CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

Datuk ‘Terlajak Laris’ Bengang Tak Dilayan Di Butik Mewah

aku  penah perati dan pasang telinga dekat2 SA jenis2 neh kalo customer dari arab mmg layan jilat habis.geli aku.fake sungguh.berlainan benar kalo melayan aku dan kita marhaen yg lain...

maxim replied at 29-12-2014 05:32 PM
masuk butik mmg kene layan camtu kira ok la lagik..

yg aku ni, masuk kedai runcit pn penah dilaya ...

haiyoh....motif kedai runcit pun nak kekwat? kiranya x seteruk meols la...pernah dilayan kasta rendah di parkson... ala2 meols ni pprt sekolah ponteng PJ plak bila diorng ala2 kesahhh x pcaya meols  belek2 sports bra!

Edited by sepitsiput at 29-12-2014 06:23 PM
alesandra replied at 29-12-2014 06:01 PM
aku  penah perati dan pasang telinga dekat2 SA jenis2 neh kalo customer dari arab mmg layan jilat ha ...

paling hazab meols pernah nampak SA ponen jual Perfum SOGO berendet dgn jantan kt tepi parking LRT terminal gombak chuols! tshirt SOGO-SALE menten dipakai walaupun dh pukul 11mlm

bbq10 replied at 29-12-2014 05:48 PM
bad experience kat chanel KLCC. amoi tu boleh buat dono aku nak tanya perfume dlm tu. tahan dia sibu ...

taktik camtu meols pernah buat jugak..meols ada pernah pergi booth elianto nak belek2 mekap...tp dilayan sendu sebab meols pakai baju selekeh (br balik kenduri, baju kurung ..kelek plastik bag durian crepes & wallet jah ...xde handbag bagai)...meols pergi shopping coach pas tu...pastu lalu balik kt elianto tu sambil tayang paperbag coach...nganga kau!

budakmanentah replied at 29-12-2014 05:13 PM
kata dato "dont judge the book BYE its cover"

bye...bye dato

terlajak cekap mata uols kan ekekekekek

sepitsiput replied at 29-12-2014 06:08 PM
paling hazab meols pernah nampak SA ponen jual Perfum SOGO berendet dgn jantan kt tepi parking LRT ...

uols dok gombak ker...ekekekekekeke

Follow Us
Bukan setakat butik2 mewah saja.even pelayan atas kpltrbg pun..dulu2 sblom kmlgn mh370..plyn2 ni esp domestik flight bukan main kerek.dgn makcik2 pakcik2 melayu bukan main kerek.dgn jantan matsaleh sengeh spi telinga..sjk akhir2 ni baru insaf kot.

azie.dz replied at 29-12-2014 06:13 PM
uols dok gombak ker...ekekekekekeke

meols x duduk gombak..time tu meols ikut hubby meols join rombongan konvoi kawan2 dia yg nak gerak ke pantai timur kenduri kawan diorg...lokasi berkumpul kt stesen lrt tu.....

Selalu berlaku di butik-butik mewah di area KL
tengok orang Melayu memang dia senyum sinis je
bila kita nak cuba dia akan acuh tak acuh je layan

pernah saya terkena, saya sengaja keluarkan duit cash untuk bayar
dia tanya pula kredit card, so saya pun keluarkan dompet kredit card
suruh dia pilih mana satu dia nak ...

lepas tu baru dia senyum dan siap promo barang lain
tanya kerja apa .... bodohnya Melayu layan Melayu begitu

Adoiiiii cm ni pun ko nk upkan status..adoiiiii..x bleh blah arr..dah mcm bebudak..nyampah aku...

kesian dato tu..

cam i sedar diri mmg xde duit mmg x berani pun nk masuk dlm butik mewah ke ape..

sepitsiput replied at 29-12-2014 06:12 PM
taktik camtu meols pernah buat jugak..meols ada pernah pergi booth elianto nak belek2 mekap...tp d ...

uols fefeling vivian(pretty women) khenzzz...

masuk butik fendi kat klcc best.. SA tu peramah giler.. org melayu..cantik plak tu..
yg cina mybe pengurus kot pun bagus friendly je... aku siap cakap tengok je tak mampu nak beli..

org melayu jugak yg bperangai cam ni.batak brand

Sangat setuju dengan semua kat sini.

SEGELINTIR sales assistant di buyik mewan memang macam tu. dorang tengok dan buat andaian, customer ni sengkek, tak ada duit, buang masa aku, dan dorang terjemah kat mimik muka.

Dorang tengok perempuan bertudung labuh masuk butik, dorang mesti ingat suri rumah or ustazah yang bergaji kecil dan tak mampu nak beli apa2 kat butik mewah. Hiks. It's all about general perception. BERHENTI MEMBUAT ANDAIAN. Lebih2 lagi orang yang kerja frontline aka sales person. Most of the time andaian kita salah. Duit seseorang tidak ada kaitan dengan cara berpakaian seseorang.

Kadang2 orang tu nampak high class, tapi pendapatan rm4000. Semua duit gaji banyak habis kat body and face maintenance.

Kadang2 orang tu berpenampilan sopan dan biasa ikut standard masyarakat unum tapi gaji nak cecah rm20000.

Kita tak akan tahu financial seseorang dengan hanya based on penampilan. Banyak lagi faktor lain yang perlu diambil kira.

foxneo replied at 29-12-2014 05:34 PM
kalau aku la ditempat hubby ko, aku akan cakap ' capucccino nih baik untuk rambut, nak try?'

Bhahahahhaaha!!! Tersembur neskepe aku.

lipstickz replied at 29-12-2014 04:18 PM
Ni bkn psl sentap ke tidak - tp ni la hakikatnye kalau org melayu kita especially yg x berapa nak te ...

yea aku pun ade bad experience kt klcc ni .. benci betul.. klau ade org ajak g sane, terus xde mood haha

biasanya SA yg kekwat2 ni belum bertemu buku dgn ruas... kalu dah terkena,baru padan dgn muka depa...

anyway, kalu ai kluar window shopping dgn kekawan ai... kalu tgk muka SA tu cam tak selesa masa ai dgn kekawan masuk, serta-merta kawan ai yg outspoken selamba sound " ai takmau masuk sini laa... bad enviroment... " pastu kitorg gi tempat lain yg kitorg rasa selesa nk window shopping...

Korang ni mmg pelawak. Mmg asyik tergelak je sy baca.

Satu pengalaman buruk dlm kapal terbang. Seorang cabin crew wanita beberapa kali gunakan nada tinggi(bukan tengking tapi more like suara tak kuasa nak layan dan sikap acuh tidak acuh and at one time, bertanya dalam nada suara yang sangat tajam) dengan penumpang-prnumpang Indonesia. Semuanya pun pangkat makcik/pakcik.

Even cabin crew yang lain pandang je( dengan pandangan tak suka) dengan seorang cabin crew wanita ni.  Cabin crew yang lain semua bagus, mesra alam, sopan dan bernada suara lembut, sopan atau biasa.
At one point, saya tenung dia dengan tenungan yang tajam SELEPAS dia menggunakan nada suara yang tajam kepada seorang makcik Indonesia. Dia tahu saya orang Malaysia. Dia tahu saya pandang dia dengan pandangan yg tajam. Dia hanya bersikap begitu pada penumpang Indon. Kita jadi manusia jangan ada rasa seseorang tu low level. Allah akan terbalikan status seseorang tu.