CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: theflash

Dari fail fail pejabat. oleh Theflash ( update 9am 15 feb)

iznanaziz replied at 17-2-2015 05:25 PM
'dia' suruh balik le tuuu
dia nak buat keje pulak

heheh..ya la tu agaknya...
kalau ada hantu cenggini..jimat tenaga dan masa..tak yah stay back..

Sambung lgi flash.melindkerr

Baru je sampai dari Perak.. lalu ikut sri iskandar teringat kat ko, lalu ikut sawit teringat kat ko, minum air kelapa ingat kat ko.. semua lah ko..
Touching tak? Hehehheh

Ipo replied at 18-2-2015 11:31 PM
heheh..ya la tu agaknya...
kalau ada hantu cenggini..jimat tenaga dan masa..tak yah stay back..:l ...

hehehe..naknya 'dia' siapkan keje kita ye tak?
tapi kita tak leh le nak OT

ohh tt ples sambung lagi....

السلام عليكم ,
tt saya mohon menumpang cerita.

Kisah saya berlaku di bangunan baru yg di dirikan dari tapak bangunan pejabat yg lama. sebelum ni mmg ada org lama cerita kisah2 angker pejabat lama. kisah angker yg lama tu saya x beberapa ingat.
Saya nak cerita pe yg berlaku  pada saya dan rakan-rakan pejabat yang lain. saya dan rakan sepejabat (seramai 6 org, kami 5 orang je bujang dan seorg lagi org lama dan duduk serumah) setiap petang selepas waktu pejabat akan bermain ping pong di ruangan kosong tingkat 2. Kebiasaannya kitaorg bermain dari pukul 5 sehingga pukul 7, kemudian sambung semula pada waktu malam. Ada satu kejadian yang menyebabkan kitaorg berhenti main ping pong pada waktu malam.

Pada suatu hari, kitaorg bermain ping pong pada waktu malam, kitaorg main la mcm biasa, gelak ketawa,gurau senda memecahkan suasana hening pejabat pada malam itu. kemudian dalam pukul 8.30 mlm mcm tu, pintu di bilik pegawai tertutup dengan sendiri, bila mcm tu..kitaorg buat biasa je la. selepas itu kejadian tersebut berulang-ulang sehingga pintu yg ditutup tu dengan terlalu kuat(kejadian buka tutup lampu selalu terjadi pada staf yang selalu balik lambat, dan panggilan entah dari siapa padahal dah x de org). kemudian kitaorg pegi la periksa, mana tau ada tingkap yang terbuka ke, selepas periksa semua tertutup. kemudian entah dari mana dtgnya angin yg kuat melanda tingkat 2(bahagian luar), atas nasihat org lama, kitaorg kemas la segala peralatan ping pong dan pulang ke rumah.(sebenarntya byk lgi kejadian yg angker berlaku di pejabat saya berkerja nie, pengawal keselamatan pernah jumpa rakan sekerja yg meninggal dalam surau,depan sofa,benda bertenggek atas tiang bendera.)

Selepas pulang ke rumah dan masa untuk tidur,(kitaorg tidur di ruang tamu,kira penuh la ruang tamu tersebut). semasa nak tidur (saya tidur plg hampir dengan pintu depan rumah) terdengar ketukan bertalu-talu pintu rumah.(mcm nak gugur pintu tu kena ketuk) saya buat x tau la.(dalam hati ckp, aku nak tido ko jgn kacau aku.)selepas dari tu senyap, saya tidur dengan lena. pada keesokan harinya, terdapat bekas cakaran pada tubuh saya dan rakan saya. dari leher hingga ke tangan belah kanan. pagi tu saya bertanya kepada rakan-rakan serumah berkenaan kejadian ketukan pintu semalam, hanya saya dan rakan yg tidur bersebelahan dengan saya je yg dengar,(yg lain tidor mati la kot)(rumah bujang kami pernah dipagar sblm nie kerana gurauan yang melampau oleh makhluk yg ada di rumah).

#maaf kalo cerita tak seram..hehehe..cuba nak cerita tp penulisan hancussss

Follow Us
acapjowo replied at 24-2-2015 11:31 AM
السلام عليكم ,
tt saya mohon menu ...

cuba lagi menulis...
nak tahu jugak cerita seram yg lain tu...

melinda_kerr replied at 12-2-2015 10:47 AM
Rsanya dah pernah bukak thread psl ni.. Tkpe i citer balik. I pernah kerja kt satu bangunan yg mna ...

mana sambungannya

Suchi replied at 25-2-2015 06:22 PM
mana sambungannya

Oklah.. Lupa nk sambung..

Waktu tu lunch hour. Kami ramai2 pg mkn dan ada yg sembang2 cerita kisah seram dan kami gelak aja..
Balik sahaja dr lunch.. Mmg takde org pun dalam office. Sbb most of them pg mkn dan solat lagi. Dalam office tu u cant receive call direct unless receptionist yg jawab dan transfer pd u. Ladies dlm officd itu cuma tiga org. I, ada sorang lg dan sorang lg pg mkn. Dekat receiptionist tkde org. Sorang lady lg tgh sembang depan i dgn another guy.
Tetiba i receive a call dr phone atas meja-/ direct line. Terkejut gak sbb tkde sape pgg phone. Then angkat. Ade suara perempuan. Begetar2. Die ckp dgn i.."jangan ketawakan aku!" Nada marah. I jawab.. Okay.. Lps tu i letak. Mungkin i rs die marah2 sbb td gelakkn dia kot. Mungkin die ade ikut skali waktu kitaorg pg mkn cafe level bawah.. Lps tu takut jugak. Rs ngeri nk jawab phone kt meja.

mana flash ni dah sebulan menunggu sambungan...

theflash replied at 12-2-2015 10:27 AM
siapa tahu ni kat mana hehe

terowong presint 11?

duniaku85 replied at 17-2-2015 03:58 PM
mamak terowong ni plg sedap adalah megi goreng dgn mee goreng dia
layannn je

betul! megi goreng dia..perghh

melinda_kerr replied at 25-2-2015 07:58 PM
Oklah.. Lupa nk sambung..

Waktu tu lunch hour. Kami ramai2 pg mkn dan ada yg sembang2 cerita k ...

ya allah ni serius takut!!! bergetar getar cakap plak!!!

dia terasa sampai ke tulang tu (ada tulang ke puak ni?)

ubat_batok replied at 23-3-2015 04:00 PM
betul! megi goreng dia..perghh

hehehehe..mmg sedap la...
dulu rajin la tapau
tp skrg mamak msti kne gst kan

duniaku85 replied at 24-3-2015 02:33 PM
hehehehe..mmg sedap la...
dulu rajin la tapau
tp skrg mamak msti kne gst kan

hihiihihihhi..dulu x ramai sgt penyemak kat situ. iols balik jogging/swimming dgn member2 lepak sana jap.
tp banyak pulak mamat2 yg poyo loser yg berbangle- geli.
yg bajet gangster.

dah tak lepak..hahaha

ubat_batok replied at 24-3-2015 02:41 PM
hihiihihihhi..dulu x ramai sgt penyemak kat situ. iols balik jogging/swimming dgn member2 lepak sa ...

tu la
situ dh jd port lepak lelaki2 la
mmg dh tak best

Bangunan opis aku pon angker jugak setahun dua yg lepas. Bangunan ni dah wujud since 1970s kot, dah ada beberapa siri kejadian bunuh diri kata mereka yg otai kawasan. Kenapa pengurusan beli bangunan ni pon ntahlah..

Yang bestnya bukan bangunan opis aku jer, opis sebelah pon sama. Alkisahnya lepas opis sebelah dibersihkan, mereka2 transit bangunan opis aku pulekk.. Akhirnya dengan pertolongan Ustaz tersohor dan anak anak buahnya, alhamdulillah macam dah kurang keangkerannya.

Nanti aku recall balik kejadian demi kejadian demi kejadian yang membawa kepada projek penyucian nan abadi tersebut.

duniaku85 replied at 24-3-2015 03:19 PM
tu la
situ dh jd port lepak lelaki2 la
mmg dh tak best

kann mcm org luar.
eeee rimas. tu yg tuka port..heh heh..

Aku penah sekali dgn sorg pegawai senior stay back tgh buat keje... tiba2 dgr laci cabinet besi bukak tutup. Angkat kepala kat cubicle pusing2 tgk kiri kanan takde org pon.... smbg buat keje blk. Bila dgr kali kedua... dia pandang aku, aku pandang dia.... terus ckp smbg esok jelah! Time tu baru pukul 8 pm .

Tgh jln sorg2 pegi kat kereta blh plak melatah terkejut, time ni la guard polis nak tegur baru balik ke

Aku penah sekali dgn sorg pegawai senior stay back tgh buat keje... tiba2 dgr laci cabinet besi bukak tutup. Angkat kepala kat cubicle pusing2 tgk kiri kanan takde org pon.... smbg buat keje blk. Bila dgr kali kedua... dia pandang aku, aku pandang dia.... terus ckp smbg esok jelah! Time tu baru pukul 8 pm .

Tgh jln sorg2 pegi kat kereta blh plak melatah terkejut, time ni la guard polis nak tegur baru balik ke