CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: racerX

Tolak dokumen buatan PAS = tolak ajaran Allah?

racerX This user has been deleted
Originally posted by dess402 at 1-1-2004 15:22:
sebab tiga jari itu ler aku perlu selalu muhasabah diri.
selalu mengingat dan mengingati.  buleh  ??

Buleh, tapi muhasabah lepas tu kena la buat, kalau tak buat apa muhasabah?

Originally posted by adnancarut at 1-1-2004 15:36:
tajuk topik  hang "Tolak dokumen buatan PAS = tolak ajaran Allah? so maknanya tentu hang dah baca DNI, sebab tu hang tolak. So part mana DNI yg tolak tu racerX?

Tolong, tolong! Ular! Tolong! Ular nak belit kot lain! Tolong!

Originally posted by dess402 at 1-1-2004 15:27:
walaupun hang tak kata hang puak umno..
tapi jelsnya hang akui segala kata2nya
biarpun banyak sah yg tidak betul.
kenapa..  mungkinkah hang suka setakat angguk2  ??

Ada aku kata UMNO betul? Aku rasa tak de (tapi kalau aku silap, harap betulkan). Setahu aku, selama ni aku tak de membenarkan UMNO; aku cuma kata PAS tu tak benar aje...

Kalau aku kata PAS salah maka secara automatik aku kata UMNO tu benar? Tak logik tu, Encik Dess; yang satu tak berkait dengan yang lagi satu.

Originally posted by racerX at 2004-1-1 03:44 PM:
Ada aku kata UMNO betul? Aku rasa tak de (tapi kalau aku silap, harap betulkan). Setahu aku, selama ni aku tak de membenarkan UMNO; aku cuma kata PAS tu tak benar aje...

Kalau aku kata PAS sala ...

hehehe..  hang kena pilih satu saja raseX.
tak PAS pasti umno.
itu pegangan kita.
jika tidak buleh gila isim.   

Parti-parti ni, budaya kapiaq ni. Dalam Islam tak de benda parti-parti politik ni, Che Dess...

Originally posted by at 1970-1-1 08:00 AM:

habis takkan hang nak tunggu nabi turun dulu kott  ??
kalu tidak  ??  tak buleh jadi apa laa..
mana pie ilmu2 dan kebenaran yg nabi
suruh kita pegang  ??

:stp::stp::stp:

Follow Us
Aaa tu la engkau, Che Dess... hari tu aku bukak thread pasal Dr Kalim Siddiqui engkau tak mo baca betul-betul. Cuba buat search kat Google, hayati cara arwah Dr Kalim kata camna nak bangun balik syariat dalam sesebuah negara. Bukan dengan buat satu parti politik "Islam", Che Dess.

Gapodio This user has been deleted
Originally posted by racerX at 2004-1-1 03:56 PM:
Parti-parti ni, budaya kapiaq ni. Dalam Islam tak de benda parti-parti politik ni, Che Dess...

OK laaaah .... tak nak parti pun tak apa .... nie kira betul2 ikut sunnah lah nie .... hmmm bila nak beli unta ganti kereta ....

Tapi takkan lah sebab tak suka parti sampai semua apa yang orang berparti buat hang kata salah ....  maksudnya apa yand datang dari UMNO dan PAS pasal Islam tu kira tak betullah ..... :bg:

Hang habaq mai kat chek sat, Che Dess: pasai apa kena ada jugak parti politik - Islam ka tak Islam - baru buleh nak pejalan semua? Tak dak parti tak buleh pejalan ka? Tak dak parti politk orang Islam tak leh pi tolong member kat Bam, Iran? Tak dak parti orang Islam tak leh penaik kaum? Tak dak parti orang Islam tak leh bukak pusat tuisyen percuma untuk orang miskin? Tak boleh pi naik kapal lawan orang bunuh ikan paus membabi buta?

Originally posted by Gapodio at 1-1-2004 16:03:
OK laaaah .... tak nak parti pun tak apa .... nie kira betul2 ikut sunnah lah nie .... hmmm bila nak beli unta ganti kereta ....

Tapi takkan lah sebab tak suka parti sampai semua apa yang orang  ...

Yang patut beli unta tu orang PAS, che Gapodio, sebab puak depa yang kebanyakan tolak abih semua benda lepas kurun ke-12 tak leh pakai apa. Yang puak tu jugak la yang mintak nak kena bedah pakai teknik Ibnu Khaldun tu...

Yang aku pertikai setakat ni hanyalah benda-benda yang tak bersetuju dengan pemahaman aku aje, berdasarkan apa yang aku faham dari konsep Islam. Termasuklah konsep yang mengatakan adanya parti yang memecahbelahkan lagi umat adalah jelas tak Islamik, tak kira la lepas tu nak dalih kut mana.

Yang aku pertikaikan ialah sikap orang yang cakap banyak tapi buat tak dak. Sebab aku sendiri pun insaf, selalu Allah tempelak aku dalam ayat-ayat Dia: kenapa hang cakap kalau hang tak buat?

Originally posted by marquez at 2004-1-1 03:33 PM:
>>>tu memang disokong oleh Quran dan hadis memang patut lah diikut. Kalau tak ikut maksudnya tak mau ikut Quran/hadith ... kalau tak mau ikut Quran/Hadith apa lagi yang orang Islam patut ikut...

Bukan masalahnya tak mau ikut saudara Gapodio, tapi tak yakin dengan orang yang berdiri di antara al-quran/hadith dan makna... saudara pun tentu sedia maklum bagaimana sesuatu ayat atau hadis itu begitu mudah dikeluarkan dari konteks untuk diperalatkan oleh pihak-pihak yang tidak bertanggungjawab... ...

Saya sedia maklum yang ada orang memperalatkan Quran/Hadith ..... sebab tu saya nak dengar comment dari cerdik pandai Islam macam En Marquez kalau ada mana2 portion yang telah disalah tafsirkan utk kepentingan politik.

Originally posted by racerX at 2004-1-1 04:08 PM:
Yang patut beli unta tu orang PAS, che Gapodio, sebab puak depa yang kebanyakan tolak abih semua benda lepas kurun ke-12 tak leh pakai apa. Yang puak tu jugak la yang mintak nak kena bedah pakai teknik Ibnu Khaldun tu...
Yang aku pertikai setakat ni hanyalah benda-benda yang tak bersetuju dengan pemahaman aku aje, berdasarkan apa yang aku faham dari konsep Islam. Termasuklah konsep yang mengatakan adanya parti yang memecahbelahkan lagi umat adalah jelas tak Islamik, tak kira la lepas tu nak dalih kut mana.
Yang aku pertikaikan ialah sikap orang yang cakap banyak tapi buat tak dak. Sebab aku sendiri pun insaf, selalu Allah tempelak aku dalam ayat-ayat Dia: kenapa hang cakap kalau hang tak buat?

1. Benda Islamik apa yang depa tolak tu ......
2. Salah ke bedah pakai teknik Ibnu Khaldun kalau ada orang yang suka ikut cara tu ... just more option
3. Itu pendapat hang yang PARTI is not Islamic .... tapi ada juga alim ulamak mengatakan harus ...
4. Cakap banyak tapi tak buat ...aku setuju ... so topic nie patutnya kena tukar utk reflect yang hang tak setuju part cakap banyak tapi tak buat ... bukannya tak setuju document tu .....

1. Benda yang aku dah post hari tu, ayat ar-Rum yang mengatakan tak de parti-parti dalam Islam. Dan juga macam yang arwah Dr Kalim kata, kehadiran parti politik Islam tak Islamik kerana ia memecahbelahkan lagi umat.

2. Tak salah.

3. Bukan pendapat saya - saya ni siapa nak buat pendapat sendiri? Tapi adalah pendapat Quran, yang kemudiannya diulas oleh beberapa ahli (nak kata ulama kang, ada orang PAS yang akan bangkang).

4. Tak payah tukar sebab thread ni cuma untuk membicarakan suatu persoalan yang spesifik, iaitu: tolak dokumen hasilkarya sebuah parti politik = tolak syariat Allah? Yang pasal cakap banyak tapi tak buat tu, aku dah bukak thread-thread lain.

Originally posted by racerX at 2004-1-1 05:26 PM:
1. Benda yang aku dah post hari tu, ayat ar-Rum yang mengatakan tak de parti-parti dalam Islam. Dan juga macam yang arwah Dr Kalim kata, kehadiran parti politik Islam tak Islamik kerana ia memecahb ...

TQ racer X,

Rasanya dah cukup saya bertanya tapi saya rasa jawapan En. Racer still very general dan tak specific. Saya tak suka dgn jawapan yang berpusing2. Teruskanlah usaha saudara utk membangkang/comment  apa sahaja yang PAS nak buat utk Islam .... :bg: Cuma harapan saya next time bagilah reason dan tunjukkan part mana yang saudara tak setuju, mungkin saya juga boleh belajar dari ilmu saudara.

Dan Selagi saudara beranggapan parti is not Islamic dan apa2 yang datang dari parti pun tak Islamik, saya rasa tak perlulah saya response lagi sebab sudah jelas pegangan saudara.

Teruskanlah juga usaha berdakwah saudara semuga lebih ramai umat Islam menghayati dan mengamalkan Islam spt kehendak Quran/Hadith. :cool:

Kat akhirat esok masing-masing akan jawab sendiri-sendiri, tak de tok guru atau pak menteri yang akan datang tolong jawabkan. Itu yang aku pegang.

>>>Saya sedia maklum yang ada orang memperalatkan Quran/Hadith ..... sebab tu saya nak dengar comment dari cerdik pandai Islam macam En Marquez kalau ada mana2 portion yang telah disalah tafsirkan utk kepentingan politik.

Yang dipertikaikan di sini BELUM LAGI mana-mana bahagian, tapi semangat dokumen ini dibuat; dokumen ini nyata dihasilkan oleh satu pihak yang yakin yang hanya jalannya sahaja yang benar, dan nyata pihak itu amat partisan sikapnya, jadi kita pun berhak rasa curiga dengan niat pihak itu... kan?

Originally posted by racerX at 2004-1-1 03:40 PM:
Tolong, tolong! Ular! Tolong! Ular nak belit kot lain! Tolong!

tau pun gelabah kawan kita ni. tolak DNI tapi dia sendiri tak tau apa yg dia tolak.

Dalam isu ini, intipati dokumen tersebut bukan perkara utama. Dokumen itu sendiri tak penting, dalam konteks thread ni. Yang dipersoalkan ialah hujah atau andaian yang mengatakan bahawa sesiapa yang menolak dokumen yang dihasilkan oleh parti politik ini, telah menolak ajaran Allah.

Hujah ini adalah salah, berbau jahat dan bisa membawa ummah Muslim ke lembah kegelapan yang lebih dalam. Malangnya, kita dapati taktik kotor sebegini kerap digunakan oleh penyokong parti "Islam" sebagai cara untuk mengugut atau mematikan kebenaran yang mungkin berada diluar jangkauan parti mereka.

Originally posted by Gapodio at 2004-1-1 05:40 PM:
TQ racer X,

Rasanya dah cukup saya bertanya tapi saya rasa jawapan En. Racer still very general dan tak specific. Saya tak suka dgn jawapan yang berpusing2. Teruskanlah usaha saudara utk membangkang/comment  apa sahaja yang PAS nak buat utk Islam ....  Cuma harapan saya next time bagilah reason dan tunjukkan part mana yang saudara tak setuju, mungkin saya juga boleh belajar dari ilmu saudara.
Dan Selagi saudara beranggapan parti is not Islamic dan apa2 yang datang dari parti pun tak Islamik, saya rasa tak perlulah saya response lagi sebab sudah jelas pegangan saudara.

Gapodio, harapan anda dan soalan anda kpd racerX sama mcm aku Gapodio. Harapan aku kpd racerX next time bagilah reason dan tunjukkan part mana yang racerX tak setuju, mungkin aku juga boleh belajar dari ilmu racerX. tapi malangnya dari awal posting dia, dia tak berani sebut part mana dlm DNI tu yg dia tolak. Terpaksalah dia ubah tajuk thread lagi nampaknya.

Originally posted by adnancarut at 1-1-2004 19:16:
Gapodio, harapan anda dan soalan anda kpd racerX sama mcm aku Gapodio. Harapan aku kpd racerX next time bagilah reason dan tunjukkan part mana yang racerX tak setuju, mungkin aku juga boleh belajar ...

Harapan aku jugak, Karut, biarlah satu hari engkau jawab satu - SATU pun cukup - soalan daripada banyak-banyak yang aku pernah tuju pada engkau.

Ada tak hadis yang kata ada 7 cara nak baca Quran dan semuanya adalah benar belaka tu, Che Karut?