CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tulip.ungu

bukan bakal menantu pilihan

tulip.ungu posted on 13-10-2014 12:02 PM
kan..nampak banyak sangat masalah.. huhu

harap2 dapat difikir2kan....

tulip.ungu posted on 13-10-2014 09:23 AM
iols pun sedang sambung degree terus je sebab mcm makan tahun pulak nak amik dip dulu ...

dik, ko belum apa2 lagi ko dah tanggung mkn minum bf ko ni. dah ko ckp ko ada support die sket2 hujung bulan.
bahaya dik. sayang sayang jugak. tp xyah la sampai nak hulur duit.
tadi ko kata bf ko bekerjaya. kalau bekerjaya, xkan sengkek bila dh hujung bulan.
wpun la ko ckp mak die control, tp akaun gaji bukan masuk acc mak die.
so aku rasa lebih baik ko tinggalkan je la. duit gaji die sendiri pun die biar mak die handle.
camne nak handle perkahwinan? kahwin ni bukan takat seronok je dik. tanggungjawab tu besar.

cheeky_meal posted on 13-10-2014 12:44 PM
awal2 pun hang kene hulur det kt anak dia pe kes.......

itu la pasal. belum kawen lagi dah kena support bagai

sedey jugak situasi awak ni,,tak tahu nak komen apa ,,sob sob
Last edited by nourahfey on 13-10-2014 09:49 PM

alasan je mak dia dah memang xsuka..xsuka la..

rasanya payah dia nak suka..ego orang tua..

wat pe nak pening pala..cari yang lain la..anak mak..

baca FD,hidup menanggung biawak,xseronok eh

hulur duit free ke @ hutang? kalo hutang.wajib bayar.kalo free sendiri mau ingat tt.

Follow Us
tartnenas posted on 13-10-2014 06:03 PM
itu la pasal. belum kawen lagi dah kena support bagai

tula...kalau akula kan..ni aku ckp 'kalau aku'...aku angkat kaki je...dh sah2 mak dia xrestu....huhu...tp xpela tt..hope hang bertabah jela..doa byk2 semoga hati bakal mak mentua hang terbuka tuk hang...cer try amik hati dia slow2..belikan pape bila jumpa..org2 tua ni xsuka pun jd suka klau dpt hadiah slalu..hehe..lgpun xrugi pun kan klau mencuba...

nie terserah kat dia 100% bukan tugas ang nak pikir nie semua.. kalo dia matang keras dan waras keputusan dia yang boleh yakinkan mak dia..

heran sungguh aku.. banyak masalah cam gini ya.. pompuan pula kena tungkus lumus.. salah cara nie..

tak yah le menyusahkan diri ... cari org lain yg famili dia buleh terima ....baru 25thn....inshaa Allah banyak lagi peluang

mcm i dulu before kawen dgn husband i...kenal pn sekejap je..6 bulan kenal tunang 6 bulan lg kawen kire tempoh perkenalan ktrg setahun je... first die bawak balik jmpe family die i takot sgt sebab xde experince macaamane nk tambat hati mentua..so ms dok rumah dia tu mak ai cuak sey...da la ms tu adek beradik die ramai ade 8 org ..6 daripadanya semua keje gov..sume berpangkat tinggi dan menantu dalam family husband i pn semua keje gov juga...kalau ktrg jadi kahwin ms tu ktrg la yg first pecahkan tradisi family dorg hehehe orang kata da jodoh xkemana..tp i rasa kerdilnya diri i malu juga la takot xditerima..sebab i keje biasa saje..husband i pn keje gov.. sebelum ni pun ex gf husband i keje gov jugak ..akak die yg kenenkan..but alhamdulillah family mentua i sangat humble..xpernah ungkit soal keje or apa2..hope if TT betol2 dengan pasangan TT nk teruskan hubungan ni harap TT n pasangan bersedia dr segi mental dan fizikal ..solat jgn tinggal minta doa dengan Allah lembutkan hati bakal mentua u...kalau jodoh xkemana..gud luck TT..saya doakan TT.. Last edited by rihanna88 on 15-10-2014 11:41 AM

tak paham aku sekufu....kalau laki spm pompuan degree, master tu baru la x sekufu...ini laki kut mmg la kena tinggi lagi dr pompuan...tugas laki jaga bini kut

ngarut la mak bf ko tu.. aku pun ada degree, bini aku setakat form 3 je.. form 3 je ok! mak aku tak cakap apa pun.. kawin gak.. tp ni perkahwinan kedua la..

kalu aku jd bf ko ..aku jwb balik kat mak aku baik2....

"kalu kawen xde nafsu...camne mak nk dpt cucu"

cara terbaik nk pikat hati ibu dia..ko jd ler diri sendiri..kalu ko rasa diri ko teruk..belajar jd baik.

cthnya..kalu bhasa kasar...belajar jd lemah lembut.

tp kalu dh diri ko mmg baik...apa ada...hal....lebihkan bnyak mendengar drpd bnyak berckp.

yup laki tu la yg patut pujuk mak dia. Apa kata TT break je dulu. If he really wants u dia kena usahakan pujuk mak dia. Meanwhile u boleh enjoy life as a single woman. Mana tau jumpa jodoh u yg sebenarnya. Kalau smpai bila bila mak dia x bg restu buang masa u je tggu. Lg satu, jgn ajar laki utk jd dependent dgn u. Tak semua laki mampu appreciate. Kebykkan mgkn akan take u for granted or use u je.

Dewa19XKangen posted on 14-10-2014 10:50 AM
nie terserah kat dia 100% bukan tugas ang nak pikir nie semua.. kalo dia matang keras dan waras kepu ...

999% betoi pendpt hang....
kalau family si lelaki tu tak setuju, tu TANGGUNGJAWAB si lelaki nk yakinkan family dia...
hang dediam sudah la...yg pulun sgt tu psl pa?

prnh jgk hadapi perkara mcm ni..alasan family dia, saya orang n9..takut harta family kena kebas...hahhaha...kalau betullah pompuan n9 suka kebas harta, dh lama dh kami2 ni jadi org terkaya kt malaysia...tak sangka zaman moden skrg ni pn ada org mcm tu lg..

Edited by faraway1 at 8-10-2015 06:18 AM
tulip.ungu posted on 12-10-2014 08:23 PM
iols pun sedang sambung degree terus je sebab mcm makan tahun pulak nak amik dip dulu ...

u tanggung lelaki
yang hanya boyfriend dan mak dia tak suka u.

are u tak cerdik ke apa... ?

move on..
tak da faedah u nak sia siakan hidup sekadar
menimba malang dalam hidup.

susah kalau laki jenis indecisive....dia pun maybe serba salah..kena pressure dgn mak dia...

hai semua. time kasih sebab sudi bg pendapat , tulip hargai sgt.

doakan tulip yang terbaik ya

aku confuse nie. ko adalah LELAKI ke PEREMPUAN?
kalau ko adalah perempuan, MOVE ON ajek lah. ko mmg nak tempah penjara hazabedah dlm hidup ke? apesal ko yakin bakal mertua tu akan berubah lepas ko kawen? lepas dapat anak? tengok2 makin hazab hidup ko karang. Org tua, kalau dah tak suka, 7 keturunan pun belum tentu suka lagi. lagi teruk kalau guna ilmu hitam or bomoh. eeuwwww...

kalau ko adalah LELAKI pun MOVE ON. perempuan kat luar sana, lagi cantik, ganteng, pandai, slim melim, bijak pandai berlambak. bersepah2. cuma perlukan DUIT & Kestabilan kedudukan ajek. kalau sengkek memanjang, tengah bulan ajek ikat perut, sendiri mau makan pengat lah.