CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Meyami

Terjebak bercinta dengan suami orang

coklatkandos replied at 19-5-2015 02:45 PM
kan bel..dia kata kita yang terbaik tapi some sort of dia tikam kita dari belakang..
baru nak tan ...

coklat...
u dah habis2 bincang dgn hb?
actually kan...kita bg izin atau tidak, depa kalau nak akan tetap kawin juga
cuma sbb nak hormat n jaga hati kita derang cuba buat cara elok...minta izin
mmg kita boleh meroyan bagai nak rak...sampai mereng...tapi fakta tetap satu...agama halalkan poligami
nak sign apanya?
undang2 sekarang tak memerlukan apa2 persetujuan dr pihak isteri pertama pun
paling2 pun hakim akan bagi tazkirah panjang lebar..pastu siap kasi tips..mcm sorang forumer kat sini
tp sudahnya dia bercerai dgn bini kedua just after few months nikah

coklat...bel tahu benda ni sgt berat untuk kita
bel harap coklat kuat dan bykkkk sabar
jgn jd macm bel yg asyik nk moyan huhuhuhuhu

beldandy replied at 19-5-2015 04:12 PM
coklat...
actually kan...kita bg izin atau tidak, depa kalau nak ak ...

Sapo tu bel? Bgi tazkirah bagai...sndri pn blom tentu ikut apa yg di takzirah kan kat org yerr....

beldandy replied at 19-5-2015 04:12 PM
coklat...
actually kan...kita bg izin atau tidak, depa kalau nak ak ...

meroyan dah bel.. ai meroyan sebab 1st my baby meninggal 7months masa bulan 12 thn lepas, ni baru bulan 4, tetiba naik isu poligami....pikir anak yg hidup ni je..ai setuju dengan signature bel tu..sampai mati pun ai sumpah tau..menganiaya ai..takpe..harini hari korang..

Semalam aku terserempak dgn seorg lady ni, dia ni Serani dan kerja kat sebuah 5 star hotel di tempat kaka ni...lama jugaklah tak jumpa dia. Semalam kita sama-sama masuk salon. Masa tgh cuci rambut tu terdengar suara dia, alamak...bukan apa..I letih dengar cerita polygamy dia.

Dia ni kahwin lambat, maybe late 30th kot, rupa boleh tahan, badanpun elok tapi napalah pilih laki ala-ala bad boys ni, tokey jet ski konon, pakai motor besar tapi rumah sewa, dia nombor 2, dok serumah dgn nombor satu. Masuk Islam terus pakai tudung, after few months dia selalu menumpang keta aku nak balik kija..entah le apa sebabnya..Pastu aku dengar dia dah bercerai sbb tak tahan kena gasak dgn laki sbb laki nikah lagi seorg, bini made in Thailand, boh serumah 3 org, hah! Ambik hangpa, masuk bilik kawan ni, lepas tu masuk bilik lain pulak. Semalam 3 kali sbb 3 bini

Lepas episode ngeri tu nikah lain pulak dgn tuan rumah yg ex laki sewa tu. Konon bini tuan rumah tu simpati sbb dia saudara baru, perlukan bimbingan, terus lamar dia untuk dijadikan madu, baiknya nombor satu, rupanya ada motip. Sebab nak bals dendam kat nombor dua, so minah ni tak pasal-pasal jd nombor 3. Tapi laki ni bagus sikit letak dia kat rumah lain yg dia sendiri kena bayar. Pastu anak bini nombor satu selalu temankan sebab takut makcik muda sunyi. Lepas kena serangan bertubi-tubi dari nombot dua terus serik, sedapnya sekejap yg sakitnya lama, bertahun-tahun, nikah di Siam nak cerai payah..fasakhpun tak guna laki tak mau turun ke court. Siksa gila hidup dia.

Lepas tu dating dgn Swedish guy tapi tak boleh nak teruskan sbb mat saleh tu tak boleh get along dgn mother dia. Akupun tak faham kenapa. Mungkin dia nak ajak mak dia tinggal sekali dgn mamat tu kot..mana mat saleh nak mau. Belumpun break off tak sampai sebulan dating balik dgn kawan sekerja, pun laki org sbb laki tu kesian dgn nasib dia, duit simpanan habis kena kebas dek bekas2 laki.

Dia cakap nak masuk Kristian balik sbb sepanjang dia jd Muslim haram satu harampun laki tak pernah ajar, ajar buat aksi ngeri atas katil adalah So mamat penyelamat ni semawa diri nak jdkan dia isteri dan bawa dia balik je jln yg benar, binipun pakai tudung labuh sampai perut. masalahnya ko pakailah tudung labih ka, 5 lapis ka, bila dengar laki minta nak kahwin lain, bersilat jugak... pendapat aku utk dia baiklah single, tak gaduh nak perabih duit kat org lain, jaga mak kita yg dah tua. Tapi sesetengah pompuan mmg tak mampu maintain single, gelisah jiwa agaknya.

Dua kali polygamy yg hancus masih tak serik....gitulah pompuan

kamar22 replied at 19-5-2015 04:18 PM
Sapo tu bel? Bgi tazkirah bagai...sndri pn blom tentu ikut apa yg di takzirah kan kat org yerr.... ...

U know who dear...

Follow Us
cmf_blingblings replied at 19-5-2015 05:07 PM
Semalam aku terserempak dgn seorg lady ni, dia ni Serani dan kerja kat sebuah 5 star hotel di tempat ...

Homaiiiiii...
bel baca pun ternganga kak oiiiiii

coklatkandos replied at 19-5-2015 04:31 PM
meroyan dah bel.. ai meroyan sebab 1st my baby meninggal 7months masa bulan 12 thn lepas, ni baru  ...

Alahai sebaknya bel dengarrrr

Hat kata bini muda wat hal tu ke?  Hat kita duk gosip tu ehh,,..?? Ooppss...

kamar22 replied at 19-5-2015 05:29 PM
Hat kata bini muda wat hal tu ke?  Hat kita duk gosip tu ehh,,..?? Ooppss...

tu bukti yang takat hebat atas katil je pun tarak guna
kawin bukan takat making love 24hrs je...
kannnn

sarahmirza replied at 15-5-2015 10:24 AM
Dah kawin ke TT dengan bf dia yang suami orang? Nasib baik bagi tau status ibu tunggal anak 2, kalau ...

Well said..tertarik ngan kata2 awak.

Saya dengan ini mengisytiharkan sokongan saya terhadap hasrat TT untuk bersuami ... saya tak pernah mengutuk mana-mana wanita yang hendak berkahwin ... tak kiralah dengan bujang, suami orang atau atuk orang ... semoga TT mendapat layanan yang baik dan adil ... aminnnn...

Yang selalu saya marah ialah suami orang yang nak kahwin lebih drp satu tetapi tidak menghitung kemampuan material, mental, spiritual ... yang mereka hitung ialah kemampuan syahwat sahaja ... kegagalan menguruskan bajet dan emosi boleh membuatkan isteri2 dan anak2 tersiksa ... orang Kedah cakap, toksah dok cari reba ... org KL cakap, jangan cari pening bro ...   

Ni aku petik kata2 dri Wall fb seorg laki ni mmg aku stuju sgt pndapat ni..

Ammar Haron Sharifah Zahidah
20 March

Kalau jadi isteri kedua dari jalan yang halal dan saluran yang betul, tiada masalah. Saya sokong!
Tapi kalau jadi isteri kedua dari cinta haram dan KECURANGAN yang dibuat di belakang isteri pertama, elakkan mengustaz-ustazahkan diri mengajar hukum qadha dan qadar pula.
Mengapa wanita ada sentimen 'dia isteri kedua'? Kerana jalan yang hadir dari cinta kebanyakan suami orang dengan isteri kedua adalah salah. Kebanyakan ya, bukan semua.
Sms dengan suami orang, bergurau mesra, bermain mata, caring tak tentu hala, berkongsi rahsia, mengadu derita, lunch sama2, whatsapp say goodnite I miss you dan sebagainya.
Bibit cinta itu bermula dengan haram dan maksiat. Jadi jangan kaitakan itu dengan qadar ALLAH Ta'ala.
Kerana menjauhkan diri dari jalan maksiat itu tanggungjawab kita sendiri. Janganlah disebabkan nak dilihat baik dan betul tindakan kita yang DATING DENGAN SUAMI ORANG, MENGORAT DAN BERMESRA DENGAN SUAMI ORANG itu, kita nisbahkan kepada ALLAH. NauzubILLAH!
Adapun perkahwinan kedua yang dilakukan mengikut jalan syaraknya, perkahwinan yang disusun dengan baik, dengan keredhaan atau sekurang2nya dengan pengetahuan isteri pertama, di mana perasaan cinta yang wujud itu BUKAN terbit dari tindakan menggatal, mengorat dan BUKAN dari mata yang liar merayap, komunikasi dan bahasa2 romantik tak tentu hala, dan pergaulan diri yang melanggari batasan Islam halal dan haram, maka inshaALLAH ianya adalah sesuatu yang disusun ALLAH kerana ALLAH hanya menyusun yang baik buat kita. Kerana kita tak pancing tapi ia datang sendiri dengan jalan yang TIDAK KELIHATAN PADANYA MURKA ALLAH. Tetapi pada jalan yang terhimpun banyak KEMURKAAN ALLAH PADA TINDAKAN tersebut, hati-hati! Jangan salahkan ALLAH sedangkan kau sendiri yang mengikut hawa nafsu!!
Ingat, yang datang dari jalan maksiat dan dosa, itu adalah dari kesilapan kita sendiri.
*Tulisan umum. Tiada kaitan dengan mana2 isteri kedua seorang artis. Tapi sebab baca komen para wanita isteri kedua yang nampak macam suci tak berdosa selepas mengorat suami orang dengan cara tak syar'e, saya rasa elok tulis.
Sebab TAKNAK nanti orang faham yang sebenarnya BOLEH je jadi isteri kedua dengan jalan mengorat suami orang dan berlaku curang, sebab itu adalah 'ketentuan ALLAH'. Ianya adalah salah faham yang amat bahaya yang mesti dijelaskan.
Pendirian saya: Saya sokong poligami yang syarie. Tapi poligami dari hasil sebuah kecurangan dan kemaksiatan, tidak sama sekali!!

kamar22 replied at 25-5-2015 05:13 PM

Ada ke poligami dgn isteri ke 2 dgn tiada cinta dan cintan, tak keluar tengok wayangpun mungkin keluar makan, tak keluar dating pegang tanganpun at least ada jln2 shopping sesama. Pokoknya ada ke suami org nak kahwin dgn perempuan lain dgn tanpa rasa cinta? Surelah ada yg angau tak tidoq malam teringat kat mak we sampai binipun naik heran. Sembunyi telefon sana sini, cakap dlm telefon jauh2 dr orang...

Pendapat aku kalau laki tu mampu go a head, yg masalahnya nak beli panties binipun beli yg lelong 3 helai 20 hengget jgn mimpilah nak berbini lebih

cmf_blingblings replied at 25-5-2015 06:06 PM
Ada ke poligami dgn isteri ke 2 dgn tiada cinta dan cintan, tak keluar tengok wayangpun mungkin ke ...

Iyo laa...bior lh mampu dn ikut lah saluran yg btuii...jgn tipu sana sini..tak mampu tp brlagak mampu tu laa yg tunggang langgang.

cmf_blingblings replied at 25-5-2015 06:06 PM
Ada ke poligami dgn isteri ke 2 dgn tiada cinta dan cintan, tak keluar tengok wayangpun mungkin ke ...

ada kak...tapi sikittt sgt
ssh dah nak jumpa
skang ni mmg byk kawin lain sbb nafsu...konon2 jatuh cinta lagi...curang belakang bini pastu baru niat nk kawin lagi
pastu bila org pertikai itu ini jawapan senang....dah takdir youuuu...dah tertulis...dah tersurat...dah terstamp gittew

kamar22 replied at 25-5-2015 05:13 PM

Rasa nak forward saja mesej ini pada Wan Sakinah bini poyo Ashraff Muslim itu.

nak tanya..

kalau suami orang nak kawen dengan anak dara sebab dia takda anak dengan isteri dia and dia rasa takda happiness dengan isteri dia mcm mana pula?

even before dia meet anak dara ni pn dia dgn isteri dia da deal if nak kawen lagi just bg rm30k cash kt isteri pertama. isteri pertama dia izin sebab diorang takda zuriat bersama.

what say u guys?

piqa666 replied at 4-6-2015 11:29 AM
nak tanya..

kalau suami orang nak kawen dengan anak dara sebab dia takda anak dengan isteri dia a ...

kalau both of laki bini sudah agree...lantak pi la nak kawin banyak mana pun
tapi memilih calon tu agak2 ler org nyer cemana
kalau terpilih jenis pangai memunya tak sedar diri..eksen konon2 ko bleh bagi anak bini tu tak bleh...hurmmm..boleh bayang la cemana drama tu

ada satu kisah benar ni...
this lady mmg baik tingkah lakunya tp ada problem untuk conceive
so derang laki bini ni mcm2 usaha kel hulu ke hilir buat rawatan...duit pun dah habis dekat ratus ribu
satu tahap punya extreme treatment tu this lady pernah kritikal few days masa rawatan masukkan embrio dlm rahim
mmg kesian sgt dgr...doc plak lepas tu ckp x boleh teruskn cara tu sbb akan bahayakn nyawa dia
dia mmg sgt sedih...
dlm pd tu hb tu pernah jatuh bangunan (yg sedang dlm pembinaan)...jatuh plak atas cerucuk2 besi itu hokay....
mmg cedera parah tp bini baikkk sgt jaga dia baik2 sampai pulih
then they decide amik anak angkat...baby n besarkn sama2
tp dlm pd tu hb dah mula ada awek...nak kawin lain sbb konon nak jugak anak darah daging sendiri
bini ofkos la tak bleh terima...after all she's been tru...lagpun dah agree amik anak angkat
somi tu buat permohonan poligami pun hakim tolak dgn alasan bini dah byk usaha dan mereka sudah ambil anak angkat plus laki tu x mampu la kut
tp laki sgt2 nak juga kawin...
dan satu hari...derang eksiden...sgt teruk..kete total lost tapi mereka semua selamat
tetiba laki macam insaf n janji nak berubah n terima seadanya
tp tu la...panas tak sampai ke petang...laki kembali buat perangai
akhirnya mereka sah bercerai
laki dia aku tk tau dah kawin n dpt anak ke belum
n that lady...sedang bahagia dgn anak angkatnya.

piqa...tepuk dada tanya iman...sanggup ke
kalau sanggup teruskan kesanggupan itu sampai mati
jgn bila dah kawin tetiba kata....eh, aku tak sangka la akn jd mcm ni...x sanggup la
jeng jeng jeng

beldandy replied at 4-6-2015 11:49 AM
kalau both of laki bini sudah agree...lantak pi la nak kawin banyak mana pun
tapi memilih calon t ...

Kak bel,

thank you for the advise.

Hati berbelah bahagi. sayang tapi kena rational. memang dari segi financial dia terlebih mampu. tapi sebenarnya nak menghadap persepsi masyarakat tu. now pn da rasa bahang. baru intro bakal no. 2. mcm2 pandangan sinis da kena.

semoga Allah beri jalan yang terbaik sajalah.