2 jenayah syariah negeri2 yg tidak mengikut peruntukan hudud sebagai contoh akan terbatal dengan sendiri dan tak boleh dikuatkuasa sehinggalah pindaan dibuat.

5. Sementara itu kanun keseksaan yg di dalamnya terdapat kesalahan2 hudud seperti mencuri, merompak, membunuh dll terbatal dan tak boleh digunapakai.

6. Akta keterangan sedia ada sudah tidak boleh digunakan lagi bagi perbicaraan kesalahan2 yg jatuh dalam kategori hudud.

Kesimpulannya : Malaysia akan runtuh...

Hang nih Camar, manaaaaaaaa lah orang yang jenis Isle ke hulu, Isle ke hiliaq terpikiaq ini semua? Hahahahahahaha

P/S Lagi satu Akta Sewa Beli 1967 pun batal jugak sebab kalau tak silap aku, dalam fekah Shafie setiap transaksi perniagaan mesti masuk dalam 'pigeon hole' transaksi yang ujud ada pada zaman nabi.....pigeon hole untuk HP tak ada brader....hahahahaha