CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Chesire_Epilog

Near Death Experience. Pernah kah anda mengalaminya?

Chesire_Epilog replied at 6-1-2015 02:06 PM
Ekeke..teksi ni mmg jenis bawa laju, suka mencilok, signal light pun xgune. Pernah jugak tjadi kat ...

hahahaaa...sengal la dreber2 teksi nie,kalau exciden mesti tinggal no.plet

cikgu kaki botol....lol

skyreds replied at 6-1-2015 02:17 PM
belanja....boleh,xde halnye

Amboi, siap ambi dari thread sebelah

Baideway, i xpernah makan tu

Chesire_Epilog replied at 6-1-2015 02:36 PM
Amboi, siap ambi dari thread sebelah

Baideway, i xpernah makan tu

menarik tapi seremmm nak makan...heheheee

back to topic..kang kene solex plak ngan cik momod

ape lagi ek...dulu mase study kat KL memang banyak kali exciden,tapi memang lawak2

umoq baru nak masuk 20-an kan...memang perangai gile2,ade skali tu..kat traffic light,kene rem ngan sebiji tzm..

then pe lagi lampu hijau jek terus pulas habis, tau2 terwheely plak..huru2 hara,seb baik tak tergolek..siap gelak2, pastu terpikiq jap pesal aku gelak sorang2 nih..mana pi orng belakang???? rupenye member dah tergolek atas jalan duk cekak pingang membebel...huhuuhuuu,seb bek die x kene lanyak ngan kete..kalau x mau wa masuk jel

skyreds replied at 6-1-2015 03:14 PM
menarik tapi seremmm nak makan...heheheee

back to topic..kang kene solex plak ngan cik momod

Haha..yg ni seyes lawak. Sampai tcicir member kat belakang. Nasib xkene seret Time kecik2 dulu gune basikal suke wat gini sampai jatuh bukit, tunggang basikal lepas tangan pon salu wat

bawak motor nie memang banyak cite lawak...cite2 ngeri lagi banyak.
antara penyumbang terbesar statistik kemalangan meragut nyawa

sekarang aku dah x berani bawak motor..even whole my family fobia with motorcycle, lepas kemalangan ngeri yg meragut nyawa arwah adik aku...al-fatihah untuk arwah

patutnye goverment x payah bawak masuk motor (except bigger bike..aka harley )..n remove cukai2 yg dikenekan pada harge kereta2,macam yg di buat di middle east and some europe country...tapi jangan ikut perangai depa bawak kete,giler nak mampus

dan goverment jugak patut expend lagi sistem pengangkutan...make it more effisyen,jadi x perlu orang huru-hara pergi keje atas jalan raya.

lepas kejadian tuh...semua motor kitaorang jual murah2,aku belikan adik aku,mak aku kancil 2nd hand...refurbish balik...

skyreds replied at 6-1-2015 03:53 PM
bawak motor nie memang banyak cite lawak...cite2 ngeri lagi banyak.
antara penyumbang terbesar stat ...

Wah, fobia, trauma semua ade ni kalo sampai meragut nyawa. Cane arwah adik u dulu blh eksiden, leh cite x?

Bab turun harge kete aku setuju, kete kat Msia ni mahal sgt esp kete buatan sendiri. Tak bebaloi. Ikut statistik mostly org muda terutamanya kene blacklist pasal loan kete ni la.

Follow Us
Chesire_Epilog replied at 6-1-2015 04:11 PM
Wah, fobia, trauma semua ade ni kalo sampai meragut nyawa. Cane arwah adik u dulu blh eksiden, leh ...

boleh jek...dah lama dah,tahun 2008

nie dari ape yg mak ngan adik aku cite...
arwah adik aku lepas isya' die pegi ngeteh ngan pakcik aku yg masih single kat kampung.
Otw balik...die selisih ngan budk2 rempit kg aku tuh, bdk2 nie merempit siap kacip die...
tapi die wat x paham jek,lepas tuh budak2 nie buat u-turn n then wheely...
tiba2 yg mamat rempit sekor hilang kawalan masuk lane adik aku (opposite way) dgn tayar depan masih di atas...

malang nasib arwah tayar depan tu tepat mengarah kedada die...pakcik aku yg kebetulan lambat sket dari die balik lalu situ terus call rumah, adik aku yg bongsu plak terus capai parang nak tetak orang ( die nie memang ganaz..terkenal la kat kg )...

sampai on scene mak aku cakap xde luka ape2,tapi darah kluar dari mulut (internal bleeding)..terus hantar ke hospital berdekatan,adik aku plak pi terjah rumah mamat rempit yg langgar arwah ( die xde ape2,tapi yg duk bonceng kat belakang arwah jugak...kepala terhentak atas jalan)..seb baik pkcik aku sempat tahan die,kalau x ade plak yg masuk jail...

sampai hospital...diaorng roger aku,berdesup aku dari jb balik kg..otw balik 3 saman aku dapat,laju sangat..aku x peduli,elok2 sampai...doktor suh transfer ke hospital beso JB...cis,x pasal2 aku kene saman 3x

sampai JB..standby doktor x berani wat decision,on-call doktor datang..die kate internal bleeding teruk,dalam kepala pun ada bleeding..time tuh aku dah jem,bingung nak buat aper,doktor kate chance to survive if operate...1% & akan lumpuh sebahagian badan,ya Allah...terus mak aku pengsan.

lepas tu abah aku ajak wat istikharah..selesai,die tanye pendapat aku ngan along...aku??x tercakap ape2,along?? die mintak operate...lepas tuh die istikharah lagi...then die bagitau,die x nak anak die hidup dalam kesengsaraan...die rela lepaskan anak die..

Subuh...18.12.2008,nurse dgn doktor datang ke katil arwah..and stop the O2 machine...selamat tinggal adikku
Mak aku x terima..yelakan mak mana yg sanggup lepaskan anak pergi selagi ada cara walaupun risiko yg tinggi, lama gak mak aku x betegur dgn abah aku...begitula kisahnye yg panjang lebar

skyreds replied at 6-1-2015 05:34 PM
boleh jek...dah lama dah,tahun 2008

nie dari ape yg mak ngan adik aku cite...

Sedih cite u

Tak puas hati kan sebab die meninggal sebab org lain. Nape x mamat rempit tu yg kene? Sungguh x adil
Bersabar la ye, ade hikmah disebalik sesuatu kejadian tu. Semoga die ditempatkan di tempat org yg beriman

Tahun lepas, 2014 adalah tahun xbaik buat Ches. Ches kehilangan 2 family member dalam setahun. Lepas sorang, selang 7 bulan sorang lagi yg pergi. Sampai Ches dah penat nak bersedih. Bukan Ches sorang je rase mcm tu, ramai yg mengadu pasal tahun lepas. Dengan kes flight yg hilang, flight kene tembak, flight terhempas, banjir. Macam2 la. Semoga tahun ni tahun yang baik untuk semua org.

2015, please be good to us

masa kecil, saya main bola sepak kata jln jatuh masuk longkang yg deep sangat tu. kepala masuk tu nyaris mati, mujurlah ada paip tu tahan kat shoulder tak pecah kepala i

abnegation replied at 7-1-2015 10:44 AM
masa kecil, saya main bola sepak kata jln jatuh masuk longkang yg deep sangat tu. kepala masuk tu ny ...

Macam mane posisi abnegation time tu? i x dapat imagine Ni mesti kes main kat tepi jalan besar ni kan?

Chesire_Epilog replied at 7-1-2015 08:57 AM
Sedih cite u

Tak puas hati kan sebab die meninggal sebab org lain. Nape x mamat rempit tu yg ...

InsyaAllah

Sorry for ya lost also...life has to go on

Pernah 3 kali.

1) hampir lemas kat sungai Sunway Lagoon. Masa tu darjah 4. Konon nak naik atas pelampung, sekali terus tenggelam. Nasib baik ada sorang aunty tu tolong tarik naik atas.

2) hampir lemas kat Sungai Chepor, masa form 5. Masa tu kem pengawas. Ikut jungle trekking. Sekali licin batu, terus jatuh dlm sungai. Sendiri usaha apungkan badan. Budak guide tu haram jadah tak tolong.
3) alergik pain killer. Naik bengkak teruk, sampai demam panas seminggu sebelum SPM. Bapak tak bawak gi klinik masa mula2 alergik terjadi. Lepas 3 hari tak bangun dr katil, baru pegi klinik. Doktor marah bapak sbb tak bawak awal2. Nasib baik belum ajal.

Knowlee replied at 7-1-2015 04:53 PM
Pernah 3 kali.

1) hampir lemas kat sungai Sunway Lagoon. Masa tu darjah 4. Konon nak naik atas p ...

rajin lemas eh...
bile knowlee cite pasal lemas nih...baru teringat

tahun 1998...location:jeram ulu yam

habis kelas member2 ajak gi berendam kat ulu yam..oklah pegi

sampai sana cari port yg air dalam sket...jumpa terus terjun berendam.
slow2 ke tengah cari yg dalam..lama2 x perasan dah termasuk area air pusar ( air jeram yg laju turun langgar batu besau,lepas tu air tu buat 360 degree turn baru kluar)...bile termasuk je pusar tu,terus macam kene sedut...cube berenang kluar x boleh langsung,memang huru-hara la time tu...

dalam2 panik tuh..tibe2 teringat pesan abah dulu,kalau terperangkap dalam pusar air jangan lawan ikut je dienye flow..kalau lawan penat..mati, kalau ikut je flow die insyaAllah lepas..pasal air tu akan kluar gak..so,pasrah jela...follow the flow,memang rase terpusing2 la.

dalam terpusing2 tu...terus flat & gelap,tau2 dah kat tepi...ade orng tengah buat cpr,alhamdulillah selamat...brother tu cakap die pun x berani nak masuk dalam tarik,die tunggu aku kluar dari tepi pusar tuh...

skyreds replied at 7-1-2015 08:01 PM
rajin lemas eh...

Uish, scary nyer. Ai mmg tak reti berenang. Tak pernah belajar pun. Tu yg tak reti control diri dlm air. Skang ni ai elak mandi sungai, kolam, apa je la, sbb tak reti berenang.

Knowlee replied at 8-1-2015 08:11 AM
Uish, scary nyer. Ai mmg tak reti berenang. Tak pernah belajar pun. Tu yg tak reti control diri dl ...

Hahaha..i pun same..xreti berenang. Bukan xpernah belajar, pernah tp xreti jugak Tapi i xserik, kalo pg pantai tengok laut, pg sungai, swimming pool memang i teruja.

At least knowlee reti jugak selamatkan diri mase jatuh sungai time jungle tracking tu. Kalo i kot2 dh lemas Kalo dh melibatkan nyawa, nak seribu daya ye dok

Chesire_Epilog replied at 8-1-2015 08:40 AM
Hahaha..i pun same..xreti berenang. Bukan xpernah belajar, pernah tp xreti jugak  Tapi i xser ...

Sbb ai tinggi, tu yg ai dpt timbul balik. Ai cepat2 berdiri masa tu. Mujurlah ai tak panik sgt. Kalo ai kena panic attack, tak berdaya jgk nak selamatkan diri.

skyreds replied at 7-1-2015 08:01 PM
rajin lemas eh...

Ade ke org yg rajin lemas

Yang ni memang scary. Rase mcm kat persimpangan hidup & mati. I x pernah lagi tengok air berpusar ni. Nasib sky tau sikit2 pasal air tu. I memang xtahu pun knowledge nak selamatkan diri kene ikut je air tu bpusar coz akan keluar balik. Serious i baru tau

ok ni ada 1 lagi...benda simple je sbb makan cempedak goreng
cempedak tu besar, lapar punye pasal masuk je mulut dgn biji2 skali
masa nak keluarkan biji, cempedak tu tertelan tp tersekat kat tekak
cuba nak keluarkan tp xbole, nak telan pon xbole...hmpr lemas tercekik
nsb baik ingat kat seat blkg ada air...teguk air baru bole telan cempedak besar tu
kalo la xde air time tu...hmm xtaula
moral of the story, sblm makan baca bismillah

mdhelmi replied at 8-1-2015 09:28 AM
ok ni ada 1 lagi...benda simple je sbb makan cempedak goreng
cempedak tu besar, lapar punye pasal m ...

Yang ni gelojoh namanya

Kat Korea ade yg mati tercekik dek kerana melahap sotong kurita hidup, telan sebijik macam tu je. Yang ni pesta makan, bukan sebab gelojoh Tapi dorang xkisah pun sebab memang minat makan sotong tu hidup2. Nak cuba x mdhelmi? Pastikan sedia air sebaldi

xnk la...sekali terkene dah tobat dah xmo gelojoh lagi