CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hazel5220

Pengalaman salah guna produk

kalau ada skincare yang jual dalam kotak krim siang dan krim malam, jgnlah percaya. better pakai yang dijual dalam drugstore. bahan kimianya terkawal sikit. saya dulu guna nourain, elok jugak, bila berhenti. mmg naik la jerawat sikit2.
adik aku siap kata muka aku dulu okey jer, sekarang makin byk jerawat. taktau la salah skincare atau cara aku salah pakai.
sebelum pakai apa2, kena cuci muka bersih2 dulu, kalau boleh double cleansing. then dap2 dengan kapas atau tisu atau towel. jgn lap muka dgn towel/kapas/tisu, nanti meyebabkan skin irritation. sebelum pakai apa2 krim malam atau siang, kena letak toner dan moisturiser senipis2nya supaya krim2 tersebut tak sumbat dalam liang pori.
aku dulu guna krim siang dan malam tak letak toner dan pelembap, sebab tu kot naik jeragat dan jerawat.

fatihah6172 replied at 12-3-2015 03:37 PM
yeszaaaaaaaaaaa..consume yg tu laaa..aku bli direct dr web dia jee..
kat rokuten malaysia xde pla ...

itulah aku ckp kat kawan sambil tunjuk post ig yg yg makan seminggu tangan dah putih smpai nampak urat.. aku yg mkn sebulan pun dok kelam tang tu jugak.. hahahaha mmg bohong tahap tak agak2..

sara_thrash replied at 12-3-2015 04:53 PM
itulah aku ckp kat kawan sambil tunjuk post ig yg yg makan seminggu tangan dah putih smpai nampak  ...

wakakakakka..klau ikut logik pun xkan la pencerahan seawal seminggu kan???
tulun laaaa..awat ampa2 kat luaq nun senang pecaya...........
orang malaysia ni 1 yg aku nmpk, taksub nak putih melepak..taksub nak kulit ploles

fatihah6172 replied at 12-3-2015 04:59 PM
wakakakakka..klau ikut logik pun xkan la pencerahan seawal seminggu kan???
tulun laaaa..awat ampa ...

Salam semua...bagi akk tak semua produk kecantikkan sesuai dgn kulit kita...tak bernasib baik kulit muka makin worst..tapi klu nak cuba KHK night cream dan KHK soap akk gallakan coz produk ni mmg sesuai untuk semua jenis kulit terutama yg berjerawat/bekas jerawat dan jeragat juga mencerahkan . Hanya perlu bersihkan muka dgn KHK soap dan apply night cream KHK setiap mlm sebelum tido...kena rajin ..apply 3 hari berturut2 ..kesannya mmg puashati. Jujur ckp coz akk sendiri dan anak bujang pun pakai , kwn2 akk juga puashati. Untuk lebih details layari www.yatibiz.blogspot.com.

Terima Kasih.

sara_thrash replied at 12-3-2015 03:13 PM
produk tempatan jugak kan?? baca testi mcm kebanyakkan di pasaran je.. kesan seawal 7 hari penggun ...

u..me tak percaya pun pasal vit rosehip tu

ryshaNur replied at 31-3-2015 09:11 AM

me too.. bila bosan2 suka belek ig bca testi yg tak masuk dek akal..telan sebiji sebelum tido bangun tido dh cerah sikit.. hahahahaha

Follow Us
syazreen replied at 8-2-2015 10:08 PM
dulu pernah muka rosak teruk sebab pakai cpve tu..then,muka dh jadi ok lepas amik vit A(retinoic aci ...

samalah muka aku teruk sbb babies blink tu. Tp aku 1st time beli aku pakai elok ja muka, 2nd time aku perasan krim dia dah xsama. jahanam muka aku...

babies blink ke, ninaskincare ke, mmg byk problem sebenarnya
rasanya aritu ada baca kat thread BB, org complain guna BB skin merah2
bila seller tanya datin, mcm takde respons
thread nina pun sama, ramai kata tak bagus
btw dah try both products, tak best pun
tp nasib baik la tak jd lagi teruk

night cream BB very sticky
day cream dia buat kulit cepat berpeluh kat hidung
masa tu BB takde toner mcm skrg
sabun dia ok, suka

ninaskincare tak beli pun segala IPOW dia
masa try tu pakai oxygencell
pastu ada gak beli scar cream, acne cream dgn ibuputih
scar cream dia ok la tp botol 10g sampai rm40, pk byk kali la nak repeat order,
baik pi drugstore cari hiruscar ke, dermatics
acne cream pakai tak pakai jerawat tak surut pun
ibuputih dia tak best sgt

kat ig dgn fb, nak tunjuk testi berjaya je
aku salute janna, org complain skin kering ke apa dia reply elok2
ajar camane nak guna produk dia dgn betul
plus rekemen user start dgn basic, jgn jump terus beli set lengkap

yang heran tu ada gak yg tak insof2 ...esok2 tetek berulat kanser,dtg migrain semput napas bagai kesan racun ni semua...time tu baru nak pikir...

Yes agree kena check dulu product sesuai ke x dgn Kulit muka. Happened to me once n terpaksa mkn retin A yg pakar doctor kulit prescribe. Alhamdulillah skrang ok

Hati2 lah pakai product. Aku dulu pakai tabita lepas stop, muka habis naik jerawat tak bermata. Tapi ada juga kawan yang pakai tahan bertahun2, elok je muka. Dia stop pun xde effect macam aku. Banyak gak product yang famous tapi effect pakai naik jeragat n jerawat... aku tengok cara paling cepat nak putih gebus cucuk je.. itu pun xtau effect long term kan..

hak replied at 26-8-2014 10:27 AM
sy guna eucerin nk kt bgs sgt tak jugak.. siyes kne sabar dgn bnda ni.. die mmg xkuat mcm skincare l ...

hi awak. sy nak tnya awak pakai eucerin yg lotion utk body n face ke? botol putih penutup merah ka?

MegiTomyam replied at 31-12-2014 03:45 AM
SF Beauty. Memula pakai puas hati. Lepas few box pakai dia takleh maintain result sama. Muka jadi ku ...

Betul la.. kawan ai bila stop pakai, muka kusam balik. Kena pakai berterusan. Siot jah.

ryshaNur replied at 31-3-2015 09:11 AM

Hehe, iols nak mencelah sikit. Ekceli brand lokal ni selalu promote vit c rosehip oil cerahkan kulit gebus gebas. Tu taktik je tu.

Hakikatnya, bila u guna dia akan buat kulit u smooth je. Iols consume Vit C Rosehip Oil 1000mg brand GNC memang bagus. Lagipun ni produk USA. Curlasssst sikit. Aiols mmg skeptical produk2 lokal ni. Dah la kuat tipu klaim efek gitu gini. iols makan vit c sebab nak kulit sihat wpun iols tanned

sara_thrash replied at 31-3-2015 11:44 AM
me too.. bila bosan2 suka belek ig bca testi yg tak masuk dek akal..telan sebiji sebelum tido bang ...

Eeei bimbo mana tu klaim gitu? Kuat perasan

LH123 replied at 11-2-2015 08:33 PM
sapa pernah pakai royal expert white? aku bengang gila ng produk ni.. habis muka aku teruk!

What happened? Iols pernah tengok produk ni. Mahal gak eh...

tea masa skolah dulu tumpang tenyeh produk ibu tea, citra ayu...

hazab sangat kulit muka menipis merah udang bakar & burn muka lepas stop.... siap kawan tanya apsal muka tea pelik, ingatkan tea wat plastic surgery ke ape...

lepas tu, tea stop pakai ape2 pun...pastu masa practical, ade duit sket, jadi tea pakai olay, mmg pulih kulit muka tea dah tak hangus dah...

pastu bila keje, tangan gatal, tea pakai sk2 whole set, konon persediaan kawen la... kulit muka berubah kembali HAZAB... muka tea jadi cystic acne... mmg licin kalo tengok, tp bila sentuh, bawah kulit tu cam ada jerawat terpendam tak meletus.. benci sbb ada byk biji bawah kulit... lepas tea stop, baru la jerawat2 tu masak & keluar ke permukaan kulitttt tak padan ngn rega ribu ribannnnnnnnnnnn!!!!

pastu tea switch ke clinique 3 step tu... sbb toner dia ada alcohol, terus pori2 adi makin besar & kulit muka tea jadi hitam cam burnt gitu... ahhhhh.. horror... then tea switch balik ke olay.....

last2 kulit tea pulih balik lepas setia dengan dermalogica... mmg whole set tea pakai & routinely tea buat facial dengan aster spring.. pakai ni from 2009 - 2013... mmg lama tea setia...

bila ada anak, tea tak sempat nak facial bagai & dari segi kewangan pun tea rasa cam tak mampu nak maintain dermalogica & spa treatment yang makan ribu ribannnnnn... jadi tea switch back to olay UV cream & night cream olay & serum estee lauder ANR... tetiba last 2 year kot ANR tukar formulation & tea beralih arah ke serum paulas choice.. tea rasa lepas abes paulas choice ni nak tukar serum lain lah, sbb kos shipping serum dia mahal sgt lorrr.... tambah2 USD vs MYR beza banyak dah skang... tapi untuk night cream olay regenerist & UV block spf 50 tu mmg tea maintain pakai sampai bebila lahhhhhh.. mmg takkan tukar dah sbb harga mampu milik, tak sakit di poket... facial pun tak perlu buat and skin tea better as compared to zaman dermalogica 100% + facial tetiap bulan

evlinne replied at 9-9-2015 11:44 AM
Eeei bimbo mana tu klaim gitu? Kuat perasan

ada je.. just search dgn #vitcrosehip

evlinne replied at 9-9-2015 11:43 AM
Hehe, iols nak mencelah sikit. Ekceli brand lokal ni selalu promote vit c rosehip oil cerahkan kul ...

u baper rm tu
mana nak beli produk tu u

ada yang jual vitamin c nye contain 1000mg dan vitamin e 2000mg. dicampur dgn 2000mg gluta dan 2000mg collagen. cepat licin dan putih kulitnya tapi.... bila tinggal terus muka kusam. pelik la, dorg tak sayang organ dalaman ke. nak guna lama kot. tak sempat tua, ginjal tggal sebelah.

mak iols tak pernah guna produk atau makan supplemen apa2 masa muda2 dulu. muka pun tak pernah make up, kkdg letak bedak sikit. takde jerawat pun, relax je mak iols. yang penting konfiden.

saya dah berhenti segala supplemen. kkdg kalau rajin telan la habatussauda atau pun makan gulsan. bukan tetiap hari makan. tetiap malam kena makan buah sebiji.